Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: LOVAČKI PAS-pomoćnik u lovu ili deo porodice


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
LOVAČKI PAS-pomoćnik u lovu ili deo porodice
aca81
 Drugari odlucio sam se da otvorim ovu temu jer sam u poslednjih par dana cuo da su ubijena par kera u lovistu pa me interesuje ko to pravdu uzima u svoje ruke ako se radi o uznemiravanju lovista a ako je u pitanju drugo nesto ko je spreman da vas lisi clana porodice???!!!
DOBAR POGLED
 
Hunter milos
 Ja sam cuo da neki ubiju kera i u lovu samo ako je ker od nekog lovca iz drugog udruzenja pa je zalutao u toku lova na teritoriju sa kojima se graniče,a jos pritom nisu ta dva udruzenja u dobrim odnosima!
Ako je pas neka zumpija pa ga i treba skloniti iz lovišta pogotovu u ovom periodu,ali ako ubiju kera a vide da je lovacke rase to ne mogu da razumem...Confused
evo sada su nekog dzukca u Loznici ranili ili strelom i lukom ili samostrelom!prosla mu strela ispod kicme!Te lutalice bi stvarno trebalo ,,skloniti" ali ne na ovako surov nacin!Angry$aAa
Ja iskreno ne bih mogao da podignem pusku na psa ili macku (ali ne divlju) i to iz cista mira,ali ima nas svakakvih.......LJUDI SU ČUDO!!! Smile
 
BRESTOVAC
 ja sam isto zato ako je neka dzukela treba je ukloniti iz polja mada je to kod nas zabranjeno.ja neznam ali ja nemogu podignuti pusku na kuce ma dali je rasno ili ne.mogu samo da ga pucnjem zaplasim ali da ga ubijem nemogu.sta da vam kazem ako neko ima srce da ubuje kera pa to je neverovatno taj ce ubiti i svog kera nekad kad ga iznervira.Shock 
B)epanjel breton.moj pomocnik u lovu!!!
 
Jank
 Sredinom prošle lovne sezone na samom kraju našeg lovišta našao sam Mađarsku vižlu staru oko godinu dana. Verovatno je zalutala iz susednog lovišta. Pridružila se našim kerovima jedno vreme je išla uz nas i odjednom samo nestala u gustišu. Nebi mi palo na pamet da pucam na nepoznatog lovačkog psa. Iz lovišta treba ukloniti pse lutalice a nikako kerove koji su verovatno zbog neiskustva izgubili svoje vlasnika....:uF
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
rokvic
 Postovan kolege moj lovacki pas je ujedno i clan poridice,i tako ga dozivljavaju svi clanovi moje porodice, ne znam bas kako bih se proveo bilo koji lovac u slucaju da ubije mog psa.,verovatno ne bi jedno vreme izlazio u iz kreveta a pogotovo ne loviste..,,ako bi se on slucajno izgubio u lovistu.... mislim da ljudi koji ubijaju lovacke pse u lovistu a pogotovo ako vide da se pas izgubio nisu pravi lovci i ljubitelji zivotinnja i takvima bi trebalo zabraniti da se bave lovom...
 
milex
 kod mene se to redovno desava. zabranjeno je, bar u Bijeljini, lisiti zivota bilo kakvog psa. postoje azili za tave zivotinje i ako vidite psa skitnicu, samo pozovete veterinarsku ambulantu i eto ekipe po njega. to na ravno ne sprecava "kolege" iz susjednog drustva da nam ubijaju gonice. zadnji trobojac koga su ubili je bio ekstrem na zeca. gonio je za zlatnu medalju, al sta to sad vrijedi. i41.tinypic.com/2gtq3w5.jpg
 
rokvic
 milex to je stvarno uzasno,ali ako ti je pas cipovan i imas sve uredne papire,tuzi doticnu gospodu i lovacko drustvo....morace ta ti plate debelu odstetu...recimo kod nas je slucaj da je covek iz nasegg Ld-a ubio jednog psa na nasem strelistu i tuzili su ga i platio je nekih 500e odstetu + sudske troskove ,pa kad debelo plate vise im takve grozote nece padati napamet...
 
milex
 druze pas nije imao cipa, a i da jeste nismo ga nikad nasli. taj dan je sa njim otisao jedan mjesanac i nije se ni on vratio. jednom smo pustali trobojku i posavku, koje su lisicu gonile do iznemoglosti. posavka je dosla kuci kroz 5 dana puna sacme, a trobojku nikad nismo nasli. nemam dokaza i mogu samo da placem za takvim psima. znam uzi krug ljudi koji love s pticarima i nemogu da nas vide ocima. i oni sto imaju gonice su bili zavidni zato sto su imali same meleze. malo su i ljuti sto nismo htjeli da se odvojimo s njima, jer smo bili u istom udruzenju prije rata. tuzno, ali sta cemo...
 
Boban
 Melex,znam kakva su osecanja imao sam nazalost takve slucajeve.
Ako saznas ko je pocinioc mozes ga osuditi a ako neznas tesko je pronaci tog skota.$aAa
 
aca81
 Ako i ima krivca onda je to vlasnik a ne pas,sta pas zna 
DOBAR POGLED
 
sumadinac
 Sumnju imamo mada nemozemo dokazati da je lovocuvar ubio dva kera iako se dosta sumnja na njega,zato sto je prenekoliko godina ubio vec jednog kera.Moze limi neko reci dali i kod vas postoji Pomocnik lovocuvara koji je zaposljen kao vozac lovocuvara i predsednika nema skole vrsi duznost pomocnik lovocuvara krece se sa puskom u lovictu svakoga dana,Koliko sam upoznat u zakonu nepostoji i nemoze da nosi pusku i da kontrolise svakoga dana osim lovnog dana,jedino ko sam nesto preskocio.sve ovo sam napisao zato sto smnjamo na njega.
STOLE
 
Lala
 Šumadinac, može biti zaposlen taj bez škole, samo kao vozač. Da bi vršio poslove lovočuvara mora imati minimum SSS, i položen ispit za lovočuvara.
Ako nema to, onda NE SME da vrši kontrolu lica u lovištu (legitimisanje, provera oružnih listova i oružja), ali sme da obaveštava lovočuvara, policiju, upravnika lovišta, predsednika LU...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
sumadinac
 Ovde je moguce ima sss gradjevinsku i nema polozenispit a kontrolise svakoga dana i izlazi na teren sa puskom jer su njegovi prijatelji na vlast i rade sta god hoce a lovci strepe.
STOLE
 
milex
 kod nas u lu "podrinje janja" svaka sekcija ima pomocnika lovocuvara. on ima svoju id karticu sa slikom i pomaze lvocuvaru kad je na njegovom terenu. i sam smije da intervenise, samo dali nosi oruzje to neznam. poz
 
Lala
 Pušku može da nosi u lovištu samo ako ima dozvolu za lov, a nije lovočuvar.
Šta strepite, od čega? Ako je sve tako kako si napisao, imaš lovnu inspekciju, pa podnesi prijavu. A pre toga imaš organe svog LU, pa na Skupštini postavi to pitanje. Nije to velika mudrost.
Jedino ako si 100% čist, bez mrlje u lovačkoj karijeri, onda možeš da postavljaš ovakva pitanja, i da ispravljaš krive Drine.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 Ovo sada prvi put cujem da L.U ima i vozaca, mislim da Predsednik ima licnog vozaca koga po potrebi pozajmljuje Lovocuvaru!
I ovaj frajer koristi te mogucnosti i vrslja po lovistu kada hoce i radi sta hoce.
A iz mog dosadasnjeg iskustva znam, mislim da se ogradim odmah B)svaka cast pojedncima.
Vecina tih volontera zloupotrebljava tu mogucnost i privelegiju.

Ako je nekom nesto nejasno neka procita na sajtu LSS deo u vezi Lovocuvarske sluzbe.

I jos nesto - dici pusku i ustreliti rasnog kera u lovistu mislim da je greh do boga.
Jer taj ker nije svojom greskom tu!
Dobar pogled.
 
aca81
 

sumadinac kaže:
Ovde je moguce ima sss gradjevinsku i nema polozenispit a kontrolise svakoga dana i izlazi na teren sa puskom jer su njegovi prijatelji na vlast i rade sta god hoce a lovci strepe.

Druze sta dati kazem pa kod mene vodeci ljudi lovackog su bili na disciplinskoj i osudjivani kao lovokradice a sada savetuju mene..POZ.
DOBAR POGLED
 
Lala
 Oho! Sve lepše od lepšeg!!! Ne valja vam Statut LU, kad dozvoljava da vam lovokradice šefuju...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
od komtema
 Ja sam lovocuvar volonter, i imam pravo da vrsim kontrolu svaki dan.
 
Lala
 Po novom Zakonu ne postoje više lovočuvari volonteri.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Potrebna pomoć! SVAŠTARA 223 11.12.2023. 20:03
Filmovi o lovu SVAŠTARA 16 27.04.2023. 23:11
ŠKOLA ZA LOVAČKI PODMLADAK LOVCI POČETNICI 221 02.10.2022. 17:19
LOVAČKI PSI PRODAJEM 22 01.08.2022. 20:38
LOVAČKI SUD ČASTI LOVAČKA UDRUŽENJA 7 10.04.2021. 21:13
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,243,986 posete www.srbijalov.com