Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na divlje svinje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na divlje svinje
Lala
 Nije baš u okviru teme, ali mi palo na pamet, kad su pomenute patrone punjene sečenim ekserima.
Jel neko čuo za patronu zvanu 'paprikara'?
To je ona patrona što su čuvari bostana ili voćnjaka nekad koristili da rasteruju lopove: napune patronu sa tucanom ljutom paprikom, krupna so (morska), i biber u zrnu, pa kad snime lopova da krade bostan, opletu mu po dupetu; pogodjeni mučenik posle nedeljama stenje od tog pogotka, peče kao djavo verovatno Grin
Ovu priču sam čuo od dede jednog mog drugara iz mesta Kovilj, u Bačkoj, čuven po dobrom bostanu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 lalo,becaru jedan.Imam i ja jednu pricu,slicnu tvojoj,ali drugi put.Nikad mi nije bilo jasno zbog cega je od sve krupne divljaci,samo na DS dozvoljena upotreba pusaka sa glatkim cevima,pa jos i sacmom.Iako sam prvog(i najveceg dosada)vepra odstrelio bas PP sacmom,protivnik sam istih,za upotrebu u lovu na DS.Znam mnoge koji ih koriste i kunu se u njih,ali bas je to razlog za diskusiju.Odmah bih napomenuo da opravdanje,zbog gadjanja u pokretu bar po meni ne pije vodu.
 
Lovac Stari
 Nije lose otvoriti Temu PP za ili protiv?
mada sam misljenja da ce zakon vrlo brzo izbaciti pp iz upotrebe. Mozda ce ostati samo jedinacne kugle(breneke)?
Dobar pogled.
 
nenadx
 Slazem se.U praksi PP pravi vise stete,bar po onome sto znam.Veliki je broj ranjavanja,a u lovistima gde se dosta koriste,cesto sam imao prilike videti nafilovane DS sa PPjkama,nakon odstrela
 
vlado
 Ne samo svinje nego i rikoset pa po lovcima.Brenek je prava stvar.
 
Cvele
 Ehej ljudi, po pravilu u lov na divlje svinje se ne sme ici sacmom, moguc je lov samo pojedinacnim projektilima(brenerima)... mada skoro svi lovci pune brener/PP... Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
nenadx
 Au,koliko nisam u toku,hvala na obavestenju Cvele.Odlicno ako je napokon zabranjeno.
 
Lala
 Koliko ja znam, Cvele je u pravu: svinje se smeju loviti sa glatkim cevima, ali isključivo sa breneke patronom. PP je dozvoljen samo u lovu na štetočine!
Ja sam PP koristio isključivo na strelištu, i to sam ispalio ukupno jedno 15-20 komada. A znam da je to jedna od najrizičnijih patrona, i po divljač, a i po ljude, zbog velikog dometa, velike energije, rikošeta i rasipa.
Ne koristim PP ni na štetočine, isti efekat postiže se sa manje opasnom municijom.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Cvele
 Hehe, ma nema na cemu, i drugi put, siguran sam da sam to procitao u nekom pravilniku, samo ne znam kome tacno... ;) Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Boban
 Iz mog iskustva ,ja sam isao u razne lovove sirom Srbije i pucao i iz karabina i iz sacmare,svaka cast svakom lovcu jeste da sam imao pogotke i sa sacmarom ali to je bilo iz neke blizine na nekih 10-20m ali karabin je karabin sto se tice D.Svinje i srnece divljaci.Mala je verovatnoca da vam izadje svinja u nekoj planini ili vecem kompletu suma na 10-30 metarai tada sa sacmaricom mozete da je poranite i da je nadjete na nekih 2-5 kilometara to je tesko pratiti,a karabin kada je zvekne tu nema mrdanja.E sad drugo je planina a drugo je ravnicarski kraj manjih parcela,ja iskljucivo nosim karabin.
 
vlado
 Divlja svinja je izuzetno zilava zivuljka ,i pored dobrog pogodka karabinom ume da odnese solidno pogodak i vise stotina metara.Ja samo znam da bi pp skroz zabranio.Iako prvi vepar kojeg sam ja odstrelio je pao bas od pp.Ali zbog bezbednosti drugih lovaca nekoristim ga vise.
 
Ivca
 Ono sa povezanom sacmom ima da se kupi municija fabrickim punjenjem.Mada ima drugu namenu ne za lov, a takav snop sacme je dobar samo na cistini nikako kroz gustis Jedan deo zavrsi na grani a drugi promeni pravac i kada probije prepreku znatno se smanjuje energija. PP se koristio i koristi kao sto i sami znamo za neprohodne terene i gustise. Postoje hajke na kojima je zabranjen karabin a i prjedinacna zrna veceg dometa zbog bezbednosti lovca. A to sa zabranom PP je samo predlog bio! Ja koristim renimgton tri nule 12 76 u takim situacijama mada sam veci ljubitelj karabina.
 
Cvele
 Nije predlog, vec je odluceno da se ne sme loviti divlja svinja PP municijom !!! Ali naravno skoro da niko to ne postuje...Frown
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Lala
 U par lovišta u kojima sam bio, PP je zabranjen u lovu na svinje, i koliko ja znam, to je odluka na nivou LSS. Lično smatram da je odluka dobra, ali je problem u primeni. Što kaže Cvele, onaj ko hoće, koristi PP, i zabole ga baš... Niko još nije sankcionisan.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 Nekada je DS bila jedina krupna divljac dostupna sirem sloju lovaca.Naspram toga oruzje sa zljebljenim cevima je posedovao veoma ogranicen broj drugova,pa je i razumljivo bilo donekle loviti i PP sacmom.Sada zaista nepostoji razlog za upotrebom istih,U svakom slucaju pogodak jedinacnim zrnom ima mnogo prednosti i pri losijem pogotku.Inace pri dobrom pogodku pada i od manjih kalibara,a prisustvovao sam bezuspesnim trazenjima ranjenih ,a pogodjenih tkz.teskim i magnum kalibrima.Takodje su iskusili svi koji cesce love ovu divljac,da pri pogodtku u srce ume da odvuce sto i vise metara te odjednom padne.To zavisi dali je u trenutku pogodka srce ispumpalo ili ispumpalo krvMislim da je razlicito ponasanje na pogodak cesto zavisna i od kondicije grla a i nervnih zavrsetaka.Recimo muflona,nisam nikada gadjao ali su mi mnogi pricali da veoma dobro(tacnije,specificno) podnosi pogodke i ponasanje mu je drugacije,pri istom.
Dobar pogodak
 
Boban
 Ovoaj vepar je odstreljen na 15 metara sa PP i odneo je nekih 200 metara.
Inace je bilo na Bukoviku.
 
Boban
 Jednog sam oborio na 120 koraka od mesta gde sam cekao sa Kiplaufom 3006 i nije mrdnuo 2 metra.Tu sliku pokusavam da stavim ali nece.
 
nenadx
 Koji Bukovik.jel onaj kod Skorice.Vidim da si iz KS,dali jos lovi ono drustvo po Brezovici.
Dobar pogodak
 
Boban
 Ovo je Bukovik kod Raznja.
 
nenadx
 

Boban kaže:
Ovo je Bukovik kod Raznja.
Pa to je ta opstina,ali svejedno ceo taj masiv je bogat DS.Odlicni tereni,verujem da vec ima i jelena sa Samanjca.
Dobar pogodak
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov na DIVLJE PATKE LOV NA SITNU DIVLJAČ 1670 29.09.2021. 18:43
Male tajne u lovu na divlje svinje METODE LOVA 140 13.09.2017. 13:56
Trag divlje svinje DIVLJAČ 47 05.02.2017. 20:40
Pripremanje divlje guske LOVAČKI RECEPT 11 10.12.2012. 09:32
Divlje guske u našim lovištima STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 06.10.2011. 20:17
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,829 posete www.srbijalov.com