Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Obuka za Stručnog pratioca


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Obuka za Stručnog pratioca
Lala
 Oooo pa to 'licencirani' Grba M. opet plasira svoje mudrosti!!!

Baš me zanima, kako to da 'licencirani' ne pominje svoju Lovačku komoru, u kojoj je član, kada je stručno osposobljavanje u pitanju!?
Otkud to LSV drži obuku za grupovodju? Po kojim ovlašćenjima, po kom programu, ko su predavači? Da li se polaže neki test? Jel se dobija neki 'ausvajs' o obučenosti za grupovodju, ko ga izdaje, i na osnovu čega?
Mnogo pitanja! A jel se prolazi i obuka za neovlaščeno špijuniranje, praćenje i dojavljivanje?
Ako ništa drugo, saznali smo da je ta obuka bila i u Krčedinu!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Evodija
 MOLIM ZA MILOST !!! Cry
LALO čitao si dopis "ELEKTROVOJVODINE", pa ja sam već teško optužen da : "Javno vređa ovlašćeno službeno lice - lovočuvara, te na taj način nanosi štetu Udruženju" u potpisu "Šeik" od Krčedina.
Na sednici UO LU Krčedin, (24.01.2013) pročitani su neki odštampani upisi na forumu SRBIJALOV i doneta jednoglasno (malo morgen) odluka da se pokrene disciplinski postupak.
Pa ja ga baš branim, više neznam kako.
Kad bi mi Indjijanac pomogao da položi za onog njegovog "licenciranog popa", pa bi mogao da sveti vodicu, po selu.
To bi mu bila 12-a licenca.
Što je to mudra glava, na UO LU samo on priča, a zamenik preCednika, samo klima glavom.
Kad je roditeljski u Sr. Mitrovici, jel zna neko???
Osilio se, pa se malo pogubi, kad vidi "malog" mILOŠA u LSV. Respekt
 
Sremac75
 

Gedza66 kaže:

zoranp kaže:
...Ministarstvo je ....donelo neki akt ili neznam već šta da se obuče pojedinci koje predlože LU-a za podizanje dozvola i tako postanu ti tkz. nosioci dozvola. .............


Zoki gde se moze procitati o tom aktu?

Lala je citirao ZODL i sa pravom konstatovao ili upitao da li LSV ili njegovo cedo imaju zakonskih ovlascenja za tako nesto a pogotovu za izdavanje uverenja o osposobljenosti.

Mozda bi i brat Sremac mogao nesto o tome?kompjuter


Ne znam ja nista o tome, osim da sam se ja osposobio za strucnog pratioca, ili za grupovodju, ili sta god!!!
ROFL
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
DakiNS
 Misliš?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Evodija
 Daki, CARE,PA JEL TO MOGUĆEEE.Bravo 2
 
Sremac75
 Ma bice i pecat!Pismo

Pa makar na njemu pisalo : FARMA SVINJA BEUKOVIC
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
DakiNS
 

Sremac75 kaže:
Ma bice i pecat!Pismo


Čiji? od Vojvođanskog lonca, mesne zajednice ili SUBNOR-aGrin

[xhide]A možda i lični Piškaćev pečatHaHaHa[/xhide]
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DakiNS
 Moramo pitati kolegu Licedu... (licencirano edukovanog)za objašnjenje koji je odgovor tačan.Prošlogodišnji ili ovogodišnjiGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Sniper Hunter
 

Lala kaže:
Oooo pa to 'licencirani' Grba M. opet plasira svoje mudrosti!!!

Baš me zanima, kako to da 'licencirani' ne pominje svoju Lovačku komoru, u kojoj je član, kada je stručno osposobljavanje u pitanju!?
Otkud to LSV drži obuku za grupovodju? Po kojim ovlašćenjima, po kom programu, ko su predavači? Da li se polaže neki test? Jel se dobija neki 'ausvajs' o obučenosti za grupovodju, ko ga izdaje, i na osnovu čega?
Mnogo pitanja! A jel se prolazi i obuka za neovlaščeno špijuniranje, praćenje i dojavljivanje?
Ako ništa drugo, saznali smo da je ta obuka bila i u Krčedinu!


El ih malo ..beš? Grin a
Ako ,Ako , i treba dosta su oni nas ,na svakog dođe red ....
 
Lala
 Evo malo da čitate šta moj 'licencirani' obožavalac (koga nisam upoznao, koji me uhodi i prati u stopu i objavljuje moje lične podatke na internetu, za čega može da se odgovara krivično), Milan Grba, napisao pre nekoliko godina, o lovačkim savezima, koje sada zdušno propagira i kad treba i kad ne treba. Evo upisa dotičnog gospodina sa http://forum.krstarica.com/showthread...daca/page2
(upis prenet u integralnom obliku, svoje lične podatke je on objavio, a ima i slika dotičnog na avataru):

14.04.2008. 19:45
**case-problem**Mišo
Početnik
--------------------------------------------------------------------------------
Učlanjen:07.12.2004.
Lokacija: Plandište-Novi Sad
Poruke:12 Reputaciona moć:0 Re: Lov na srndaca
Pa počinje sezona lova na srndaća. Drago mi je vidjeti da ima dosta lovaca koji se interesuju za stanje u lovstvu. Samo ako se ukazuje i razmatra neki problem on će početi i da se rješava. Najgore je ako se problem zataškava i prećutno odobrava.
Ja sam već mnogo puta ukazivao na dosta loše stanje u lovstvu. država Srbija je pokazala potpunu nebrigu za oblast lovstva, zadnji oblici socijalističkog samoupravljanja su zadržani u oblasti lovstva, LSS i LSV nikada za zadnjih 15 godina nisu organizovali nijedan seminar ili bilo kakav sastanak sa stručnim službama Lovačkih udruženja koji su temelj lovstva....O ovim i još mnogo drugih problemima sam pisao i Vladi R.Srbije i resornom ministarstvu...no to njih uopšte ne zanima.Međutim sve dođe na svoje pa će i to. Do tada potrebno je da svi lovci dobro probude svoju savjest i po tome postupaju. Najveći problem kod pada brojnosti srneće divljači je veliki krivolov koji je u nekim slučajevima organizovan.

Dobro proučite kako je zakon regulisao lov srndaća...način lova...vrstu oružja i municije...lovite prema izdatoj dozvoli...i dobar pogled !
Milan Grba
26360 Plandište,Karađorđeva 11


Šta da kažem? Principi su čudo, naročito kada se menjaju kao donji veš!
A baš je lepo sebe 'krstio': na engleskom, reč 'Case' znači 'Slučaj' - **case-problem** Mišo... Problematični slučaj! ROFL
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Evodija
 E Lalo, Lalo, ala si nam ovim upisom osvežio dan, nemaš pojma.HaHaHa
Pa ne mogu da verujem.
Pa zato on jednom do dva puta tjedno ide u LSV i VL DOO, da im drži pridike i stručna predavanja, (koja ovi prenose na teren) bez dnevnice. Kaže ni kafom ga ne ponude. Sram ih bilo.
Al on je ipak dika,svoga preCednika.
Jel tako Mišo moj.
[movie=youtube]6IpkMFScKT0[/movie]
 
zoranp
 14.04.2008. 19:45
**case-problem**Mišo
Početnik
--------------------------------------------------------------------------------
Učlanjen:07.12.2004.
Lokacija: Plandište-Novi Sad
Poruke:12 Reputaciona moć:0 Re: Lov na srndaca
Pa počinje sezona lova na srndaća. Drago mi je vidjeti da ima dosta lovaca koji se interesuju za stanje u lovstvu. Samo ako se ukazuje i razmatra neki problem on će početi i da se rješava. Najgore je ako se problem zataškava i prećutno odobrava.
Ja sam već mnogo puta ukazivao na dosta loše stanje u lovstvu. država Srbija je pokazala potpunu nebrigu za oblast lovstva, zadnji oblici socijalističkog samoupravljanja su zadržani u oblasti lovstva, LSS i LSV nikada za zadnjih 15 godina nisu organizovali nijedan seminar ili bilo kakav sastanak sa stručnim službama Lovačkih udruženja koji su temelj lovstva....O ovim i još mnogo drugih problemima sam pisao i Vladi R.Srbije i resornom ministarstvu...no to njih uopšte ne zanima.Međutim sve dođe na svoje pa će i to. Do tada potrebno je da svi lovci dobro probude svoju savjest i po tome postupaju. Najveći problem kod pada brojnosti srneće divljači je veliki krivolov koji je u nekim slučajevima organizovan.

Dobro proučite kako je zakon regulisao lov srndaća...način lova...vrstu oružja i municije...lovite prema izdatoj dozvoli...i dobar pogled !
Milan Grba
26360 Plandište,Karađorđeva 11



Ako je to taj isti Milan Grba, onda ovaj upis puno bolje odgovara onome što ga je učio profesor STANKO ŠIBENIK, a ne ono što sada radi glumeći budalu oko vikendica u Krčedinu, a i nama Ličanima to baš ne priliči!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Gedza66
 Brate Sremac75, pisao sam ti na PP i zamolio te da mi dostavis literaturu iz koje si ucio ili se obucavao ili iz koje si savladao materiju iz oblasti sticanja licence ili diplome ili uverenja ili potvrde ili to sto ce ti dati (stvarno, sta ce ti dati)?????

Posto se ne javljas, javno te molim da mi dostavis tu literaturu za obrazovanje, jer i ja bih hteo da imam tu...........................
taj papir??? Ne bih zeleo da budem nespreman, ukoliko to isto ucine i ovi nasi iz LSS, jer brate i oni bi jos nadleznosti a i ja bi' da imam i to zvanje.

Nego, da to nije samo privilegija lovnih funkcionera, tj. clanova organa upravljanja visih lovnih organizacija??? Ako je to u pitanju, pod hitno ce se uclanim tamo????*Pilot
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
Sremac75
 

Gedza66 kaže:
Brate Sremac75, pisao sam ti na PP i zamolio te da mi dostavis literaturu iz koje si ucio ili se obucavao ili iz koje si savladao materiju iz oblasti sticanja licence ili diplome ili uverenja ili potvrde ili to sto ce ti dati (stvarno, sta ce ti dati)?????

Posto se ne javljas, javno te molim da mi dostavis tu literaturu za obrazovanje, jer i ja bih hteo da imam tu...........................
taj papir??? Ne bih zeleo da budem nespreman, ukoliko to isto ucine i ovi nasi iz LSS, jer brate i oni bi jos nadleznosti a i ja bi' da imam i to zvanje.

Nego, da to nije samo privilegija lovnih funkcionera, tj. clanova organa upravljanja visih lovnih organizacija??? Ako je to u pitanju, pod hitno ce se uclanim tamo????*Pilot


Eeeee..... nije mala privilegija slušati ceo 1 sat g.Milenka, i ne biti baš 100% siguran "šta je pesnik hteo da kaže"....
A i neke stvari sam prvi put čuo......oko propratnice, oko stručnog pratioca na 5 lovaca, oko jediničnih zrna...

A literatura?
E to ne treba...nema bolje literature od žive reči žive enciklopedije srpskog lovstva, jednog od najistaknutijih od svih istaknutih drugova lovnih radnika, g.Milenka!!!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
zoranp
 

Gedza66 kaže:
Brate Sremac75, pisao sam ti na PP i zamolio te da mi dostavis literaturu iz koje si ucio ili se obucavao ili iz koje si savladao materiju iz oblasti sticanja licence ili diplome ili uverenja ili potvrde ili to sto ce ti dati (stvarno, sta ce ti dati)?????

Posto se ne javljas, javno te molim da mi dostavis tu literaturu za obrazovanje, jer i ja bih hteo da imam tu...........................
taj papir??? Ne bih zeleo da budem nespreman, ukoliko to isto ucine i ovi nasi iz LSS, jer brate i oni bi jos nadleznosti a i ja bi' da imam i to zvanje.

Nego, da to nije samo privilegija lovnih funkcionera, tj. clanova organa upravljanja visih lovnih organizacija??? Ako je to u pitanju, pod hitno ce se uclanim tamo????*Pilot


Nema Geđo tu papira, jer papir je dokaz, a ovako se more prditi uz ili niz vetar do mile volje...dok raja upija i sve plaća!!Shock
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
nina
 Pored ovakvih komentara mene je sramota i da postavi bilo kakvo pitanje jer odgovore mogu da ocekujem u pozitivne i negativne posto i sam imam licencu za obavljanje poslova u lovocuvarskoj sluzbi a hteo sam i da navedem moje neke slucajeve .
 
Sremac75
 Nina, koliko se ja secam, ti si clan Komore i polagao si za licencu, a morao si i da se skolujes za to.

Ovo o cemu je ovde rec nema nikakve veze sa tvojom licencom, nego bas naprotiv...totalno je nipodastava.

Nema ovo veze ni sa kakvom licencom....

Ovo je sramota, kako pojedinci pokusavaju da zadrze uticaj kod lovaca i sebe promovisu u one bez kojih se ne moze!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 A ovako to rade oni koji su već odavno obučeni :
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
DakiNS
 

Sremac75 kaže:
A ovako to rade oni koji su već odavno obučeni :


Obučeni a ispali goliGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Evodija
 SREMAC, a di je tu pečat.Glavu o zid HaHaHa Respekt
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Obuka lovačkih pasa KINOLOGIJA 409 03.10.2018. 21:59
Obuka goniča za lov na zeca KINOLOGIJA 464 31.05.2018. 09:45
Pravilnik o načinu organizovanja stručne službe za gazdovanje lovištem PROPISI O LOVU 23 16.05.2012. 11:53
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,271,847 posete www.srbijalov.com