Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: ZEISS optike


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
ZEISS optike
dzudzubajac
 Kakav je zeiss diatal 6x42?

imam ponudu za karabin sa tom optikom, pa se premišljam da za prvo vreme koristim to dok ne skupim pare za nešto bolje...
trebaće za svinju (retko) i predatore (nadam se češće)
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
golf071
 Dobra optika.Ako je ocuvana uzimaj.
Novine
 
Bigman86
 https://www.facebook.com/OpremaZaLov1...mp;theater

Koliko je moguce da ovo valja?
I da se moze kvalitetno upotrebiti....
 
MMilos
 Može, može - prvih dva tri metka.
Posle toga sama bira gde pogađa Smeko Pfft
 
Bigman86
 

MMilos kaže:
Može, može - prvih dva tri metka.
Posle toga sama bira gde pogađa Smeko Pfft


Taman da odradi upucavanje.... Smile
A posle sta bude..... Smile
 
bullet
 Ne uzimaj to ni za dzabe, meni je izdrzala celih 6 metaka iz 30-06, sreća pa je dobio na poklon Grin
 
dzudzubajac
 Nije to zeiss nego fejk

COUNTERFEIT PRODUCT ALERT

We have learned that counterfeit ZEISS products are being sold on eBay by ebay sellers “bestofferwatch” and “sportpolar” (items shipped from Singapore). Please be advised that the following products are not genuine ZEISS riflescopes and they are not supported by ZEISS either through our U.S./CAN Limited Lifetime Transferable Warranty or repair program. (Actual product description may vary):

GOLD Scope Carl Zeiss 3-9x40AOMC Multi-X HD Riflescope Sight Aipr quake-proof
GOLD Scope Carl Zeiss 3-9x40 RED/GREEN Reticle Multi-X H Sight Aipr Quake-Proof
Carl Zeiss Rifle Scope 3-12X50 RED/GREEN Reticle Multi-X H Sight Aipr Quake-P
Carl Zeiss Rifle Scope 3-12X50AOMC Red/Green Telescope Sight Aipr quake-proof
Zeiss Rifle Scope 4-16x50AOMC Illuminated RED/GREEN Reticle Multi-X H Sight
Golden Carl Zeiss Rifle Scope 6-24x50AOMC Red/Green Telescope Sight USA New


http://www.zeiss....copes.html
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
lovacbp
 Postovane kolege, da li vam ovo deluje realno:http://www.sportsmanswarehouse.com/sp.../cat100738
Terra 3-9x42 cena 299 dolara? Razmisljam da porucim da mi drugar donese iz USA...
 
canis aureus
 ... daleko je to od "pravog" kvalitetnog Zeiss-a iz višerazredne produkcije ...

a Jopet, za te pare ... mogao bi da se oproba Confused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
lovacbp
 I meni je cena sumnjiva ali opet u istoj radnji je vx1 u istom rasponu takodje na snizenju 199 dolara. Nesto mi je realnija ta varijanta jer je u pitanju americki proizvodjac i imaju ceo asortiman leupolda. Problem je sto drugar nije lovac pa ne moze da mi kaze kako mu se cini taj zeiss.
 
Podunavac
 Ništa tu nije sumnjivo. Terra je donja klasa kod Zeiss-a i zato je i napravljen da se progura u donjoj cenovnoj klasi, prvenstveno na ogromnom severno-amerčkom tržištu. Mislim da se Terra i proizvodi u USA. I ne treba ga smarati pravim Zeiss-om. Bar ne onakvim na kakve smo mi evropljani navikli.
Tri prsta 2Kolce
 
srdjan032
 Interesuje me da li neko zna da mi kaze koja je razlika izmedju Classic Diavari i Victroy Diavari serije optika?
da li kupiti polovnu Classic i ustedeti 500-600e ili je razlika tolika da vredi kupiti Victory ?
 
stojkuki
 razlike su malo meahničke, a malo opticke, svetlosne.
Clasik koliko se secam ima duzi tubus, malo su tezi, malo osetljiviji na udarce i imaju nesto malo losije svetlosne karakteristike ali zanemarljivo i to samo na velikim uvecanjima preko 8.
Proveri podatak o eye relief jer mi se cini da je kod victory serije veci pa je nekako bezbedniji za pucanje. ovo moze da bude znacajno pogotovo ako se optika nalazi na karabinu u kalibru izrazenog trzaja, cesto se desavaju i povrede usled nepravilnog drzanja puske.
Malo su tezi a i Victory ima T premaze i slicne stvari koje su moram priznati vrlo dobre.
Da li se isplati, ... Victory ima smisla, licno mislim tako. A to je ipak dobrim delom stvar budjelara.
 
srdjan032
 Gledam model 3-12x56T*, razlika mi je u ceni oko 900e sto se moramo sloziti nije malo, ova polovna je perfektana bez ijedne ogrebotine kupljena pre 4 godine, sto se tice puske isla bi na 30.06 karabin, imam nosac sa sinskom montazom.
sad da li vredi da se da 900e za Victory ili kupiti Classic i ustedeti Smile
 
Planinko011
 Samo kod tijeh sajtova sa velikim popustima mozes da prodjes kao nas Srecko

https://www.youtu...LNZFrAnKTA
 
srdjan032
 Ma nisu sajtovi, kupujem od coveka uzeta u Capriolu ima original racun i garancija, a i znam coveka Smile
ipak je polovno skoro u pola cena Smile
ma da cena optike nove tada je bila oko 1700e, sada Victoru kosta 2050, umesto cene da padaju one rastu, Cenzurisanos logiku Smile
 
stojkuki
 Pazi, Victory je stvarno vrh optika. To je bez sumnje optika bez imalo mana. Odlicne opticke osobine, robusne (nesto neznije od Bendera ali avaj) ... T premazi, lotutech i ostalo znaci puno. KO god je lovio po velikoj vlagi, kisi i slicnim uslovima zna o cemu pricam. Jesen sipljiva kisa i malo nepaznje sa mnogo optika mozes da se slikas. Lotutech tu odradi savreseno. Victory zaista vredi svake pare. Da li vredi te razlike, ... pa moje je misljenje da vredi ali to je moje misljenje koje sam ja spreman da platim a naravno nisu svi ...
 
srdjan032
 Hvala Na odgovoru, ako si imao iskustva sa Classic seriom Diavari 3-12X56T* optikom mozes li mi reci kako se pokazala koje su joj mane, nemam puno iskustva, a 900e nije malo Smile
ili reci mi za 1200e imam li bolji izbor od ove optike sta bi ti uzeo za te pare Smile
 
stojkuki
 Zeiss classic ja nisam imao ali su ga imali neki moji drugari sa cijim sam karabinima pucao. Kada sam ga poredio sa mojim Victori-jem. .. pa ima razlike.
Ipak kada je izbor optike u pitanju prvo moras sebi da definises sta hoces, kako i gde lovis. Ne treba zbog jednog ili dva lovova da uzimas nesto sto ne prilici (razumem da nemas neogranicena sredstva ... niko nema).
E kad to znas onda prvo zavisi da li hoces sa iluminacijom ili ne. Zavisi ... ima dosta toga. I naravno gde uzimas, ... Moja preporuka u tom nekom smislu je S&B Zenith 2,5-10x56. Opticke karakteristike su vrhunske, ako i jedna optika moze da se meri sa njim mozda ih ima par ... ako ih ima uopste. Uvecanjem podmiruje sve situacije od sumskog lova do lova u otvorenoj ravnici ili planini. Vidno polje veliko, vidljivost u losim vremenskim uslovima je odlicna a u sumraku vidi zaita odlicno. Rezolucija slike je sjajna a hromatkse aberacije su izuzetno male i skoroda ne postoje. Cenom je on negde oko 1600 EUR bez iluminacije (a onda trikovi za vracanje PDVa odnosno msv... i izadje te oko 1250 EUR, ... nov, sa iluminacijom izadje na kraju oko 1600). To je lifetime optika koja sigurno ispunjava zahteve koje pred lovca postavlja 99% situacija.
 
srdjan032
 Hvala Na odgovoru, malo mi komplikuje situaciju nosac EAW koju je na pusci zasafljen i zalepljen za optiku sa sinskom montazom,i ako bih i resio da ga skinem ostetio bih pusku, pa samo vezan za nju.
a i mislim da je sina bolja od prstena...
ja sam bas razmisljao o zeiss-u 3-12x56T*, mislim njega sam nasao jer mi je skidajuci nosac, i na rastojanjima do 50 metara mogu brzo da skinem optiku i da pucam bez optike, a za sve ostale potrebe 3-12 zavrsava posao, ili mozda ja gresim Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRUGLO optike, red dot, nišani,mušice .... OPTIKE I MONTAŽE 50 22.11.2017. 12:37
Optike Schimdt & Bender OPTIKE I MONTAŽE 107 18.11.2017. 13:55
Rusan nosači i montaže optike OPTIKE I MONTAŽE 26 16.11.2017. 18:17
Ruske optike VOMZ (ВОМЗ) OPTIKE I MONTAŽE 16 10.12.2016. 12:25
Sa ili bez optike u lovu na srndaca LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 78 12.03.2016. 13:34
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,284,759 posete www.srbijalov.com