Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Knjige o lovu i ribolovu


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Knjige o lovu i ribolovu
petar
 Drugari, nedavno sam procitao knjigu americkog pisca, inace velikog ljubitelja lova i ribolova, Ernesta Hemingveja "Starac i more", mogu vam reci da sam odusevljen, mnogo je zanimljiva i daje pravi utisak i uzbudjenje dok se cita i predstavlja lovce i ribolovce kao prave zastitnike prirode i zivotinja. Grin

Imam u planu da uskoro pocnem da citam isto Hemingvejevo delo, zove se "Zelena brda Afrike".

Kakva su vasa razmisljanja i stavovi o ovom piscu ili o delu "Starac i more", ako ste citali?

Da li je neko citao "Zelena brda Afrike", kakvo je delo, koja su vasa misljenja? Grin
Just like old times!
 
Neca92
 Ja sam citao ''Starac i more'' prosle godine, i mislim da je kniga ok! Smile Pre svega je zanimljiva, a i ima dobru pricu, sto je meni jako bitno! B)
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
aca
 nisam citao nijedno delo nazalost mada to hocu da promenimAngry
 
DakiNS
 

aca kaže:
nisam citao nijedno delo nazalost mada to hocu da promenimAngry
Aco mnogo ćeš propustiti. Dodaj tome i Beli očnjak iako je davno ekranizovan ali ništa kao dobra knjiga. Onda ima knjiga MojTref ili neko slično kereće ime.
 
aca
 

DakiNS kaže:

aca kaže:
nisam citao nijedno delo nazalost mada to hocu da promenimAngry
Aco mnogo ćeš propustiti. Dodaj tome i Beli očnjak iako je davno ekranizovan ali ništa kao dobra knjiga. Onda ima knjiga MojTref ili neko slično kereće ime.

necu propustiti daki uzecu knjige i procitatiB)
 
kelt
 ako volite da citate romane sa lovackom tematikom evo vam neki naslov j.a.hunter-africki lovac, frensis parkmen-na putu za oregon, tomas majn rid-zalutali karavan a tu spada i stari dobri kuper...itd.itanje
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
arnotije
 Evo da i ja dam doprinos, vrlo lepa tema na forumu, ove preporucene sam procitao, doduse bas davno, ako ste u mogucnosti da nadjete preporucio bih vam knjigu pod nazivom "Malibu" od Vens Dzozef Hojt, ukratko: radi se o jelenu Malibu i Pumi(planinskom lavu) Gato, koje pronalzi prirodnjak kao sasvim male, odgaja ih zajedno, i prati njihov zivot, ne bih da prepricavam, ali je knjiga prelepa i verujte ja sam je sigurno procitao 5-6 puta, necete pogresiti ako se potrudite da je pronadjete i procitate.
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
Neca92
 Anortije, bas si me zainteresovao sa ovom knjigom! Moracu da je potrazim! Bye
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
arnotije
 Knjiga je prava, najjace je kada odrastu i podju svako svojim putem ali se redovno srecu, a ima i dobra fora kako jelen izbegava poteru lovaca i kerova Smile, neces se pokajati.
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
bombardijer
 [quote]arnotije kaže:
Knjiga je prava, najjace je kada odrastu i podju svako svojim putem ali se redovno srecu, a ima i dobra fora kako jelen izbegava poteru lovaca i kerova Smile, neces se pokajati.Hoemo jo



Dobro jutro
BOMBARDIER
 
Neca92
 Nabavicu je, definitivno... Bye
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Dare_Makedonija
  Jack London "the call of the wild"
 
alex
 

Dare_Makedonija kaže:
Jack London "the call of the wild"

The best book
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
duskov
 Starac i More, knjiga koju sam pročitao prije tridesetpet godina. Od Džek Londona sam pročitao ,takođe mnogo štošta, pa i neke koje Kelt predlaže...
Kad nešto razmislim, od domaćih autora nijesam pročitao ništa što bi ličilo na ovo. Uostalom Ernest Hemengvej i Džek London su obavezna školska lektira, to se inače mora pročitati. Stom razlikom što neko uživa čitajući ove knjige a neko ne!
 
Dikavac
 Meni se jako dopala jedna knjiga ``Ridji lisac`` ali se ne secam autora... zatim ruski pisci na temi lova , stare knjige, ali izuzetno zanimljive koje se citaju u jednom dahu ,Gi de Mopasan .Ko bi se svega setio.. Domaci pisci(lovci) Miodrag Borisavljevic J.Jeremic itd.. Svakako treba pomenuti i ``Price iz lovacke torbe`` Nekako postajemo blizi prirodi..
 
Brka bez brkova
 Zna li neko gde mogu da kupim knjige od Dragana Janjica,Osnovi lovacke kinologije 1i2, i Obuka pasa pticara
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Filmovi o lovu SVAŠTARA 16 27.04.2023. 23:11
Lovačka Literatura (novine,magazini i knjige) ! LOVAČKE NOVINE 78 17.03.2021. 21:55
Male tajne u lovu na divlje svinje METODE LOVA 140 13.09.2017. 13:56
Bezbednost i nesreće u lovu. METODE LOVA 67 04.01.2017. 12:57
Podmlatkari u lovu, DA ili NE LOVCI POČETNICI 136 03.01.2017. 20:32
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,150 posete www.srbijalov.com