Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Karabin direktne akcije


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Karabin direktne akcije
dusanandra
 Sta mislite o ovom oruzju a da nije iz porodice Blaser? Da li ima na trzistu neki da se kupi neke druge firme?
 
dusanandra
 Naleteo sam slucajno na jedan tekst o BROWNING ACERA karabinu direktne akcije i dosta je slican Mauser-u M96 pa sam video da nemamo takvu temu a mislim da je interesantna.
 
Joe the hunter
 Karabini direkne akcije nisu nikakva novost 21 veka jer svoje korene nalaze jos u 19 veku.Naime jos 1890. Austriski grof i dizajner oruzja Ferdinand Riter fon Manliher je konstruisao karabin ravno-poteznog sistema zatvaraca ili fonetski"gerade cug ferslus".Kao osnova mu je posluzila puska mod.1886 takodje direktne akcije ali sa jednim velikim nedostatkom.Naime model1886 je mogao da opali cak i ako nije potpuno zabravljen zatvarac pa su mnogi vojnici stradali jer im se pri opaljenju zatvarac zabijao u celo.Pricao mi je deda inace ucesnik Cerske bitke da su nalazili dosta stradalih austriskih vojnika od zatvaraca pusaka m1886. Ova puska je kao modifikovana(nije mogla da opali ako zatvarac nije potpuno zabravljen) usla u naoruzanje Austriske vojske pod oznakom Stajer-Manliher m1895 u calibru 8x50R Stajer ,8x56R Stajer a izmedju dva svetska rata i 8x57.Proizvedeno je oko 3 miliona ovih pusaka i zadrzale su se u naoruzanju mnogih evropskih armija sve do kraja II svetskog rata.Inace sama puska je bila vrlo skupa zbog slozene masinske izrade(u ono vreme) rotirajuceg zatvaraca.Naime iako se zatvarac potezao ravno unazad glava zatvaraca je rotirala za 90 stepeni.Nesto slicno kao na nekim savremenim poluautomatskim karabinima.Trend ponovne proizvodnje ovog sada malko modifikovanog sistema nije nista drugo vec povratak starim oprobanim osnovama u nedostatku da se izmisli nesto novo i revolucionarno.Sve su to vec izmislili nasi preci da bi nama danas bilo lakse.ConfusedDobar pogled
 
arsa
 Pa Joe the hunter Mozda su ga preci izmislili ali to sto je Blaser uradio na svom R93 je revolucija u oruzarstvu (da ne pominjem R8). Mnogo puta sam u ruci drzao M95 i iz njega pucao i mogu da kazem da je veoma pouzdan ali kad uzmete u ruke R93 na prvi dodir osetite da je to jedno od najsavrsenijih lovackih oruzja na svetu.

dusanandra sto se tice mauzera M96 kazu(pisu) da je to odlicno odradjeno i veoma funkcionalno oruzje koje nije zazivelo medju lovcima, ne zbog svojih nedostataka ,vec zbog loseg marketinga fabrike Mauzer kad je ovo oruzje u pitanju.


lovac Joca i Luka srbijalov
 
Joe the hunter
 Postovani kolega arsa bjim se da smo pobrkali babe i zabe obzirom da sam ja govorio o sistemu (direktna akcija) a vi govorite o estetici i finoci izrade.Naravno da se M95 i Blaser nemogu porediti iz vise razloga(m95 je vojna puska nastala u 19 veku i sl.) ali je cinjenica da je praotac svih direknih akcija(Blaser,Mausr,Hejm) bas M95.A ako bas insistirate nevidim nista revolucionarno na Blaseru.Znaci ideja M95(direktna akcija)+dvodelni zatvarac(patent Mauser 66 Geman)=nista novo.Ja se slazem da o ukusima netreba diskutovati jer neko voli popa a neko popadiju.U svakom slucaju dobar pogledB)
 
Igor
 Ima jos jedan veoma zanimljiv model karabina direktne akcije koji je prikazan marta na sajmu u Nrnbergu a to je Merkel RX Helix u prodaji je izasao pocetkom oktobra i naneo je veliki udarc Blaseru bar po mojem misljenju. Nisam jos imao prilike da ga drzim u ruci jer jos nije stigao u prodavnicama. Trenutna cena jedinog modela je 2750 evrica, ostali paketi dolaze tek pocetkom proleca.
pogledajte video snimak pa se uverite sami.

[movie=youtube]q_GOhP_CEes[/movie]
Budi svoj, samo svoj........
 
petar
 Admine, lepo oruzje, ali za mnoge od nas preskupo, bar za sada...Frown
Just like old times!
 
Jank
 Admine dobar bolje reći zanimljiv karabin ali nije za srpsko tržište dok se stvari ne promene ne bolje....Glavu o zid
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
dusanandra
 Kolege,pitanje je van teme ali ako neko zna neka pomogne.Imam ponudu da kupim poluautomacki karabin HECKLER & KOCH 940 u kalibru 30-06 SPR.U ekstra je stanju i bas mi deluje kao dobra puska.Koliko bi bila realna cena za tu pusku.Nema optiku ni montazu.Hvala
 
270
 Kolega dusanandra pitanje je više za temu "Poluautomatski karabinI" a cena je ipak stvar dogovora kupca i prodavca i zavisi od mnogo faktora pa je nezahvalno davati bilo kakve procene!
Inače radi se o izuzetno dobrom oružiju vrhunskog kvaliteta materijala i izrade koje ne radi na principu pozajmice barutnih gasova već na principu odloženog trzaja zatvarača zabravljenog valjcima! Puška nema klasično ožljebljenu već poligonalnu cev a od vlasnika ovih karabina (i HK770 koji je kraća verzija u cal. 308W) čuo sam samo reči hvale o funkcionisanju i preciznosti i po mom mišljenju prava je šteta što se više ne proizvode!
Što se tiče karabina direktne akcije više ih cenim od poluautomatskih ali po mom ukusu nisu jer se kod većine radi o modularnim karabinima kod kojih se cev odvaja iz sanduka i imaju delove od posebnih legura lakih metala!(izuzetak je HEYM SR30)
Možda sam staromodan ali sam ipak za stari dobri čelik i fiksnu čvrsto u sanduk ušrafljenu cev.
Zbog navedenog od karabina direktne akcije prednost nad svima dajem modelu HEYM SR30B)
 
dusanandra
 Kolega 270,znao sam sve to sto si naveo ali dobro je sto jesi da ima na forumu ali problem koji je trenutno je CENA.Pusku prodaje moj drugar a nemamo predstavu koja joj je vrednost da bi je formirali.On nezna koliko da trazi za nju a ja koliko da ponudimConfused
 
270
 Ako može da pomogne zadnji koji sam video u ponudi prošle godine bio je jedan dobro očuvan HK770 i vlasnik je za njega tražio 900 eura.
Dali ga je i prodao po ovoj ceni nije mi poznato!
 
petar
 [xhide]http://www.youtube.com/watch?v=fmc7HgrZsxA

Njegovo visocanstvo, Blaser R8. Svima se svidja, mnogi ga zele, neki ga mogu priustiti, ali malo njih ga ima. Jednom recju, savrsenstvo. B)[/xhide]
Just like old times!
 
Valentina
 Imao sam prilike da se sretnem sa R93 i R8 i prednost dajem R8. Izvanredan karabin, samo je cenom za mnoge nase lovce nedostupacan. Ja bi ga licno voleo u kolekciji, ali Trt Milojka
 
vuk71
 admine sto kaze petar oruzije je fantazija, al cena malo udara po dzepu a malo po usima...da zivimo na zapadu sigurno bi bilo zastupljeno kod nasih lovaca bar u solidnom broju...
 
Marko_1986
 Da osvezimo malo ovu temu.
Browning napravijo karabin pod nazivom Maral u Grofu ce ga tek biti polovinom Septembra.
Svidja mi se vise od Merkelovog jer ima sistem direktne akcije koji samo povlacis u nazad
Nakon ispustanja rucice preko opruge ga vraca u prvobitni polozaj.
Mnogo fina stvar kostace verovatno oko 2450 evrica. Mozda cak i manje.srbijalov
Dobar Pogled svim clanovima i posetiocima Lovac 1saita. Srbijalov
 
Marko_1986
 Polovinom decembra stize u srbiju. Browning Maral. To je buducnost direktna akcija.
Dobar Pogled svim clanovima i posetiocima Lovac 1saita. Srbijalov
 
Kale1204
 Da li je ovaj maral buducnost ili ne-vreme ce pokazati...mene ne dojmi ni malo Sad
Meni licno izgleda kao BAR bez sistema za pozajmicu gasova...
Kao da je prevashodno namenjen za trzista gde su poluautomati zabranjeni.
U Srbiji,za one kojima je ovakva puska potrebna BAR mi se cini kao bolji izbor jerbo sve sam radi a moguce i za manje para.
 
Marko_1986
 Sto se izgleda tice u pravu si. Mislim samo da ima prednost bas zato sto nema pozajmicu gasova a sdruge strane mozes brzo da repetiras. Sta znam nije lose po meni.
Dobar Pogled svim clanovima i posetiocima Lovac 1saita. Srbijalov
 
Marko_1986
 Drage kolege konacno mogu da se pohvalim kupovinom marala. Slike ce slediti uskoro.Kolce
Dobar Pogled svim clanovima i posetiocima Lovac 1saita. Srbijalov
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Poluautomatski karabin KARABINI 562 30.01.2024. 18:07
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovački karabin i optika pomoć ORUŽJE - SVAŠTARA 47 07.04.2015. 13:03
Radne akcije u LU LOVAČKA UDRUŽENJA 104 11.06.2013. 22:28
Voere-karabin sa električnim paljenjem KARABINI 19 11.01.2013. 01:56
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 20
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,173 posete www.srbijalov.com