Aktivistkinja htela da se spali zbog 700 ugroženih pasa
- 22.12.2010.
POLICIJA i radnici subotičkog preduzeća Čistoća i zelenilo juče su u na momente vrlo dramatičnoj akciji sprečili članove Društva prijatelja životinja Prijatelj-epar da iz azila u naselju Makova sedmica u Subotici, na ulicu puste 700 pasa, pošto više nemaju novca da ih hrane, a gradske vlasti im ne pomažu.
Akciju je pratila prava drama kad je Branka Bojanin, zastupnica Društva prijatelja životinja Prijatelj-epar, u znak protesta polila benzinom dva vozila Čistoće i zelenila, a potom i sebe, ali su je policajci savladali pre nego što je iskoristila upaljač koji joj je bio u ruci. Trojica policajaca i radnik Čistoće i zelenila su uplakanu ženu oborili na zemlju, a potom je ubacili u policijski automobil i prevezli do vozila Hitne pomoći, parkiranog na početku ulice.
Izvor: 24 časa
Kakva vest, kakva blamaža za aktiviste tog društva za zaštitu životinja! Najlakše je tako, prikupiš pse, držiš ih jedno vreme, pa onda kad ti DRUGI ne daju pare, lepo pustiš 700 pasa lutalica na slobodu! I onda napraviš još veći problem, jer će ti psi napadati sve živo (i divljač, i ljude, i domaće životinje), da bi jeli.
Izgleda da ovi ljudi koji sebe nazivaju zaštitnicima životinja, nisu dorasli odgovornosti, koju su dobrovoljno preuzeli na sebe. Ali su zato verovatno dorasli držanju moralnih pridika lovcima i ostalim ljudima.
|
dana 23.12.2010. 22:31
dana 23.12.2010. 22:53
dana 23.12.2010. 23:48
dana 25.12.2010. 23:24
dana 26.12.2010. 17:48