Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na divlje svinje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na divlje svinje
Planinko011
 Zabrinjavajuce je da MUP Srbije cini mi se da nema ni jednu pusku za uspavljivanje zivotinja. Takodje nisu bolji mnogo ni u veterinarskim ustanovama.
Voleo bih da vidim tog sto ce da onog vepra uhvati i prenese u staniste.
Kod mene trenutno u reonu svinje su ustupile mesto saranima i somovimaSmile.
Nego cudno je da ja volim vise riblju corbu i ribu od mesa i gulasa i da sam prvih 30 godina zivota proveo tik uz Dunav a i jednu godinu na brodu na moru (krstarenje o trosku tadasnje drzave) a pecaljka me ne privlaci uopste.
 
kimi
 

ssekir75 kaže:

људи, шта се то дешава по бг? је ли заиста било пуцњаве како пишу по фејсу? наводно је група ловаца под обезбеђењем полиције потукла неке свиње, не знам тачно у ком делу града беше. мало ми невероватно да се по густо насељеном месту пуца бојевом муницијом без ограничења слободе кретања.


Pošto su svinje mahom izašle na Novobeogradsku i Zemunsku stranu( mada je bilo intervencija Beoveterine i na Dorćolu, Kalemegdanu, Beogradu na vodi) najviše posla je bilo za moje udruženje tj LU Zemun. Dobar deo vremena sam proveo na terenu i odgovorno tvrdim da pucanja od strane lovaca nije bilo iz prostog razloga što niko nije nosio oružje jer se radi o lovno neproduktivnoj površini. Uloga lovaca je bila isključivo da osmatraju i prijave pojavu svinja Beoveterini koji dalje preuzimaju. Redovno su uz nas bili novinari, dobar deo po sopstvenom priznanju sa određenim predrasudama ali na kraju sage valjda usled ličnog uverenja mišljenja su se manjala.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Planinko011
 Malo vec stara vest sa saljivog sajta ali sam se sedam dana smejao pa sve mislim mozda se nekom ne svidi.

https://www.njuz....o-svinjac/
 
Vuja
 Izlazi li iko na svinje sada? Ima li ih?
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
Planinko011
 Ja ne udjoh u loviste od poslednjeg lova a planiram cim ovih 35 se smanji na 26-27 stepeni.
Neku su pijavicu pominjali da je bila po tom delu i da je poobarala velike topole.
Kako su ceke na vrbama nadam se da stoje na mestu.
Akcije sam regulisao, nabavio kutiju RWS EVO Siroma a ocekujem i neka zrnca Siere za jos 50komada sto me pokriva za deset sezona ako ne uplatim neku lutriju.
E jos da mine vrucina i da malo obnovim prvu ceku za septembar i oktobar i probijem put do druge jer ne bi da nosim daske i kukuruz 3km na ovoj vruciniShock.

Eh da, i jos da vidimo sta ce biti sa africkom kugomHmmm.
 
canis aureus
 

Vuja kaže:

Izlazi li iko na svinje sada? Ima li ih?


Izlazimo redovno... lome, krljaju po ku'ruzima po suncUkretu, retko izlaze iz vegetacije na čistinu. Poneka se i zaHebe Yes
canis aureus priložio:
img_20190903_104702.jpg

The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
neca90
 Канисе, ово је 9,3х62, претпостављам?
 
canis aureus
 Ne, nee Neeco ... Stari
ČaHura je x57 Namigivanje
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
neca90
 Шта знам, ти их стално мењаш 😊
 
Vuja
 Kolege kakvo je stanje sa svinjama kod vas? Od 01.07 kad je kod mene u udruzenju pusten lov 2 su vidjene i vise ni jedna, sto je najgore ni na jednom delu terena gde su do sada napadale kukuruz on nije ni pipnut. Dal se kuga pojavila ili je nesto trece???
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
Planinko011
 Evo konacno sam se pokrenuo iz mrtvila i krenuo u prvi lov na svinje a odvojio sam ceo jedan dan za renoviranje ceke i prvo bacanje kukuruza dva dana pred lov prve subote u septembru.
Bilo je posla oko polaska deteta u skolu i caletovog zdravlja pa je lov malo bio u drugom planu a cekao sam i da temperatura se spusti bar na 25 stepeni jer loviti, nositi kukuruz i materijal za ceke na 30-35 stepeni je za neke mladje od mene.
Bilo je lepo videti zeleni forland i da je malo ostrija slika je jos malo pa umetnicka.

https://imgur.com...

Svinje sam video po obodu sumarka a kukurz tada jos nisu napipale pa sam mogao da uzivam u pejsazu i njihovom komesanju i skicanju.

Vec ove nedelje svinje su nasle kukuruz i pocele da ga ciste kao usisivacem.
Izasle su po nekoj pomrcini kada je mesecina pocela da obasjava sumarak u kom su bile i povukle su se u rastinje ka meni.
Pa uzivao sam ceo sat gledajuci ih ne mogavsi da procenim da li se radi o prasadi ili o nazimcima i tek kad je pukla puska na susednoj ceki ja uzeh karabin u ruke i nanisanih.
Samo sam se nadao da se nece raditi o prasetu jer peripetije oko voznje do lovackog doma, davanja uzorka i uzimanja propratnice su jednake kao da je trofejni vepar.
Kako mi je ugao bio malo nezgodan pa sam morao da se protezem u dva navrata greskom pritisoh prekidac lampe na kojoj je zeleni filter ali se svinje ne pomerise sa mesta.
Naciljah nekako zeljeno mesto u grupi od pet svinja i dobih mladog veprica od 85kg.

https://imgur.com...

https://imgur.com...

Bilo je dosta lovaca ali nije previse palo prvi vikend obzirom da su imale mir celih 4 meseca a kako je plan obiman lovice se sigurno do decembra.
 
Vuja
 Cestitam lep vepric!!! Kod nas se jos uvek ne pojavljuju a zasto ne znam.
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
Planinko011
 Hvala na cestitkama kolega.
Samo mi nesto nije jasno sa pogotkom.
Zrno je uslo kod oka a izaslo na vratu a kad smo ga redili srce prepolovljeno???
Drugog strelca nije bilo osim ako nije sa prigusivacem.
Salu na stranu ostao sam da se ceskam kuda li je zrno proslo.
 
Vuja
 Koji kalibar i koje zrno?? Mozda se raspalo pa jedan deo ovamo drugi onamo??
Jedan koji hoce uvek je jaci od dvojice koji moraju!! Vojvoda Zivojin Misic!!
 
Planinko011
 8x68s, EVO.
Ovo mi je kraj trece kutije i od toga preko 40 u divljac i dosada se nije tako nesto desilo. Ako bih uopste nasao zrno bilo bi uvek celo.
 
kolega_LOVEc
 Desavaju se tako cudni odstreli, ja sam uspeo da dozivim da vidim kako vepric bez ulazne i izlazne rane lezi mrtav, posto je pao u vodu oni vickastiji su ustanovili da se udavio,Lupa pogodak je bio u usta a ppu se raspao. Takodje pogodak u vrat sa prostrelom moze da rezultuje odsecenu zadnju nogu u zglobu iznad papkaOi.........itanje
Vim vi repellere licet
 
krle99
 Cestitam na odstrelu. Lep vepric.
 
Planinko011
 Hm, hvala svima nego dok ja ovde zauzimam kilobajte na serveru nazimkom od 85kg nas kolega sa foruma je sobalio, sto bi u vecem delu Srbije rekli vepra trofeja od 300kg, kako je osvanulo i na fejsbuku znaci nista od diskrecije, a ovde nista od deseterca Stari.
 
kolega_LOVEc
 Foto
Moram da priznam da meni nije delovalo realno.....Stidljiv
Aplauz u svakom slucaju cestitke kolegama sa odstrelom i malo vise srece onima koji nisu "garavili cevke"iveli
Vim vi repellere licet
 
Planinko011
 Pa u ravnici vepar od preko 250kg nije retkost zato sto ima ogromnih polja sa kukuruzom a ako ima blizu zaklon i ne trosi mnogo energije na potragu za hranom.
Ja sam davno odstrelio jednog od mozda 220-230kg a kljove ko krmaca jer je bio mlad tako da sam ih i izgubio.
U planini vepar od 150-170kg je zverka i po.
U celoj prici je najbolje sto se to dogodilo i dobrom lovcu i dobrom coveku koji je na srecu i clan ovog foruma.

Jedne godine u Kalibru je izasla slika 4-5 lovaca mog LU koji su te godine imali odstrele veprova sa kljovama u medalji a i sve grdosije preko 200kg.
Medjutim svi su se slikali sa jednim veprom i te slike su otisle u novine.
Kada sam jednom lovcu koji i nije nas clan to rekao on me napao da sam zavidan. Kasnije sam pitao i stvarno su se svi slikali sa jednim veprom jer su imali fotoaparat a tek sad sa telefonima sa dobrim kamerama slikanje ti padne na pamet.
Kad se grdosija od 250kg opruzi u njivi a ti moras celu da je doneses na merenje slikao si se i bez fotoaparata.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov na DIVLJE PATKE LOV NA SITNU DIVLJAČ 1670 29.09.2021. 18:43
Male tajne u lovu na divlje svinje METODE LOVA 140 13.09.2017. 13:56
Trag divlje svinje DIVLJAČ 47 05.02.2017. 20:40
Pripremanje divlje guske LOVAČKI RECEPT 11 10.12.2012. 09:32
Divlje guske u našim lovištima STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 06.10.2011. 20:17
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,254,561 posete www.srbijalov.com