Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Krivolov - kako se boriti protiv?


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Krivolov - kako se boriti protiv?
Lala
 Kazna za krivolov

U članu 162. Krivičnog zakona Srbije, u stavu 1, piše:
Ko lovi divljač za vreme lovostaja ili na području gde je lov zabranjen, zaprećena je novčana kazna ili zatvor do šest meseci.
U slučaju lova na tuđem lovištu, ako je divljač ranjena ili ubijena, zaprećena je kazna do godinu dana zatvora. (Sudeći prema napisu u novinama, upravo ovo su radili ovi 'funkcioneri' ).

Za krivolov visoke i retke divljači kazna se kreće od tri meseca do tri godine zatvora.

Prema Pravilniku o visini štete za protivzakonito ulovljenu divljač koji je izdao Lovački savez Srbije, lovačko udruženje može lično podneti krivičnu prijavu i odštetni zahtev za krivolov. Pazi kako piše: 'može da podnese...' , što znači: može, a ne mora! Baš bih voleo da znam da li će biti odštetnog zahteva! Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Evo još jedan primer:
Pre neki dan (mislim u subotu 13.02. ) čitam u (mislim u Blicu lovački dodatak), dva mnogo bistra lovca poslali prilog kako su odstrelili 27 pataka u jednom lovu?!
Šta tu nije u redu? Pa prvo, koliko ja znam, u lov je dozvoljeno da idu najmanje 3 lovca. Drugo, ovde se očigledno radi o prekomernom odstrelu!
Da li će organi njihovog LD preduzeti disciplinske mere? Neće, siguran sam!!! NAŽALOST!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Cvele
 Epa vidi ovako Lalo, ja niti ih branim niti krivim, koliko znam nema odredjenog broja pataka koji se sme odstreliti u toku jednog izlaska, ako gresim ispravite me, a sto se tice lovaca to ne znam dali je 2 ili 3...
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
bela
 ja kolko znam u lov je dozvoljeno izaći najmanje tri lovca pa naviše
čak štaviše ne sme da bude ni dva lovca +pripravnik
a broj odstreljenih pataka određuje društvo
ako grešim ispravite meComp
vižlan i terier
 
brzi
 Lalo što se tiče broja lovaca tu si u pravu. Ali što se tiče broja odstreljenih pataka to je čista etička stvar. Medjutim kod nas u srbiji patke uobičajeno nemaju limit odstrela i to je nepisano pravilo kod lovaca. Verovatno treba raditi na svesti lovaca da je pri jednom izlasku dovoljno odstreliti jednu divlju patku.
 
Lala
 Pa upravo sam to i napisao: minimum je 3 lovca za lov, a prekomerni odstrel je etičko pitanje.
Lovci odstreljuju divljač, a ne ubijaju gomile divljači. A neka mi neko objasni kakva je svrha pobiti gomilu divljači? Jer ovde se ne radi o lovačkom odstrelu nego o čistoj alavosti i neumerenosti! A ako već zakon nije regulisao broj odstreljenih pataka, o tome piše štošta u lovačkom kodeksu.
Što se mene tiče, ti ljudi nisu lovci, daleko su oni od pojma 'lovac' u svojoj glavi!

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Krivu drinu niko nije mogao ispraviti,ljudi love sve dok vide i dok im divljac iskace pred kerove.
A sledece nedelje kada izadju u lov pa se pitaju staje ovo nema nista prodjosmo kilometre i kilometre e to je to.Confused
 
brzi
 Ovako stoje stvari. Pravilo je da kada se kreće u lov na divlje patke treba raditi isto kao i za drugu divljač. Osnova je da se lovci koji izlaze na teren jave lovniku. On im daje lovni list u kome je uneto broj lovaca poimeno. Posle lova grupovođa ili zaduženi lovac vraca lovni list lovniku u kome je uneto stanje odstreljene divljači opet po lovcu. Tako društvo ima uvid sve odstreljene divljači inemože doći do neželjenih stvari o kojima smo govorili. Kod nas je takav princip a ukoliko je lovac uhvaćen od strane lovočuvara bez ovog papira slede disciplinske sankcije a ako je potrebno u zavisnosti od prekršaja sledi i prijava SUPu
 
Lala
 Prošle godine u vreme lova na patke, zove me jedan poznanik u lov kod njih u goste. Odem tamo, njih 3 domaća lovca, pitam, ko je grupovodja, da me upiše u dozvolu za lov... Oni 'mal nisu crkli od smeha, kaže jedan od njih, kakva dozvola, pa to ti je kao da ideš da loviš vrapce?!? Hvala lepo momci, ne bih ja, šta vredi što sam potegao 30-ak kilometara, da ostanem bez oružja, zbog čega? Odvedem ih u neku kafanu tu, platim turu-dve pića, i 'ajd u zdravlje.
Eto kako ljudi pileći razmišljaju!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
brzi
 E Lalo kod nas u vojvodini se nekako i čuva red u lovstvu ali u ostalim lovištima posebno u istočnoj srbiji se lovi kaubojski. Odlazio sam na Beljanicu. Tamo svaki seljak kada ide u šumu nosi pušku i niko ga ništa nepita
 
Lala
 Hehehe Brzi, mislim da je važnije šta taj seljak nosi u povratku iz šume, to je problem!
Da ne budem lokalpatriota vojvodjanski, vidjao sam ja i u Vojvodini paore, koji ne vade pušku iz kabine traktora. Mada, slažem se sa tobom da je kontrola u Vojvodini, iako nedovoljna, daleko jača nego u delu Srbije ispod Beograda. (Čast izuzecima!)
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Pazi sad sledeći slučaj, pre dve nedelje (objavljeno na RT Vojvodina):

Krivolovci na Fruškoj gori
03. februar 2010. | 16:48 | Izvor: RTV

NOVI SAD - Već dva slučaja krivolova registrovana su od početka godine na području Nacionalnog parka "Fruška gora", a protiv četiri osobe vodiće se krivični postupak, saznaje Radio-televizija Vojvodine.


Prvo su 28. januara, četiri srneće divljači bile na meti trojice muškaraca kojima se pripisuje i fizički napad dva dana kasnije na službeno lice u blizini Vrdnika, a istog dana u krivolovu je uhvaćena još jedna osoba, izjavio je rukovodilac Službe nadzora u Nacionalnom parku "Fruška gora", Milan Radojčić.

Šteta je ogromna i procenjuje se na blizu milion dinara, uz napomenu da nije uračunata trofejna vrednost dve srne i dva srndaća, koji su odstreljeni na izletištu Letenka.

Video može da se pogleda na:
http://www.rtv.rs...71685.html

Dokle može da ide ljudska glupost!!!
Histerian Angry
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 Mislim ljudi su lovili po kalendaru!
E sada sto nisu pitali nikog za dozvoluSad.
More sankcionisi Diskusija.
Dobar pogled.
 
Kile_
 a prosle nedelje inspektori uhvatili u zatvorenom lovistu deliblatske pescare simu miuka i bradavarevica,ko je iz mog kraja zna ko su doticnu.u krivolovu na guske.ne znam detalje ali podnete su optuzbe na velikoj osnovi,a bili je i nesto vece ne smao guske.
Samo 300 i 4x4
 
Lala
 Kile, imaš na strani 3. ove teme, preneo sam članak iz 'Kurira' o tom krivolovu. Premotaj postove i pogledaj Smile
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Kile_
 aha e hvlala lalo nisam video da ste vec pisali o tome Smile
ja sam to cuo preko naseg lokalnog tv kanala.
mislim sta reci...nisu to cista posla.a sto se tice dozvole za lov,to je bio najmanji problem ne verujem da su se bas toliko opustili pa da je nisu vadili a ipak su to ljudi na poziciji,sima kao lovnik u gudurici,bradavarevic kao upravnik lovista za predeo gudurica,vrsac,bela crkva,to im aje bio najmanji problem za dozvolu.nego su upali u zatvoreno loviste.
e a za to im treba naravno procedura,
placanje ulaska u loviste,pratioc,svaka odstreljena divljac posebno da se plati i zavede u papirologiju...
Samo 300 i 4x4
 
Kile_
 vidim u kuriru su naveli kazen



Kazna za krivolov

U članu 162. Krivičnog zakona Srbije, u stavu 1, piše: Ko lovi divljač za vreme lovostaja ili na području gde je lov zabranjen, zaprećena je novčana kazna ili zatvor do šest meseci.
U slučaju lova na tuđem lovištu, ako je divljač ranjena ili ubijena, zaprećena je kazna do godinu dana zatvora. Za krivolov visoke i retke divljači kazna se kreće od tri meseca do tri godine zatvora. Prema Pravilniku o visini štete za protivzakonito ulovljenu divljač koji je izdao Lovački savez Srbije, lovačko udruženje može lično podneti krivičnu prijavu i odštetni zahtev za krivolov.

za ovo sto su oni naveli mogu da ih terete samo za slucaj lova u tudjem lovistu,za nanetu stetu prema divljaci i to je to.
a sto pise prvo ne,jer je lovna sezona na guske jojs trajala i dozvoljen je bio lov.
Samo 300 i 4x4
 
Lala
 Ova tema je malo zaboravljena, ali me podsetio naš novi član BRANE, koji je, čovek iznerviran krivolovom, okačio pušku o klin.
Bliži se otvaranje nove lovne sezone, pa je možda pravo vreme da osvežimo temu.
Po pisanju članova tokom zime, vidi se da niko baš nije preterano zadovoljan brojem divljači, i odstrelom. A razlog za to je, izmedju ostalog, i sve češći krivolov i prekomerni izlov.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Kile_
 e da kazem za simu,ma nista izvuko se ko da nista nije bilo.a pre dve nedelje u lovistu su uhvaceni dva lovca sa puskama i jedan bivsi lovac koji je suspendovan na 5 godina a polucija mu nije oduzela oruzije tako da je i on bio sa puskom,medjutim nisu imali divljac kod sebe jer su uhvaceni u begu,podneo se postupak protiv njih,sta ce biti ne znam.
Samo 300 i 4x4
 
Lala
 Kile, to onaj što je patke u zabranu lovio, izvukao se?!? Jel pričamo o istom čoveku?
Ako se taj izvukao, onda ću da pojedem trap patronu od muke Frown
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Kako je protekao današnji lov? LOV NA SITNU DIVLJAČ 2364 27.01.2020. 09:06
Kako se boriti protiv KRPELJA KINOLOGIJA 386 02.07.2019. 09:48
Borba protiv KRIVOLOVA! PROPISI O LOVU 365 06.11.2018. 03:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 22
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,130 posete www.srbijalov.com