Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: PRAVILNIK O PROGLAŠAVANJU LOVOSTAJEM ZAŠTIĆENIH VRSTA DIVLJAČI 2012.


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
PRAVILNIK O PROGLAŠAVANJU LOVOSTAJEM ZAŠTIĆENIH VRSTA DIVLJAČI 2012.
Sremac75
 Objavljen je novi Pravilnik o lovostaju!

http://www.mpt.go...3.69-1.pdf

Hvala Jamaru na obaveštenju!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
DakiNS
 Bem li ga baš sam omatorio i oglupavio. Čitam piše Lovostajem zaštićena divljač, pa onda vreme kada se određena divljač lovi , Kod vuka šakala i lisice dozvoljen lov od 01.01 - 31.12. Pa kako je to lovostajem zaštićena kada nema lovostajaConfused
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Indjijanac
 čudna je divljač ta lisica spada u krupne zveri i ujedno i u dlakavu divljač sve u tački 2 pravilnika
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
DakiNS
 Ćirko lasica ne lisica
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Promena u odnosu na ranije: jazavac se sme loviti i u Vojvodini! Pisali smo o tome ranije, baš je i Jamar potencirao tu zabranu lova jazavca u Vojvodini, a i nas nekoliko drugih smo podržali ideju da se skine potpuna zabrana lova na jazu, u Vojvodini.
Druga stvar je, što ima značajnih novina u lovu na divlje svinje, pa je ovim pravilnikom dozvoljen grupni lov na vepra i nazime, u januaru (i to je ono o čemu smo diskutovali ovde na forumu). To piše u napomenama, ispod tabele o trajanju lovne sezone, u tački 2.
Toliko na prvi pogled, na brzinu.
I onda mi neko kaže, da nema efekta pisati ovde, i da ovo niko ne uzima u obzir? Grdna greška, verujte, čita se ovo, i ispituje raspoloženje lovaca, pa i neki naši predlozi eto zažive u propisima. I čini mi se da ima sluha u Ministarstvu, za neke zahteve koji su izneti ovde na našem forumu (možda i negde drugde, ne znam).
A mislim da ide vreme kada će se sve više pratiti ovo naše pisanje ovde, verujte Lali. Pa i u savezima ponešto prodje i zaživi, od ideja koje se ovde iznesu.
Idemo dalje.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Indjijanac
 znači sad kad ulovim jazavca,napravim kobasicu,lepo je zaljutim,pa prosušim i sačekam prvi skup forumaša reko mi Zoranp da nije još to probao
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Lala
 Promene su i kod kormorana, jastreba kokošara, vrane i svrake. Mogu da se love, u skladu sa GPGL, radi sprečavanja šteta u lovištu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
zexxx
 veoma zanimljivo...neko i nas da poslusa...mogu reci da je dobro dosla promena...
samo smireno.....Grin
 
Lala
 Ovo oko lova jazavca u Vojvodini mislim da će imati jedan jako dobar efekat: terijerdžije će malo da dignu glave, i da se počnu vraćati u zlatno doba terijera od ranije. Imaće motiv više, da gaje ovu rasu, koja je u zadnje vreme zapostavljena.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
chaki
 Ovo za kormorane je pokrenuto pre jedno 5 godina od strane ribolovaca koji kukaju da im kormorani unistavaju riblji fond sto i jeste tacno. Pogledajte Zvornicko jezero gde u zimskim mesecima u zimovniku imate hiljade i hiljade kormorana koji dolaze na IZVOLTE. Inace dnevno pojeden 2x svoju tezinu ribe pa pogledajte koja je to kolicina.
I jos jedan bitna stvar kad je kormoran u pitanju. Drvece oko jezera je pocelo da se susi od pticjeg izmeta.

zasluga za ovo pripada iskljucivo ribolovcima
O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru.
 
Lala
 Lepo, Chaki, a ja mislio da je Srbijalov to pokrenuo?!? Grin Zezam se...
Znači slažemo se da pisanje na forumu još kako može da ima efekta, samo ako ima sluha kod onih koji odlučuju. Svako neka pokrene promenu na bolje na nekom planu, biće svima bolje.
Usput, jednom sam pecao babuške, pre par godina, upecam jednu krupnu, izvlačim je sa dugačkim štapom, i kad sam je podigao iznad trske, odjednom niotkud se zaleće kormoran i u letu zgrabi ribu na udici! Imam prijatelja koji je stručnjak na jednom velikom ribnjaku, i koji da poludi zbog kormorana, em što pojede mnogo, ali još više osakati riba onom svojom kukum na kljunu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
chaki
 opet ti forumi. JA mislio da ti ima firmu i da zivis od firme a ne od foruma www.ribolovci.com/forum/Smileys/ribolovci/EMOHA2laughing017HL.gif . NIje forum samo vec konkretna i dosadna prica koja traje godinama sa ljudima direktno oci u oci. Oni forum citaju ali pravi pritisak je direktan razgovor gde im kazes trazis odgovor i nema vrdanja. Ovako na forumima se sve kaze unapred a oni imaju vremena da razrade i razvodne pricu. Kod razgovora uzivo je drugacija stvar. Tako je bilo i sa projektom mladice prica po forumima sranja zajebavnja a onda seo covek uzeo stvar u svoje ruke i prvih 2000 mladica uslo u Drinu. Za ovu godinu broj ce biti mnogo veci. Sto da ljudi idu u Sibir i placaju 3000 eura 7 dana kad mogu da dodju na Drinu i da se isto ponasaju kao u Mongoliji ili bilo gde gde ima mladice tj tajmena.

Kosta para zivaca ali svaki razgovor oci u oci donosi mnogo vece rezultate i mnogo veci efekat.
O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru.
 
Lala
 E pa ako se neko napričao, ja jesam, sa skoro svim nadležnima, tet a tet, pa valjda i to imalo efekta. Ali glupo bi bilo reći da je neko pojedinačno to uradio: šipak bi mene ili tebe ili nekog trećeg kao pojedinca, neko nadležan zarezivao, da nije ovolikog pisanja po forumima.

Ne živim od foruma, sva sreća, mada, evo u radno vreme sedim i tipkam, jer nešto po ovom kijametu i nema posla.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
chaki
 Lalu ako bude bilo direktnog glasanja za predsednika LSS ili LSV racunaj da imas moj glas
O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru.
 
Lala
 

chaki kaže:
Lalu ako bude bilo direktnog glasanja za predsednika LSS ili LSV racunaj da imas moj glas


Ma kakvi, ja nisam iz te priče.
Meni ovaj forum dosta, čak i previše.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
lisac
 Bravo za ukidanje zabrane lova na jazavca u Vojvodini i kormorana.Ljudi nebi mi verovali koliko sam jato kormorana video na V.Moravi,a Morava moze covek ladno da je pregazi...
Vladan
 
Cadara
 Kuna zlatica i kuna belica su takođe dozvoljene za lov u Vojvodini.
 
apinest
 I dalje ne mogu da se načudim kontradiktornosti i nelogičnosti u novom Pravilniku: 'ajde da razumem što je Ministarstvo podleglo pritiscima sa raznih strana da "krupne zveri"- vuka, šakala i lisicu uvrste u lovostajem zaštićene vrste divljači. Ali, da trajanje lovne sezone na ove vrste divljači bude od 01.01.-31.12.?!? KoTuKoga
Od donošenja prethodnog Pravilnika prošlo je 15-16 meseci. Zar za to vreme nisu mogli da se dogovore: ili da "krupne zveri" i dalje budu van režima zaštite, ili da lovostaj traje (recimo) od 01.03.-14.04. (početak lovne sezone 15.04. kada se otvara i lov na srndaća i vepra). Ovako stvarno izaziva zabunu, a kod kolega iz susedstva (recimo iz Hrvatske) i podsmeh. I niko da nam objasni čemu ovakvo rešenje? Zbunjen
 
HANTER
 Znači prema ovom pravilniku u članu 6 barska šljuka-bekasina je trajno zaštićena i više ne može da se lovi osim u slučaju regulisanja brojnosti i donošenja posebnih odobrenja, prosto nemogu da verujem jer je to migratorna vrste preko zime je nema kod nas. Kod nas je na jezeru ima mnogo i dosta je dobra za obuku pasa jer ima solidan miris i psi je markiraju da nepričam kakav let ima i koje zadovoljstvo prestavlja pucati na nju. Ali štaćemo tako je i moramo to da poštujemo ali se nadam da će se to promeniti.
MIHAJLO
 
HANTER
 I da po ranijem pravilniku koji je važio do 2010. bekasina se lovila od 01.10 do 31.01, iz kojih razloga su je sada zabranili
MIHAJLO
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Konkurs za raspodelu sredstava Budžetskog fonda za razvoj lovstva RS u lovnoj 2011/2012 PROPISI O LOVU 55 27.07.2019. 16:12
PRAVILNIK O LOVAČKIM PSIMA PROPISI O LOVU 78 20.02.2019. 20:06
Pravilnik o merama za sprečavanje štete od divljači i na divljači i postupku i načinu utv PROPISI O LOVU 12 26.08.2015. 13:11
Monitoring-praćenje retkih vrsta! DIVLJAČ 37 03.06.2015. 21:29
Disciplinski pravilnik PROPISI O LOVU 66 24.01.2015. 16:59
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,397,435 posete www.srbijalov.com