Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Obuka za Stručnog pratioca


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Obuka za Stručnog pratioca
zoranp
 ..teško da će komora na nekoga iz LSS-a..zato tako to sve i ide po principu..ruka ruku mije !!Angry
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Lala
 Ne znam ko će koga i da li će, ali znam da ukoliko polaznici tih 'obuka' nisu lovočuvari ili upravnici lovišta, taj dokaz o položenoj obuci im može pomoći samo da budu vodje grupe lovaca u grupnom lovu na sitnu divljač. A grupovodje mogu da budu i bez tog papira, jednostavno ih LU postavi za grupovodju u grupnom lovu.
Samo su izgleda džabe plaćali ljudi, ako su plaćali? A možda se i neko drugi ovajdio, honorari i sl.? To znaju organizatori i oni koji su držali takve obuke. A možda i još poneko.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Upravo sam se vratio sa kursa za sticanje licence za stručnog pratioca.
Kurs je organizovao LSV...bio je prisutan g.Ivanović a predavač je bio g.Milenko (Zeremski)!
Počeli smo oko 18h.

Prvo ću se pohvaliti da sam uspešno obučen za licencu za stručnog pratioca!

Onda moram reći da sam saznao neke nove stvari od g.Milenka, citiram :
- Na ovoj obuci insistira lovna inspekcija i njima će biti dostavljeni spiskovi licenciranih stručnih pratilaca inače će biti problema prilikom kontrole na terenu ako grupovođa nema licencu
- Postoje Pravilnici sa rogobatnim nazivima koje ne bi bilo loše pročitati
- Propratnica se izdaje ako lovac iznosi divljač iz naseljnog mesta u kojem je lovio
- Prilikom kontrole učesnika u lovu kontroliše se pored lovne karte i oružnog lista, i ČLANSKA KARTA što nije po zakonu ali može da se traži
- U lovu na DS i predatore je neophodno da postoji 1 stručni pratilac na 5 lovaca (5 lovaca-5 dozvola za lov-na svakoj isti 1 stručni pratilac-jedan izveštaj o lovu sa upisanih 5 lovaca)
- Stručni pratilac na dozvoli za pojedinačni lov, nosi oružje i učestvuje u lovu (2 lovca u pojedinačnom lovu)
- DS se može loviti neolučenim cevima, ali samo jedIničnim zrnom
- Nema Pravilnika o gazdovanju lovištem zato što je onaj koji to radi u Upravi za šume na bolovanju
...
...

Ako sam nešto interesantno zaboravio, neka mi g.Milenko oprosti!

Obuka je završena oko 19h!
Prolaznost 100%!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Indjijanac
 Batice jel ćeš dobiti i diplomu?ROFL
možda prvo da uplatiš taksu?
A možda izmisle i službene legitimacije i značke za stručne pratioce?
Što ga nepita za stručnog fazaneristu iz Indjije?
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Evodija
 Sremac, siguran sam da nisi dobio ni dnevnicu, ni večeru na kursu.
pa ti bi se sigurno slikao.itanjeGladan
 
Lala
 

Sremac75 kaže:
Upravo sam se vratio sa kursa za sticanje licence za stručnog pratioca.
Kurs je organizovao LSV...bio je prisutan g.Ivanović a predavač je bio g.Milenko (Zeremski)!
Počeli smo oko 18h.


U vezi ovoga podvučenog, ako je tako rečeno na predavanju, citiraću Zakon o divljači i lovstvu:

Pojedini poslovi lovačkog saveza
Član 8.
Lovački savez, član Međunarodnog saveta za lovstvo i zaštitu divljači (u daljem tekstu: CIC) obavlja sledeće poslove:

1.obrazuje komisiju za polaganje ispita za ocenjivanje trofeja divljači i izdaje uverenje o položenom ispitu za ocenjivanje trofeja divljači;
2.stara se o trofejima divljači čija je vrednost izražena u CIC poenima veća od trofejne vrednosti nacionalnog prvaka;
3.obrazuje Nacionalnu komisiju za izložbe i trofeje koja potvrđuje trofeje divljači ocenjene najvišim ocenama, sastavlja listu trofejnih vrednosti nacionalnih prvaka i rešava o prigovoru na akt za ocenu trofeja divljači koju je dala komisija korisnika lovišta.
Lovački savez obrazuje komisiju za polaganje lovačkog ispita i izdaje uverenje o položenom lovačkom ispitu, izdaje članske karte svojim članovima i zastupa ih u zemlji i inostranstvu, pruža stručnu pomoć svojim članovima i izdaje lovačke časopise i drugu lovačku literaturu.
Poslovi iz stava 1. ovog člana, obrazovanje komisije za polaganje lovačkog ispita i izdavanje uverenja o položenom lovačkom ispitu vrše se kao povereni poslovi.

--------
Poslovi za koje se stiče licenca
Član 16.
Licenca se stiče za:
1) izradu planskih dokumenata u skladu sa ovim zakonom;
2) obavljanje stručnih poslova gazdovanja lovištem;
3) obavljanje poslova lovočuvarske službe.


Dakle, nema ni reči o bilo kakvoj organizaciji obuke za neke 'licencirane stručne pratioce' od strane lovačkih saveza, u odredbama Zakona!

Koliko ja znam, Milenko Zeremski i Mile Ivanović nisu zaposleni u LSV, nego u firmi Vojvodjanski lovac. Nameću se sledeća pitanja (ako je to sve izrečeno na predavanju):
- po kom zakonskom osnovu je od strane LSV organizovana ova 'obuka za licencirane stručne pratioce'?
- po kom osnovu i čijim ovlašćenjima su 'predavači' držali predavanje, i na osnovu kog programa?
- po kom osnovu će, kako je rečeno, biti pravljeni spiskovi lovaca koji su prošli ovu 'obuku', kome će biti dostavljani i po kom osnovu?
- sa kojim pravom ili ovlašćenjem će eventualno biti izdavana neka uverenja ili diplome ili 'licence' za stručnog pratioca?
- odakle predavaču saznanje i informacija o tome kako će postupati lovna inspekcija, i na osnovu čega misle da inspektori imaju zakonski osnov da tako rade (traženje od grupovodja da imaju 'licencu stručnog pratioca)?
- da li je 'predavačima' od strane organizatora LSV na neki način plaćeno održavanje predavanja, pošto polaznici na ovim 'predavanjima' nisu ništa plaćali? Da li je u organizaciji ovoga učešće imalo i LU na čijoj teritoriji je ovo organizovano?

O 'kreativnim' tumačenjima sa predavanja oko potrebnih dokumenata za lov i o sadržini tih dokumenata zaista ne bih. To bi valjalo da podrobnije pojasni onaj koji je ovo javno izgovorio i delio takve informacije.
Verujem da će Lovačka komora imati šta da kaže povodom ovoga, da li je ovo organizovano preko njih i uz njihovo znanje i odobrenje, a takodje verujem da bi i nadležni u Ministarstvu, Uprava za šume, već jednom morali da se oglase i razjasne.
Ovo više nije normalno, zaista, šta se sve dešava!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Indjijanac
 da nije bilo kao na ovom klipu
[movie=youtube]m1fdEwGnu1Y[/movie]
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
zoranp
 Dakle, nema ni reči o bilo kakvoj organizaciji obuke za neke 'licencirane stručne pratioce' od strane lovačkih saveza, u odredbama Zakona!

Koliko ja znam, Milenko Zeremski i Mile Ivanović nisu zaposleni u LSV, nego u firmi Vojvodjanski lovac. Nameću se sledeća pitanja (ako je to sve izrečeno na predavanju):
- po kom zakonskom osnovu je od strane LSV organizovana ova 'obuka za licencirane stručne pratioce'?
- po kom osnovu i čijim ovlašćenjima su 'predavači' držali predavanje, i na osnovu kog programa?
- po kom osnovu će, kako je rečeno, biti pravljeni spiskovi lovaca koji su prošli ovu 'obuku', kome će biti dostavljani i po kom osnovu?
- sa kojim pravom ili ovlašćenjem će eventualno biti izdavana neka uverenja ili diplome ili 'licence' za stručnog pratioca?
- odakle predavaču saznanje i informacija o tome kako će postupati lovna inspekcija, i na osnovu čega misle da inspektori imaju zakonski osnov da tako rade (traženje od grupovodja da imaju 'licencu stručnog pratioca)?
- da li je 'predavačima' od strane organizatora LSV na neki način plaćeno održavanje predavanja, pošto polaznici na ovim 'predavanjima' nisu ništa plaćali? Da li je u organizaciji ovoga učešće imalo i LU na čijoj teritoriji je ovo organizovano?


BRAVO LALA I MENE JE SAMO TO ZANIMALO, PA SAM SVE ODREDA TAMO TO PITAO, ALI NIKO NEMA ODGOVORA!!Confused
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
slavaplana
 Oni se igraju da neko od njih zaradi KRIVICNU PRIJAVU za mesetarenje i obmanjivanje lovaca???

jer oni znaju sta kaze zakon o divljaci i lovstvu????
Da nece i LSS da radi licenciranje za pratioce????

Sta rade drzavni organi i Ministarstvo????
Ovo je smejurija sta pojedinci sebi dozvoljavaju?????

Sta radi Uprava za sume??/jer ovo TECA dao blagoslov godinu dana do penzije da radi sta ko hoce???
jer cita neko sta su nadleznosti koga ???DRZAVE i SAVEZA???
Kakav VOJVODJANSKI LOVAC I LICENCIRANJE????

To je jako ko izvetrela kisela voda!!!!

Sta rade ljudi i niko da se zapita ima li kraja ljudskoj gluposti???
Kad dobijate diplome????
Da castite???
Koliko to sve kosta i kome se placa taj kurs????

SMEJURIJA????
 
DakiNS
 

Sremac75 kaže:
Upravo sam se vratio sa kursa za sticanje licence za stručnog pratioca.
Kurs je organizovao LSV...bio je prisutan g.Ivanović a predavač je bio g.Milenko (Zeremski)!
Počeli smo oko 18h.

Prvo ću se pohvaliti da sam uspešno obučen za licencu za stručnog pratioca!

Onda moram reći da sam saznao neke nove stvari od g.Milenka, citiram :
- Na ovoj obuci insistira lovna inspekcija i njima će biti dostavljeni spiskovi licenciranih stručnih pratilaca[u] inače će biti problema prilikom kontrole na terenu ako grupovođa nema licencu[/u]
- Postoje Pravilnici sa rogobatnim nazivima koje ne bi bilo loše pročitati
- Propratnica se izdaje ako lovac iznosi divljač iz naseljnog mesta u kojem je lovio
- Prilikom kontrole učesnika u lovu kontroliše se pored lovne karte i oružnog lista, i ČLANSKA KARTA što nije po zakonu ali može da se traži
- U lovu na DS i predatore je neophodno da postoji 1 stručni pratilac na 5 lovaca (5 lovaca-5 dozvola za lov-na svakoj isti 1 stručni pratilac-jedan izveštaj o lovu sa upisanih 5 lovaca)
- Stručni pratilac na dozvoli za pojedinačni lov, nosi oružje i učestvuje u lovu (2 lovca u pojedinačnom lovu)
- DS se može loviti neolučenim cevima, ali samo jedIničnim zrnom
- Nema Pravilnika o gazdovanju lovištem zato što je onaj koji to radi u Upravi za šume na bolovanju
...
...

Ako sam nešto interesantno zaboravio, neka mi g.Milenko oprosti!

Obuka je završena oko 19h!
Prolaznost 100%!


ConfusedIznenadjen
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Indjijanac
 predavaci ovog "licenciranja "su članovi stručnog odbora lovačke komore,možda ih je komora uputila da prosvetle narod
http://www.lovack...ni/strucni
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Sremac75
 

Indjijanac kaže:
predavaci ovog "licenciranja "su članovi stručnog odbora lovačke komore,možda ih je komora uputila da prosvetle narod
http://www.lovack...ni/strucni


A zašto na sajtu komore nije dostupna samo biografija g.Milenka???
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Evodija
 Možda nije samo stručni pratioc. Vidi da nema nešto u "poslovnoj pratnji", Ko zna vredi pogledati!!! Dragoljupe

Obuči njih Kuvar za sve funkcije.
Eno ga "licencirani" na školovanju kod Lisica i Kuvar u Sr.Mitrovici.
Navodno za Upravnika, a pta će biti, NE znamo. Confused
 
zoranp
 Znači kako sam ja saznao cela ova priča teče ovako...Ministarstvo je nekakvim inspekcijskim uvidom, utvrdilo da se veliki broj dozvola vraća nepravilno pounjen, pa je donelo neki akt ili neznam već šta da se obuče pojedinci koje predlože LU-a za podizanje dozvola i tako postanu ti tkz. nosioci dozvola. Uz neku edukaciju kojoj smo juče i prisustvovali..e sada pošto sam jučer bio gost na predavanju kod LU Bačka palanka, nisam hteo da ljudima smetam nekim pitanjima i podpitanjima, ali žarko čekam u mom LU neku takvu prezentaciju, pa da gospon Zeremskog priupitam jeli to VL dobio neki tendar, pa da oni vrše tu neku obuku, i koiko to košta, tj. ko to plaća??? Normalno ovde ne postoji nikakav papir koji se daje polaznicima, već se šalju neka uverenja od strane LSV udruženju da je polaznik završio taj kurs ili već kako da ga nazovem!! Znači i ovde postoji nešto što verifikuje LSV, a predavač VLHmmm...ili mi lažemo??? O samom predavanju nebi ni trošio reči, jer ja onako nešto nebi nazvao ni uvodnom reči u pripravničkom ispitu, a nekakvim predavanjem, ali to valjda nama i treba, jer samo nek se brsti, a to što ide sve kud netraba, koga to briga?? Bitno je da je Zeremski dotakao jenu zanimljivu temu, a to je da svaki lovac mora imati sa sobom lovnu kartu, člansku kartu i oružani list, pa kaže..lovna i oružni SU OBAVEZNI, ALI ČLANSKA KARTA PO NOVOM ZAKONU NIJE OBAVEZNA, TJ. LOVAC NEMORA BITI ČLAN NI JEDNOG SAVEZA ILI UDRUŽENJA, A MOŽE DA DOBIJE LOVNU KARTU I LOVI U KOMERCIJALI. NO DOBRO BI BILO DA SE SAVKI LOVAC UČLANI NEGDE, JER KAKVA JE SRŽ LOVASTVA, AKO NE DRUŽENJE I DA JEDNI DRUGE ZOVEMO U GOSTE, A TO OVI KOJI NISU NIGDE ČLANOVI NEĆE MOĆI!! Lapo je on tu malo nagonio vodu na vodenicu LSV i brojnom stanju, jer se vidi da će se teško izgurati ovako, ali treba derana pitati.. A DI DA IDEM U GOSTE I U KOJE GOSTE DA ZOVEM, KAD STE GOSPODO TAKO LEPO LOVIŠTA,
UREDILI I BONITIRALI I POTRUDILI SE STRUČNOŠĆU I RADOM DA SPREČITE KRIVOLOV I OBOGATITE FONDOVE DIVLJAČI, PA JEDINO MOGU DA IDEM I DA ZOVEM KOLEGE DA PEČEMO ČVARAK U PUSTOM ATARU, SVEŽE IZMORENI I ZADOVOLJNI KAKO JE SVE BAJNO, ALI TAMO U NEKIM STARIM, SAD VEĆ I JAKO STARIM LOVAČKIM NOVINAMA!! DOKADA ĆE SE OVAJ MANIPULIZAM I NERAD TOLERISATI ??? IMA LI IKO ODGOVORA??
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Lala
 

Evodija kaže:
Eno ga "licencirani" na školovanju kod Lisica i Kuvar u Sr.Mitrovici.
Navodno za Upravnika, a pta će biti, NE znamo. Confused


Da ima neke pravde, zaista bi neki ljudi iz lovstva trebali biti u Sr.Mitrovici, ali ne u školi, nego u jednoj drugoj instituciji zatvorenog tipa, u kojoj već obitava nekadašnji odlikovani lovni radnik iz Šida, B.Bogunović.

zoranp kaže:
Znači kako sam ja saznao cela ova priča teče ovako...Ministarstvo je nekakvim inspekcijskim uvidom...


Zoki, Ministarstvo nije nadležno u prvom stepenu za lovstvo u Vojvodini, nego Pokrajinski sekretarijat. Treba praviti razliku!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Gedza66
 

zoranp kaže:
...Ministarstvo je ....donelo neki akt ili neznam već šta da se obuče pojedinci koje predlože LU-a za podizanje dozvola i tako postanu ti tkz. nosioci dozvola. .............


Zoki gde se moze procitati o tom aktu?

Lala je citirao ZODL i sa pravom konstatovao ili upitao da li LSV ili njegovo cedo imaju zakonskih ovlascenja za tako nesto a pogotovu za izdavanje uverenja o osposobljenosti.

Mozda bi i brat Sremac mogao nesto o tome?kompjuter
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
DakiNS
 Mislim da je to pokušaj ulaska na mala vrata još jednog "neophodnog" zaduženja saveza , ne bi li imali još jednu priliku da uzimaju novce za kurs od cca pola sata, jer uzastopno ponavljanje s vremenom postaje pravilo.Lovac 3

Nekako mi liči na proveren sistem : Znate već ko je rekao, a rečeno je zna se već šta i nemoj da padne nekome na pamet pa pita znate već koga, jer bi se moglo desiti znate već šta i znate već gde.Sad
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Malo sam se raspitao, i saznao sam da su na tom predavanju uzimane lične karte od prisutnih (legitimisali?!), i da su navodno pravljeni spiskovi, koji će navodno preko LSV biti dostavljeni udruženjima iz kojih su dolazili prisutni, o (jedna verzija) osposobljenosti za stručnog pratioca u lovu, ili, po drugoj verziji, o prisustvu stručnom predavanju o osposobljavanju za stručnog pratioca.
Nikakvog polaganja ili testiranja nije bilo. Da li će se lični podaci prisutnih prikupljeni na ovaj način koristiti u još neke svrhe, ne znam.

Koliko sam uspeo da saznam, niti Lovačka komora niti Ministarstvo poljoprivrede i Uprava za šume, nemaju nikakve veze sa ovim predavanjima, niti su znali da se ovo organizuje. Takodje, ovo izgleda nije prvo predavanje ove vrste, a planira se izgleda da ih bude još!
Ne znam ko je od prisutnih plasirao informaciju da nosilac dozvole u grupnom lovu na sitnu divljač neće moći da bude neko ko nije prošao ovo predavanje; to jednostavno nije tačno, i nije po zakonu. Ko je to izmislio, nema pojma o propisima.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Možda sam trebao ovo staviti na temu - Drugi pišu ali pripada ovde. Pa nije kurs bio samo u BP . Preneseno sa sličnog ( ni nalik) foruma: citirano


XXXXX
Junior
Van mreže
Pol:
Poruke: 80


Strucni pratilac
poslato: danas u 06:29:51

Kolege,
znate li mozda kada i gde se moze polagati kurs za strucnog pratioca??

Prijavi uredniku Sačuvana
Milan Grba
Junior

Na mreži

Poruke: 64


Odg: Strucni pratilac
Odgovor #1 poslato: danas u 08:32:18

Kolega, nije to klasični kurs, već jedna vrsta obuke za grupovođu. Neznam u kojem ste LU, možete se obratiti LSV oni Vam mogu pomoći. Ja sam u mome Udruženju u Krčedinu to završio.

Evodija pa zar nisi prisustvovao sa ostalim kursadžijamaGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DakiNS
 Odgovor na isto pitanje od istog člana samo ranije pre prosvetljenjaGrin:

Milan Grba #480
Objavljen 29.05.2012. 10:18
Mlađi član


Upisa: 29
Pristupio: 22.03.12
Status: Offline
Stručni pratilac u pojedinačnom lovu, osim lovočuvara i upravnika lovišta može biti i lovac koji ima položen ispit za ocenjivanje trofeja divljači, a za st. pratioca ga postavlja Upravni odbor.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Obuka lovačkih pasa KINOLOGIJA 409 03.10.2018. 21:59
Obuka goniča za lov na zeca KINOLOGIJA 464 31.05.2018. 09:45
Pravilnik o načinu organizovanja stručne službe za gazdovanje lovištem PROPISI O LOVU 23 16.05.2012. 11:53
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,273,100 posete www.srbijalov.com