Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na divlje svinje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na divlje svinje
kolega_LOVEc
 https://www.youtu...U9F4rPdHTc

http://www.jagdpr...20x-detail

Österreich za gospodu iz istocnijega carsta 1000 njiovih dinaraSmile,
naj jeftinija ponuda sa trazenim karakteristikama sto sam cuo ili procitao.
Vim vi repellere licet
 
Finnskogen
 

Kile_ kaže:

Dobarrr. Si ga pucao?


22,5
 
Finnskogen
 

kolega_LOVEc kaže:

https://www.youtu...U9F4rPdHTc

http://www.jagdpr...20x-detail

Österreich za gospodu iz istocnijega carsta 1000 njiovih dinaraSmile,
naj jeftinija ponuda sa trazenim karakteristikama sto sam cuo ili procitao.


probao sam ga, slika je odlicna 4K ali je oled ekran relativno mali, tako da smatram da je Pulsar Trail XP50 i dalje bolji izbor tim pre sto je upola jeftiniji a po meni i bolji, jedina prednost ATN-a je sto snima i zvuk
 
Finnskogen
 

Planinko011 kaže:

Zanimljiva mi je ova slika gde su zajedno srne i vepar. Retko na hranilistu budu zajedno srne ili jelenska divljac i svinje. Obicno jedna napusti kad dodje druga.
Jel to neko komercijalno loviste gde se hrani vecim kolivinama kod ceka ili privatan zakup kako to vec kod vas ide?
I jel to pogled kroz nocni snajper ili monokular preko adaptera?
Kako napravis sliku?
Mozda su kolega vec pisao o tome ali da ne pregledam istoriju.

Moram da priznam da nikad nisam pokusao da slikam kroz snajper ili dvogled mada bi bilo lepo da se slika kratkim klipom pucanj i reakcija divljaci.
Citah nesto pre neke godine da ima snajper sa mogucnosti snimanja (dal bese vojni ili lovacki) sto je odlicno ali bojim se za vecinu lovaca i skupo.


Nisu srne nego lopatari i to samo u prolazu. Nije nikakvo loviste zatvorenog tipa vec privatan zakup samo sam imao srece da upadnem u jedno od najkvalitetnijih lovnih podrucja u citavoj Skandinaviji a verovatno i sire. Prosle godine smo na nesto manje od 5000ha otpucali 196 svinja u otvorenom lovistu. Znaci samo prihrana + lopatari + srne, +evropski jelen, + los

a sto se tice optike u pitanju je Pulsar Trail XP50 termovizijski nisan, on u sebi ima ugradjenu memorijsku karticu i mogucnost slikanja i snimanja naravno u losijem kvalitetu nego live stream ili ziva slika, ali sasvim ok. Sto se cene tice cene jeste skupo ali je stvarno uzivanje. Uz njega koristim i rucnu verziju za osmatranje. Nisanska nema obojeni spektar ali ima koncanice dok rucna verzija nema koncanicu ali ima 7 ili 9 razlicitih spektara boje. Malo se losilje vidi zato sto su jeleni na nekih 600-700metara udaljenesti ali samo primera radi u ultra-ljubicastom. Stata sto ne mogu da prilozim video nisam bas od onih koji sve slikaju ali sa vremena na vreme uspem da se setim pa sam snimio par finih situacija iz lova na svinje
 
Finnskogen
 ovo su jos dve sto sam slikao od prosle nedelje
 
arli
 Bravo kolegaOdobreno
 
Planinko011
 Kolega lovec dade link na ATN koji kosta 1000e a kad potrazim Pulsar XT 50 vidim cenu od 5000e.
E sad dobro ima tih generacija od 1 do 1+, 2 ko ce ga znati ali ne verujem da ima i za iste pare a kamoli duplo jeftinije.
Koliko ti utice osmatranje na vid sa tim termovizijama?
Toga se i najvise plasim kod nje jer ionako vid slabi sa godinama a jos da ja pridodam??
Lepi odstreli kolega Finskogen.
Koliko lovaca je u zakupu na tih 200 svinja, koliko ti je udaljeno od kuce, da li imate lovacke kucice pa spavate , lovite ceo vikend itd???
Koliko zakup i lov izadje po lovcu godisnje zbog poredjenja sa Srbijom i nasim komercijalnim lovistima jer i ovde ima takvih ideja?
Odoh da se spremam da idem da nahranim moje prasice
 
Finnskogen
 Greska kolega, ja sam mislio da je u pitanju njihova najnovija termo vizija, na oko izgleda prilicno isto. Kroz ATN day/night sam gledao samo na sajmu i kao sto rekoh slika je odlicna samo je ekran malo manji i na tome modelu, ali je za te pare odlicna stvar.
Sto se tice zakupa ima nas 12-15 ali da bi se ispeglali ili da bi smanjili zakup lovista i troskove prihrane koji su dosta visoki sami po sebi jer se dosta ulaze na to ( primera radi u lovistu ima preko 80 hranilista ) imamo sa sobom goste koji nam placaju po modelu nedelju dana lova 350 eura ukljuceno sa spavanjem u kuci koja ide uz zakup lovista. Dogovor sa seljakom je takav da uz zakup lovista placamo pausalnu svotu i po odstreljenoj divljaci zavisno od vrste. Unutar grupe nema podele mesa sve sto svaki lovac ulovi pripada onome ko je odstrelio zivotinju i taj je duzan da pausalno uplati za svoje odstreljeno grlo. E sada ono sto je pozitivno je da smo mi te cene dogovorili jos pre 10 godina i da ako je lovac u stanju da odstreli odredjenu kolicinu divljaci kroz prodaju mesa i goste taj lov izadje na nulu tj ne kosta ama bas nista jer se kroz meso i goste sam isplati. Primera radi junica losa pausalno kosta 500 eura ali ja ako hocu da prodam meso za to isto meso koje platim 500 eura dobijem 1200 e kada i ako ga prodam, a sve se neretko proda pre nego sto stignem kuci. Ne retko sami gosti koji nisu uspeli da odstrele nista ili zele vise mesa kupe ono sve sto imam viska. Svinja do 80 kg je 100e a preko 80kg je 200. Ja isto meso prodam za duplo itd. Naravno covek u svemu tome i sam sebe namiri sa mesom jer posle jedne odredjene tacke po istom modelu sve sto se odstreli ostaje kao cista zarada, pa sada zavisi od coveka da li ce meso da ostavi sebi ili ga prodati. Sto se tice podele izmedju nas koji smo u zakupu svaki od nas raspolaze odredjenom kolicinom lovnih dana u godini podeljenoj na nedelje koje su stalne i ne menjaju se jer su dogovorene direktno sa seljakom. Ja licno imam 5 svojih nedelja i pristup u jos 7 sa jos trojicom kolega tako da sve skupa imam pristup u 12 nedelja godisnje. U tih 12 nedela mi koji njima raspolazemo sami odlucujemo koliko gostiju ce mo imati.U kuci i ima mesta za 15 lovaca ( mada mi gledamo da nas je otprilike 2-3 lovaca zakupnika na grupu od 4-6 lovaca gostiju po nedelji lova ) osim kada mi zakupnici ponekad zelimo da lovimo sami. Mada nikada nije guzva jer u lozistu ima preko 50 ceka i u sustini nije iz jednog komada vec iz 5 vecih i vise manjih parcela oko drzavne sume i otvorenog je tipa tj sva divljac je potpuno divlja i nije iz nikakvog ogradjenog uzgoja. Tako da se u sustini model iako se radi o zakupu dosta razlikuje od na primer lova u nasim komercijalnim lovistima. Ono sto bi kod nas bilo najblize ovom modelu je zakup citavog lovista i raspolaganje sa zivotinjskim fondom koji je kod nas znatno manji nego u skandinaviji. Primera radi u Svedskoj je na godisnjem nivou prijavljuje oko 100 000 otpucanih grla divje svinje u zadnjih desetak godina a barem jos toliko se ne prijavljuje jer prijava nije obavezna. Ili ovde kod mene u Norveskoj na godisnjem nivou odstreli 45000 grla jelena i 35000 grla losa sve u slobodnoj prirodi. Tako da je populacija divljaci u skandinaviji mnogo gusca nego kod nas
 
Finnskogen
 Sto se tice termovizije i stetnosti za vid tu nije neki veci problem, tehnologija je potpuno drugacija od starih aktivnih nocnih uredjaja koji su zaita stetni za vid i imao sam po nedelju dana glavobolje posle koriscenja. U sustini stetno je koliko i gledati u tv ili ekran od kompjutera jer je to upravo ono sto se cini. Unutar uredaja nalazi se mali amoled ekran i korisnik u stvari gleda u ekran a ne kroz optiku mada to tako izgleda na oko i od rezolucije samog ekrana,senzora i procesora koji se u njemu nalazi zavisi kvalitet slike uredjaja sto je Kod pulsara razlika izmedju XQ modela koji je 348x248 piksela dok je XP 640x480 piksela. stvar je ista i kod ATN zato je na njemu oznaka 4K kao i kod televizora sto je u sustini rezolucija slike, samo sto je kod ATN taj ekran nekako mali kada se gleda kroz uredjaj ako nisu do sada resili problem ali je zato slika kao sto i stoji 4K kvaliteta sto je zaista odlicno a i Yukon photon radi na istom principu i on je u suztini najpovoljiji od pomenutih
 
Finnskogen
 Za rucak but od divle svinje
Finnskogen priložio:
20181027_155240.jpg
 
Planinko011
 Hvala na iscrpnom odgovoru ali mi malo nije jasno da li se zakup uzme od seljaka- vlanika 5000 hektara (vise mi lici na feudalca nego seljaka) ili se nesto placa i drzavi?

I da jel mozda imate Lovacki savez gde bi mogli da posaljemo naseg predsednika na bar 10 godina da malo dusu odmorimo i dok lovci Norveske kolektivno ne vrate oruzje drzavi( razumeo sam da zivis u Norveskoj a rodjen u Finskoj)

Moje lovacko udruzenje takodje ima oko 200 svinja plan odstrela pa sam mislio da to uporedim samo sto nemamo loseve, irvase, jelene mada smo u upravi imali pametnjakovica koji je predlozio unos lopatara koji necznam da li bi sastavili godinu dana.

Eto i ja sam upravo danas dobio fakturu na veprica od 77kg bez drobi i glave na 7500 din tj 60e. Od cega je 10e pdv- porez
 
Finnskogen
 Zivim u Norveskoj ali sam rodjen daleko od nje kolega, ja sam rodjen u Vukovaru i iz Vukovara otisao u Norvesku 1998 to sto mi na profilu pise Finnskogen to mi je palo na pamet kada sam pravio profil i nema veze sa Finskom nego je slabo nastanjeno podrucje u Norveskoj pokrajini Hedmark gde cesto lovim tetrebe.
Tako da vrlo dobro poznajem oba sitema i nas i ovaj Skandinavski tim pre sto sam odrastao uz lov i imao prilike da upoznam i lovim sa ljudima koji su postavili za dobro i lose temelje lovstva u bivsoj YU. Cak i danas sam clan u vise udruzenja na podrucju iste Smile ali naravno imajuci u vidu da sam ja zaljubljen u lov, ribolov i uglavnom sve sto ima veze sa prirodom nije mi bilo tesko da se uklopim u ovaj sistem ovde, pa cak i steknem poznanstva sa pravim ljudima sto mi je omogucilo pristup tamo gde ga ne bih inace imao, pogotovo ne kao neko ko ima strano poreklo.
Naravno i ovde se placa drzavi sto mi lovci sto seljak, primera radi od one junice koju smo ranije spominjali i 500e njene cene koju placamo seljaku on mora 100e da plati drzavi. Sa svinjama srnama i lopatarima je stvar drugacija jer su u Svedskoj niska divljac dok je u Norveskoj svimja na cnoj listi i mozes slobodno da je lovis ali je nema vise od 1000 grla i to sve uz granicu sa Svedskom i to na srecu samo u oblasti u kojoj i ja zivim. Ovde je zakon malo drugaciji pa kaze da je i divljac u vlasnistvu zemljoposednika dok je na njegovoj zemlji ali da bi stvorio uslove za odstrel visoke divljaci mora da poseduje odredjenu povrsinu kojom se definise odstrel uz jos neke druge faktore razlika je u tome sto ovde drzava nije vlasnik fonda divljaci kao kod nas
 
Planinko011
 Ok, znaci i drzava uzme 20% kao kod nas.
Vazno da se lov stimulise i da sa jednim covekom se lako napravi dogovor a i njemu je koris mt da smanji i nadoknadi stetu na usevima.
Danas razbaca rano ujutru kukuruz posto sam imao obaveze kad zove u podne kolega sa zaljenjem da mi kaze da svinje nista nisu dirale ako sam bacao pre par danaSmile.
Inace je imao uspeha na drugom mestu ali cim cuje da sam odstrelio eto ga na 70m od mene.

Jos da odobrec lov za sledeci vikend
 
Planinko011
 U subotu mislim da odlovih poslednji lov na svinje u mom LU jer mislim da smo ispunili plan za ovu godinu.
Inace su ostale samo markice za nazimad i prasad pa se samo to i lovilo.
Posto smo uveli vec par godina mesecne kvote za odstrel a novembar prebacili u oktobar bila je pauza u lovistu od mesec i po dana pa se divljac smirila i bilo je uspeha u dva vikenda.
Prvi vikend decembra su za dana na 100 tnak metara prokasalo krdo od 20tak grla od kojih 6-7 vecih a ostalo prasici. Uhvatih se za pusku al rekoh ma moraju doci i odustadoh od pucanja.
Tada krece rafalna paljba na 4-5 ceka u krugu od 360 stepeni oko mene u sledecih dva sata. Culo se krsenje krda na sve strane sto od straha sto od veprova i ja poceh da pucam al od muke.
Krsilo je na 50 tak metara u sumi ali nisam hteo da vrebam izmedju granja i vezbam pucanje.
Oko 7 uvece da li ono isto krdo protrca samo u drugom pravcu i ja digoh pusku na prasice pozadi ali onda okrenuh na sredinu odmah iza krupnih krmaca gde je delovalo kao nazime i opalih nisaneci iza plecke.
Cu se odvajanje od krda i kovitlanje po zbunju i ja posle 5 min sidjoh ali od krvi ni traga. Iznervirah se jer sam bio nekako siguran u svoju mirnocu i napustih lov vec u 7h.
Sutradan osvanuh kod ceke ali nista opet od krvi u krugu od 100m.
Na strelistu proverih pusku sve ok.

U subotu ovaj vikend opet izadje mi za dana 4 krmace 100-150 kg od kojih bi mozda najmanja mogla da se podvede kao vece nazime al ko ce ga vestaciti sa ceke dal se vec parila ili nije i resih da pucam prase.

E tu me krmace iznenadise sinhronizovanim osmatranjem moje ceke.
Kako jedna spusti glavu da jede druga dize glavu i neprekidno zuri u ceku na cela 4 metra visine na kojoj sam opasan daskama a i bio nepomican.
I tako celih 15min su se smenjivale sve cetiri na strazi.Zum
Ja brzo podigoh pusku i dok stavih prase u mus ono se okrenu ceono i pukoh i promasihZbunjen.
Opet, kao da sam ga skrzao jer sam po silasku video da nema krv ali se u blizini u zbunju krsilo jedno ali kad sam prilazio ono se pomeralo. Krvi nigde i ja se vratih na ceku.
Eeeee, drugari moji za sat vremena krece predstava kakvu nisam vidjao nikada u otvorenim lovistima.
Na cistinu na 100m izlazi vepar od 200kg, cuje se sklljocanje zuba i majstor ga osluskuje, mirise, rije sledecih 15-20min.
Osecao sam se kao sto se verovatno osecaju ljudi u striptiz baru. On mi djuska okolo i ja bi rado al ne smem i necu.
Psujem ja markice, kvote, upravu, sudbinu, sport u kome vidis kapitalca verovatno u medalji i neces da pucas.
Ode vepar u sumarak i kad posle 10min on se vrati i dodje na kukuruz.

Slabog je bio apetita i samo je njuseci prolazio mirisavsi verovatno trag krmaca (glavu cemo pogubiti zbog tih zena).
Vetar je bio u dobrom smeru pa mu nije nosio moj miris.
I posle ukupno pola sata rasomonisanja, sto njegovog sto mog, on naidje na mesto gde je ono prase koje sam pucao izaslo iz trske i kao oparen odskoci i u punom sprintu otrca ka sumi.
Eh sad pretpostavih da je mozda ono prase bilo okrznuto pa je ostavilo neki miris koji nije trebao da bude tu (krvi nije bilo).
Tako da mi je ovaj lov ostao u pacenju po tih pola sata i folder u glavi ce ostati odmah pored par atraktivnih snajki koje se pamte.

Na kraju posle pola sata izadje jedno prase od 40-45 kg i isto stade ceono ali ja debil izgleda tako iz rupe na dzaku sipao kukuruz da ne sustim, jer sam znao da je veliki vepar lezi u blizini, pa nikako da se okrene bocno.

Celih 10min sam ga drzao na crvenoj tacki i jok nece baksuz da se okrene i ja opalih ponovo ceono, samo ovaj put u uvo i izaslo na grlo tako da je krv izasla iz njega.
Tu rekoh dosta za danas i opalih gimnastiku izvlacenja 1km do kola mog kolege.
Bilans sezone 1 mlad vepric cija je polutka otisla u kobasice, jedna medalja ostala u sumi kome je sudjena (po pravilu su najveci trofeji one koje su nam izmakli), i ovo prasence za sac cisto ko se bude sa mnom gostio mora da slusa moju lovacku pricuSmeko.
 
DakiNS
 E koliko bi tek bilo ulova da imaš barem tekela.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Planinko011
 

DakiNS kaže:

E koliko bi tek bilo ulova da imaš barem tekela.


Ako mislis na nocne optike, nije to za mene mada znam da vec podosta kolega koristi ali nekako mislim da nisam u ratu sa svinjama pa ne moram da i to nabavljam.
Stoji da kvalitetan nocni snajper dosta kosta, da je grozdje malo kiselo ali kada se nesto zeli to se i nabavi. Dobra je to stvar za lov predatora ali u kombinaciji sa prigusivacem i odgovarajucom municijom. Bar sam to video na youtubetu kako pucaju po 5-6 lisica na vabilicu ali kako to sve nije dozvoljeno ne moram da se sekiram.

A svinje se dovoljno cuju kad dolaze a mora malo da se bude i majstor za vepra samca.
 
DakiNS
 https://en.wikipe.../Dachshund

Mislim na jazavčara posebno patuljastog kojeg nemci nose u rancu kad idu čekati svinje. I posle odstrela ili ranjavanja puštaju tekela da nađe divljač.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
kimi
 

Planinko011 kaže:

DakiNS kaže:

E koliko bi tek bilo ulova da imaš barem tekela.


Ako mislis na nocne optike, nije to za mene mada znam da vec podosta kolega koristi ali nekako mislim da nisam u ratu sa svinjama pa ne moram da i to nabavljam.
Stoji da kvalitetan nocni snajper dosta kosta, da je grozdje malo kiselo ali kada se nesto zeli to se i nabavi. Dobra je to stvar za lov predatora ali u kombinaciji sa prigusivacem i odgovarajucom municijom. Bar sam to video na youtubetu kako pucaju po 5-6 lisica na vabilicu ali kako to sve nije dozvoljeno ne moram da se sekiram.

A svinje se dovoljno cuju kad dolaze a mora malo da se bude i majstor za vepra samca.


Kolega imaš li možda iskustva ili saznanja o noćnim IR monokularima? Mislim da bi u kombinaciji sa lampom mogla biti dobra stvar.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Planinko011
 Daki, moram da priznam da sam pitao vrhunskog strucnjka filozofije lova (obojci poznat) sta znaci tekel i on mi rece mozda Dedal u zargonu.

Koliko god godinama se vajkam sto nemam pticara moram da priznam da meni ti jazavicari deluju malo komicno po izgledu, onako kratki i dugacki, da se ne naljute ponosni vlasnici.

Pas koji dobro radi krvni trag je retkost i mislim da bi trebalo da bude uslov za dobijanje lovista da svako LU, koje u planovima ima krupnu divljac, ima 2-3 psa tragaca jer bi bilo preterano da neko sa 3-4 odstrela uglavnom netrofejne divljaci godisnje poseduje takvog psa. Nije nuzno da to budu krvoslednici ali znam da nekoliko pasmina ima dovoljno dobar nos i osobine za taj posao ali znam da ga nemaju ni lovista Srbijasuma i Vojvodinasuma.

Do sada sam izgubio jednu svinju oko 100kg koju sam ranio i ciji trag sam pratio nekih 600m i to nocu, jednu kosutu koja je otisla u deo sume na kojoj je pisalo "minirano" i meso jednog srndaca pucanog u sumrak i koji se zavukao u neko trnje sa slabim tragom.
Toliko za 20 godina aktivnog lova ne racunajuci 10 godina koje sam izlazio 2 puta godisnje.
Bilo je par teskih potraga i to jedna od 2km za kosutom koju smo nasli (srecom ujutru pucana) i par kracih ali to je to.
Kazem svako LU bi trebalo da ima bar po 2-3 psa koji rade krvni trag a o komercijalnim lovistima da ne pricam.
E sad za ove prasice da je na 40m dobilo 8x68s po uvetu tesko da bi igde otislo a kazem svaki put sam trazio preko sat vremena krv a i po mirisu (nisu mi jos priznali ispity urodjenih osobina) da nije zaleglo negde.
Priznajem da me je ranjavanje uvek mesecima proganjalo a jednom sam hteo da i napustim lov.

Kolega Kimi nemam bas iskustva sa nocnim monokularima. Imao sam par veceri one prve generacije i oterao sam svinjce cak paljenjem i cvrcanjem koje sam nazro obicnim okom. Pre par godina gledajuci na modernu termoviziju drugar lovocuvar se sporili, on je tvrdio da je izasao sakal a ja tvrdio da je jazavac gledajuci kroz Zeissa i bio je jazavac.
Vise sam pristalica snajpera nego monokulara, ko to vec zeli, jer vam treba neki minut kad gledate kroz nocni da se oko akomodira ili da striktno osmatrate jednim okom nocni a drugim kroz optiku.
Do sada sam samo par prasica odstrelio testiranjem one zelene americke lampe a posle prvog pucanja samo opisivao kako prasici reaguju kada sam ih lampom terao 3-4 puta od hranilista do hranilista a oni se lagano bez panike pomerali ipred zelenog svetla kao da je mesecina.
Mozda sam jednom palio pravu lampu i dobio efekat kao da sam vepru nabio sestar u zadnjicu.
Tako da uglavnom posle uocavanja dvogledom namestim pusku i ako je mracna noc duze osmatram i cekam na pucanj (pogotovo kod krupnijih svinja) dok ne razaznam sta je plecka a sta but.
A smatram da bi trebalo dozvoliti u lovu na predatore u kombinaciji elektronsku vabilicu, nocnu optiku i prigusivac jer kad gledam one Skandinavce na youtubetu prosto me milina obuzme.
 
DakiNS
 Pod Tekelom smatraju sve varijetete jazavičara , a koriste ih prvenstveno zbog toga što pored dobrog njuha , istrajnog praćenja traga , ne gone divljač nego je pronalaze. konstrukcija tela im ne dozvoljava veliku brzinu pa ih je lako pratiti , (ostale rase su mnogo brže) pa ako pas ne oblajava divljač ne znaš da li je nađena ili ne . Zbog malih gabarita , posebno patuljasti jazavičar je omiljen pošto ga u lovište nose u rancu i puštaju ga samo na mestu eventualnog nastrela . Malo traži , što se tiče prostora, i ishrane a mnogo daje .
https://www.youtu...kabLOg03YM
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov na DIVLJE PATKE LOV NA SITNU DIVLJAČ 1670 29.09.2021. 18:43
Male tajne u lovu na divlje svinje METODE LOVA 140 13.09.2017. 13:56
Trag divlje svinje DIVLJAČ 47 05.02.2017. 20:40
Pripremanje divlje guske LOVAČKI RECEPT 11 10.12.2012. 09:32
Divlje guske u našim lovištima STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 06.10.2011. 20:17
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,628 posete www.srbijalov.com