Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Stara lovačka municija


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Stara lovačka municija
tomo vrbas
 U ono doba kada je bilo malo za biranje ja sam sa njom bio prezadovoljan i vise od toga,a najvise sam koristio 10,6 i 2 ostala mi jos jedna patrona 10 i nju cuvam zute boje i nacrtan fazan!
 
DakiNS
 

sheytan kaže:
^ Voliš je kao vino? Grin


Ili sirćeSmile
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
ssekir75
 ту чауру (зелену, иначе прилично оштећену) нашао сам док сам шетао по пешчари. ко зна ко је и кад опалио. ипак, покупио сам је за колекцију док се не нађе бољи комад. боље него да нема ништа Smile
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
mb-bb
 Kolege da li se neko susretao sa ovakvim patronama i puskama. Otac mi kaze da je djeda imao takvu pusku i da je bila petlara i da su mu oduzeli a ostalo nista ne zna. Ostala je samo jedna patrona koja ima na dancetu jedan da kazem "pin" ali je steta to nije cjela, odrezali su je davno i koristili kao mjericu za barut. Dance je u losem stanju da bi vidio da li nesto pise. Evo slikao sam da vidite pa ako neko zna nesto neka napise...
Svaka budala ima svoju srecu u zivotu, a ja imam lov...
 
mb-bb
 Evo jos jedne...
Svaka budala ima svoju srecu u zivotu, a ja imam lov...
 
ssekir75
 то је лефоше муниција. нема централну капислу, већ је смеса за паљење у данцету. тај "пин" није ништа друго до ударна игла. на пушци је био само ударач. ово је јаааако старо, и штета што није очувана. било би лепо да препишеш шта пише на чаури.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
vlada lovac
 Naj verovatnije lefoše, ali ako se ispod korozije ili oksidacije sta je vec, nazire kapisla, onda moze da bude i nabudzeno ispupcenje na koje se natakne drvena ili plasticna rucica i sluzi kao merica za barut
 
ssekir75
 ја не видим капислу Confused
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
mb-bb
 Nažalost kolega nema nikakvih natpisa na patroni, em sto je odrezana em sto je izlizana od koriscenja kao mjerica. Ni ja nisam vidio da se nazire kapisla.
Svaka budala ima svoju srecu u zivotu, a ja imam lov...
 
Cvele
 Bolje je da pogledas iznutra, trebalo bi da se lakse prepozna tj vidi kapisla...
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
ssekir75
 битно је да ли се види споља. ако се не види сигурно је лефоше метак
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
stefan092
 Kupujem i primam na poklon staru lovacku municiju zbog kolekcionarstva, sve kalibre i od svih proizvodjaca.

Znam da nije mesto za "oglas" ali molim administartore da ne brisu upis. Hvala!
 
ssekir75
 https://www.youtu...1Q-e6ymp1U
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
schweps
 Neko od kolega je trazio staru municiju sa kartonskom caurom za kolekciju pa evo ako nekom treba http://www.kupuje...er_id=3803
Lisica
 
kimi
 

stefan092 kaže:
Kupujem i primam na poklon staru lovacku municiju zbog kolekcionarstva, sve kalibre i od svih proizvodjaca.

Znam da nije mesto za "oglas" ali molim administartore da ne brisu upis. Hvala!


Stefane kad budeš dolazio do Beograda javi se , daću ti s&b češki tačnije Čekoslovački patron u kalibru 16- ako nemaš... kartonac
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
stefan092
 

kimi kaže:

stefan092 kaže:
Kupujem i primam na poklon staru lovacku municiju zbog kolekcionarstva, sve kalibre i od svih proizvodjaca.

Znam da nije mesto za "oglas" ali molim administartore da ne brisu upis. Hvala!


Stefane kad budeš dolazio do Beograda javi se , daću ti s&b češki tačnije Čekoslovački patron u kalibru 16- ako nemaš... kartonac

Javicu se nemoj da brines :-) ja inace studiram u bg tako da posle praznika se cujemo... Hvala za poklon!
 
ssekir75
 био данас да наберем мало шипка за чај и нађем неколико картонских чаура, кал 16. једна крушик, све црно-црвени и две на којима пише SUPER MG. на једној од њих на данцету пише мг а на другој VINATORUL. звучи ми ко нешто румунско. има ли неко појма о чему се ради?
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
vajsmiler
 Imam ja neke stare Vinatorul čaure u kalibru 12. Inače ta reč na rumunskom znači lovac.
i67.tinypic.com/2rop7gx.jpg
Zec, lisica, jarebica, divlja patka, prepelica, a i golub, i grlica, i po koja komšinica...
 
ssekir75
 знам, питао једну румунку Namigivanje само што о тој џебани не знам ама баш ништа...Confused
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
agroforestryhunt
 

ssekir75 kaže:

то је лефоше муниција. нема централну капислу, већ је смеса за паљење у данцету. тај "пин" није ништа друго до ударна игла. на пушци је био само ударач. ово је јаааако старо, и штета што није очувана. било би лепо да препишеш шта пише на чаури.
Kolega ja imam dvije prazne čahure takve na ovoj crvenoj piše na dnu LEON BEAUX & C 16 MILANO (na čahuri piše SOCIETA ITALIANA MUNIZIONI LEON BEAUX & C. (S.A) MILANO) ....na drugoj zelenoj se ne vidi natpis na čahuri,ali na dnu čahure stoji A.I.KREES 10 PARIS

Kolega red je da se prvo predstaviš kako to i pravila foruma nalažu!


Srbijalov Admin Tim
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Belom Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 869 04.12.2023. 18:14
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Rotweil Municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 100 04.08.2023. 22:38
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,240,617 posete www.srbijalov.com