Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Browning Cynergy pro sport & Beretta 686 E sport


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Browning Cynergy pro sport & Beretta 686 E sport
Igor
 Drazo izvoli. puc puc
Budi svoj, samo svoj........
 
draza
 inzteresuje ma vase misljenje o ovim puskama.
dali neko ima iskustva sa njima
i koja je po vasem misljnju bolja
 
draza
 browning
 
draza
 beretta
 
Podunavac
 Obadve puške su veoma kvalitetne i od poznatih proizvođača. Između njih najveća razlika je u sistemu bravljenja. Beretta ima svoj sistem sa čeonim utvrđivačem. Sa svake strane gornje cevi je izrađen utor. U glavi puške se nalaze dva čeona utvrđivača koji prilikom zatvaranja puške ulaze u utore na bloku cevi. Browning ima klasično bravljenje kliznim utvrđivačem sa donje strane spojnog bloka cevi. Ovo je najčešći sistem bravljenja kod dvocevnih sačmarica a često se naziva i Browning sistem. Izbor između ova dva modela je više pitanje ukusa nego kvalitete. Ja bi lično odabrao Berettu, ali ne zato što smatram da je kvalitetnija nego jednostavno volim Berettu.
 
ohotnik
 Uporedjivati ta dva modela nije bas realno jer je Brovingov Cinergi vrh ponude od Brovinga a Bereta 686E je jedna od nize rangiraranih modela makar da si stavio model 686E Gold koja ima blic sistem Za cenu Cinergi. Bereta ima model 682 Gold EH koja je za njega babaroga a da nepricamo o DT 10 ali ona je znatno skuplja
 
draza
 Te dve puske poredim zato sto su im cene priblizne nesto oko
2500- 3000 eura zavisno od drveta i modela
A sasvim mi je jasno da je model 682 e bolji ali za 30% skuplji
sto se tice DT10 modela to je vec klasa Perazzi pusaka
sto ja mislim dovoljno govori
 
draza
 Model 682 E gold sa stelujucim kundakom (sport varijanta )
kosta nesto oko 4000 eura
 
ohotnik
 Brovin cinergi kada je se pojavio kod nas pre jedno 2-3 godine je kostao od 3800 do 4200 evra a bereta 686 verzija gold 2800 evra Broving sam vise puta probao na raznim strelistima i nije mi legao ni na jednom nismo bili jedan za drugog Par mojih prijatelja koji su ga kupili nakon par meseci su ga prodali Reklamiran je kao puska sa najbrzim mehanizmom opaljenja i to stvarno lepo fukcionise ali nekako mi je bilo tesko zadrzati ga na cilju nakon opaljenja metka ne samo da je imao odskok u vis nego je imao i tendeciju bezanja u stranu Nas par koji smo pucali sa njim smo imali isti zakljucak.Za beretu imam samo reci hvale puska koja vredi svaku paru Samo bih ja uzeo model 686 gold koja ima sistem blitc mehanizma za okidanje.Vrlo dobra puska ima je u verziji trap i sporting Model trap ima cevi duzine 76cm fiksne cokove tri cetvrtine i pun cok Ventilirajuca sina sirine 10mm Dok sporting model ima promenljive cokove
 
draza
 Ovo sto se tice bezanja u stranu kod browninga je navodno namerno uradjeno da puska nebi udaral u obraz to je izvedeno pomocu amortizera na kundaku koji je napravljen od neke specijalne gume .
Sto se tice cena browning je trnutno oko 280o eura sa stelujucim kundakom
dok je beretta 686 e gold sa promenljivim cokovima i stelujucim kundakom ok 2400 eura govorim o modelu sport
i obe poske imaju sinu sirine 10mm
Licno meni obe puske dobro lezu u rame ali nazalost nisam naisao na prodavnicu koja ima oba modela tako da nisam mogao dirktno da ih uporedimAngry
 
ohotnik
 Ima ih Grof u pozarevcu i petrovcu na mlavi Pa mozes da uporedis Nijedna trap puska nesme da bezi u stranu pri opaljanju To znaci da balans puske nije dobar Broving sinerdji sa cevi od 81cm nema takvu manu A zadnji amortizer je takav da bi ublazio trzaj i nije po meni najbolje resen
 
draza
 morao bih da ispalim par metaka iz obe puske dabih video razlik a sto se tice grofa on je prskup kod njega i xbolt kosta 1400 eura iako je svuda 900 a moze se naci i za 850
 
ohotnik
 Malo je par metaka moj ti je savet kovilovo jednu seriju od 25 golubova sa brovingom jednu sa beretom.Mada ja vec sada znam sta ces izabrati a to je bereta [mnogo je bolja]
 
charuga
 drazo,beretta je no 1...
..............
 
Darko
 Pozzz Drazo molimte daj mi te adrese gde moze da se nadje X-Bolt za 850 evra ali naravno dole u Srbiji B)
 
draza
 nisam napisao da x-bolt moze da se nabavi usrbiji po ceni od 850 eura vec kazem da mu je to cena u evropi . a mi smo zemlja indija sto se toga tice . ispada oruzje kod nas skuplje za 30 procenata nego u evropi . nisam siguran dali se sad i na oruzje skida carina ako dolazi iz eu kao sto to vazi za automobile . kod nas i cynregi kosta dosta vise zar ne ;)
 
draza
 verujte mi da sam u velikoj dilemi sta je tu bolje ,obe puske su kvalitetne a cena priblizna tako da je izgleda sve stvar ukusa
a kako vidim da je browning kod nas malo slabije zastupljen
 
draza
 neznam kakva su pravila za uvoz oruzja, ali svaki od uvoznika oruzje kupuje po veleprodajnim cenama i normalno dobija povracaj pdv pri izvozu . sto zanci da su kod nas marze strahovito velikeShock imaju oni i troskova ali sto je mnogo mnogo je
 
ohotnik
 Drazo ja sam ti naveo cene brovinga i berete kod nas A ti navodis cene u svajcarskoj pa si me malo zbunio otkud to da je toliko pojeftinilo Trebao si navesti da to cene nisu kod nas Zbunjujes citaoce da traze prodavnice sa tim cenama a njih nema iveli 3
 
draza
 jbg zaboravio sam
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Browning KARABINI 124 03.08.2022. 22:13
Beretta LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 418 07.05.2022. 20:35
Benelli Argo ili Browning Bar u Kalibru 30-06 KARABINI 68 12.10.2015. 16:39
Nobel Sport MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 55 02.10.2014. 23:58
Beretta ES 100 LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 148 12.10.2013. 12:42
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,243,600 posete www.srbijalov.com