Bice tu svasta na prolece .Dunav nije sirok.leti virus brze nego sto zamislite.nek im je Bog u pomoci sa reprocentrima za divlje svinje.
AFRICKA KUGA na vratim Bugarska Ministarka dala Naredbu za redukcioni odstrel da se svede populacija na 0,3 d.svinje na 100ha odnosno 3 na 1000ha
Откриха Африканска чума по свинете до България, в Тулча (Румъния)
ИАГ призовава ловците за по-интензивен индивидуален отстрел с цел намаляване на популацията на дива свиня.
Намалено до 90% (от334 x 238) - Щракнете за да увеличитеПубликувано изображение
Във връзка с констатирано ново огнище на африканска чума (АЧС) при дивите свине в близост до границата на България, в Тулча /Румъния/ Изпълнителна агенция по горите призовава българските ловци за стриктно спазване на наложените превантивни мерки за ограничаване разпространението на заболяването.
Българският ловец е най-важната фигура не само за ползването и стопанисването на дивеча, но и за опазването на неговото здраве. Морално право и привилегия на ловците е да се отнесат сериозно и отговорно към проблема и подпомогнат борбата с АЧС, което на първо време включва по-интензивен индивидуален отстрел за свеждане на популацията на дивата свиня в страната до нива 0,3 бр. на 100 ха. Увеличаването на отстрела чрез индивидуален лов няма да повлияе по никакъв начин на планирания отстрел за групов лов на дива свиня за предстоящия ловен сезон.
Припомняме, че още в началото на годината Агенцията по горите предприе спешни действия като свика заседание на Ловния съвет, който наложи превантивни мерки, за недопускане появата на Африканска чума по свинете у нас. Освен да увеличат отстрела на популацията, ловците трябва незабавно да уведомяват официален ветеринарен лекар за всеки един намерен труп на дива свиня.
Решенията от заседанието на Ловния съвет са изпратени до всички регионални структури на Агенцията, както и до шестте държавни горски предприятия. Подробно информирани за болестта са и всички ловни сдружения в страната. Особено внимание се обръща на общините по поречието на Дунав и на островите по реката, общините в област Силистра и Добрич по сухоземната граница с Румъния и черноморската граница.
Африканската чума по свинете е открита за първи път в Европейския съюз през 2014 г., в Литва. Оттогава тя се е разпространила в Полша, Латвия, Естония, Чехия, Унгария и Румъния. Тя е широко разпространена в Украйна, Русия с някои случаи в Молдова. Това е смъртоносен вирус, който засяга домашни свине и диви свине, като последният е носител за вируса. В момента няма ваксина и няма лечение. Тя не засяга човешкото здраве, но нанася големи икономически загуби на засегнатите страни.
У Бугарској пронашли су афричку свињску грозницу у Тулцеи (Румунија)
ЕАГ позива ловце за интензивније појединачно пуцање како би се смањила популација дивље свиње.
Смањено на 90% (од 334 к 238) - Кликните за увећањеПублисхед имаге
У односу на оснује ново избијање афричке свињске куге (АСФ) у дивљих свиња у близини границе са Бугарском, у Тулча / Румунија / Извршна Агенција за шуме позива на бугарским ловаца стриктно у складу са изреченим превентивне мере да се ограничи ширење болести.
Бугарски ловац је најважнија фигура не само за коришћење и управљање игре, али за заштиту здравља. Морално право и привилегија ловаца је да се озбиљна и одговорна проблем и помогне у борби против АСФ, који је у почетку укључује интензивну индивидуални снимање да смањи популацију дивљих свиња у земљи на ниво од 0,3 ком. на 100 ха. Повећање уклоњена појединачног лова неће утицати на било који начин планирани гађања за групни лов на дивље свиње за наредну ловну сезону.
Подсетимо се да је на почетку године, Агенција за шумарство је предузела хитну акцију позивом на састанак Ловачког савета који је изрекао превентивне мере како би се избегао појаву афричке свињске куге у земљи. Поред повећања стријељање становништва, ловци мора одмах да обавести службени ветеринар за сваки пронашао леш једног дивљег вепра.
Одлуке састанка Ловачког савета су послате свим регионалним структурама Агенције, као и шест државних шумарских предузећа. Сва ловачка удружења у земљи добро су информисана о овој болести. Посебна пажња је посвећена општинама дуж Дунава и острва у реку, општине у Силистра и Добрич копнену границу са границе Румунија Црног мора.
Афричка свињска грозница је први пут покренута у Европској унији у 2014. години у Литванији. Од тада се проширио у Пољску, Летонију, Естонију, Чешку, Мађарску и Румунију. Распрострањен је у Украјини, Русији са неким случајевима у Молдавији. Ово је смртоносни вирус који погађа домаће свиње и дивље свиње, а други је носилац вируса. Тренутно нема вакцине и нема третмана. То не утиче на људско здравље, али узрокује велике економске губитке у земљама погођеним земљама.
Milane imas temu izbor prve puske za pocetnike mada tesko da ce neko nesto smisliti protiv Z6 e sad taj Lupo ne znam.
MilanO Offline
· 15.10.2024. 05:38
Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6
tomo vrbas Offline
· 01.01.2024. 19:30
Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻
Planinko011 Offline
· 01.01.2024. 17:21
Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).
slavaplana Offline
· 15.12.2023. 13:46
Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo što to trpimo.
Stevo Kuzmanovic Offline
· 14.02.2023. 09:13
Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?
Stevo Kuzmanovic Offline
· 14.02.2023. 09:10
Pozdrav svima..
Anita Randjelovic Offline
· 11.02.2023. 15:09
Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?