Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Bushnell


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Bushnell
Brka bez brkova
 pek,alal ti vera.rezija kao u niskobudzetnom americkom filmu.al sto kaze cigo sta zna dete sta je 400m
 
Podunavac
 

Pek kaže:
mozete da pisete sta hocete,a ja cu i dalje da lovim,probacu ako imam sansu opet na 400m (jer imam muda za razliku od nekih) a vi budite ljubomorni i nemorate da verujete.
Dobar pogled i mirna ruka i naravno muda



Kolega pucanje na divljač na daljini od 400 m nije stvar muda, nego morala i lovačkog kodeksa.
Ako već ulazimo u ovu tematiku onda su muda potrebna za pucanje na ranjenog vepra (ili krmaču) u trski na 2-3 metra prilikom potrage za ranjenom divljači.
Na 400 m na visoku (ili crnu) divljač ne pucaju čak ni oni istrenirani strelci koji imaju adekvatan sklop puška, optika i kalibar. Ne da ne može da se pogodi, nego nije lovački. A i diskutabilna je kinetička energija koju zrno poseduje na 400 m. A kad je divljač u pokretu (i to u trku) ni profesionalni snajperisti ne mogu da procene daljinu preticanja na toj daljini.
U redu je, ti si prizano da je bio trefer, ali sam pokušaj gađanja na ovoj daljini u ovim uslovima nije lovački i protivan je lovačkom kodeksu, a u mnogim evropskim zemljama čak i zakonu.
Tri prsta 2Kolce
 
klaja
 Verovatno da postoji sreća ako je već i pucao pa odstrelio,čoveka ponese želja i adrenalin ali od prvog upisa je počelo sa visoka í sa omalovažanjem kolega. Ima nas ovde dosta koji se družimo,lovimo,komentarišemo ali nikad na takav način. Ako se nekome ne svidja šta se piše neka zaobidje temu ili čitav forum. A ovo za mud..,pa druže najmanje su potrebna da se povuče obarač,mud..služe za nešta drugo.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
DakiNS
 

Pek kaže:
Sneg polako pada,sve je belo,cela grupa je u zasedi.Odjednom pucnji dole u potoku,prvi,drugi treci,srce sve brze kuca,pao je,onda cetvrti,nije bezi i dalje,pa peti pa tajac.Pao je mislim...Kad odjednom kao medved veliki i crn bezi preko cistine nekih 100 m ,a ja ga gledam sa brda ....daleko nekih 400m,gledam i razmisljam ma ispraticu ga,radi reda.Nisanimnekako kako znam(necu vam odati jer ne zasluzujete),pucam,obaram karabin da repertiram,kad ono ON(150 kg) podize se na zadnje noge i skace uvis,neverovatno,pada na ledja ali tako da gleda odakle je dosao,ne mrda.Da li je moguce,neverujem,ali on lezi,velika crna gomila na snegu.Olaksanje,zadovoljstvo,neznam kako da objasnim osecaje.Bilo je i drugih odstrela ali kao ovaj....

E to gospodo necete tako lako doziveti pa nikada mi ne verovali(sve jedno mi je verovali ili ne samo se uzdrzite od komentara).
Da je neko od vasih prijatelja to uradio bilo bi:Bravo majstore ,svaka cast pa foto proslava da moze preko googl-a da se nadje,ko zna koliko dugo na internetu pa u kraju da zna par okruga.....dvolicnost!!!
ko malo detaljnije cita forume moze sve lako da ukapira.

Ja sam se javio da pomognem drugima u izboru optike sto je i tema ovoga foruma,ali vidim da vodu moramo da teramo na istu vodenicu,svaka cast pojedinima,skidam kapu,imaju znanja i iskustva.
A sada ja cu vas da Banujem(nadjite srpsku rec molim vas) jer nemam nameru da se hvalisem(nisam ni dosad) niti da objasnjavam.
mozete da pisete sta hocete,a ja cu i dalje da lovim,probacu ako imam sansu opet na 400m (jer imam muda za razliku od nekih) a vi budite ljubomorni i nemorate da verujete.
Dobar pogled i mirna ruka i naravno muda

PS ne ucestvujem vise u prepiskama,mozete slobodno da se reklamirate i dalje.

Pametni popustaju cini mi se da je neko rekao!!!!


Blažo jesi li to ti?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
kempi
 Pek svaka cast na odstrelu, i nemoj se odma stresirati ousti i samo pisi, svako iskustvo nekom moze biti od koristi. I ako vec imas ambicije da pucas tako daleko uzmi neki 300win recimo da se divljac nepati puno.
 
ssekir75
 ако ћемо право, немамо сви даљиномер да знамо да је 380 или 450м, а и у нашем закону не стоји ништа о даљинама. такође, ловачки кодекс није законска обавеза, већ морална. а то ко како схвата морал опет је тема за себе и што је једном нормално другоме није (пример како већини у србији на памет не пада да лове грлицу и голубове, док се жабари убише за њима - српским ловцима је то "испод части"). човека је понело, пуцао, погодио, лепо рекао да је случајка и молим лепо. е сад, истина да би могао мало да смањи доживљај са потцењивањем, јер овде има људи који могу томове књига да пишу о лову, па не причају на тај начин.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Podunavac
 Секир пошто Србија тежи уласку у ЕУ, ако се то и оствари мењаће се и закон о лову. Тако да ће јасно бити одређена максимална дозвољена даљина гађања, као и минимална кинетичка енергија потребна за одстрел одређене врсте дивљачи. Ја нисам ни рекао да је сада у Србији прописана законом него у већини европских земаља.
Што се тиче ловачког кодекса он није обавезујући, али је написан за циљем да одвоји ловце од дивљака (нека се нико не осети прозваним и не увреди), и да сваки ловац зна правилно да се понаша у лову и према дивљачи и према колегама. А дотиче се и оружја и ловачких паса. Тако да га никако не треба ни потцењивати ни игнорисати. Написан је коректно и са најбољом намером.
Tri prsta 2Kolce
 
ssekir75
 док се то не деси (и надам се да неће) савршено ме не итересују европски прописи, мада сматрам да су у овом случају добри. али дај ми онда европски стандард (старе европе, за бугаре и румуне и даље смо она југославија) па да могу да купим даљиномер, термовизију и пригушивач, па да пуцам на сигурно а не да дижем буку безвезе, па онда тражи од мене европска мерила вредности (нека, поготово она "розе" нећу никада да прихватим па макар се сви обесили з прву врбу).

о "кодексу" сам одавно дао мишљење. "правила" која су писали богатуни како би сиротињским ловцима махали испред носа. све што нема правну снагу немам намеру да поштујем, већ се приклањам локалним обичајима где ловим. можда се главоњама који су писали "кодекс" то не свиђа, али ја не ловим са њима већ са мојим друштвом и правила тог друштва ћу да поштујем без обзира да ли се слажу са "кодексом" или не. законске одредбе су нешто друго и ту збора нема.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Barbarosa
 ^ Standard se ne daje, on se pravi...za to je potreban i mentalitet. Mi se sve nešto pozivamo na zakon, a samo tražimo gde su rupe.
Inat je čudo. Glavu o zid
 
Podunavac
 

ssekir75 kaže:
док се то не деси (и надам се да неће) савршено ме не итересују европски прописи, мада сматрам да су у овом случају добри. али дај ми онда европски стандард (старе европе, за бугаре и румуне и даље смо она југославија) па да могу да купим даљиномер, термовизију и пригушивач, па да пуцам на сигурно а не да дижем буку безвезе, па онда тражи од мене европска мерила вредности (нека, поготово она "розе" нећу никада да прихватим па макар се сви обесили з прву врбу).

о "кодексу" сам одавно дао мишљење. "правила" која су писали богатуни како би сиротињским ловцима махали испред носа. све што нема правну снагу немам намеру да поштујем, већ се приклањам локалним обичајима где ловим. можда се главоњама који су писали "кодекс" то не свиђа, али ја не ловим са њима већ са мојим друштвом и правила тог друштва ћу да поштујем без обзира да ли се слажу са "кодексом" или не. законске одредбе су нешто друго и ту збора нема.



Нисам ни ја за ЕУ али ко нас пита. Влада навалила на ЕУ ко смрт на бабу. Што се тиче стандарда за то ћеш да се начекаш.
А за лов нити ти треба пригушивач нити термовизија. Ниси командос. Само даљиномер спада у ловачке реквизите. Ако се већ држиш закона.
Ови розе уопште не видим какве везе имају са свим овим?
Што се тиче кодекса не видим на који си начин повезао богате и сиромашне овде? Зато што по ловачком кодексу војне униформе нису за ловиште? Па и нису. Не само наше него ничије. Све ми се чини колега да ти ниси ни прочитао цео Етички кодекс ловаца Србије. Јер да си прочитао видео би да тамо не пише ништа ни лоше, ни глупо нити да се одвајају ловци по платежној моћи, или по било којој другој основи.
А које ти то локалне обичаје негујеш у лову? Ако је нешта добро подели са колегама па да и ми прихватимо.
Знаш и сам да наши ловци свакакве глупости раде у лову и да им треба некакво образовно штиво да се мало култивишу. А кодекс је баш то.
Tri prsta 2Kolce
 
mrwa22250
 Slazem se sa zemarom Podunavcem da je EKLS izuzetno poucno stivo i da se svi pridrzavaju napisanog mnoge rasprave nebi ni otpocele.Najbitnije je obuhvaceno:odnos lovca prema prirodi i divljaci,prema kolegama i lovackim psima i prema sopstvenom naoruzanju i opremi.Kada bi svako od nas postupao kao sto je napisano,lovacka organizacija bi sigurno bila mnogo bolje pozicionirana na drustvenoj lestvici.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
DakiNS
 Predaleko odosmo kolege.
Van temeNazad na temu
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
ssekir75
 подунавац, грешиш за термовизију и пригушивач. нису ни швабе ни французи будале што их уводе. са термовизијом видиш шта ловиш и не може да ти се деси да ти се под светлом учини нешто друго, а пригушивачем се не плаши друга дивљач. наравно, стоји да би се то код нас злоупотребљавало, али ако се већ ватају за еу прописе онда нек лепо препишу све а не само којекаква ограничења и забране које често немају везе са животом. реко сам, ови прописи о максималној даљини гађања и минималној енергији зрна су добра ствар и то свакако треба прихватити, али треба убацити још понешто што се тамо ради а код нас не. рецимо, да се као у аустрији сачмарице купују без посебне дозволе. да се ко што рекох дозволе пригушивачи и термовизија као у немачкој и француској. ето, и то је пропис из еу, што њега не покупе и уведу у наш закон него само оно најгоре?

нису само униформе у питању, мада је то главни узрок. тамо неке 1994-5. био сам присутан кад је група "ловаца" са ПА, скупом муницијом, Ђиповима и најултрафенси real tree оделима била у лову, понашала се саклони боже и била прецизна ко баба с бициклу. не дај боже да су покупили брдо чаура које су оставили на обали мочваре (фала им, имали смо шта да пунимо). са друге стране био је дедица у железничарској униформи, црним чизмама и оним "лењин" качкетом. дакле ужас и но-но по том тзв "кодексу". а сви на гомилу нису могли да му очисте чизме, те црне које вероватно носи у свим пољопривредним пословима. али ти са Ђипом и скупим пушкама су узор, а не тај дедица у железничарској униформи и иж-17 који вероватно више није ни жив. одавно је речено, одело не чини човека. носим оно што ми је згодно и што ми се свиђа. има ту и још понешто, као нпр место где се гађа, како се гађа, кад се не гађа и слично. уосталом, ко хоће нек поштује кодекс, ко неће његово право. ако се то неком не свиђа, његов проблем. није законски обавезно.

извињавам се за Van teme али морао сам да одговорим.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
canis aureus
 nema izvinjavanja!!
tema je Bushnell Nazad na temu
ima drugih tema pa pišite, DakiNS je već upozorio ... sledeći upis van teme i brišu se svi upisi koji nisu u vezi sa ovom temom!
hvala
Admin Power
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
velja
 Kolege sta mislite o busnel trofi 1.75-4x32?u magnumu kosta 22.000 da li verdi to uzeti i montirati na L.k 8x57js?trenutno koristim stari tasko world class 3-9x40 ali mi je uvecanje od 3 za sumu veliko.Ko je uvoznik za Srbiju,Zanima me da li ima u Srbiji busnela elit 3200 sa varijabilom od1,5-4,5x32?
8x57jsStari
 
Podunavac
 

velja kaže:
Kolege sta mislite o busnel trofi 1.75-4x32?u magnumu kosta 22.000 da li verdi to uzeti i montirati na L.k 8x57js?trenutno koristim stari tasko world class 3-9x40 ali mi je uvecanje od 3 za sumu veliko.Ko je uvoznik za Srbiju,Zanima me da li ima u Srbiji busnela elit 3200 sa varijabilom od1,5-4,5x32?



Ako si se već odlučio za Tophy seriju nišana onda ti je bolji izbor 1,5-6x44. Ali moj ti je savet da bolje dodaš malo para pa kupiš nešta iz serije Elite. Ako si se već odlučio za Bushnell.
Tri prsta 2Kolce
 
vlada lovac
 1,5-6x42 je svakako bolji izbor jer pored svih mogucnosti koje pruza ovaj drugi pomenuti, moze posluziti i za ceku, jedino se ne uklapa u cenu, mislim da je dosta velika razlika u ceni
 
velja
 nisam se odlucio konkretno za busnela,treba mi neki varijabil,ali neznam sta uzeti,do 300 evrica,znam ja sta je dobro al Siroma
8x57jsStari
 
Dusan Stevanovic
 Nemam nešto mnogo iskustva sa optičkim nišanima, a što se Bushnell-a konkretno tiče ja imam Trophy 1,5-6 x 42 i nemam drugih zamerki osim na slabiju vidljivost u suton i u praskozorje, ali završava posao. Mislim da je u tom cenovnom rangu koji tebi kolega odgovara.
FIAT IUSTITIA PEREAT MUNDUS
 
Podunavac
 Velja do 300 evrića po mom mišljenju najbolji izbor je Redfield Revolution. Bilo šta kvalitetnije je od 500 e pa naviše. Ili ako imaš mogućnost da uzmeš nešta preko e-bay pa da ušparaš koji evro.
Tri prsta 2Kolce
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Bushnell Red Dot nišani OPTIKE I MONTAŽE 17 14.01.2020. 10:13
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,283,336 posete www.srbijalov.com