Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na divlje svinje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na divlje svinje
Vuki
 Matični fond divljih papkara u RH i Srbiji 2015./2016.
Lovna godina Vrsta Lokacija Matični fond
2015./2016.
Divlja svinja
RH 27682
Srbija 21300
Srna obična
RH 71126
Srbija 128000
Jelen obični
RH 15698
Srbija 5500
Jelen lopatar
RH 2114
Srbija 1100
Muflon
RH 2332
Srbija 400
Divokoza
RH 1139
Srbija 200
 
Planinko011
 Posle duze pauze koja je dosla neplanirano evo da vam prenesem utiske iz poslednjih par lovova u sezoni tokom novembra meseca i pocetkom decembra a koji nisu doneli neki odstrel ali opet su bili jako interesantni i sa dosta adrenalina.

Posle pocetnih uspeha u lovu nivo Dunava se dal krajem oktobra i bez ekstremnih kisa kod nas podize sto je za mene od ovako lepog pogleda

https://imgur.com...
https://imgur.com...

dovelo na ovo

https://imgur.com...

i pored toga sto se na samom ulazu na plavni deo nivo podigao na toliko da su svi lovci pa i onisa ozbiljno pripremljenim terencima i kako smo ja i drugar malo obilazili gde bi mogli da se smestimo a da nekom ne smetamo prelomismo da je pravo vreme za dve budale koji ce uzivati maltene medju saranima.

Tako da sam morao da aktiviram ribarske cizme ali nazalost kineske koje sumi opet isekle noge ispod listova i sa 30 kg kukuruza krenuh put ceke 3km.
E sada je vec bilo toliko tesko da sam se pitao ajd sto smo budale ali da li smo mi za to da nas drze napolju.
Ceka od drugara je bila u funkciji a ja sam imao jednu sa neubedljivim tragovimaprasica koja i nije hranjena od septembra tako da naidjoh na dva jake sveze staze kroz sumu i resih da tu cekam na stolicici.

https://imgur.com...
https://imgur.com...

U prvom lovu iza mene mislim vec po sumraku krenu klanje dva vepra od kojih svaki ode na svoju stranu i jedan verovali ili ne predje stazu neki 15metara od kukuruza koji sam bacio po cistini. A normalno pomrcina ko u buretu i polako ustadoh i nanisani karabinom ali kroz mog Zeisa 56 objektina ne nazrahni kakav pokret iako vepra nije bas bio tih jer je buarenje u toku.
Posle nekog pucnja srecom po mene celo krdo krenu preko kanala ka mom mestu ali svinje predjos preko hranilista ali jedan prasac se zavrnu i udari pravo na mene tako da ga ludom srecom otpuca na nekih 10meteri u punom trku. askica jer je dobio po kicmi ali posle soka i tri minuta krenu da se batrga i kad predje 5 metara puzeci, setih se saveta kolega koji divlju svinju nisu ni videli da bi trebao da ga prekoljem pa mu ipak uputh samilosan hitac u glacu od 5 evrica po komadu.
Eh tu smo nas dojca kao krenuli da izvlacimo prase i smislili da idemo precicim gde smo se uvrzli u vrzinu da smo morali nazad pa onda odesosmo stvari do kola pa se vratismo po prase. Nismo imali kolica a ja se takodje opsetih da nisam sasio vrecu za 50kg tereta od kamionske cirade jerbo je vaser u Rumi na stend baju od pocetka leta zbog korone
Tako da smo kasnili sat vrenema na odjavi i dobismo kritike lovocuvara sa kojim smo inace bili na vezi.

Sledece nedelje hraniliste rasirih i do tih 15m , obelezih da bu bila vidljiva bar daljina ali taj vepar mi nije dao drugu sansu ali prodje jedno krdo koje takodje pretrca preko hranie trceci za krmacom kojoj su izgleda druga posla bila na pameti.

Tu ja sebe ispsova i moju lenjost sto vec deceniju sebi obecavam da cu napraviti komforne merdevine sa sedistem koje bih upravo mogao da selim stotinak metara unaokolo na jake staze i pricvrstim na drvo.
Ipaku u mraku smo inferiorni na svinju i samo je nas pokojni drugar Kica koga danas pomenu na drugoj temi znao da sedeci mestar pored staze prisloni vepru sacmaricu na uvo a da ga ovaj ne oseti.
Ja sam ipak ispod dve klase bio za njega u mladjim danima.

Nazalost pocetkom decembra sezona se za mene prekide pa odoh na hladjenje do 15.04. i srndaca nadam se.
 
Djurovic Djordje
 Moj kum i ja(ovaj u zelonom), prvi odstrel divlje svinje obojici.
https://ibb.co/P9...
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
Planinko011
 Idealan period godine, idealni nazimci kojima ce se drugari oko kotilica radovati a zelim ti da to bude samo pocetak dugog niza uspeha.
 
Djurovic Djordje
 Hvala kolega. Pivo
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
Planinko011
 Eh, sumorno i kisovito vreme pa da se malo razmrdan na sabajle pre nego sto, kako Crnogorci kazu, prilegnem na posa`.

Ova sezona poce cudno jer 15 dana pre pocetke moj drugar se pope na moju ceku, za koju sam kao Bata Stojkovic, bio siguran da cu proterati jos ovu sezonu i propade kroz daske i samo sede na granu.
Kako sam cirka 40kg tezi ja bi i tu gramu slomio i propao sa 4m na zemlju.
Tako da sam sledecih mesec dana svaki 2-3 dana uzimao dan od odmora da bi sa njim pravio novu ceku, krcio bagremac i krcio vizuru gde se da pucati.

I na kraju sezona krete sa nekim prasencetom od 40kg, da bi me novi dvogled kostao kiksa.
Naime tragom traktora kojim su taj dan nesto sumski radnici cangrljali, u neki rani mracak a bilo je onako tragova neke svetlosti, naidje cistinom sama grdosija od bar 200kg i mislim da sam u zivotu pucao samo na jednog tezeg od njega, i kako je nekih 20m pre rasutog kukuruza skrenuo pod 90 stepeni i uputio se ka kaljuzistu ili bagremcu. Ko ce li sad znati?

Ja izbaci brzo karabin i nacilja plecku i kako je lagano kasao (mislim da me nije video) ja sam malo preticao ka vratu i u nekom trenutku kad sam se vec iskrenuo u kontra stranu opalih i vepar se iskrete i krenu sa gicanjemPresrean.

Kroz snajper sam pratio koprcanjem jedno minut i onda baja spusti nerepetiran karabin Sad i uze novi Meopta dvogledZum, da ne bidne da sam ga dzaba kupio, i ugledah da se ovaj pridigao i kao na jednj nozi grabi ka bagremcuShock.
Dok sam ja ostavio dvogled i repetirao pusku i poceo da ga trazim zacujem krsenje bagremca i kako pravi osmiceVeselo.
Reko dobro nece on nikud i sacekacu pola sata pred kraj lova da ne kvarim lov kolegi a i da ne ulazim bas odmah za veprom u cestarHmmm.
Dodje i to vreme a na mestu nastrela krvi rekao bih za jednu rakijsku casicu.
I nigde drugde.
E veovatno se tako osecaju ovi sto promase penal na nekom prvenstvuConfused.
Sutradan ujutru poranih ali nije bilo nista pametnije. Sem na mestu gde je lezao nigde jedne kapi krvi.
Isao sam pored bagremca da probam da nadjem ulaz, isao posle 5 i 10 metara paralelno i sve po 10cm gledao ali kapi krvi nigde.
Zatim sam pregazio prostor 50mx30m nasumicno ali nistaCry.

Zakljucak je da sam nisaneci izmedju vrata i plecke opalio u hrbat, da se on malo sokirao i otisao ko zna gde a takodje i da se covek uci dok je ziv.

U sledecim lovovima kad se ispusti ovakva sansa nista pametno, odstrelih jos jedno prasence, identicno prvom a poslednji izlazak mi izadjose tri praseta ali se samo prosetase i vratise a reko pa nisam vuk iz basne o tri praseta.
I tako nastavice seConfused.
 
Planinko011
 Evo prodje ceo novembar i decembar a da se nista spektakularno nije desavalo.
Islo se redovno i mada je svaki izlazak bio pracen kisom koja je u sumrak prestajala sto je bilo savrseno kod mene ne ceki koju je lagano opkoljavalja voda sem nekog praseta koje mi je delovalo kao nazime nista se nije dogadjalo.

Poslednji lov prosle nedelje sam morao da se premestim na stolicicu i to posto niko normalan nije usao u plavni deo gde lovim sedoh uz neku staru vrbu direktno na put koje vec mesed dana svinje intezivno riju.
Neki restl kukuruza razbacah ko za fazane duz puta na 50m i zasedoh sprreman da se mrznem. Srecom iz neke fioke ponesoh vuneni dzemper koji mi je sestra od strica isplela tako da sam se preznojavao od vrucine.
U neko doba po mrkloj noci gde ne vidih prst pred okom cujem kako melje kukuruz i u stilu usporenog snimka poceh da se okrecem na stolici i da podizem pusku jer sam ka toj strani bio skroz otkriven. Dok ubacih cilj u optiku samo videh nazime kako u trku udje u bagremac.
Posle sat vremena se sa druge strane cuk krsenje bagremca od jednog veceg svinjceta i posle loma grane uvek poduza tisina. Reko prasica nema jer oni bas ne mogu toliko da miruju namestih pusku u neke raslje na vrbi sto sam iskrcio i cekah tako 5-10 minuta kad se ukaza poveca silueta nazimka na nekih 50m od mene. Reko ko zna da li ce i osetiti tako malo kukuruza i naciljah usi i opalih brzo.
I to bi to. Zamrzivac pun, vec se neki racuni nakupili jer je drugar imao dosta uspeha na ceki koja je bila na suvom delu, reko dosta za ovu sezonu.
Kad opet pred kraj lova krsenje nekoliko komada na tri strane i to jedno veeeliko ispred mene a dva sitnija levo i desno.
Reko pa samo mi fali da krmaca smisli da stiti prasice kad me ugleda ali srecom stala je na 10m od mene u bagremcu pa smo malo poslusali moje i njeno duvanje i nje nestade na moje olaksanje.
U to vidim svetla drugarovog dzipa pa reko dosta.
Doduse i danas se lovi ali ostarilo se za stari nacin lova koji smo praktikovali, da u ribarskim cizmama idemo do ceke a posle se presvlacimo pa nazad isto.
A kad se odstreli tesko je tu agoniju sa kolicima i opisati jer su ceke 3km od kola.

Jeste da imam neku bronzu od pre 10tak godina iz nekog komercijalnog lova ali ostaje zal za nekim veprom se respektabilnim kljovama iz mog lovista.
 
Planinko011
 Uh vidim da je moj upis od prosle godine na ovoj temi ostao poslednji na Lovu krupne divljaci a da ga ni tema lova srndaca nije potisnuo sto je malo tuzno.

Eto kod mene krenulo, pre dve subote na 35 stepeni, zena kaze da nikada nije videla da mi je toliko tesko ici u lov, jer ja ne bi ni lovio dok ne bude 20 stepeni najveca dnevna temeratura. Komaraca ima najvise i omorine od bara ali samo par krsenja i par pucnjeva u daljini.
Premalo odstrela za prve lovove sto znaci da smo ih znatno suzbili ali i da svinje kasnije krecu verovatno. dzak kukuruza 20evrica skoro a prosle godine je bio 10e Vrlo tuan.
Inace kukuruz su za divno cudo napipale odmah ali satnica nam nije istaConfused.
Nastavice se.
 
maksin
 Kukuruzi se skidaju sa velikih tabli, svinjama se sužava mesto boravišta, uveliko se spremaju grupni lovovi po severnom banatu
 
Planinko011
 Posle visegodisnjih uspesnih sezona dodje jedna katastroficna.
Naime moja ceka i od drugara se nalaze u topoljaku duzine nekih 1km na tom delu sa sirine 300m koji ove godine je sazreo sa svojih 25godina za "zetvu".
E pa ceo septembar, oktobar i novembar sumari su besomucno sekli i zvlacili topole i dosli na po 30m od nasih ceka. To je znaclo da svake nedelje po 2-3 sata kotrljamo balvane i rasklanjamo granje da bi prisli kolima do ceka u slucaju potrebe za utovarom.
Na to se nadovezala dva pametnjakovica koji su pratili trag svinja ka nasim cekama i lepo podigli neke skalamerije od ceka na cirka 200m od nasih pa su isekli prilazak ka nama. Upravnik nije nasao za shodno ni da dodje na teren na nas prigovor makar iz razloga bezbednosti.

Ipak sada za vikend mi oko 19 dodje vepric koji za divno cudo je malo grickao kukuruz a malo njusio ima li gde kakvih devojaka.
Shvatim da moram da pucam brzo i kao nanisanih u uvo a dobih malo iza u vrat verovatno usled kretanja.

Iako je bio pogodjen vidim da on polako krece da odlazi pa ga propucah od pozadi iskosa i to je proslo kroz stomak a za divno cudo nije creva masakriralo. Sidjoh ja sa ceke poceh da prilazi i cujem ja krkljanje pa malo iz opreza a i racunam da ce brzo okoncati posle dva pogtka vratim se na ceku.

Na moj uzas on polako slepljen sa zemljom poce da puzi polako ka sumarku (ukupno je odvukao 30m) i sta cu otpucam jos jedan nazalost u plecku i to je to.

https://imgur.com...

Vece je bilo lepo, ne previse hladno ali mi ne bi bili mi kada ne bi pretvorili u agoniju. Drugar sidje dzipom u isusenu baru, utovarimo veprica od 100kg sa malim kljovicama (vidjao sam krmace sa vecim) i na moje iznenadjenje drugar krene kroz deo gde se nikada blato ne osusi i zakucamo dzip u blato.
Kako smo tonuli sve vise a pomoci nije bilo resimo da izadjemo peske do mojih kola i da ujutru dodjemo po dzip i veprica. U tom trenutku je krenulo grmaljvina, pljusak i 3km bauljanja u blatu.
Tako smo se i sutradan bajali 3-4 sata umesto da na miru odmaramo.

Ali sta bi mi pamtili u penzionerskim danima koji se primicu.
 
petarp016
 U mom lovištu posle sezone zeca i fazana krenuo lov divljih svinja ( koristimo goniče ),prva nedelje savrsena 3 divlje svinje u mojoj grupi i jos jedna u susednom granicnom lovistu,koja se odvojila od naseg gona... Od tada,ni traga ni glasa svinjama na tom terenu kao da su u zemlju propale,sto je najgore ni tragova bema...
Ruski top - IZ 27
 
maksin
 Izgleda su negde otputovale?
 
tomo vrbas
 Златно правило без гонича у лов на дивље свиње и имаћете их. Једноставно нико не воли да га гањају и узнемиравају. Чеке, хранилишта и мир у ловишту.
 
Aca Kamenica
 

tomo vrbas kaže:

Златно правило без гонича у лов на дивље свиње и имаћете их. Једноставно нико не воли да га гањају и узнемиравају. Чеке, хранилишта и мир у ловишту.
Kolega ne mogu se složiti sa Vama u vezi lova divljih svinja bez pasa goniča, a uzgred dosad nisam ni čuo ni pročitao nešto o tom '' zlatnom pravilu''. Lov divljih svinja na čekama i hranilištima je uspešan i popularan u ravničarskim lovištima dok u brdsko-planinskim apsolutno nije. Ako se ne varam kolega petarp016 je iz Leskovca ili okoline i mislim da divlje svinje lovi po okolnim brdima i planinama Goljak,Čemernik,Kukavica,Babička gora,Seličevica,Bukovik,Kruševica,Suva planina,Radan,Pasjača. Uspešan lov na divlje svinje ne može se zamisliti bez pomoći pasa goniča, jer nijedan lovac ne može da obiđe težak i nepristupačan teren kao što to može pas. Kad nema snega teško je uočiti tragove a pas će osetiti noćni ili jutarnji trag a lovac će proći neopazivši ništa. Ako divlje svinje na nekom delu lovišta imaju povoljne uslove za život a to podrazumeva hranu, vodu, zaklon ,onda tu ostaju, pare se, dobijaju potomstvo i polako se množe i šire svoje stanište. Takve divlje svinje ostaju na tom terenu bez obzira na lov i uznemiravanje od strane pasa goniča, naravno premeštaće se ali će ih uvek negde biti. Ove divlje svinje koje pominje kolega petarp016 verovatno nisu tu od ranije, možda su lovljene na nekom drugom terenu, pa tu zastale da se odmore ili sakupe a onda oni naišli i odstrelili nekoliko, mošda ih zato posle nema na tom terenu.
 
Planinko011
 Neko voli crnke a neko plave a ima nas koji sve volemo.
Iskreno ranije sam cesto isao u lovove u brdsko planinskom podrucju. Obicno su bili sjajni ljudi i lovci, nekad bolji nekad losiji psi i bez njih zaista nema sanse da se uspe na tako velikom prostranstvu pogotovo kad nema bar 10cm sinocnog snega ali to je vise privilegija lokalnih lovaca koji zacas skupe grupu da procesljaju neku manju sumu.
Ono sto ne volim to su komercijalne hajke u ravnici gde se skupe ljudi sa raznih strana i medju 50 ljudi bek su trojca ludi, tri pijanca, dva alava, pomera se sa izvucenog mesta, puca se u pravcu gde ne treba pa je skoro svake godine u 5 lovova gde me zovu bio po neki manji ili veci incident.

Ja sam pretposlednji vikend morao da zbog nadosle vode da se evakuisem sa moje ceke i seo sam na mesto gde sam prosle godine u poslednjem lovu, isto zbog vode, odstrelio poveliko svinjce.
Medjutim brzo po smrkavanju se navukla magla, nije se nista culo i kasa sam cuo pucanj drugara koji je bio 1km dalje resim da izadjem sat pre kraja lova.
Da bi iizbegao vec veliku vodu i blato do kolena krenem kroz gutis po visljem delu terena, promasim trag traktora kojim sam dosao i podjem pogresnim i bukvalno nekom stazom dodjem u sred bare iz koje nisam mogao da se izvucem sat vremena.
Znao sam ja gde sam ali kako da dodjem do puta kojim stizem do kola jok. Ukljucim navigaciju na telefonu tu sam di sam ali dzaba kad sam izgubio orijentaciju gde mi je sever gde jug a tacka se ne pomera ni posle 200-300 m hoda. Nisam mogao da procenim da li se udaljavam ili priblizavam kolima a jos veci problem gde god krenem voda hoce preko cizama a magla se pogustila ne vidi se vise od 20m..
Tek drugar kad je naisao dzipom i svinjcetom od 150kg pomocu jake baterije mi je fario i drao se da kroz zbunje nadjem put po visu bez vode. Cela radnja se odvijala na prostoru 1km x 1km.
Jos jedno vece za pamcenje.
 
Finnskogen
 Znam osecajSmeko
 
kolega_LOVEc
 Smile lepe i one druge uspomene....bio sam i ja nekoliko puta u lov gde sam zatvarač ceo lov u džepu držao a guzicu uz neki debeli cer bukvu il stenu, pa me prošla volja za tim davno.
Planinko tvoja priča i nije tako strašna, sigurno je bilo muke al živiš u gradu a taj teren nije "baš domaći". Ako će ti biti lakše Namigivanje ja sam se jedne lepe noći po magli uz kišu i susnežicu( to mi je olakšavajuća okolnost) izgubio u četrdesetak ari rodjakove deteline...bilo me je sramota od samog sebe i tih dvadesetak minuta tapkanja u prazno bio sam ozbiljno zabrinut da sam najtuplje magare na ovom svetu....kasnije sam promenio mišljenje...
Vim vi repellere licet
 
Planinko011
 Pa nisam ja bio u panici da sam se izgubio, cak je i noc bila relativno topla da se ne smrznes nego ja 20 godina lovim u toj tabli 3km x 1km da kazem i ljut sam bio sam na sebe jer mislis da bi trebalo da znas put i vezanih ociju.

Pre desetak godina sam pucao povelikog vepra i on je usao u zbunje u kome je krsio celih 15 min. Kad se stisalo ja krenem sa karabinom u zbunje a onda na 10m cujem duvanje vepra koje nije uopste zvucalo prijateljski.
Posle nekih 15 minuta opet krenem i to se ponovi.

Odem u rikverc na cistini i resim da sacekam kraj lova i drugare koji su tada lovili sa sacmaricom.
E onda sam pratio krvni trag koji je bio sigurno 1km kroz zbunje, topoljake, i tu zabasamo u deo sume u koji inace ne zalazimo.
Ne mogu inace da se setim da li je bilo neke magle ali u jednom trenutku uvidimo da ni jedan od nas ne zna gde smo, posto je vepar pravio osmice ne znamo gde je sever a gde jug. E onda ja uvidim sumu koja mi je licila na nas topoljak i krenem tuda a onda ivicom sume ugledam u daljini neku antenu sa svetlom koja je u pravcu Pancevackog mosta i dodjemo da nasih ceka.
Taj povratak sa traga do ceke je trajao sigurno 45 min jer baksuz vepar nije hteo stazom po cistini nego kroz najgusci deo.
 
kimi
 Šta se to dešava u Beogradskom sa lovom na svinje? Zašto je zatvoren, pročitao sam negde zbog Afričke kuge divljih svinja..
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
rk
 I ja sam cuo da se pojavila afrička kuga i da je doneto resenje o zabrani lova
RK
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov na DIVLJE PATKE LOV NA SITNU DIVLJAČ 1670 29.09.2021. 18:43
Male tajne u lovu na divlje svinje METODE LOVA 140 13.09.2017. 13:56
Trag divlje svinje DIVLJAČ 47 05.02.2017. 20:40
Pripremanje divlje guske LOVAČKI RECEPT 11 10.12.2012. 09:32
Divlje guske u našim lovištima STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 06.10.2011. 20:17
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,227,429 posete www.srbijalov.com