Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na divlje svinje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na divlje svinje
Lala
 Priča od juče: zove me sinoć kolega lovac, i urla na telefon, podivljao! Kaže, sedeo na čeki predveče i vrebao svinje na mestu gde su par dana bacali hranu. To mesto udaljeno od čeke jedno 60-70 metara. U to već se nekako i smračilo, on poneo bateriju, i pušku kombinaciju. I vidi čovek izadje krdo od jedno 20 svinja, na čelu sa jednim mašala veprom!!!! Podigne pušku i pritisne taster za snop svetla, kad ono CVRC! Baterija samo bljesnula i ugasila se!
Zašto? Klinci njegovi se igrali sa lampom, drndali i istrošili baterije!
Naravno, nije pucao, šta vredi, samo bi ih rasterao. I onda je lepo slušao i gledao kako krmci žderu kukuruz, a on je ždrao rodjenu džigericu! I još kao za inat krene kiša da pada, a on nije hteo da silazi sa čeke, opet da ne rastera divljač! Pokiso kao miš, sedeo jedno pola sata na čeki po kiši, i blenuo u divljač!

Ja davno nisam čuo veću kolekciju psovki, brzinom od jedno 20 psovki u minuti Grin
Garantujem da od jutros sedi ispred prodavnice baterija, i čeka da se otvori!!! GrinGrinGrin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Kile_
 hehehe lepo Smile
lalo ajde za psovke ok ,ali ja u zivotu nisam video divlju svinju Sad
Samo 300 i 4x4
 
Boban
 E Rodjo jadan covek,mogu da ga zamislim kako mu je bilo.
Staro pravilo lovacka oprema( da ne pricam za oruzije) se drzi podalje od dece i stranaca naravno radi bezbednosti.
Pre polaska u lov treba pogledati oruzije ,municiju eto bateriju dali funkcijonise i tako jos neke sitnice da se nebi desavalo to sto se desavalo.
Moj drug je jednom poneo karabin a zaboravio zatvarac karabina i kada smo stigli u planinu tek tada je video da ga nema,posle nam je sluzio kao KEROVODJAYes
 
roedeer
 Kile, ja sutra idem da prvi put vidim i pucam na svinju, Lala zna i čime ću je gađati Bravo 2
Biće priča slična tvojoj Lalo, ali će mi baterija raditi, proveriću!

Ima li neko neki savet? Primam ih do sutra prepodne! hehehehe

Da li da nosim i sačmaru za slučaj da nešto blizu istrči??
 
Lala
 Roedeer, ponesi rezervne baterije, pa ako nešto iskoči blizu, gadjaj ga baterijama Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Cvele
 Ja sam bogami danas bio na svinje posle 2 nedelje pauze, od prilike celog dana se nesto desavalo(terali su psi), mada u glavnom srne ali se barem nesto culo, podiglo se samo jedno krdo od 3,4 komada(svinja) koje su spretno umakle.... medjutim, u danasnji lov smo bili nas 4.(ukljucujuci i mene pripravnika) naravno svi smo se odvojili, neki isli u pogon a drugi cekali, jedan kolega koji je isao u pogon(sacmarom) kretao se kroz retku sumu, i priblizavao se nekom gustisu i ne opazaci paznju previse, kada je prisao na jedno 20,30m od gustisa, kaze samo se chuo jak grokot i lomljenje svih zivih grana koje su tu bile, pravo prema potoku(na dole) istrcao je do zbunja i video samo delic crne senke koja se brzinom svetlosti probija kroz onaj gustis, i posle oko pola minuta cuo kera kako je tera na skroz drugoj strani brda... ne znam kako mogu da ocnim ovo, u svakom slucaju nije imao ni prilike za pucanj... nadam se da ce sledece nedelje biti bolje ;) Pozdrav ! Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Cvele
 I da zaboravio sam da dodam da je bila magla, te se vidljivost svela na svega 30-ak metara Sad i jos pri tome celog dana je prskala kisica.... 
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Lala
 Cvele, ti si pripravnik, a loviš? I to još divlje svinje? Opaaaa....Frown
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Kile_
 pa ja na svinje idem od kad sam postao lovac,3 godine vec ali nikad mi nije izasla Sad ,jer ih kod nas malo ima,ali zato to sto imamo su veprine pre 150kg Smile
readeer i kako si prosao na svinje?
Samo 300 i 4x4
 
roedeer
 E Kile, svaka čast.. džaba ja Laloša čekam da me pita!Grin
Ovo mi je bio prvi izlazak na svinje, nisam ih ni video ni čuo, ali je doživljaj bio fenomenalan, počev od puta koji smo prešli, kroz vuko***ine kojekakve, prirode, pa do petosatnog zevanja na čeki u sred šume, u mrklom mraku! Krenuli smo oko 15h, džipom, nas trojica i posle sat vremena duge vratolmne vožnje, stigli smo na mesto gde ću ja ostati. Bio je to prosek u šumi, oko 120 metara dug i širok oko 30tak. Videli su se tragovi dooobriih komada koji su tokom prošle noći bili na hranilištu. Čeka, u vidu platforme, na brzinu sklepana bila je na 3-3.5m metara visine, u krošnji jednog drveta na početku proseka. Imao sam dobru poziciju, karabin M98 308w, optiku Bushnell 4200 i lampu ispod cevi koja isijava crvenu svetlost, koju, navodno svinje ne vide. Popeo sam se gore, seo na transportnu vreću, toplo odeven i pravo da ti kažem, uživao u prirodi, ma i to mi je već bilo dosta za puno srce. Tek što sam se smestio, iz šume su izašle 2 srne i mirno pasle na svega desetak metara od čeke, probao sam lampu, nisu reagovale. Bile su desetak minuta tu, nisu me primetile. Bilo je teško vreme, sipila je kiša i spustila se izmaglica. Bio sa ubeđen da će se svinje pojaviti. Sedeo sam tako do posle 20h, osluškivao šumu oko sebe, koja je naprosto oživela sa padom prvog mraka. Svuda oko čeke se nešto dešavalo, čak sam i zavijanje kojota čuo, ali prilike za gađanje nije bilo. Kolege koje su bile dosta daleko od mene, takođe nisu ništa imale na nišanu. I tako, ništa za pohvalu, ali sam i za ovu vrstu lova sad zagrizao k'o terijer! Bravo 2
 
Cvele
 lalo pa ?! Ja i u lov na divlje svinje kao i u sve ostale lovove idem kao pripravnik, ne vidim razlog zbog cega ne trebam da idem ?!
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
roedeer
 Lala je verovatno pomislio da nosiš pušku lov! Au Lalo, pa zar sumnjaš u poštenje kolege??Confused
 
Cvele
 Ha, normalno da ne nosim, prvo zbog sebe, jel posle ne bi' nikad mog'o da dobijem pusku, drugo pusku i nemam koju da nosim.... ;)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Lala
 Cvele, nismo se razumeli, shvatio sam da nosiš pušku i da pucaš, kao pripravnik, a znamo da ne bi smeo. A naravno da iskoristiš svaku priliku da kao pripravnik ideš u lov.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Cvele
 He he, pa moguce da me nisi razumeo, ali tako je... Smile docice i moje vreme, od sledeceg septembra pa na tamo Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Lala
 A, taman na vreme ćeš da počneš loviti, da zakačiš sezonu prepelica sledeće godine, da se utreniraš za fazana Smile
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Cvele
 Pa ja bih iskreno voleo, ne da je zakacim nego da idem od 1. Avgusta, ali sta cu kad sam rodjen 14. Septembra...Sad nego ima vremena, tek ide ,,moje'' vreme Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Lala
 Ovi moji kolege lovci iz LD sutra imaju lov na svinje pogonom, a ja ne mogu da idem, zbog posla!Angry
Eto šta ti je život. Idi Lalo bestraga, i ti i tvoj posao ClAQue
Čuće se kako su prošli.

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Cvele
 Lalo, i ja idem sutra, isto pogon... Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Boban
 Eeeeeeeeeee Rodjo sta da kazem,dok si ti isao u razne lovove ovih nedelja ja sam te samo slusao i bodrio.
Posao je posao sta da se radi,kad bi pao malo sneg bilo bi ekstra.
Ovi moi drugari renovirali jednu kucicu na Jastrebcu i sada idu svaki viken po 2 dana,juce bas mi kazu
sneg je pao 10 santimetra ekstra.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov na DIVLJE PATKE LOV NA SITNU DIVLJAČ 1670 29.09.2021. 18:43
Male tajne u lovu na divlje svinje METODE LOVA 140 13.09.2017. 13:56
Trag divlje svinje DIVLJAČ 47 05.02.2017. 20:40
Pripremanje divlje guske LOVAČKI RECEPT 11 10.12.2012. 09:32
Divlje guske u našim lovištima STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 06.10.2011. 20:17
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,732 posete www.srbijalov.com