Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: LOVAC - strast,nasledje ili pomodarstvo


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
LOVAC - strast,nasledje ili pomodarstvo
aca81
 Drustvo mislim da je ovo super tema,mozda ja ustvari u njoj trazim sebe,ali verujem da ce se mnogi prepoznati,pradedovi,dedovi,otac,cika sad ja-na neki nacin tradicija ali ako pas ima urodjene osobine da li lovac vuce to sa sobom,ako su moda bili automobili,telefoni mozda je sad lov,da li nekome treba ta strast da se oseca superioran,nadmocan i leci komplekse u odnosu na druge-u ovom slucaju divljac,ili je to luksuz,ili mozda nastavak balkanskih ratova i teznja za oruzjem?????sve su ovo pitanja zasto ima sve vise lovaca i nadam se da cemom zajedno naci odgovore jer je cinjenica da je sad lakse doci do oruzja i izaci u loviste nego dobiti dozvolu za auto .....POZ.
DOBAR POGLED
 
Lala
 Auu bre, ova tema zahteva dublju psihološku analizu pojedinaca, a ne grupnu karakteristiku.
Svako ima svoj razlog zašto se bavi lovom, i zašto voli lov. Ima i kompleksaša, i zaljubljenika u prirodu, i ljubitelja druženja i dobre klope i kapljice, ima i nemilosrdnih pucača na sve živo, ima svega... U svakom LU se može naći po neki primer lovca sa psihološkim 'defektom'.
Ali u većini slučajeva mislim da je ljubav prema lovu u stvari adrenalinska zavisnost. Nalet adrenalina koji lovac oseti tokom lova, a naročito kad ima divljač na nišanu, izaziva proizvodnju u mozgu hormona dopamina (koji je još poznat kao hormon zadovoljstva), a koji luči, mislim, hipofiza. Ovo sam negde čitao, i mislim da je blizu istine.
Svako od nas lovaca zna kakav je osećaj kad se vrati kući iz lova, i kakav zdrav san ima posle lova! Znam ljude koji noć pre lova vrlo loše spavaju, ali zato posle lova spavaju kao bebe, i ustani čili i dobro raspoloženi.
Nezgoda sa dopaminom je da mozak uvek traži 'JOŠ' Grin
Tako da smo mi lovci, u neku ruku, zavisnici Grin
Tako i lovci, umeju da upadnu u 'krizu' kad nema lova, pa ne mogu da dočekaju početak sezone.
Tačno je da je sad oružje dostupnije nego ranije, ali se isto tako lako i ostaje bez njega. Moje mišljenje je da ima dosta ljudi koji jednostavno nisu za oružje, ali ga ipak imaju. Ali to je već neka druga tema; za početak, mislim da bi za dobijanje dozvole za oružje morao da se obavi lekarski pregled, naročito kod psihologa. Kad mora lekarski za vozačku dozvolu, zašto ne i za dozvolu za držanje oružja? Mislim da će vrlo brzo biti izmena zakona, u ovom smislu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
arsa
 Zato moja zena kaze da neko ko sedi cele noci na ceki , cekajuci divlje svinje, sav saren od uboda komaraca ,mora da ima teske devijacije u mozgu ili je ''nasledno bolestan"Sad.
 
nenadx
 Aca je bas zahvatio dosta tema,a sve su u jednoj.Ja licno sam prestao da razjasnjavam sebi taj poriv ili strast.Primera radi da bi se reklo i to da nije lov samo ubijanje,reci cu da nisam nista odstrelio u zadnjih nekoliko godina,a i pre toga nekoliko godina sam posmatrao ds,jelene,srndace...5,6 puta pa onda ajde opalio.Jednostavno mi je veca strast da ih proucavam i sto da ne poneki specijalitet...Naravno nije bilo tako dok sam bio mladjan lovac,zato ih i razumem.Ali sto rece Lala i dalje sam zavisnik,samo malo drugaciji od slike koju imaju neki u glavi.Lov i lovac je nesto sto je zapisanu u ljudskom genu,kada to nestane,nestace i homo sapiens u evolutivnom smislu......
Dobar pogodak
 
Sniper Hunter
 U mom slucaju nije nasledje u to sam siguran ja sam "crna ovca "u porodici koja je pocela da se bavi lovom a i ribolovom pre mene nije ni otac ni deda ni pra ..... koliko ja znam ali sada je vec drugacije sin je vec 3 godine lovac a uskoro ce i kcerka, zena polozila lovacki ispit pre mene ali nije lovac pa je nagovaram da se uclani inace ide povremeno samnom u ribolov a i u lov po neki put, a sto se mene tice ja jako volim oruzije ne samo zbog lova nego i kao hobi i strast sto kaze Lala zavisnik a sa Nenadx-om se potpuno slazem kada kaze da kada zapis nestane nece vise ni nas da bude jednostavno nalazim sebe i svoj mir u lovu i ribolovu neki put je samo dovoljno i da se izadje bez puske i stapa i da se samo posmatra i srce punoSmile
 
Lala
 Evo ovako: pre neki dan, išao da istrčavam kerušu, podigla nekoliko jarebica i jednog zeca, sve u svemu, lepa šetnja i uživanje. Dodjem kući, gledam pušku u futroli, gledam pojas za municiju... I ne da djavo mira! Proradio crv, i tačka. Sutradan sam bio na strelištu, i sasuo 3-4 kutije patrona na glinene golubove! Grin
Nije isti osećaj kao kad se zapravo lovi, ali jbg... Daj šta daš! Grin
Jedno vreme sam miran! A spavao sam to veče EXTRA!
I pao mi je na pamet jedan Diznijev crtani film, kad u Paju Patka ulazi duh predaka lovca, pa kad zakoluta očima.... Smeko
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sniper Hunter
 Ne pucaj sinko dok ne vidis beonjace !!!To je to Lalo doza i miran siSmeko
 
Vucko Jagodinac
  Vrlo lepa tema i za pricu i za razmisljanje. U mom slucaju je kriv moj stric za to sto ja idem u lov, na zalost on vec ne lovi dve godine jer se nalazi u starackom domu, te mu ja po nekad referisem kako sam prosao u lovu. Sto se tice adrenalina i dopamina ili sta vec, mislim da samo mi lovci znamo kako to izgleda kad u sekundi podignemo pusku i otstrelimo divljac. Ja na primer nikada jos nisam pucao na srnu ili lane iako sam imao dozvolu, jednostavno ne mogu. Ali zato kad je srndac ili vepar ni ne trepnem. Ima na yu-tubu jedan video klip kako su krivolovci ranili medveda ( potrazite na " lov na medveda" obavezno ako vec niste videli). Tu se medved muci nekih desetak minuta, ranjen u kicmu, okrece se u mestu i ispusta tako tuzne i ocajne krike pre bih rekao vapaje za samilosni hitac. Ali ljudi su samo snimali i smejali se. Verujte mi da su mi suze posle na oci.
Ne znam valjda je to bilo jace od mene.
Pozdrav
 
aca81
 O tome pricam,drago mi je sto je tema prava,strasno zurim,za pocetak cu reci samo da ja pre otvaranja na zeca ne spavam po dve noci,a kad sam pre mesec dana trebao da kupim muzjaka u kuci je bilo sve na nozu par dana a kad sam ga doveo kuci odmah blagostanje kao da je beba usla u dom i sve to ja nebih primetio ali imam "briznu" suprugu koja mi redovno ukazuje i otvara oci po pitanju lovaGrin Hmmm Opameti se
DOBAR POGLED
 
bela
 ako se dobro sećam moje prve lovačke korake sam u svojoj 7-oj godini zakoračao, sa sadveć pokojnim ćaletom. i od tad sam u lovačkim vodama. neznam kako da opišem ...lov mi je sve .pucanje iz lov.puške na mete, na divljač ,moja sreća pa sam sa puškom svaki dan na poslu tako da nemam krizu, kad mise puca pucam i uživam.B)
vižlan i terier
 
aca81
 

Lala kaže:
Auu bre, ova tema zahteva dublju psihološku analizu pojedinaca, a ne grupnu karakteristiku.
Svako ima svoj razlog zašto se bavi lovom, i zašto voli lov. Ima i kompleksaša, i zaljubljenika u prirodu, i ljubitelja druženja i dobre klope i kapljice, ima i nemilosrdnih pucača na sve živo, ima svega... U svakom LU se može naći po neki primer lovca sa psihološkim 'defektom'.
Ali u većini slučajeva mislim da je ljubav prema lovu u stvari adrenalinska zavisnost. Nalet adrenalina koji lovac oseti tokom lova, a naročito kad ima divljač na nišanu, izaziva proizvodnju u mozgu hormona dopamina (koji je još poznat kao hormon zadovoljstva), a koji luči, mislim, hipofiza. Ovo sam negde čitao, i mislim da je blizu istine.
Svako od nas lovaca zna kakav je osećaj kad se vrati kući iz lova, i kakav zdrav san ima posle lova! Znam ljude koji noć pre lova vrlo loše spavaju, ali zato posle lova spavaju kao bebe, i ustani čili i dobro raspoloženi.
Nezgoda sa dopaminom je da mozak uvek traži 'JOŠ' Grin
Tako da smo mi lovci, u neku ruku, zavisnici Grin
Tako i lovci, umeju da upadnu u 'krizu' kad nema lova, pa ne mogu da dočekaju početak sezone.
Tačno je da je sad oružje dostupnije nego ranije, ali se isto tako lako i ostaje bez njega. Moje mišljenje je da ima dosta ljudi koji jednostavno nisu za oružje, ali ga ipak imaju. Ali to je već neka druga tema; za početak, mislim da bi za dobijanje dozvole za oružje morao da se obavi lekarski pregled, naročito kod psihologa. Kad mora lekarski za vozačku dozvolu, zašto ne i za dozvolu za držanje oružja? Mislim da će vrlo brzo biti izmena zakona, u ovom smislu.

Lalo svaka cast ja sam prepoznao sebe verujem da ce i drugi...POZ.
DOBAR POGLED
 
aca81
 

nenadx kaže:
Aca je bas zahvatio dosta tema,a sve su u jednoj.Ja licno sam prestao da razjasnjavam sebi taj poriv ili strast.Primera radi da bi se reklo i to da nije lov samo ubijanje,reci cu da nisam nista odstrelio u zadnjih nekoliko godina,a i pre toga nekoliko godina sam posmatrao ds,jelene,srndace...5,6 puta pa onda ajde opalio.Jednostavno mi je veca strast da ih proucavam i sto da ne poneki specijalitet...Naravno nije bilo tako dok sam bio mladjan lovac,zato ih i razumem.Ali sto rece Lala i dalje sam zavisnik,samo malo drugaciji od slike koju imaju neki u glavi.Lov i lovac je nesto sto je zapisanu u ljudskom genu,kada to nestane,nestace i homo sapiens u evolutivnom smislu......

NENADX drago mi je sto razumes mlade lovce poput mene,jer ja zaista nemogu da cekam vise pocetak sezone,pokusao sam sve od kompijutera do prihrane i obilazaka terena ali jednostavno lov gonicima za mene nema alternativu....poz.
DOBAR POGLED
 
aca81
 

ARSA kaže:
Zato moja zena kaze da neko ko sedi cele noci na ceki , cekajuci divlje svinje, sav saren od uboda komaraca ,mora da ima teske devijacije u mozgu ili je ''nasledno bolestan"Sad.


Druze moja zena a verujem isto ko tvoja iz porodice gde nije bilo lovaca p[a im je mnogo teze razumeti te devijacije...POZ.
DOBAR POGLED
 
aca81
 

Sniper Hunter kaže:
U mom slucaju nije nasledje u to sam siguran ja sam "crna ovca "u porodici koja je pocela da se bavi lovom a i ribolovom pre mene nije ni otac ni deda ni pra ..... koliko ja znam ali sada je vec drugacije sin je vec 3 godine lovac a uskoro ce i kcerka, zena polozila lovacki ispit pre mene ali nije lovac pa je nagovaram da se uclani inace ide povremeno samnom u ribolov a i u lov po neki put, a sto se mene tice ja jako volim oruzije ne samo zbog lova nego i kao hobi i strast sto kaze Lala zavisnik a sa Nenadx-om se potpuno slazem kada kaze da kada zapis nestane nece vise ni nas da bude jednostavno nalazim sebe i svoj mir u lovu i ribolovu neki put je samo dovoljno i da se izadje bez puske i stapa i da se samo posmatra i srce punoSmile

Eh prijatelju mozemo samo da ti zavidimo, kako je kada sve stvari koje volis u zivotu skupis na jednom mestu i ukomponujes u idealnu celinu?
DOBAR POGLED
 
aca81
 

Lala kaže:
Evo ovako: pre neki dan, išao da istrčavam kerušu, podigla nekoliko jarebica i jednog zeca, sve u svemu, lepa šetnja i uživanje. Dodjem kući, gledam pušku u futroli, gledam pojas za municiju... I ne da djavo mira! Proradio crv, i tačka. Sutradan sam bio na strelištu, i sasuo 3-4 kutije patrona na glinene golubove! Grin
Nije isti osećaj kao kad se zapravo lovi, ali jbg... Daj šta daš! Grin
Jedno vreme sam miran! A spavao sam to veče EXTRA!
I pao mi je na pamet jedan Diznijev crtani film, kad u Paju Patka ulazi duh predaka lovca, pa kad zakoluta očima.... Smeko


Druze u prethodnom tvom postu sam prepoznao sebe u nekoliko crta ,sad opet,vidim da volis da se bavis psihoanalizama i pocinjem da sumnjam da si skinuo moj profil i pises ono sto mi godi...POZ
DOBAR POGLED
 
aca81
 

Vucko Jagodinac kaže:
Vrlo lepa tema i za pricu i za razmisljanje. U mom slucaju je kriv moj stric za to sto ja idem u lov, na zalost on vec ne lovi dve godine jer se nalazi u starackom domu, te mu ja po nekad referisem kako sam prosao u lovu. Sto se tice adrenalina i dopamina ili sta vec, mislim da samo mi lovci znamo kako to izgleda kad u sekundi podignemo pusku i otstrelimo divljac. Ja na primer nikada jos nisam pucao na srnu ili lane iako sam imao dozvolu, jednostavno ne mogu. Ali zato kad je srndac ili vepar ni ne trepnem. Ima na yu-tubu jedan video klip kako su krivolovci ranili medveda ( potrazite na " lov na medveda" obavezno ako vec niste videli). Tu se medved muci nekih desetak minuta, ranjen u kicmu, okrece se u mestu i ispusta tako tuzne i ocajne krike pre bih rekao vapaje za samilosni hitac. Ali ljudi su samo snimali i smejali se. Verujte mi da su mi suze posle na oci.
Ne znam valjda je to bilo jace od mene.
Pozdrav


AAAUHH imamo problem evo zasto,neznam dal ces se sloziti ali nemogu da odolim a da ne napisem nesta uvezi tvog vidjenja i mojih osecanja......obicno kad sedim kuci vrtim kanale i gledam nacionalnu geografiju i stalno menjam jer imam nekoliko tih kanala i cim naidje neki pokolj ja promenim kanal,jednostavno nemogu da gledam kako npr.lav rastrze lane i neretko mi krenu suze ali onda dodje nedelja ja obucem odelo uzmem pusku i pse i od tog momenta ja vise nisam isti covek sve ono sto mi se gadilo i bilo zao postaje za mene u najmanju ruku normalna stvar...znam da mozda to nije normalno ali takav sam i necu da lazem,zato nisam odoleo da ti odgovorim,neznam ima li ko da se poistovecuje samnom...POS.
DOBAR POGLED
 
aca81
 

bela kaže:
ako se dobro sećam moje prve lovačke korake sam u svojoj 7-oj godini zakoračao, sa sadveć pokojnim ćaletom. i od tad sam u lovačkim vodama. neznam kako da opišem ...lov mi je sve .pucanje iz lov.puške na mete, na divljač ,moja sreća pa sam sa puškom svaki dan na poslu tako da nemam krizu, kad mise puca pucam i uživam.B)


SAD JA NESTA O SEBI I MOJIM POCECIMA LOVA: od malena sam bio buntovnik i nisam zeleo da kopiram i slusam starije pa tako i sto se tice lova,bas iz razloga sto unazad nekoliko generacija iz porodice su bili lovci, samo se o tome pricalo i bio SAM cvrsto resen da ja ne budem lovac iako su me par puta vodili kao klinca pa cak i kao momka u lov,jednostavno me nije interesovalo cak do vojske,a onda sam prvo osetio tu moc kad drzis pusku u ruci i za divno cudo iako je bilo lovaca u ceti ja koji sam prvi put gadjao svaki put sam bio najbolji,ali to nije bilo dovoljno da kupim pusku i krenem u lov,zaboravio sam da kazem da sam odmalena setao pse na keju i da od malih nogu volim zivotinje narocito pse i jednog dana slucajno i sam neznam kako otisao sam u gater i poveo mog ljubimca a on razvalio D.S. tad sam prvi put video D.S. a komsije i drugari nisu mogli da veruju i od tog dana krece polaKo moja ljubav,strast i nasledje koje se zove LOV BEZ KOG NEMOGU...POZ..
DOBAR POGLED
 
aca81
 Kod mene se i dalje lovi divlje nema etike,nema pravila,voleo bih da cujem kako vi zamisljate pravog lovca,moze i iskustva iz drustva,lovac i po izgledu i po ponasanju
DOBAR POGLED
 
Cvele
 http://www.youtube.com/watch?v=zniaJd...re=related evo ranjenog medveda Angry
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Lala
 Cvele, ovo je odvratan primer šta neljudi i stoka nebaždarena učini životinjama!!! Besan
Snimati muke teško ranjenog medveda, i cerekati se kako medved 'doziva mamu'.... Da se bar jedan skot sažalio i skratio muke samilosnim hicem... Ovi skotovi se nasladjivali... I takvi sebe zovu lovcem?!? tU.a

Po govoru ovih iza kamere što su snimali i cerekali se, rekao bih da su u pitanju Bosanci.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
"Vojvođanski lovac" doo LOVAČKA UDRUŽENJA 475 17.05.2019. 23:58
Loviti u drugom lovistu ili Lovac gost! LOVAČKA UDRUŽENJA 71 21.10.2017. 10:46
SAINT HUBERT - Lovac i pas KINOLOGIJA 534 01.12.2015. 00:16
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
FINANSIJSKI IZVEŠTAJ DOO "VOJVOĐANSKI LOVAC" NOVI SAD ZA 2011. GODINU LOVAČKA UDRUŽENJA 5 08.05.2013. 23:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,264 posete www.srbijalov.com