Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kako je protekao današnji lov?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kako je protekao današnji lov?
adam
 Kolege, kod mene se u LD ovaj vikend zavrsila sezona na zeca. Mogu da kazem da je bilo uspesno, mada ovaj zadnji vikend i nije bilo bas nesto (divljac se dosta izvlacila ispred nas) ali kada se sve sagleda odlicno B) I imao sam mali peh sa kerom, neki pametnjakovic je u jednu od jaruga izrucio gomilu stakla pa je ona bas pretrcala preko te gomile i zaradila dobru posekotinu prednje noge Sad ali ni to je nije omelo da markira, nadje i donese dva fazana na putu kuci :uF toliko od mene sto se tice poslednje nedelje.
Hajde kolege, neka jos neko napise koju rec...
Pozdrav i dobar pogled
 
Lovac Stari
 Ovako je bilo juce preko na Slovackoj granici.
img51.imageshack.us/img51/4031/p1020049.jpg
Kisica sitna i dosadna celi dan, lovio se fazan,zec i svi predatori.
img10.imageshack.us/img10/3189/p1020053j.jpg
Ovde je bio zeka dok ga nisam nagazio.
img51.imageshack.us/img51/1818/p1020050t.jpg
Posle doze sacme promera 3,5mm aportirao ga Vajmarski Pticar.
img689.imageshack.us/img689/5900/p1020047i.jpg
A ovako je vec moglo da se zivi uz pojacanu Marendu.

Ulov ispod ocekivanja, kao i svuda lose. Samo 27 zeca i 15 fazana.
Dobar pogled.
 
Boban
 Lepo druzenje,zar je to mali ulovB)
 
Igor
 Svaka cast Lovac Stari bas lepo, koliko vas je bilo u lovu Bravo 2
 
Lovac Stari
 

Boban kaže:
Lepo druzenje,zar je to mali ulovB)

Prosle sezone u tom glavnom lovu je odstreljeno 54 zeca , 21 fazan i Lisica.
A juce samo ovoliko, plus izgutali jednu Lisicu u Blokadi, iskocila im iz kanala i pravo u uljanu repicu.
img99.imageshack.us/img99/4169/9br.jpg
Ovo je iz prosle godine.
img237.imageshack.us/img237/8914/12br.jpg
Dobar pogled.
 
Boban
 Svaka cast Stari.Bravo 2
 
Lala
 Lovac Stari, a koliko lovaca je bilo u tom lovu, kad ste toliko dstrelili?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 

lala kaže:
Lovac Stari, a koliko lovaca je bilo u tom lovu, kad ste toliko dstrelili?


Tridesetak, mozda i par vise.

Ovo je cak jedan od slabijih revira sa sitnu divljac.
Prosle godine sam bio u jednom lovu gde je zec po hektaru!
Dobar pogled.
 
orljevacka
 Svaka cast decko lepo druzenje.
 
Negovan
 Svaka cast ..kod mene u mojoj lovackoj sekciji nije ubijeno ovolko zeceva u zadnjih pet godina.Bravo 2
 
dragon
 evo da se i ja malo pohvalim.upravo sam dosao iz gostinjskog lova u pivnicama gde sam i clan. lovio zec i fazan.ucestvovalo 44 lovca odstreljeno 45 zeceva i 6 fazana.inace lovacko drustvo pivnice po planu ima pravo odstrela 325 komada zeceva za ovu godinu.vreme idealno,slaba kisica dovoljno da se zec ne dize daleko.poceli sa lovom u 8 a zavrsili u 11;45.sutra je redovan lov kad i zavrsavamo sa lovom zeca i nadam se da ce nas vreme posluziti kao i danas.imam dve slike iz danasnjeg lova pa cu pokusati da ih postavim.

DOBAR POGLED
 
Boban
 Pozdrav Dragane,pa lepo ste vi to danas lovili svaka cast.Bravo 2
 
dragon
 Odlicno bobane nemas pojma koliko se radujem sutrasnjem lovu,nadam se da ce nas vreme posluziti kao i danas.A i dolaze nam lovci iz Vrnjacke Banje koji nisu stigli danas.
 
Lovac Stari
 Daj boze da vas ide i da padne ovoliko nozica;).
img16.imageshack.us/img16/1911/13vr5.jpg

Dobar pogled.
 
Lala
 Evo moje dogodovštine od jutros, za rubriku 'verovali ili ne', ili za 'lovačke anegdote', ili za konkurs' glupost godine'... Šta god hoćete!
Krenem ja lepo jutros u lov, popakujem opremu, pušku, kera, u auto i krenem. Mesto gde lovim je 65-70 km udaljeno od N.Sada. Stignem ja tamo i stanem na pumpu da sipam telnost za pranje stakla, potrošio u medjuvremenu. Ostavim motor da radi (?), povučem ručnu i izadjem napolje i zatvorim vrata, onako u kombinezonu samo, a napolju -1 stepen. Kako sam ja izašao, tako lepo moj ker skoči na sedište i u skoku nekako pritisne ono dugme na vratima što zaključava bravu! :o A pošto lepo imam centralnu bravu, sva vrata i gepek se automatski zaključaju!!! PANIKA!
Šta sad? Zovem ja lepo moju ženu, probudim je, da uzme drugi auto i da mi donese rezervne ključeve... Ona prvi nije mogla da ukapira bunovna šta se desilo, pa sam joj 5 minuta objašnjavao... Naravno, njoj treba jedno sat i po da stigne...
A auto moj stoji zaključan na pumpi, blokirao prolaz, ja cupkam napolju slabo obučen, motor radi, ručna povučena, grejanje uključeno, jakna, kapa, čizme, ostala oprema, puška, ker - sve zaključano! Frown
E sad, ta pumpa se nalazi tačno na mestu kuda ostali lovci iz LD moraju da prodju da bi ušli u lovište: svaki, ali baš svaki auto je stao, da me pitaju zašto ne idem u lov... I onda možete misliti sprdačinu na moj račun, i predloge kako da rešim problem!!! Angry

Neki su predlagali da otvorim ključarsku radnju, pošto imam obučen kadar-kera... Drugi su mi savetovali da prijavim kera policiji da mi krade auto... Treći su rekli da probam da kroz staklo utreniram kera da otključa vrata iznutra... Četvrti mi reče da naguram blato u auspuh, pa će motor da se ugasi, pa će možda da se brava otvori sama... Peti mi ponudio svoju pušku da pucam u bravu prvim metkom, a drugim metkom u kera... I sve tako redom, za*ebancija na moj račun!
A unutra ker se razbaškario na sedištu, zeva, tegli se, dahće od toplote, a ja napolju cupkam i žderem se!Pfft
I tako je to trajalo dobrih 2 sata... Slušam ja kako gruvaju po lovištu, i cupkam pored kola, i skidam sve svece sa neba... Konačno, kad je žena stigla, otključam i trk u lov.
A moje kolege iz grupe, u znak podrške meni i kao čestitku za najveću glupost u zadnjih par godina, spremili mi u lovištu ražnjiće za doručak, a ja sam još za kaznu morao da 'ciknem' dve ture pića za grupu.
Mislim, šta reći? Da mi je neko pričao da je ovo moguće, ne bih verovao!
A naravoučenije iz ovog dogadjaja je: NE IDITE U LOV KOLIMA SA CENTRALNOM BRAVOM!!!! Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 Ha ha Grin sta da kazem druze, em da te je poteralo nesto nizbrdo. Mozda si izbegao komsinicu da namiris juce ili si sreo jutros neku baksuznu babu?
Ma desava se i ovako nesto ili i gore stvari.
Moj drugar u nedelju pakuje opremu kod mene u auto i krecemo, kad na kraju ulice stojjjjjj zaboravio sam pusku pred terasu Frown.
Dobar pogled.
 
Lala
 Stari, pazi, već su počeli za ručkom da me zovu 'Bravar'...

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Cvele
 Hahaha, lalo dobro kad ti je telefon bar bio pri ruci Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Boban
 E Rodjo sta da ti kazem,cuda ipak postoje.
Covek mora da se nosi sa onim sto ga snadje.Confused
 
Kile_
 e momci vratio sam se 16h vec je poceo mrak da pada Smile .pa sta da vam kazem fino je bilo,ali sto se kaze nije svaki dan badnji dan Grin
isao sam duz kanala,patkama ni traga.ustekao sam se na bedemu pored kanala tako da sam imao lep pogleda na gornju i donju stranu kanala kao levo i desno od mene na travnate parcele i i nalazio sam se na mestu gde uglavnom prelecu guske.
prvo sma se umirio 10 min,zatip poceo da vabim patke i u narednih pola sata nije pokazalo rezultate.
e novinu koju sma uveo je da nosim termos sa toplim cajem tako da sam uzivao u pogledu i pijuckao caj Smile ,e oko 3 sata je prvo jato gusaka preletalo,medjutim visoko,jer je nebo 'cisto bilo' nije bilo magle.zatim oko pola 4 je druga jato gusaka oko 10-tak komada preletalo ali dosta nize,po mojoj proceni 70-80m ,dvoumio sam se da li da pucam.ma reko..dum,dum,dum,dum,dum opalim ja svih 5 metaka nisaneci samo u jednu te istu gusku Grin medjutim nista,mideo sam da posle prvom metka korpa pada na pola puta,ipak daleko.ali nema veze.
posle toga nista.tako da nema slika sa divljaci,ali evo jedna makar za secanje Smile
Kile_ priložio:
1_8.jpg

Samo 300 i 4x4
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 2


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,869,902 posete www.srbijalov.com