Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Benelli Argo ili Browning Bar u Kalibru 30-06


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Benelli Argo ili Browning Bar u Kalibru 30-06
Dragomir
 Dargi prijatelji lovci, zelim kao prvo da vas sve srdacno pozdravim, kao drugo trazim pomoc iznedju 2 poluautomata, Benelli Argo ili Browning Bar u kalibru 30-06, hocu da kupim jedan pa se jos uvek dvoumim koji??????? Ako imate neka iskustva ili znate nesta vise o njima ili imate neke specijalne preporuke bio bi vam veoma zahvalan.

Unapred hvala

Dragomir Misa
 
Sniper Hunter
 Ja glasam za BAR!(jer ga imam)Grin
 
Lala
 E pa stvarno... Šta da kupiš, Audi ili BMW...
Mislim da je Benelli za nijansu bolji, a razlog je comfortech kundak, trzaj je minimalan.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
arsa
 Bogami imas ti veliku muku prilikom odabira??? Ma to su masine napravljene extra kvalitatno i tu moze da presudi samo ono sto ti se vise svidja "na oko". Opasno dobri poluautomati, imaju ovde moja dva prijatelja i neznam koji mi se vise svidja.
lovac Joca i Luka srbijalov
 
nedzad
 ja sam isto za bar II brauning jel ga i ja imam i lezi jako dobro (nego benelli) jeste da je benelli lepsi,verovali ili ne ovde u nemackoj sam najmanje 6 puta odstrelio tri svinje od jenom na pogonskom lovu bez optieke lezi ko grom i jako robusno funktionalan.
pozdrav i dobar pogled
 
vidlic
 moras sam isprobati kako ti lezi na ramenu i kako brzo nalazis cilj sa nisanima ,nravno brzim,jer su njima zadnji nisani uradjeni na sini .prednji su im obicno uradjeni kao fluoroscntna tacka,crvena radi brzeg i lakseg uocavanja.

iskustvo nekog ko ih ve3c ima nemora znaciti dace biti i tvoje iskustvo.
ja sam imao isti da kazem problem kod odabira ali nisam slusao nikog vec puske u ruke pa koja bolje lezi...i odabrao sam beneli argo specijal sa belom glavom.mada me je dosta privukao i rezervni okvir sa deset metaka koji browing nema u proizvodnji,tako da mozes u dzepu ili rancu imati pripremljeni napunjeni okvir u slucju potrebe,jos je nisam imao,a i da ne nosis municiju po rancu ili dzepu u komadu.
mislim da vec imas pravi izbor za calibar jer imas raznoliku municiju i razne proizvodjace cijemunicije ima kod nas na trzistu,mislim da ti je mnogo bitnije odabrati pravo zrno sa pravom balistikom zaodredjenu vrstu lova koju koristis a ne koliko puska,jer je i jedna i druga sa 51 cm duzine cevi i jedna i druga su za bliza dejstvovanja,mada sa optikom rezultati su prevazisli njene mogucnosti,naravno ako koristis i optiku predlog moj je lepold montaza i 1,5 do 6 x 42.sasvim dovoljan i zazhtevne mete i daljine kao i za gadjanje u pokretu,bezanju.pa ja ga pretera malo sa opisomali ako ti ovo nesto znaci onda ok,ako ne mozda ce nekome znaciti.
 
Neca92
 

Dragomir kaže:
Dargi prijatelji lovci, zelim kao prvo da vas sve srdacno pozdravim, kao drugo trazim pomoc iznedju 2 poluautomata, Benelli Argo ili Browning Bar u kalibru 30-06, hocu da kupim jedan pa se jos uvek dvoumim koji??????? Ako imate neka iskustva ili znate nesta vise o njima ili imate neke specijalne preporuke bio bi vam veoma zahvalan.

Unapred hvala

Dragomir Misa

Jaoooo, kolega... Kako bi ja voleo da budem u toj dilemi! Osmeh To su latke muke! Yes
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
aca
 da ja imam tolike pare uzeo bih browning bar
 
nemeza
 Ukusi su različiti i o njima je izlišno govoriti, ali ja bih ti predložio da razmisliš i o Merkel SR 1 jer je u istom cenovnom razredu.
 
ohotnik
 Dobar predlog Nemeza Merkel SR 1 sa tri cevi u razicitom kalibru Ili bar dve
 
mirko knezevic
 Browing ili Benelli... Kako je to lepa stvar za razmisljanje...Smile Po meni bilo koji da uzmes neces se pokajati sigurno,mada je Benelli malo skuplji cini mi se pa Browing dodje privlacniji zbog manje cene,inace ovo su PA samo jednom napravljeni...
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
Bata79
 I jedno i drugo oruzje je po meni extra, ali mi browing ima bolji nisan. Manja je musica i nekako bolje lezi, bar meni!
 
mirko knezevic
 Bato sve je moguce,na kraju presudi ukus coveka i koja mu puska bolji lezi u ramenu...
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
Neca92
 Kazem ja, slatke muke! Grin Meni je nekako BAR blize srcu.. Stidljiv
U ovom slucaju, mislim da trebas obe da stavis ispred sebe, da ih dooooobro zagledas, i ona koja ti se vise svidi i koja ti bolje stoji u ramenu, nju da uzmes! Bolje parametre za odabir izmedju ove dve varijante neces naci...to ti moze potvrditi svaki kolega! Smile B)



Na kraju krajeva, mozes i sistemom eci-peci-pec! Grin Garantujem ti da se ni u tom slucaju nebi pokajao!!! Grin Malo sale, ne zamerite! Grin
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
vuk71
 Dragomire sta god da izabres nisi pogresio, pucao sam iz oba sve je ok to su samo slatke muke...
 
vlada lovac
 Za Benelli kažu da je tata poluautomata, verovatno ima neke istine u tomeKlackalica
 
vuk71
 licno sam uzeo browinga netvrdim da je bolji al ima jacu reputaciju u proizvodnji poluautomat. karabina, tako je nekada bilo danas svi sve prave...
 
drivan
 Da i sam se secam svoje dileme oko kupovine svakog komada oruzja. U ovom slucaju Bar je bio moj izbor,prvo jer ima celik umesto Al ,drugo jer je za nijansu manjih dimenzija.Dilema koja ti prestoji je i optika.Ja imam za istu pusku i i po dve tri optike.Moj Bar je 30-06.Optika Swarovski 1,24-4x24 i Swarovski 6x42 kad sam na poziciji da pucam iz dalje.Imam tobolac i u njemu je druga optika.Imam i kombinaciju 12-7,65R Super Brno.Na njoj imam AIMPOINT L900 1-2Moa a Leopold 2,5-8x36,takodje zavisno od terena, stavljam jedan ili drugi.
Zelim ti dobar pogled sa tvojim,verujem BAR om.
Drivan.

Pravilo foruma je da se prvo predstravite u profilu ili u temi "Predstavite se"!
Ako to ne ucinite bicete banovani sa foruma!
Srbijalov Admin Tim!
 
DESPERADOS
 Moj kolega ima vec nekoliko godina Browning Bar i kaze da bi se sutra menjao za Benelli Argo. Mnogi stavljaju Benellija ispred svih ostalih.

triebel.de/bilder/Benelli_argo.jpg

frankbaumer.com/Heartland%20Pictures/More_Pics/Benelli_R1_ARGO_System.jpg

www.myhuntingshop.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/a/r/argo.jpg
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
stojkuki
 Hajde da branim svoju pusku.
Skinite optike u pucajde sa mehanickim nisanima.
PA se tako koristi za DS.
U slucaju prelaza kroz seku cesto se puca dva ili vise metaka.
Kod BARa sigurno i 5ti metak ide tamo gde si nisanio.
Kod Arga .... Pa hajde ovako ... Jos nisam uspeo na strelistu da smestim tri brza u crno. Sa BARom je to bez greske.
Pogotovo ako se radi o starijim modelima BARa koje su od full celika sa belgijskim cevima.
Ne kazem da je to presudno jer sam za .... puuno godina svega par puta pucao vise od jednog metka ali to ipak nesto govori. Te dve puske su tu negde a stvar je onoga sta lovac zeli ...
Moj izbor bi uvek bio BAR.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Browning KARABINI 124 03.08.2022. 22:13
Benelli LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 55 29.10.2019. 12:02
Browning Cynergy pro sport & Beretta 686 E sport LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 37 02.11.2012. 21:30
Browning BLR KARABINI 7 30.09.2011. 18:02
Benelli super 90 LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 23 28.04.2011. 21:52
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,251,303 posete www.srbijalov.com