Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Poluautomatski karabin


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Poluautomatski karabin
Igor
 Benelli argo, Browning bar, Sauer, Heckler & Koch, Merkel....i onda nastaje panika sta izabrati.
Sezona lova na dilje svinje je na samom pragu jos cekamo prvi sneg i krecemo, ali pre toga ako nemamo adekvatno oruzje za lov u ovom slucaju kod nas mozda i najrasprostranjeniji poluautomat, treba dobro razmisleti sta kupiti i naravno gde.
Da razmotrimo ove poluautomate u kalibru 9,3x62 a mozda i po Vasem misljenju i neki drugi kal.

Dobar pogled.
Igor priložio:
benelliargo.gif
 
draza
 Smatram da je kalibar 30 06
sasvim dovoljan za nase prostore i nema divljci kod nas koja se tim kalibrom nemoze oboriti.
Druga stvar prednosti ovog kalibra su sto postoji mnogo razlicitog streljiva raznih prizvodjaca
 
nenadx
 Slazem se sa drazom,sto se tice kalibra.Sa njim su i mnogi lovci po Africi lovili,a poznati su i odstreli slonova sa njim.Naravno da se teza visak energije dobro dodje,nedovodi u pitanje.To je verujem stvar ukusa,a rezultat uglavnom isti.Ali za nase prilike je 30 06,vise nego dovoljan po skoro svim parametrima.Sto se tice izbora oruzja,nisam dobro shvatio dali je u pitanju dilema poluautomati ili klasicni repetirajuci karabini.
Dobar pogodak
 
Cvele
 nenadx, nemoj me zasmejavati :,,a poznati su i odstreli slonova sa njim'' ?! Idi na youtube i ukucaj 700 Nitro Express i pogledaj cime se biju slonovi, a da i imas poredjenje sa 30-06 ;)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Lovac Stari
 Ma moze i 30 06 sa tezim zrnom da zavrsi neke poslove po Africi.

Kod nas od poluautomata sam najvise vidjao BAR i tek poneki Remington.
Licno ga ne posedujem.
Dobar pogled.
 
draza
 posedujem Benelli Argo
i veoma sam zadovoljan,
jedina dilema je bila dali uzeti
300 wm ili 30 06
Na kraju sam se odlucio za 30 06 bas zbog velike rasprostanjenost zrna .
Jer u principu nema firme koja nepravi metak u tom kalibru
 
draza
 Cvele trebao bi prvo da pogledas balisticka svojstva tog metka pa tek onda da doneses zakljucak.
Jer 30 06 je jako mocan kalibar
 
Boban
 Ja volim poluautomate,imao sam zastavin 308 vincester bio sam prezadovoljan sa njim okvir je imao od 5 i 10 metaka,
prodao sam ga prosle godine i sada planiram da kupim nesto drugo ali videcu sta ne zurim jer vec imam jos jedan karabin.Kalibar 30 06 je i prezadovoljavajuci za nase potrebe imao sam i 300 magnum i 308 vincester i isti posao i istu divljac sam obarao sa ta tri navedena kalibra male su razlike u padu zrna a cene su bogami onako sarene.
Trenutno imam jednometni Kiplauf koi mi sluzi za cekanje i za odstrel srnece divljaci.
Broj jedan je Broving Bar i Argo.
 
nenadx
 Cvele,izbegavam ovakvu vrstu konverzacije,pa cu ti samo reci da si verovatno veseljak koji se voli smejati.Mozes uporedjivati balisticke osobine,energiju,brzinu...ali u praksi isprobaj ili procitaj pazljivije.Ja sam rekao poznati su odstreli.....Sto znaci oboreni su sa njim,a ne da se preporucuje.
Dobar pogodak
 
Igor
 Tema je iskljucivo za poluautomate ne vidim zasto je Browning bolji od Merkela, Benellia ili obrnuto da vidimo sta to daje prednost pojedinim, sto se tice kalibra jeste da je 30-06 kod nas dosta rasprostranjen ali ako hoces karabin ''samo'' za Divlje svinje ipak je po mom misljenju 9,3x62.

Dobar pogled.
Igor priložio:
browningbarii.jpg
 
draza
 U svakom slucaju ako
se za svku vrstu divljaci poseduje odredjeno oruzje onda je 9,3x62 dobar za DS
Ali posto vecina nas lovi sve i svasta onda je po meni 30 06 jedan univerzalni kalibar.
Jer u nekim slucajevima je manje mnogo vise Smile
A sto se tice modela ja sam za Benelli Jer ima vrhunsku obradu i pomeni strasno uspesan dizajn ali to je stvar ukusa .Akao sto znamo o ukusima se ne raspravljaChut
 
Igor
 Naravno da svako ima drugaciji ukus, ali pitanje je konkretno, kvalitet materijala , zavrsna obrada, itd.........

Evo i merkela u trci pa da vidim ko kako misljenje ima ili negde procitao tekst o ovim poluautomatima.

Dobar pogled.
 
nenadx
 Broving ili BAR je kod nas verovatno najzastupljeniji.Ali ,razlog je pristupacnija cena i veci uvoz(bar je tako bilo ranije.Pokazao se kao veoma solidna radna puska.Sa druge strane germanska tehnologija,preciznost i obrada su konstatni i vrhunski kvalitet,koji opravdavaju cenu.Sa drugim nemam veceg iskustva,ni citalackog,pa nebih komentarisao,ali svakako bofba za kolac trzista je ogroman,a tu nastaje i kvalitet i povoljna cena.Sto se tice kalibra,svakako da ce zrno sa vecom udarnom povrsinom,a pritom masom,energijom...biti delotvorniji pri pogotku.
Dobar pogodak
 
Boban
 Admine Markel je Markel ali i cena je verovatno i dosta veca ,neznam nisam se raspitivao.
Kada krenem u kupovinu i kada ih budem drzao u rukama videcu razliku.
 
Lala
 Meni ova rasprava oko Browninga, Benelli ili Merkel, liči na raspravu koji je auto bolji: Mercedes, Audi ili BMW.
Ma tu nema lošeg, samo nijanse odlučuju.
Mada, meni je Merkel ipak... kako bih rekao... Mercedes Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Ljudi to je sve stvar ukusa i djepa,svaka suplja cev obara.
Ja sam sa jednometnim Kip Laufem oborio Vuka,Vepra vise komada srnece divljaci ali puca .
 
draza
 Upravo zato vozim BMWBye
 
Zarko
 I sta sad

Krajem dec. treba da kupim karabin i opet sam na pocetku.
Koju marku?
Koj kalibar?
Posedujem zastavin 7x64.Hteo bih sebe da castim jednim poluautomatskim,ajdemo jos jednom iz pocetka.
STA DA KUPIM?
 
nenadx
 drazo,ja bih rekao da vozis ferari
Dobar pogodak
 
nenadx
 Ako ces poluautomatsku,verovatno ti je potreban za lov d.svinja u pokretu.Znaci kalibar od 7mm pa navise.Marku ti donekle diktira cena.Sto skuplji to bolji(nezaglavljuju,manje lima...).Navedi zelje,pa ce ti sigurno bar par lovaca sa foruma preporuciti odgovarajuce.
Dobar pogodak
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovački karabin i optika pomoć ORUŽJE - SVAŠTARA 47 07.04.2015. 13:03
Karabin direktne akcije KARABINI 44 26.10.2014. 11:10
Voere-karabin sa električnim paljenjem KARABINI 19 11.01.2013. 01:56
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,244,822 posete www.srbijalov.com