Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Poluautomatski karabin


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Poluautomatski karabin
MAKEDONAC
 Da, zamalo da zaboravim jednu "sitnicu":
Iz ovakve cevi i tog kalibra, u jednoj akciji,
(u roku od 20-tak sekundi), je palo cetiri DS.
Nijedna nije bila ispod 90kg.
Jos jednom,
Pozdrav Gospodo i drugari.
PZ
 
canis aureus
 Gospodine i drugaru
Sajga, M76, "kalasnjikovi" su odlicna oruzja za ono za sta su prevashodno i namenjena(a za lov nisu sigurno) a da se razlikuju od Dragunova je istina al samo po kalibru inace su istih koncepcija!

"Boj ne bije svijetlo oruzje..." ali junace ima lovaca koji kad krenu u lov ne smatraju da krecu u boj jer je za njih lov uzivanje!! Tako da i nije bitna zamena puske, kalibra vec mozda samog misljenja o lovstvovanju!?
Zasto vezivati izgled oruzja s izlaskom u loviste!?!
Pa eto zato sto ne vezujemo loviste s frontom niti s holivudskim s...ima poput Ramba!(a vecina nabrojanih pusaka moze bas u tom filmu da se vidi)
Kad malo bolje razmislim mozda bi za lov DS i bila bolja vazdusna puska jer nije dovoljno snazna da napravi ranu i da divljac satima pa i danima umire u najvecim mukama!!
Confused

A posto vas zakon dozvoljava 7,62x39 za DS (ee onda je gori od naseg!) samo nastavi da "rokas" ali ne deli savete o odlicnom kalibru za uspesan odstrel DS!

-moze li taj "bugarin" i rafalno da bije??
(uuh sta bi M84ka mogla da uradi!-koliko "sitnica" u 20 sekundi)


E da! Sm3s :
"...to nije TA maskirna sara ali je maskirna" pa to kao da si nam rekao: "to nije devojka!-koza je!, ali je zensko pa sta"Smean


bez ljutnje i samo "rokaj"
(ali u Makedoniji)
Yes
 
Lala
 Ima veoma dobrih postova i na ovoj i na ostalim temama, iz kojih se može dosta naučiti, ALI...
Momci, svako ima pravo na svoje mišljenje, i red je da to poštujemo, bez omalovažavanja, ili preteranog pametovanja! Ostanite kolegijalni i korektni u svojim diskusijama.

Drugo, bilo bi dobro kad postovi ne bi sadržavali izjave koje govore o lovu koji nije u skladu sa zakonom (ulov, oružje, municija...).
Ne trebaju nikom problemi!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
canis aureus
 Chut ALI...
 
Lala
 Ko razume, shvatiće Pozdrav
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
MAKEDONAC
 Kad sam bio mlad i skijao..
Bilo je sminkera koi su dolazili naterene sa opremon koju i Stenmark nije imao ali su nizbrdo isli peske.
Oni sa obicnim "daskama" su terali "cejf" po ceo dan-skijali.
Tako i ovde imam ljudi (obicnih sminkera) koji dogju u planinu sa najnovijim SIG-om kravata sa kanadskom guskom, da ne govorim o peglanim pantalonama i td itd....
Kad treba loviti onda im i promaja smeta.
Idem u planinu loviti i druziti se .
Clan sam tri drustva na tri strane a idem kao gost u jos dva drustva.
U planini ne rokam nego pucam-lovim.
Rokanje se kod nas izvodi na strelistu.
I tamo sam cesto sa oko 200 komada po poseti.
Kad smo oko PA, po vama ne bi trebalo da se proizvode, jer, sluze za rokanje.
Pucanje iz PA iziskuje iskustvo, narocito kad je u pitanju jaci kalibar.
7,62x54 je registrovan kalibar za lov (i kod Vas takogje).
E aj'd sad da vadimo p......ajzle da lovime tim kalibrom ali nikako sa Dragunovim.
Neko se prikazuje kao veliki pacifista -takvi ne idu u sumu i ne pomisljaju na lov (pucanje uopste).
Slobodno i dalje peglajte svoje pantalone uoci lova i ne budite ljubomornni na one koji "rokaju"(ne koristim ovu rec nikada).
Maskirno je maskirno a koza je koza zasto se bojite maskirnog?
Kod vas je, cini mi se dozvoljeno ici u lov tako odeven (ako cemo po zakonu).
E pa imate pravo na misljenje Da, da, ali imam i ja.
Zasto tako niski udarci: koza, pa rokanje, pa maskirno.
Kad bih dosao kod Vas, dosao bih sa Browning-om BAR-om (308 W), mada je ovde to prikladno za koze i muflone.
Vi jednostavno nevolite militantne izglede oruzja,dobro, to je O.K.
A sta je sa vojnom kalibrima koji su kod nas (na Balkanu) dosta rasireni, sta vise, vecina lovaca se kune u njih.
http://www.rifle-stocks.com/
Pogledajte kundake na ovom sajtu, jesu li za Vas rambovski?

Pozdrav svima!
Sa dobrim pogledom.
PZ
 
nenadx
 Druze,Makedonac opusti se malo.Ovde smo svi,zato sto volimo lov pre svega.Posle toga hocemo da budemo malo strucnjaci za oruzje,zoologiju,kinologiju....Dobre namere bi trebale da nam budu primarne,pa razmenimo misljenje.Kada se neko neslaze sa nekim iznese argumente na per tu i idemo dalje.Meni se nesvidja tvoj kalibar,,mada znamo da ce oboriti DS,ali po meni nije preporuka za tu divljac i tu nema niceg licnog jer pricamo o oruzju.Sto se tice odela hajde da se prebacimo na temu za to.Pozdrav
Dobar pogodak
 
Lala
 Ponavljam: svako ima pravo na svoje mišljenje. I svako treba da iznese svoje mišljenje i argumente za taj svoj stav. A najmanje je potrebno komentarisati tudja mišljenja, to obično završi prepirkom i uvredama.
Drugo, ovde svako ima svoj nickname, pa ako se već uzima sloboda da se komentariše tudje mišljenje, obraćajte se jedan drugom, bez uopštenih reči 'neki' ili 'pojedini' itd.
Ne zaboravite da ste svi ovde kolege lovci, pa se i ponašajte tako. Ko je zaboravio, neka pročita lovački kodeks Smile
Dakle, smirite strasti!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
canis aureus
 makedonac
pa nisi bas dovoljno stalozen i hladnokrvan da bi bio dobar strelac!Smeko

dobro, dobro u redu je! opusti se!
-od 02.03. sam na Kopaoniku, dodji i ti pa da "rokamo" po veleslalomu, kuvanom vinu a i po lovackim temama!B)


(ponecu lovacki kodeks)Pozdrav
 
MAKEDONAC
 Sa mojih 53 godina vec je kasno da se "palim" na vakve teme.
To utice na zdravlje ali ne i na raspolozenje.
VELIKO hvala na poziv na Kopaonik-divni su (i lokaqcija i poziv).
Ostatak proslog godisnjeg mi je planiran za maj( uh treba da krecim).
Odmah kad sam se javio na temu sam rekao da ce biti komentara vrste:
ovo je dobro za veslanje.
Ovde nema ravnica i otvorenog prostranstva kao kod Vas i u Hrvatskoj pa da svinju vidis na 200-250m, pa ona stoji-ne primecuje te pa mozes optikom 3x... ili jace pa ... (mi kazemo "se mestis 5 min")pa dum.
Ovde je brza rekcija osnova lova.
Mlagji lovci (godinama) po grupama sa kojima lovim, ako ima snega idu tragom pa pucaju "na leglu" a to je najcese do 30m.
Po kozna koji put kazem da mi je intencija bila izvrsiti prezentaciju onoga sto se okolo
moze kupiti i upotrebljabvati u lovu, a ne nesto nametati kao izbor ili kvalitet.
Bugari su se rasturili sa prodajom ovog "Arsenala" u USA.
E ako neko zna ili nezna o oruzju i ako ga neko upotrebljava (nazalost previse),
to su oni.
E sad, druga je prica zasta ga oni upotrebljavaju (sigurno ne za DS).
Na donjem delu Srbije (prema nama) znam sigurno da imate terena koji su skoro isti kao vecina nasih-40m je dobra vidljivost.
Pa drugovi lovci, sa sobom nosim uvek i 357 mag. revolver.
Nikad ga jos nisam "aktivirao" ali verujte na toj daljini moze se i njim svasta oboriti.
Narocito je tako Oktobar i Novembar kad lisce jos nije palo.
Vecina lovaca ovde koji poseduju dobre karabine (klasika-30.06,308,8x57,9,3.....),
u tom pocetnom periodu lova idu na teren sacmom ili ovakvim PA.
Bas bih hteo da u Srbiji dospe ova "Arsenal"-ova municija za 7,62x39 u HP izvedbi
pa da na nekom strelistu vidite sto to zrno moze.
Da karikiram to je kao 300WM vs 308Win kad je u pitanju obicno selerovo lovno zrno
i ovo Arsenalovo.
Uglavnom sezona je zavrsena pa cekam toplije dane da odem na streliste.
E za streliste koristim "igman"-ovu vojnu- nesto je "niza" ali za trening je dovoljno dobra.

Gospodo i drugovi!
Pozdrav!
Sa dobrim pogledom!
PZ
 
grbavicans
 Pozdrav svima!!!
Vidim da se ovde govori o pusci M76!!!
Nedavno sam saznao da je to ustvari karbin i da se moze legalno kupiti u srbiji.Pa me zanima dali je to istina i dali zaista moze da se kupi legalno.Naravno piod uslovom koi predvidja zakon o oruziju!!!
Ako je to stvarno tako,interesuje me dali bi mogao da ga posedujem bez da sam clan lovackog drustva.I ako je moguce kakva je procedura!!!
Unapred hvala!!!
 
Boban
 Pozdrav Grbavicans,za nabavku lovackog oruzija nebitno dali se radi o karabinu ili sacmarici lovacko drustvo nema veze sa tim.
Prvo moras da odes u Streljanu da polazes ispit za to oruzije,nakon toga u sud da izvadis potvrdu da nisi osudjivan pa nakon toga u Sup da popunis formular ta oruzije koje zelis da posedujes i onda je na njima odluka DA ili NE.A za taj karabin neznam sta je prava istina.
 
grbavicans
 Hvala Bobane!!!
Znam za proceduru dobijanja dozvole to za polaganje da nisam imao problema sa zakonom i za izdavanje dozvole!!!
Znaci da kad polozim i ako dobijem pusku ja mogu da je posedujem kuci i ako nisam clan lovackog drustva???Jesam li u pravu???
Ako je imam kuci dali mogu da odem sa njom u sumu i da pucam npr. u flasu ili neku metu ili moram nekom to da prijavim ustvari dali je to uopste dozvoljeno!!!
 
Lala
 Tačno tako, Grbavicans. Ne moraš biti član LD, da bi posedovao oružje. Ali, ako nisi član LD, onda ne možeš ići u lov sa tim oružjem, pošto nemaš lovnu kartu.
U tom slučaju, to oružje možeš koristiti samo na strelištu.
Članstvo u LD predstavlja eventualno jedan plus, da bi ti SUP odobrio nabavku oružja. A mogu i da te odbiju, posle izvršene operativne provere.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
grbavicans
 Hvala vam sad su mi neke stvari jasnije!!!
Svestan sam cinjenice da ce u supu biti teze dobiti takvu vrstu oruzija za licnou upotrebu.Znam da bi mi clanstvo u LD donelo plus,predpostavljam da to clanstvo nosi neke obaveze,da to nije samo uzmi pusku i pucaj kad ti se hoce i gde ti se hoce.I da se to clanstvo placa!!!!
 
Lala
 Admin je u postavci teme pomenuo Browing Bar. Evo sličica jedne takve puške (vlasništvo mog prijatelja), u cal. 30 06, sa crnim polimer kundakom, i nabačenom varijabil optikom Swarowski 1,5-6 x 42. (Puška je na prodaju, vidi na forumu 'Prodajem' )
Lala priložio:
dsci0105.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Lepo izgleda,a mozda bi i lepse izgledao u svetlijem drvetu?
Ali ukusi su razliciti,svaka cast.
 
Lala
 Još jedna puška iz grupe najčuvenijih: Benelli Argo Comfortech, u cal. 9,3 x 62, sa montiranom Docter aim point (hologramska crvena nišanska tačka), po meni trenutno najbolji kalibar za DS, a i za ostalu krupnu divljač. Ova verzija 'Comfortech' ima ugradjen ublaživač udara, tako da je trzaj prilikom opaljenja barem 30% slabiji nego inače! Sa ovom puškom sam prvi put imao prilike da vidim, kako izgleda nišanjenje sa hologramskom docter tačkom, mogu vam reći da je opasna stvar! U istom vlasništvu kao i prethodni Browing Argo (i takodje na prodaju)
Lala priložio:
dsci0113.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 I za kraj, 'šlag na tortu': SIG 551, u cal. 223, sa sklopivim nožicama i preklopnim kundakom, sa optikom 6 x 42, isti vlasnik (takodje na prodaju)
Lala priložio:
dsci0108.jpg

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
rokvic
 Grbavicans da bi nabavio m76,moras biti clan nekog streljackog kluba,jel u suprotnom neces dobiti dozvolu za njenu nabavku,ona je prvensrveno namenena za sportsko gadjane,.... ,u Srbiji se prodaje njena replika,..a sto se tice toga nju mozes da nosis na otvorena i zatvorena strelista i tamo je upotrebljavas...moram ti reci i ovo da je municija za nju izuzetno skupa,,ako se nabavlja legalno i da ti je potrebna dozvola od supa da je nabavis ................
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovački karabin i optika pomoć ORUŽJE - SVAŠTARA 47 07.04.2015. 13:03
Karabin direktne akcije KARABINI 44 26.10.2014. 11:10
Voere-karabin sa električnim paljenjem KARABINI 19 11.01.2013. 01:56
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,295,887 posete www.srbijalov.com