Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Potrebna pomoć!


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Potrebna pomoć!
slavaplana
 Lorist......
Jan Cicka‎Časopis Lorist

Dobio sam zadatak od nezadovoljnih lovaca iz L.U.KOVAČICA ,a pošto sam sa Vama Prijatelj da objavite ovaj njihov članak u Vašem listu da im pružite stručnu pomoć savet bilo šta kako bi se nekako barem nešto spasilo barem ono Lovačko.
NAZIRE SE BRODOLOM LOVAČKOG UDRUŽENJA LIVADE KOVAČICA
Današnjom sednicom dana 20.02.2015. u Samošu upravnog odbora LU Livade Kovačica polako se nazire kraj i raspad lovačkog udruženja Kovačica koje sačinjava sedam lovačkih društava opštine Kovačica.Naime udruženje vodi predsednik Netković Velimir iz Uzdina penzioner korumpirani direktor zadruge osuđivan za privredni kriminal.Drugi čovek zbog koga propada ovo udruženje je upravnik lovišta a ujedno i sekretar udruženja Povolni Martin iz Padine, koji je u radni odnos primljen bez adekvatne stručne spreme bez vozačke dozvole takoreći nije odgovarao uslovima konkursa a kako bi kad je išo osam puta u prvi razred osnovne u narodu kažu kupio diplomu a za oružije i da nepitamo ali ga je ipak dobio, i ipak je primljen u stalni radni odnos i postavljen za sekretara udruženja još jedna plata , koji sada vedri i oblači udruženjem sa službenim vozilom i ličnim šoferom.Ovo je kratki opis dvojice ključnih ljudi koji umesto da se bave razvojem i unapređenjem lovstva i svega što se tiče lova ,oni su upravo ti koji razbijaju udruženje i štite samo sopstveni interesi interes grupe ljudi tj društva tako da su jednom društvu majka a drugom maćeha ,ništa ih nepitaj jer se i ništa nemože i neda .Doveli su udruženje do dna narušeni su ljudski odnosi nema više drugarstva svi su sa nekim zamereni ,svađa svađa i samo svađa još malo pa će lovci početi da se gledaju preko nišana a zbog čega ? zbog ove dvojice koji vešto manipulišu i obmanjuju obične lovce ,nesme niko da im se zameri jer odma sledi disciplinska ili krivična prijava.Finansijski plan prave kako oni hoće prelivaju se pare ili tako reći peru sa izmišljenim sponzorima a svake godine se povećeva članarina .
Lov je u L.U Livade Kovačica izgubio svaki smisao ako hoćeš u lovište moraš da platiš ulaz ko da si stranac ili turista . Zaštićeni i odabrani krug koji su oni izabrali,kao i stručne pratioce love sve živo što se mrda za njih ne važi kalendar lova.Ogrezli su se o zakon o lovu i udruženjima pošto je ova godina izborna kako u udruženju tako i u lokalnim društvima oni zloupotrebljavaju statut izmišljajući pravilnike i odluke kako nebi bili sprovedeni izbori i bili smenjeni i mogli još dalje vladati i uništavati udruženje.Primaju se sumnjivi članovi koji imaju kriminalni dosije bez provere policije i predloga matičnog društva.Ponašaju se kao bogovi kao da im je deda dao ovo NAŠE udruženje u nasledstvo.
RAZOČARANI lovci L.U.Livade Kovačica mole za pomoć i savet !! !
 
Lala
 HITNO POTREBNA MEDICINSKA BOCA SA KISEONIKOM (5 ili 10 litara) I MASKOM ZA DISANJE, ILI APARAT KONCENTRATOR KISEONIKA ZA DISANJE - POŽELJNO AKO MOŽE NA IZNAJMLJIVANJE. VRLO JE HITNO.

Ako neko od kolega može da pomogne informacijom ili ponudom, može na PP ili na mail .

Hvala unapred.

POST EDIT 03.05.:
Problem je rešen, nabavljen koncentrator. Hvala svima koji su pokušali da mi pomognu.

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
DakiNS
 Zna li neko gde bih mogao kupiti seme ili rasad buvača ( divlja barutica, buvarica, buvara, brminja, matrikolda, buhač, krizantema, divlja barutica, matrikolda)
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
kimi
 

DakiNS kaže:
Zna li neko gde bih mogao kupiti seme ili rasad buvača ( divlja barutica, buvarica, buvara, brminja, matrikolda, buhač, krizantema, divlja barutica, matrikolda)


Daki je to što tražiš? Ako jeste da naručim i ja, imam problem u plasteniku.

https://www.kupin...ucanthemum
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
DakiNS
 Trebalo bi da jeste. Ali ne vidim broj telefona , to je kod mene , pa ne bi bilo loše da se lično uverim.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
kimi
 Moraš da se registruješ definitivno. Na kupindu. Ne znam, nisam ni ja registrovan tamo.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
davorcalic
 Kolege... Dali neko zna gde može da se pogleda tabela/spisak svih jelenskih prvaka sveta počevši od 1938 pa do danas... tabela treba da sadrži : ime lovca,godina odstrela,država,CIC poeni....nažao sam za srndaća ali za jelenske trofeje nisam našao.... molim ako neko zna gde to može da se pogleda,nek postavi ovde.... mnogo hvala,unapred
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
zoranp
 Kolege trebao bi štene Bigla za kućnog ljubimca!! Nije za mene već za jedno dete, pa ne treba neki ekstra kvalitet, ali opet ne treba ni da bude neki škart koji na ništa ne liči!! Ako ko ima neka se javi na pp!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Kile_
 Pozdrav kolege,
Potrebna mi je jedna informacija od kolega koji su sa teritorije kosova.
javite mi se u PP
Samo 300 i 4x4
 
BOJK
 Hitno bi mi trebalo ovakvo burence, ako neko zna gde ima da se kupi neka mi posalje pp ili nek napise ovde.
BOJK priložio:
bu.jpg
 
BOJK
 jos jedna slika
BOJK priložio:
bure.jpg
 
DakiNS
 Pravi li neko od forumaša gorionike na pelet ili delove za njih.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Milan__
 Daki,ovde ima sve sto trazis,i delova i gorionika..Namigivanje
Link : http://termis-gor...onike.html
Bog prašta,ali 30-06 nikad! Srbija
 
DakiNS
 Hvala kolega , ima sve ali što meni treba ne . Nema puž za gorionik , ima na netu i toga ali ne u potrebnoj dimenziji i obliku, ostalo imam
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
arnotije
 Kako mi dvoriste nije bas veliko, a u boksu su tri keruse( dve nemice i sg) iako se i po 2-3puta u toku dana pere, znaju da se osete. Ima li neko predog za neko cveće ili sl da se poseje oko boksa da to neutralizuje? Probao sam sa noćnom frajlom prošle god ali nisam zadovoljan.
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
DakiNS
 Noćna frajla traje nekih mesec dana i miriše samo noću, mislim da ti nema leka posebno što imaš nemce. Jedino da boksovi imaju betonsku ogradu 30 cm visine pa da se stalno ispire vodom boks , ali pod uslovom da ima odvod za kanalizaciju , u suprotnom samo se miris malo razredi i sleva u zemlju pored , pa ponovo isparava isti smrad . Ako kod tebe uspeva možda bi ruzmarin i lavanda posađeni kao ograda malo neutralisali miris, ali to je rešenje na duge staze sa problematičnim ishodom. Upravo to je razlog zašto kerove ne zatvaram u boks , nego su slobodni u povelikom dvorištu , a obaveza sakupljanja njihovog minulog rada je svakodnevna.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
AcaNik
 у Бретону је спас Smile
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
mrwa22250
 Uh yebote,izgleda da bretoni pishaju limunadu i kenyaju milka chokoladeGrin.Istina je da se najmanje osete od pasa iz 7-me grupe,ali ce breton zatvoren u izbetoniran boks za nedelju dana da smrdi kao i svi drugi.Ogromna je razlika izmedju slobodnjaka i pasa u boksu i moji nemci kad su pusteni,ne osete se ni deseti deo kao kad su u boksu(Ares kopa za krticama kao manijak pa mi ujutro dvoriste lici na minobacacki poligon).
Arnotije druze,tesko da ce bilo koje cvece nadjacati miris psece mokrace pa ces morati da nadjes neko drugo resenjeOdobreno
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
arnotije
 Ma boks se pere i dobar je odvod, ali beton kao beton upije, jos kad krene lepo vreme i sunce pa krene isparavanje Confused. Drugo resenje nemam, tj za prosirinje i menjanje lokacije boksa, a ni broj kerova nmg manje od ovoga tako da ...
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
lakistrike95
 Beton upija bas dosta, dovoljno je 10 minuta da upije, jedini nacin je, ako ovo nisi uradio vec, je da operes sve lepo vodom zatim dezinfikujes zivom sodom, opet lepo ocistis sve od sode i onda farba za beton. Ona je mazna i ne upija toliko kao beton, pa spiranje svega ostaje svaki dan kao jedino resenje, ali bar nece smrdeti. Cvece i ostalo ne pomaze previse.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov uz pomoć Vabilica METODE LOVA 414 02.05.2018. 13:27
Trovanje pasa i prva pomoć KINOLOGIJA 68 06.05.2017. 23:31
Lov predatora uz pomoć mrciništa METODE LOVA 72 16.10.2015. 12:55
Lovački karabin i optika pomoć ORUŽJE - SVAŠTARA 47 07.04.2015. 13:03
LOVAČKI PAS-pomoćnik u lovu ili deo porodice KINOLOGIJA 30 01.11.2013. 10:22
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 22
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,114 posete www.srbijalov.com