Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Nemački kratkodlaki


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Nemački kratkodlaki
givan
 Mrwa,
niste sami,samo vas nemo posmatramo.
Inace,odlicni su vam psi,i nastavite da i dalje kacite snimke.
 
Lovac-80
 Nema privatizacije do daljnjeg... niste sami i ja se obradujem svakom novom upisu na temi NKD jer vrlo rado procitam i pogledam sve u vezi te rase a zato je Darko najveci krivac Namigivanje.Mrwa i Darko svaka vam cast najistrajni ste a i poznajete dosta ovu rasu tako da je milina pratiti vase upise i snimke.Psi su vam klasa to i ja vidim iako nisam neki srtucnhak,zato ih cuvajte jer je sve manje i manje dobrih lovnih pasa.Ja sam se nesto bas olenjio i poremetio u zadnje vreme po pitanju mojih pomocnika i lova na sitnu divljac a krviac je jedan strasan lovni dan na D.svinju( Darko zna kako je bilo🏆) tako da jos uvek neznam gde sam zamislite ja koji se kune u lov fazana.
 
darkon
 Malo upisa nije slučaj samo sa ovom temom, i druge dele istu sudbinu...
A što se lova tiče, svaki ima svoje čari, i na krupnu, i na sitnu divljač, ali fazan je fazan, i dok na njega traje lov, tad drugi nisu u opticaju. Namigivanje
 
mrwa22250
 Posto ce u nedelju imati vatreno krstenje na fazana,a u nameri da Aresu osvetlamo obraz izadjosmo danas da malo utvrdimo gradivo.Da divljaci ima,to sam znao,ali da ce malena ovako dobro da realizuje,nadao sam se ali me prikazano ipak prijatno iznenadilo.Samo da ovako nastavi.
mrwa22250 priložio/e:
beba_trning2.jpg beba_trening4.jpg beba_trening.jpg

Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Lovac-80
 Mrwa kuja je prelepa svaka cast vidi se da je jako lepo odnegovana skockana bas bas.Zelim vam puno srece i dobar vetar u nedelju!
 
lovac junior
 Bravo Mrwo! Samo jako! Odlicno izgleda
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
DakiNS
 Opako izgleda ! Bravo 2
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
kimi
 Ko sa slike!! 👏👏
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
mrwa22250
 Hvala kolege,drago mi je da vam se svidja,a jos mi draze da je sve sto mi je kod nje smetalo polako nestalo.Isplivava za sada veoma dobar lovac,vodljiva i veoma privrzena.Na prepelicama pokazala izuzetnu volju za pronalaskom i aportom odstreljene divljaci,a kao sto sam ranije napomenuo,to mi je jedna od najbitnijih karakteristika.Sa cestim izvodjenjima nestala je nepoverljivost prema drugim psima i ljudima pa ih sad ili ignorise ili bezobrazno prkosi.U lovistu kao i za nenog oca ne postoji nista osim divljaci bez obzira na broj ljudi i pasa,a kako ce se pokazati u nedelju pisemo se...
Dobar pogled.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
darkon
 Mrwa, porasla je u pravu kuju, lepa eksterijerno, a rad ne zaostaje za eksterijerom koliko vidim. Još sad kad krene sa lovom, koga nijedan trening ne može zameniti, i stekne iskustvo, tek će se posle toga prikazivati u svom pravom svetlu...

Ajde i ja da stavim nešto, pošto već pola godine ništa napisano na ovoj temi nije.

Evo je Sofi AFD, ove godine će preskočiti lov, pošto je skotna.

oi68.tinypic.com/2z9fac0.jpg


Dinamit AFD ( Aga x Sofi AFD ), zvani Terijer, u nekim markama na fazansku divljač.

oi66.tinypic.com/300gn6b.jpg

oi68.tinypic.com/332s5et.jpg

oi65.tinypic.com/14148qr.jpg


Diablo AFD, zvani Šapa.

oi66.tinypic.com/2150eo8.jpg

oi67.tinypic.com/24o4sno.jpg

oi66.tinypic.com/2rogxnm.jpg

oi66.tinypic.com/34xgbwm.jpg

oi67.tinypic.com/w80oba.jpg

oi66.tinypic.com/2ic1s7a.jpg


Dea AFD, zvana DEA. Grin

Jedna iz lova, u saradnji sa poenterima.

oi66.tinypic.com/4ndec.jpg

Isto iz lova, ona markira, njen otac Aga u uglu slike sekundira.

oi63.tinypic.com/23h21ah.jpg

Još jedna iz lova, marka na fazana.

oi66.tinypic.com/vq1729.jpg

I jedna sa treninga.

oi63.tinypic.com/2hpipvn.jpg


Mi sutra počinjemo sezonu na fazana i zeca, tako da svima koji sutra love, DOBAR POGLED.
 
mrwa22250
 Darko,sta reci Bravo 2
Drago mi je da je i moja miljenica Dea izrasla u prelepu i radnu kuju,koja ce,siguran sam jos mnogo da pokaze.Ona zadnja slika da se smrznes.
Nego,ko je otac buduceg Sofkinog legla?

Dobar ti pogled i mirna ruka sutra.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Finnskogen
 retko koja pasmina izgleda lepo kao njemacki kratkodlaki pticar
 
darkon
 Mrwa, DEA je izrasla u dobru kuju, i baš mi se dopada.
Sofka je naparena pod Marsa, on je od Axela i Nine AFD, i Mars, a i njegovi roditelji su takmičarski psi, ne znam koliko pratiš to...
A juče lov katastrofa, ja ne pamtim gori dan od kad lovim. Bilo je odstrela , a i promašaja, ali vreme, suvo, omorina odmah od ujutru, a vetar olujni, podiže prašinu kad dune, teren izgoreo kao nikad dosad, celi kompleksi u svim delovima lovišta.
 
dragan23
 Evo je moja Dona.
marka
 
mrwa22250
 Dragane,dobrodosao na temu.Malo toga se vidi na slikama koje si postavio,pa ako ti nije tesko uslikaj je malo bolje i udri sa podatcima(otac,majka,babe,dedovi.....).
Vidi se da je kuja lepo odnegovana ali je probaj uslikati u stavu ili u kretanju pa da drugarski prokomentarisemo.

Ova moja lujka,iako ima hematom na desnom boku velicine pesnice(moj,sad vec bivsi veterinar ima tesku ruku kad daje injekcije),ide kao tane.Iz lova u lov sve bolja,a posto u novoj grupi nema mnogo pasa ima prostora da se razmahne.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
dragan23
 Hvala. Lepe su ti kuje. Vidi se gazdina posvecenost i ljubav prema psima. Ispisacu ovako manuelno podatke iz rodovnika. Prvo cu musku liniju. Otac UNGARO VOM ENTENPFUHLER FORST, dedovi su: UNGARO KS VOM HEGE-HAUS i DIVA VOM ENTENPFUHLER FORST, pradedovi su: INGOLF VOM HEGE-HAUS, EMMILY VOM HEGE-HAUS, VITUS KS VOM DINKELHOF, CARIN VOM GUT ECKHORST... Sto se zenske linije tice imema idu sledecim redom: majka je ITA VOM OSTERBERG, babe su TASCO VOM OSTERBERG i FRAYA VOM OSTERBERG, prababe su FIRN VOM OSTERBERG, ELSA VOM LUDWIGSTEIN, HEIKO VOM OSTERBERG I FINJA KS VOM GEESTMOOR... Napomenuo bih da mi ova imena nista ne znace. Laik sam za te stvari. Nisam stene kupio zbog imena vec sam video i znao kako majka i otac rade. Iskljucivo uzimam stene instiktivno, onako koje mi se svidi, a nikada nisam preko neke preporuke i papira. Moram Da pohvalim oca koji je za te stvari genije. Ume da izabere stene. On drzi posavske gonice i takmici se sa njima. Samo rad, nista lepota. Sto bi rekla moja pokojna baka, pusti ludake imaju kerecu krv. Vole kerove i Bog! Namigivanje Kuja je stara dve godine i sto se tice rada ja sam prezadovoljan. Radi pernatu i dlakvu divljac. Ove sezone u redovnom lovu na fazane mi je do sada jednom markirala srndaca, a 3 puta je kretala i gonila srne. Pre dve nedelje mi je markirala vepra samca. Kad je vepar krenuo da krsi i lomi, umalo mi nije prosao izmedju nogu. Krenula je da ga goni javljanjem kao gonic po tragu nekih 15 sekundi ne vise... Nakon toga mi je trebalo jedno sat vremena da je oslobodim i umirim, jer se uplasila grdosije. Imamo divljaci u lovistu. Smile
marka
 
mrwa22250
 Iz lova u lov sve bolja,sve zesca i sigurnija u marci.Sekunda za desetku.Definitivno ostaje u dvoristu i nadam se dobrom i dugom druzenju,a dogodine cemo i mladozenju traziti.
mrwa22250 priložio:
astra_beba2.jpg

Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
darkon
 Skoro 4 meseca se nisam javljao ovde, a i pse od završetka lova na fazana trenirao nisam, jer konstantno sneg, i lošije vreme za trening...
Ove nedelje se vreme prolepšalo, pa smo malo šetali, a psi baš željni terena.

Mrwa, kuja baš lepa, a najvažnije da radno zadovoljila, imaš se čemu i nadati iz tog budućeg legla, samo pravog priplodnjaka da nađeš, ali kuja je "stub" svakog legla.

Sofi AFD se okotila, 4 ženke i 2 mužjaka, 2 ženke sam ostavio do daljnjeg kod sebe.

Ovu od malena zovem "krivorepka", ime tek treba da dobije, ona mi je nekako zapala za oko u ovom leglu, ali većina u leglu je dobre građe, pa žemo videti kakvi će biti kad porastu.

oi67.tinypic.com/ohmnn5.jpg

I druga koja ostala kod mene, Mars x Sofi AFD.

oi63.tinypic.com/2vu0uo3.jpg


Sofi AFD i Dea AFD, majka i ćerka, marka na fazana, sa treninga od pre par dana, posle duge pauze.

oi63.tinypic.com/b6xa0w.jpg


Matori AGA, odlovio odlično i ovu sezonu, iako u godinama, ali posle sezone nešto opao, tako da je smešten u toplu prostoriju, i cele zime imao poseban trerman, i sad, posle ovih hladnih meseci, Aga je ponovo u dobroj formi.

oi64.tinypic.com/11a8nit.jpg


Diablo AFD ( Aga x Sofi AFD ), odlovio i on sezonu, i sad nastavlja sa treninzima za utakmice.

oi67.tinypic.com/315zm9t.jpg
 
mrwa22250
 Pozdrav Darko,znaci i dalje samo nas dvojica.
Odlicno gradjene i odgojene kujice,za nijansu mi u telu bolja prva,dok kod druge lepsa glava(koliko moze da se vidi sa slike),ali kao i uvek teren ce pokazati od cega su .
Nego zaboravih,da li je i Mars od AFD pasa,cini mi se Hublotov ili Hadokov sin ili gresim.Naravno da je kuja osnova,a meni je ovo prva zenka u dvoristu.Dobro odlovila sezonu,sad ce malo na zita da vidim cisto koliko moze i da saberem sta bi tu buduci priplodnjak trebao popraviti.

P.S.Ove starije nisam zaboravio,nego da se ne ponavljam Odobravam
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
darkon
 Dobro izgledaju štenci, i jedna, i druga ženkica imaju solidne glave, lično mi se više dopada glava kod prve, a i telo, mada i druga obećava, što se tog pokreta tiče. Meni je bitno da pas bude u tipu rase, naravno, što lepši, to bolje, ali eksterijerne sitnice mi nikad nisu primarne, nego ono što pokazuju na terenu.
Mars je od Axela, on je poznatiji među tim takmičarskim psima, a majka mu je Nina AFD, koja je ćerka Hublota AFD i Balzakove ćerke.
Sve najvažnije kod tvoje ženke si video sad u lovnoj sezoni, žita dobro dođu za razonodu i trčanje, ali lov je glavni pokazatelj svega...
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Nemački oštrodlaki - Deutsch Drahthaar KINOLOGIJA 2677 13.06.2022. 21:22
Nemački prepeličar KINOLOGIJA 33 30.05.2019. 22:05
Nemački lovni terijer KINOLOGIJA 1083 18.01.2018. 20:44
Kratkodlaki jazavičar - lovni pas KINOLOGIJA 88 06.02.2014. 11:32
Nemačka LOV U INOSTRANSTVU 18 27.03.2012. 14:22
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,242,690 posete www.srbijalov.com