Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Hajke, lovačke manifestacije, pozivi, obaveštenja, iskustva i utisci


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Hajke, lovačke manifestacije, pozivi, obaveštenja, iskustva i utisci
duk@
 Evo da napisem koju rec o hajci u Krcedinu. Nedelja 15.02. Skup lovaca u lovackom domu u centru Krcedina. Ljubazan docek domacina. Drugarska atmosfera. Lagani dorucak pa se krenulo u lov. Ne znam tacan br ucesnika ali je bilo po mojoj proceni oko 100 lovaca. U dva pogona odstreljene su 4lisice i jedan sakal. Posle lova naravo da je usledilo druzenje uz rucak i pice. Dan je bio kao stvoren za lov. U pozadini se mogla videti lepota Dunava i most na autoputu kod Beske. Imali smo pomoc pasa tragaca tako da je uzitak bio potpun. Na hajci su ucestvovale i dve pripadnice lepseg pola (kao posmatraci a ne kao lovci ali to sada nije vazno). Toliko u ovom rezimeu i sve pohvale za domacine i hvala im na lepo provedenom danu. Toga dana je odranizovano takmicenje u pravljenju bombona od svinje tako da je Krcedin bio centar desavanja. Bravo 2
Sve mi diraj ali lov NE!
 
nidzamotocross
 Hvala svima. iveli

Ma skontali smo mi Neco, šta je u pitanju, došao bi ti da je manje ljudi bilo, ali čuo si da će biti mnogo, pa da ti se ne ponovi sudbina od prošle hajke. Grin Danas sam se čuo sa Stefanom, odstrelili šakala, dva promašili, a ja jadnik nisam mogao da ostanem... Cry
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Neca92
 

nidzamotocross kaže:
Hvala svima. iveli

Ma skontali smo mi Neco, šta je u pitanju, došao bi ti da je manje ljudi bilo, ali čuo si da će biti mnogo, pa da ti se ne ponovi sudbina od prošle hajke. Grin Danas sam se čuo sa Stefanom, odstrelili šakala, dva promašili, a ja jadnik nisam mogao da ostanem... Cry

Svašta nešto mi se izdešavalo, pa sad ne znam na šta se konkretno misli! Grin
Ček, valjda su 3 komada promašili? Neki lik dva i Stefan jednog. Ili su jednog obojica pucali...
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
bogoljub
 Lep lov u Krčedinu učestvovalo 140 lovaca,odstreljen jedan Šakal i četiri Lisice.Posle lova ručak u lovačkom domu a posle ručka kod jednog domaćina izuzetno dobri ćevapi.
Malo slika terena i odstreljene divljači.
www.dodaj.rs/t/x/fJ/1DKCwrwN/fotografija0450.jpg
www.dodaj.rs/t/38/yn/2IAKffrl/fotografija0451.jpg
www.dodaj.rs/t/40/UU/27qOEbba/fotografija0452.jpg
www.dodaj.rs/t/2l/Hf/2AeolIRl/fotografija0457.jpg
www.dodaj.rs/t/1u/FW/1OVGx5Q0/fotografija0453.jpg
www.dodaj.rs/t/2K/Uw/2pKRJCHc/fotografija0454.jpg
www.dodaj.rs/t/3N/Ra/1kLAo62T/fotografija0455.jpg
www.dodaj.rs/t/2k/13k/4THBP4vN/fotografija0456.jpg
www.dodaj.rs/t/1G/1m/2d7dzIri/fotografija0458.jpg
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
golf071
 OdobrenoBravo 2
Novine
 
Macvanski lovac
 Slika sa fejsa,kopiran tekst .."sakalijada 2015 ,,Mali jastreb 1900" brza palanka, 12 sakala, 2 lisice i 2 divlje macke"....

da se covek zapita ima li tamo fazana i zeca Shock
Macvanski lovac priložio:
10997010_733021360147124_4750540497155323479_n.jpg

Rodjen da budem lovac
 
nidzamotocross
 

Neca92 kaže:
Svašta nešto mi se izdešavalo, pa sad ne znam na šta se konkretno misli! Grin
Ček, valjda su 3 komada promašili? Neki lik dva i Stefan jednog. Ili su jednog obojica pucali...


Tako nekako, nisam ga razumeo baš, bitno, bilo je bolje nego juče, nije bilo gužve, a lovio se teren koji ste lovili prošle godine, dok se juče lovio neki drugi teren koji ima šakala i lisicu, ali ipak je malo teži za organizovanje hajke jer treba stalno pomerati blokadu od šumarka do šumarka jer su razbacani po polju. Odobreno

Sve u svemu, nije nam daleko i voleo bih da ova hajka postane tradicija, pa da se družimo svake godine. Što se mene tiče, već sam rezervisao mesto za sledeći put. Odobreno
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
AleksandarB78
 Da Vas pozovem na Šicaru u Surčinu 26.04. dođite da se upoznamo i takmičimo međusobno

www.dodaj.rs/f/29/jm/2TRr4RMB/sicara-3.jpg
 
AleksandarB78
 Hteo bih da se zahvalim svima koji su došli i uveličali sada več prošlu šicaru. Bilo je gostiju iz Grocke, Velike Plane, Vladičinog Hana, iz celog Srema i naravno Beograda i Obrenovca.
Atmosfera je bila na nivou, lep dan, miris kotlića i roštilja samo su još više ulepšali celokupan utisak.
Nadam se da ćete nam doći ponovo i da ćemo nastaviti da se družimo i posećujemo kao u nedelju.

www.dodaj.rs/f/Y/oM/3Kt02G8a/20150426124731.jpg
www.dodaj.rs/f/1S/ay/KEzcj8s/20150426195145.jpg
www.dodaj.rs/f/33/ir/2dReRFAk/20150426195214.jpg
 
corak
 Pozdrav kolege.Lovacko drustvo ,,Fazan" Surjan 27. i 28.12.2015. organizuje lov na divlje svinje pogonom.Lov se organizuje na prelepom vojvodjanskom terenu uz granicu sa Rumunijom.Visina kotizacije je 2500 dinara za jedan dan.U cenu ulazi ulazak u loviste,organizacija lova, kao i rucak i pice po zavrsetku lova.Za blize informacije obratite se lovniku Nesi na broj 0653033311.Broj mesta je ogranicen.Dobro dosli.
 
duk@
 Dobar pogled svima koji idu na hajku.
Sve mi diraj ali lov NE!
 
Bigman86
 

corak kaže:
Pozdrav kolege.Lovacko drustvo ,,Fazan" Surjan 27. i 28.12.2015. organizuje lov na divlje svinje pogonom.Lov se organizuje na prelepom vojvodjanskom terenu uz granicu sa Rumunijom.Visina kotizacije je 2500 dinara za jedan dan.U cenu ulazi ulazak u loviste,organizacija lova, kao i rucak i pice po zavrsetku lova.Za blize informacije obratite se lovniku Nesi na broj 0653033311.Broj mesta je ogranicen.Dobro dosli.


Kolega da li si mozda napisao pogrešan datum, ili je stvarno 27 i 28?
Pošto su to Nedelja i Ponedeljak.
 
corak
 

Bigman86 kaže:

corak kaže:
Pozdrav kolege.Lovacko drustvo ,,Fazan" Surjan 27. i 28.12.2015. organizuje lov na divlje svinje pogonom.Lov se organizuje na prelepom vojvodjanskom terenu uz granicu sa Rumunijom.Visina kotizacije je 2500 dinara za jedan dan.U cenu ulazi ulazak u loviste,organizacija lova, kao i rucak i pice po zavrsetku lova.Za blize informacije obratite se lovniku Nesi na broj 0653033311.Broj mesta je ogranicen.Dobro dosli.


Kolega da li si mozda napisao pogrešan datum, ili je stvarno 27 i 28?
Pošto su to Nedelja i Ponedeljak.
U pravu si kolega,greska je.U pitanju su 26. i 27.Hvala
 
milenko0609
 Lu "Stara Tisa" Žabalj 26.12.2015 organizuje lov na divlje svinje, kotizacija za goste je 2000din, ručak je uračunat, skup je u lovačkom domu u Čurugu u 7č, za sve informacije pozvati Upravnika Dragana mob 062/547-801
30-06,22-250,NOD,JOD,I BOG DA TE VIDI...
 
Laki_90
 Lovačko Udruženje "Kovin" organizuje

GRUPNI LOV NA LISICU,ŠAKALA I DIVLJU SVINJU

Dana 23.01.2016.godine sa početkom u 07:00 časova u hotelu "Plamen Grad" u Kovinu, Lovačko Udruženje "Kovin" organizuje grupni lov na lisicu, šakala i divlju svinju, na terenima sekcija Kovin, Dubovac, Bavanište i Deliblato.

Svi učesnici lova obavezno moraju imati važeću lovnu kartu, oružni list za oružje koje se koristi kao i obeležavajući oznake (marker, prsluk) radi lakšeg uočavanja.

U lovu se mogu koristiti samo puške sa neolučenim cevima.

Broj učesnika je ograničen.

Kotizacija za lov iznosi 2,000.00 dinara i uplacuje se unapred na ziro racun Lovackog Udruzenja "Kovin" broj 160-355698-79 sa svrhom uplate "KOTIZACIJA ZA GRUPNI LOV" :

- Ulazak u lovište,
- eventualni odstrel divljači,
- doručak (domaći specijaliteti, kafa ili čaj)
- ručak (predjelo, čorba,pečenje, salata,hleb i nakon toga desert - baklava)
- neograničeno piće.

Meso i trofej odstreljene divljači se plaćaju po dogovoru sa korisnikom lovišta.

Nakon lova organizovana je lovačka tombola sa bogatim nagradnim fondom kao i druženje uz muziku.



Prijava se vrši tako što se prijavni list sa sledećim podacima dostavlja putem mail adrese ili putem pošte (LU Kovin, Ive Lole ribara br.13, 26220 Kovin) ili se traženi podaci javljaju telefonom.

Potrebni podaci su :

- Ime i prezime lovca,
- Da li lovac želi da ide u pogon ili želi da bude na dočeku,
- Da li lovac dovodi svog psa (ukoliko želi da ide u pogon)


Prijave i uplate najkasnije izvrsiti do 20.01.2016.g.


Telefon za prijave i sve informacije +381 63 539 940
 
Kile_
 Jos jedna u nizu uspesnih hajki i lovistu lupus!
Gde se lovio vepar,nazime i vuk.

i65.tinypic.com/xc6fdu.jpg

http://oi65.tinyp...xc6fdu.jpg
Samo 300 i 4x4
 
Sremac75
 Ide li ko u Ribarsku banju?
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
nenad_franc
 

Sremac75 kaže:


Ide li ko u Ribarsku banju?



kada je tamo?
 
duk@
 

Kile_ kaže:

Jos jedna u nizu uspesnih hajki i lovistu lupus!
Gde se lovio vepar,nazime i vuk.

i65.tinypic.com/xc6fdu.jpg

http://oi65.tinyp...xc6fdu.jpg


Kolega ovo je bilo u petak 22.1.2016, ako se ne varam. U subotu 23.1.2016. je bila takodje organizovana hajka na kojoj su odstreljena 4 nazimeta ( na toj hajci sam licno prisustvovao). Vidjena su dva ili tri vuka ali bez mogucnosti za odstrel. Ambijent za lov je bio prelep. Snega malo ali dovoljno za kompletno uzivanje.

Hteo bih da se zahvalim domacinima na organizaciji i na uzivanju koje su nam priredili.

Pozdrav.
Sve mi diraj ali lov NE!
 
bogoljub
 

Sremac75 kaže:

Ide li ko u Ribarsku banju?

Idem ja.Isti dan je u Ribarskoj banji i u Blace hajka,mislio sam da idemo u Blace ali sam se prevario jer mi drugari iz Kruševca nisu potvrdili gde se ide.Tako za vikend ima hajka u Ribarsku banju i u Blace.Ja sam tamo već u petak popodne pa se uveče ide na čeku a u subotu na hajku.srbijalov
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,275,539 posete www.srbijalov.com