Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Stara lovačka municija


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Stara lovačka municija
Sniper Hunter
 Pronadjoh jos i ovo dok sam ceprkao po tavanuGrin pa posto nisam nasao prigodnu temu evo otvaram i ovu za lovacku municiju starih konstrukcija i ako neko zna kada je ovo pravljeno i gde ,inace se radi o jedinacnom zrnu tipa "Breneke"original
i51.tinypic.com/iqh8y0.jpg
ima mesinganu cauru a pri vrhu kartonski venac za zatvaranje cal je 12/70
i55.tinypic.com/2i1ip2h.jpg
pogled na zrno
i56.tinypic.com/154btr6.jpg
dance i kapisla ( klikaj za vecu) inace je gevelot
 
kelt
 u nekom casopisu sam procitao da jos uvek Rusi po sibiru pune sami municiju za sacmare u neke mesingane caure. to mora da je to,a uvek sam se pitao kako ih zapertlavajuJaooo
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
Sniper Hunter
 Ne verujem da je rusko gevelot secas se onih starih kapisli za punjenje tipa gevelot a i zrno je original breneke pise na njemu klikaj na sliku kad uvelicas jasno se vidi, evo ga u drustvu nekadasnje trepce i alpena
i53.tinypic.com/28mbkm.jpg
 
kelt
 sigurno nije Ruja samo sam ja prvi put video tu vrstu caure a o njoj sam samo citaoB)
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
bela
 neznam sniper ko pravi ove patrone ali znam da sam bio neposredno pored čoveka u trsci na jednoj od hajki kad je čovek opalio iz puške ovakve patrone (2) prvo smo dim rasterivali da bismo videli lali je ds pala ili nije. čovek je govorio da je bilo napunjeno sa pp-jkom. a eto sad vidim da ima i brenikea sa ovakvom čaurom..B)
vižlan i terier
 
Sniper Hunter
 

bela kaže:
neznam sniper ko pravi ove patrone ali znam da sam bio neposredno pored čoveka u trsci na jednoj od hajki kad je čovek opalio iz puške ovakve patrone (2) prvo smo dim rasterivali da bismo videli lali je ds pala ili nije. čovek je govorio da je bilo napunjeno sa pp-jkom. a eto sad vidim da ima i brenikea sa ovakvom čaurom..B)


bela ako poznajes coveka raspitaj se gde i kako je dosao do toga ako zna nesto blize da nam kaze bilo biB)
 
kelt
 za punjenje dusu daloB) moze visekratnoGrin
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
bela
 žao mi je, bio je to gostinki lov. da ga opet vidim prepoznao bih ga sigurno ali ovako nažalostVrlo tuan
vižlan i terier
 
bela
 

kelt kaže:
za punjenje dusu daloB) moze visekratnoGrin


e vidiš on je bacio te dve čaure iz kog razloga to opet nebih znao reći, možda zbog adrenalina.

možda čovek i prati forum pa se i javiConfused nikad se nezna
vižlan i terier
 
Sniper Hunter
 

kelt kaže:
za punjenje dusu daloB) moze visekratnoGrin


Bas zgodna caura nego onaj karton za zatvaranje samo da se ne izraubuje a imam tih starih kapisli jos 2-e kutije cuvam ih za neke Trepcine i Belotove i Krusikove caureGrin Evo jos malo veterana!
i51.tinypic.com/b8o7qu.jpg
i56.tinypic.com/5oihb7.jpg
(klikaj za vece)
 
kelt
 uh sto su ovi breneri zanimljivi mozda bi mogao da ih izvadis pa po njima napravis kalup za livenjeHmmm
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
aleksa
 Ugledah na prethodnoj slici Trepčin patron i setih se ćaletove priče kako je nekada bilo dve grupe zadovoljnih lovaca,oni koji love Trepčom i oni koji love Krušikom.Možda su i znali za drugo ali im nije bilo potrebno.Voleo bih da dođe ponovo do takve situacije i da recimo Krušik i Belom dostignu kvalitet većine strane municije uz nižu cenu pa da ne razmišljam o RC-u,B&P-u,Mirage-u,Bellot-u,Fiocchi-u...
Ćale poseduje patron Venator sa breneke zrnom,vrlo specifičan jer je ceo plastičan,osim kapisle.Baš me zanima čija je to municija?
 
ohotnik
 Samnom je u rusiji godinama lovio jedan stariji covek rus koji je imao jedan ormar u garazi pun takvih mesinganih caura koje je on punio cesto i sa mnom zajedno A na vrhu bi zalivao voskom.Lovio je sa sulovom puskom vrlo starom i u lovu bi se uvek znalo da zenja tako se zvao puca jer zvuk pucnja je bio vrlo jak.Imao je vrlo dobre uspehe u lovu a preda mnom je odstrelio i par kapitalnih veprova sa njegovim punjenjem u mesinganoj cauri sa izlivenim zrnom.
 
Sniper Hunter
 Imao sam i ja te cele od plastike , po opaljenju se odvoji skoro pola patrone sa zrnom izleti kroz cev cini mi se da ih je bilo u plavoj i beloj boji u beloj sigurno kapisla stara gevelot nisu bili dobri za prepunjavanje
 
Podunavac
 

aleksa kaže:
Ćale poseduje patron Venator sa breneke zrnom,vrlo specifičan jer je ceo plastičan,osim kapisle.Baš me zanima čija je to municija?



Venator je bila Hrvatska fabrika iz Slavonskog Broda. Ta se municija pojavila 80-ih godina, ali više se ne proizvodi.
Tri prsta 2Kolce
 
mirko knezevic
 Jesu lepi ovi patroni sa pooduzom tradicijom,bas steta sto ih vise nema u tolikom broju... Bila je to dobra municija neki su je kudili sto je karton pa kad malo pokisne ona se razduje pa tesko upada u cev,ali u globalu bili su to extra patroni....Smile
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
strahinja
 i52.tinypic.com/29uq9ll.jpg Pronadjoh ovaj patron pre neki dan,deda ga je koristio u lovu,patron je WINCHESTAER super X..
 
sheytan
 

mirko knezevic kaže:
Jesu lepi ovi patroni sa pooduzom tradicijom,bas steta sto ih vise nema u tolikom broju... Bila je to dobra municija neki su je kudili sto je karton pa kad malo pokisne ona se razduje pa tesko upada u cev,ali u globalu bili su to extra patroni....Smile

... pa neće da opali, tj. opali jako slabo, jer je od toga i pertlovanje popustilo, itd, itd...

Manite se romantike, kartonci su, u odnosu na PVC mečiće, GOLO GOVN.! Grin

JEDINA prednost kartonaca je što su razgradivi, što možda i nije loše, s obzirom na naše navike sejanja čaura po lovištu... A da niknu nove - NEĆE... Cry

p.s. Setih se jednog primera. Mom kolegi po punjenju pre 15-ak godina ispao metak, i on ga našao, da l posle nedelju, da l posle dve. Bilo neko snežno vreme, naravno da je sav bio skvašen(spolja). Bila je to PVC čaura cela(bez metala). On uze, ubedjen da će opaliti, i ispali ga u vazduh! Nije savršeno sagorelo, ali OPALI! Dok bi se kartonac u istim okolnostima do tada već RASPAO...
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Mile
 Opet ti djavolcicu petljas oko municije ,nisi se nauci pameti heheheheGrin
 
sheytan
 ^ Ti, Lemi, da ćutiš! Svako neka radi svoj posao - ti pravi kerove, ja ću mečiće! Smeko

iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Fabarm lovačke puške LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 29 17.05.2024. 12:24
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Belom Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 869 04.12.2023. 18:14
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 41
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,524,584 posete www.srbijalov.com