Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima?
Lovac Stari
 Mnogo toga sam se nagledao, ali ovo sto sam u prolazu videoBesan, totalno me razocaralo i ujedno razbesnelo!
img638.imageshack.us/img638/1931/p1020154.jpg
Cetvoroclana banda(copor) u sred lovista prozdire Srnu. U krugu naokolo od 5-10km ni zive duse ni naseljenog mesta! Sta ovi psi traze u lovistu i sta uraditi u ovakvom slucaju? Sve se odigralo izmedju dva naselja i pored lokalnog puta.
Svima je jasno da po ovom sneznom kijametu za divljac su preko potrebni mir i hrana.
img695.imageshack.us/img695/8679/p1020155r.jpg
Na povrsini snega je smrznuta i zaledjena pokorica, mislim da je svima jasno ko je ovde bio brzi!
U sastavu ovog copora i jedan rasni Dalmatinac, koji sav krvav po grudima.
Ko ce ovu stetu nadoknaditi lokalnom Lovackom Udruzenju?
Sta treba preuzeti, postovati zakon, sve sto je preko 200 metra od naseljenog mesta ili nesto drugo?
Dobar pogled.
 
Cvele
 To je isto stetocina koliko i bilo koja divlja, sve sto se nalazi u lovistu se zna, odstreljuje...
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
spaleph
 Ja samo pravim rupe u njima (psi lutalice), kad vec ima rupa u zakonu da i oni ne ostanu uskraceni, a moze da se kaze da ih i vulkaniziram na duzi period (zrno za odstrel Vulkan11,7g).
 
Lala
 Zakon kaže 500m od naselja ili 200m od najbližeg objekta ... Jasno je da se u svim ostalim slučajevima smatraju lutalicama i štetočinama (a slike Lovca Starog jasno pokazuju da su itekakve štetočine). A štetočine se odstreljuju, i tačka!
Sve naknadne priče tipa 'javio se vlasnik' ne piju vodu, jer je i taj vlasnik po zakonu dužan da svog psa šeta na povodcu.
Zeleni, pošto znam da čitaju ovakve teme, bi trebalo više da se bave nemarnim vlasnicima pasa, a manje lovcima! Po mojoj logici, zeleni i lovci bi trebalo da su na istoj strani, jer i lovci još kako vode brigu o divljači - a ne da se vitlamo po medijima, po sudovima, da cimamo policiju za kojekave gluposti... A ja još nisam video ni jednu organizaciju zelenih, ili neko udruženje za zaštitu životinja, da je recimo na -10 iznosilo hranu bogu iza ledja u atar.
Najlepše je iz kancelarije upirati prstom u te nevaljale lovce, koji hoće da zaštite divljač pa odstrele nekog džukca! I ovaj dalmatinac sa slike; da nije i to plemenit pas, ili je samo podivljali pegavi džukac koji kolje divljač?
Odstreliti, nego šta! Taj se više nikad neće pripitomiti, kad oseti krv!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Tako je Rodjo,samo po kratkom.
Hik i gotovoSad
 
Lovac Stari
 img97.imageshack.us/img97/4664/psiy.jpg
Dobar pogled.
 
Boban
 To je bas stetaAngry
Ja ne oprastam lutalicama kada se stretnem sa njima.tU.a
 
Lala
 E, ja bih sad lepo račun za ovoliku štetu ispostavio opštini, pa neka opštinari angažuju lovačka udruženja, i potamane gamad.
Ko će sad tom mučeniku da pomogne da se oporavi od tolike štete, da neće možda 'zeleni'? Čovek je verovatno živeo od gajenja ovaca...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Ivan_Mld
 Ma za ovo je najbolje karabin, pa na 100 metara da ga sastavis, i vise nece da hvata divljacSmile mada kod mene ih ima mnogo tako da treba cela kutija patrona... I posle treba podrzavati ne vladine organizacije??? A koja je steta na lanadima, zecevima... Kod nas su u sred lovista napravili azil, i u krugu od 5 km nema ni pticice, a kamoli srna ili zeceva....
 
Boban
 Rodja je u pravu,racun opstini pa neka lepo isplate stetu pa cemo onda razgovarati.
Samo ostro i na prvuNo no no
 
bela
 ima takvih i kod nas samo po kratkom postupku .Pas
 
ZOKA
 Dobra stara parola DUM DUM i "nista nisam video nista nisam cuo"Confused
 
roedeer
 Tučemo lutalice samo tako. Prošle godine smo u šumarku oko jednog napuštenog salaša, opkolili 9 džukaca i sve ih odstrelili. U početku mi je bilo žao pucati na psa, ali kada sam video kako 4 psa organizovano love zeca, da dva leže u zasedi u kraj njive dok druga dva pretražuju istu u njihovom pravcu.. štetočina nego šta. Ovo što je Lovac Stari prikazao, sigurno je najdrastičniji primer koji se dešava u svakom našem lovištu. A što se tiče zelenih, daću im jedan prozor, da imaju, da mi pljunu pod njega.
Čuvam divljač, hranim je, volim je i neće me te njihove gluposti sprečiti da i to dalje činim. Amin.
Theory is nice to think about; facts determine the truth.
 
Lovac Stari
 Stvar je u tome sto napusteni Psi su hronicni problem ove drzave! Sve se to zagovara ali taj problem se nemoze resiti ni za godinu-dve a kamoli za jednu noc!
Jedan primerFrown. Odemo mi u Cupriju krajem decembra u lov. Parkirali auto sa prikolicom kraj puta, odjednom zbog prisustva kerova u prikolici na njih lajuci nasrce copor ulicnih lutalica. Ja izlazim da razjurim dodjose u tom momentu jedan dzukac velicine Terijera ni pet ni sest pravo mene za noguShock. Sreca moja imao sam cizme. I sta da me je ta dzukela ugrizla, ko meni garantuje da nije besan i slicno!
Znaci samo probleme bih imao.
Ili treba prevedirati zakone o drzanju kucnih ljubimaca ili naci neko resenje i sve ovo ukloniti sa ulica ili iz lovista za sva vremena.

Ti malobrojni azili za napustene kerove i macke nemogu resiti problem. Jer u ovoj drzavi i na ovaj standard tako nesto je nemoguce!
img46.imageshack.us/img46/2649/psilutalice.jpg
Sta mislite kako bi u slucajnom susretu sa ovim coporom proslo usamljeno dete ili starija osoba?
Dobar pogled.
 
Boban
 Kada bi svi vlasnici koji imaju obicne kuje kao oni sto po dvoristu laju i ne zele da im se stene trebalo bi da ih kastriraju a ne da ih puste da se pare i kada se ostene oni ih bacaju po raznim smetlistima i odpadima gde oni rastu i tako u sebi stvaraju mrznju prema ostalom svetu.
Samo FIK i to je to.
 
Vilotije
 

Pre nekoliko godina moje LU je imalo stimulaciju u vidu nagrade za odstreljenog psa lutalicu od 3 poena (eura), a max. do 50, tako da je pola karte moglo biti placeno na taj nacin.
Te godine pasa lutalica u lovistu nije vise bilo.
Eto, sve je na LU. Neka povecaju stimulaciju, i problem ce se sigurno makar ublaziti.

Dobar pogled!
 
Lovac Stari
 Svojevremeno pre mnogo godina, opstinski organi uz saradnju Milicije i seoskih lovaca su izveli organizovanu akciju u selu.Odstrel Pasa Lutalica! Gradjanstvo je bilo obavesteno na vreme, od toliko do toliko niko nije smeo biti na ulici. Ali ujedno i oni nemarni vlasnici su svoje pse te noci zatvorili ili stavili na lanac, tako da je akcija dozivela fijasko sa samo 2 odstrela.

Sledeceg dana ulice su bile opet pune pasa.
Dobar pogled.
 
bela
 kastriranje kuja u nekom proseku je 50 eu. na žalost puno nas-njih nemaju ta sredstva, '' ''pa eto nama malo muke zbog toga.
 
Boban
 Ima i injekcija protiv trazenja kuja da ne traze da se pare,godisnje je 800d.
 
chaki
 Drugari lovci bez obzira na problem koji je evidentan sa lutalicama i koji je po svoj prilici neresiv a pogadja i obicno stanovnistvo a ne samo lovce zaolio bih Vas sve da malo diskusiju spustimo na finiji nivo iz prostog razloga sto su zeleni svuda mozda cak i na ovom forumu i samo skupljaju materijal za tuzbe.

Dokaz za to su i slike sa ovog sajta
http://balkansani...s-hunting/

Gde su u skroz negativno kontekstu ubaceni lovci koji su sve samo ne krivolovci a ni paravojna formacija. Zato sam i poslao poruku adminu i Lovcu starom da neke stvari izmicu kontroli nas lovaca i da su stvar uzeli ljudi koji su sve samo ne prijatelji zivotinja a tako se predstavljaju i koji nikada nisu pomogli nijednoj divljoj zivotinji u teskim situacijama a znaju da pljuju lovce koji idu i spasavaju divljac prilikom poplava ili jakih i dugih sneznih zima.


Toliko od mene i samo bih vas zamolio da malo diskusiju smirite jer oni samo skupljaju materijal za tuzbe a ima ih dosta verujte mi.

Pozdrav i nadam se da nisam nicim poremetio diskusiju.
O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,240,410 posete www.srbijalov.com