Stupila na snagu konvencija o zaštiti kućnih ljubimaca
Stupila na snagu konvencija o zaštiti kućnih ljubimaca
Od 01.07.2011. godine stupila je na snagu Evropska konvencija o zaštiti kućnih ljubimaca. Ono što je bitno za lovce i kinologe, jeste da je ovom konvencijom ZABRANJENOKUPIRANJE REPOVA I UŠIJU PASA.
Kako će sve ovo dalje da se odvija, videćemo. Da li će ubuduće i standardi u kinologiji kod rasa, recimo, NKD, NOD, NLT ili bretona, predvidjati isključivo nekupirane repove?
Ovakav zakon je u Hrvatskoj odavno donešen. Pre tri godine sam jedva našao veterinara koji je pristao da odseče rep Rotvajleru. Međutim ima i tu rupa u zakonu. Lepo se kaže da su keru vrata uhvatila rep i slomila, pa je intervencija bila neophodna zbog njegovog dobra. Stvarno će ljudi svašta izmisliti. Bilo bi im pametnije da donose zakone za dobrobit građana i države.
Sto se tice nod, problem ce biti kada nas pas ode u maticnu zemlju na takmicenje (hegevald) zar nece odmah biti u mnogo losijoj poziciji od ostalih pasa , ako je vec matocni klub propisao kupiranje repova??
I jedno pitanje koje se tice naseg kinoloskog saveza , da li ce kupiranim psima uopste biti dozvojeno da izlaze na izlozbe i uzgojne ispite , ili cemo svi morati da putujemo u Bugarsku ne bi li smo ocenili nase pse i polozili ispite..... pozdrav
Pozdrav kolege lovci, da li neko zna dobrog oružara Beograd ili okolina, treba mi zbog moje toz 34, ne radi mi levi indikator zapetosti udarnih igala,hvala, pozdrav?
INTERMAKER OfflineAdmin
· 19.11.2025. 12:42
Podunavac
Podunavac Offline
· 17.11.2025. 20:08
Поздрав другари. Дуго ме није било.
krilas Offline
· 25.07.2025. 13:27
Bog da mu dusu oprosti. Pozdrav Daki, vidimo se u vecnim lovistima !
arnotije Offline
· 24.07.2025. 21:28
Бог да му душу прости, породици живот и здравље.
davorcalic Offline
· 24.07.2025. 19:00
Moje saučešće Darkovoj porodici i prijateljima, veoma sam ga poštovao... Nek mu je slava... Pozdravi Lalu i Mrvicu...
alex Offline
· 24.07.2025. 18:30
Sada primio poruku da je DakiNS.preminuo. Predivan čovek,prijatelj,lj udima,nemam reci kojim bih ga opisao! Darko lovi večnim lovištima sa svojim bretonima. 😞😞😞
AcaNik Offline
· 24.07.2025. 15:13
Наш колега и душа овог форума, DakiNS је умро данас. Нека му је лака земља и да има одличну екипу у вечним ловишти
Lela Offline
· 17.05.2025. 12:37
Krivolov se odvija u Zapadnoj Srbiji, Opština Požega, okolna sela ! Ubijaju se srne !!!
dana 07.07.2011. 21:45
dana 10.07.2011. 22:51