Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: LOVAC - strast,nasledje ili pomodarstvo


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
LOVAC - strast,nasledje ili pomodarstvo
aca81
 Nemogu iz tehnickih razloga pogledati snimak ali po lalinom komenteru bas mu je drago sto nemogu videti izivljavane prema nekome bespomocnom koji jos doziva majku pa makar to bio i najgori stvor na svetu a kamoli prema nekom ko moze uzvratiti vasu paznju i ljubav,znaci takvi i dalje prolaze nekaznjeno pa kad se desi nesta kao slucaj s kerusom onda se digne cela javnost i kao moguce li je da se nesta tako dogodilo,meni je krivo sto pojam lovac uglavnom vezuju za neljudstvo i ubijanje a neznaju da pravi lovac itekako brine o zivotinjama,a to sto razni p..... sebe nazivaju lovcima je sramota za sve nasCry
DOBAR POGLED
 
Lovac Stari
 Moji poceci datiraju od tamo 1975. Tada kao sedmogodisnjak zagrizen lovackim pricama i lovom poceo sam svojim nejakim nogicama da pratim mog dedu! Nekada je to bilo sat ili dva a po lepsem vremenu i celi dan. Tako sam ja tabanao za njim i ostalim lovcima, sve sto sam cuo upivao kao neko znanje i duboko to u sebi skrivao. Bila je to tada dobro uhodana i iskusna grupa lovaca(generacija) svi su bili oko 50g stari.
imao sam pored njih svasta cuti, videti a bogami morao sam i tajne cuvati!
Vremenom kasnije postao je i moj otac lovac, onda sam naizmenicno pratio i jednog i drugog, mada sam vise voleo ici pored mog dede.Razlog prost, deda je uvek imao dobrog Kera(pticara) i normalno uzbudjenje i dozivljaj pri poletanju i iskakanju divljaci. Uvek je bila veca sansa da kraj starog dozivim pucanje i odstrel. Tako sam ja tabanao iza dva para cizama i cekao da poodrastem malko. E tamo kasnije sa 14-15 vec sam poceo da pucketam pomalo, malo sam dobivao Bokericu od dede malo sam je i ja ponekad ukrao bez znanja. Prvu svoju Lisicu sam odstrelio sa nepunih 16g, posle su poceli zecevi,fazani itd. Unapred sam znao da sa 18g necu dobiti za nabavku. Ali zato posle JNA odmah sam predao za nabavku i na moje veliko razocarenje odbiju me iz cistog mira. A zamislite jadnog mene sve sam spremio i pokupovao. I ranac,torbicu,redenik,visak, pa cak i stene sam nkd nabavio. Ali eto braca me odbise. Odmah sam predao i po drugi put i tada mi se posrecilo. Sa nepunih 20 sam postao punopravni clan sekcije. Od tada pa do sada neprekidno traje moj staz.
Prvih 12 godina lovnog staza lovio sam samo sitnu divljac. Od legendarnog datuma preokreta u Srbiji (05.10.2000g) oprobao sam se i na krupnu divljac. Od tada lovacki vidici su se umnogo prosirili i koliko ce se jos siriti to samo Bog zna!
Imam dva klinca i vec uveliko pokazuju interesovanje za lov, mada iskreno receno dosta i ja tu vrsim pritisak i usmeravam ih u tom pravcu ;).
U zdravlje svima i pisemo se daljeComp.
Dobar pogled.
 
aca81
 E stari moj pa tebe da su u dvadesetoj odgovarali od lova cela porodica i sam drzavni vrh pa te ne bi sprecili,kad si predao po drugi put sigurno su pomislili ljudi da mu damo ovaj ce sigurno u lov sad sa nasim ili bez naseg odobrenja ali on nece odustati,kod tebe kao i kod vecine nas se spojilo nekoliko razloga i tu nema pomoci....neka su zivi i zdravi klinci i samo napred sa njima, uci ih sta je pravi lovac i da to nije samo rec vec mnogo vise od coveka sa puskom...POZ 
DOBAR POGLED
 
Boban
 U mojoj familiji niko do sada nije bio lovac a ni slicno,
jedini ja koji sam od malih nogu nasao neko stene meleza na ulici i umislio da ce biti pravi sampion.
I tako sam cuvao razne vrste pasa i tezio ka najboljim za lov,od
NLT pa Srpske gonice pa Bretone i sada NKP pticare.
Od 99-te godine sam aktivno poceo da idem u lov naravno sa puskom i do dana danasnjeg idem i volim pse.
 
aca81
 Bobane sve je to uredu ali kad si nasao stene zasto si se posle prebacio na lovacke pse,sto nisi cuvao pse,za borbu,kucne neke,ovcarske,neobicne,umiljate nego bas lovacke,ima tu nesta,evo tebi npr. nije nasledje ali sta te onda privuklo lovu bas me interesuje...POZGrin Bravo 2
DOBAR POGLED
 
aca81
 Voleo bih da se neko javi i kaze ljudi ja obozavam lov ali ne toliko pse,do sad svi smo se nekako vezivali za kerove a npr. ja znam jednog lovca koji nemoze bez lova a ne cuva pse,nekako nemoze da ih razume i da deli sa njima to zadovoljstvo
DOBAR POGLED
 
Boban
 U mom dvoristu cuvam Pekinezere orandj bele vec 12 godina i jos uvek imam prvog muzjaka koji gura 13-nestu godinu,takodje imam i Nemacke ovcare i cuvao sam 9 godina PIT BULOVE,ali lovacki kerovi su mi nekako najveca radost i zadovoljstvo jer volim prirodu jer sam dete sa sela i imam 7 hektara obradivu zemlju i svakog dana sam maltene u polju na njivi .
I tako sam poceo da obucavam kerove idem u njivu i vodim kerove i kada su kerovi samnom u njivi meni nikad nije bilo tesko raditi,da nedavim ovaj narod vise a imao bih da ti pricam celog dana .
 
aca81
 Bobane ti bas volis pse,svaka cast ipak treba puno ljubavi za toliko razlicitih rasa i razlicitih karaktera
DOBAR POGLED
 
aca81
 Govorili smo o lovu kao nasledju,meni je lov i strast ali mi najvise smeta sto ima onih koji sebe nazivaju lovcima jer imaju automate,kupljene pse koje drugi cuvaju pa kad krenu u lov imaju vodica,nosaca i lovce koji love za njega, e to je za mene pomodarstvo jer ide on u lov zato sto ide neki drugi vidjeniji covek iz njegovog okruzenja Sad pa nema obzira ni za okruzenje ni za prirodu,hodamo i lovimo tri sata i kad treba da bude glavna akcija ON naspavan izadje dzipom na mesto dogadjaja pa jos deli savete a nezna vola da ubode,posle toga napravi pravi piknik i sve ostavi za sobom,kese, papire, neugasenu vatru i takav se sutradan hvali kako le lovac i kako je bio u lovuSadPodrka $aAa Angry
DOBAR POGLED
 
aca81
 Mozda treba da promenim naslov teme jer lov kod nas postaje pravi luksuz i privilegija bogatih sto nema vise veze sa precima,strascu i volenjem lova,sad planiraju i gonice da nam ukinu ili svedu na minimum...strasno,a cene kao kod turista vise nikakvi popusti...POZ.
DOBAR POGLED
 
petar
 Jako dobra tema, ovo je prvi put da je citam. B)
Lov je za mene nesto prelepo, plemenito, neopisivo. Recima ne znam kako da opisem osecaj koji mi dodje kad vidim srndaca kako stoji i pase. To je toliko lupanje srca, znojenje, pa ja ne znam kako da opisem. Toliko uzbudjenje nista drugo mi ne pricinjava. Ne kazem dzabe da je za mene lov uzbudljiviji od vodjenja ljubavi sa zenom/devojkom. Nikada nisam zavisnik od odstrela, jednostavno volim da vidim divljac, a odstrel manje vise, nije neophodan. Ne volim one lovce koji tokom celog lova pricaju "jao, daj Boze da se nesto ubije, daj da ga zveknemo pa da palimo" itd. To je mesarski nacin razmisljanja i nema veze sa nekom strascu i pravim lovom. Najvise volim sam, samcat da provodim vreme u prirodi i lovu, ceka, pirs itd. Tako da su za mene grupni lovovi manje interesantni. Pravi lovac je veliki zastitnik prirode, ljubitelj svih zivotinja, ne samo divljaci. Ne mogu da smislim lovce koji posle lova ostavljaju smece u lovistu! Ja zivim da bih lovio, mislim da trenutno na svetu ne postoji sila koja bi mogla da me odvoji od lova, a da ostanem ziv posle tog odvajanja. Zavisnik sam u pravom smislu te reci. Ne mogu da zamislim zivot bez lova, jednostavno ne mogu.

Sto se tice ranjene divljaci(medved) i nepaznje "lovaca", navescu svoj primer.
Ove godine u avgustu sam lovio srndaca. Pirsovanjem, divno jutro. Ugleda sam srndaca na stotinak metara do mene. Procenjen za odstrel. Nanisanim, opalim, on pada u vatri. Uzbudjenje kao i uvek, nenormalno! Prilazim mestu odstrela, kad cujem kako glasno dise u visokoj travi. Pridjem jos blize i on lezi na stomaku 2m od mene, povijene glave i udise, jako glasno, ranjen je. Osetio me je da sam prisao, nije potrajalo pet sekundi, pogledao me je svojim uplakanim ocima, toliko duboko da se nesto prelomilo u meni, kao da sam osetio njegov bol. Gledali smo se nekoliko sekundi, oci u oci. Ni ocemu u tom trenutku nisam razmisljao, jednostavno sav svet je na trenutak zastao oko mene, kao da je vreme potpuno stalo. Posle par trenutaka gledanja oci u oci, meni se cinilo da je trajalo satima, u stvari su bile sekunde u pitanju, srndac, skupi poslednji atom snage, ustane, skoci i poce da bezi jedva sepajuci prema kanalu jednom, kanal je bio blizu tako da je odmah uskocio. Ja sta cu, pridjem blize kanalu, trazeci ga da uputim samilosni hitac. Pridjem, on lezi, u kanalu, posmatra me odozdo istim onim uplakanim i bolnim pogledom. Resih se, podignem karabin u opalim. Jadna zivotinja, se samo trze od pogotka, poce da se grca kao da hoce da ustane, i u tom trenutku ispusti jezivi krik, koji je licio cvilenju psa kojeg tuku. I prestade sve, tisina, odstreljen je, mrtav.
Pridjem mu i izvucem ga iz kanala, skinem kacket, prekrstim se za njegov put, pomislim u sebi "pocivaj u miru prijatelju" i poljubim ga u rog. Stavim mu poslednji zalogaj i sednem kraj njega na zemlju, posmatram ga, gledam ga u oci, ne mogu da se suzdrzim, pocnem da placem, gledajuci ga. Do pre par trenutaka je bio tako ziv, tako lep, a sada ga vise nema. Jako me je pogodila scena njegovog poslednjeg trzaja i cvilenja, jako me je zapanjila njegova zelja i odlucnost da prezivi, zelja za zivotom i borba. Poslao sam tati sms, koji je bio sa mnom u lovu da sam odstrelio, rekao je da ce doci sto pre do mene. Ja sam plakao sedeci pored srndaca citavih pola sata dok cale nije dosao po mene, zatekao me je u suzama, znao je o cemu se radi, nije hteo da me tesi, rekao je da je za pravog lovca to normalan osecaj, sasvim prirodan.
Evo i sada, dok pisem ovo, meni krecu suze na oci, kad se setim te scene uvek, kada ga pogledam kako trofej stoji na zidu u predsoblju isto zaplacem pomalo. Sanjao sam ga par puta, sanjao sam ga kako mi govori nesto, ali ja nisam mogao da ga razumem. I od tada, se kajem sto sam ga odstrelio, najiskrenije bih voleo da zivi, da ga nisam pogdio, da zivi i da trci poljima kao nekada. E sad, to je samo taj jedan srndac tako jak utisak ostavio na mene, verovatno zbog scene koju sam video i koja ce mi ostati urezana u secanje do kraja zivota...uvek se rastuzim kad pomislim na ovaj dogadjaj...Vrlo tuan Cry
Just like old times!
 
Predator
 

petar kaže:
Jako dobra tema, ovo je prvi put da je citam. B)
Lov je za mene nesto prelepo, plemenito, neopisivo. Recima ne znam kako da opisem osecaj koji mi dodje kad vidim srndaca kako stoji i pase. To je toliko lupanje srca, znojenje, pa ja ne znam kako da opisem. Toliko uzbudjenje nista drugo mi ne pricinjava. Ne kazem dzabe da je za mene lov uzbudljiviji od vodjenja ljubavi sa zenom/devojkom. Nikada nisam zavisnik od odstrela, jednostavno volim da vidim divljac, a odstrel manje vise, nije neophodan. Ne volim one lovce koji tokom celog lova pricaju "jao, daj Boze da se nesto ubije, daj da ga zveknemo pa da palimo" itd. To je mesarski nacin razmisljanja i nema veze sa nekom strascu i pravim lovom. Najvise volim sam, samcat da provodim vreme u prirodi i lovu, ceka, pirs itd. Tako da su za mene grupni lovovi manje interesantni. Pravi lovac je veliki zastitnik prirode, ljubitelj svih zivotinja, ne samo divljaci. Ne mogu da smislim lovce koji posle lova ostavljaju smece u lovistu! Ja zivim da bih lovio, mislim da trenutno na svetu ne postoji sila koja bi mogla da me odvoji od lova, a da ostanem ziv posle tog odvajanja. Zavisnik sam u pravom smislu te reci. Ne mogu da zamislim zivot bez lova, jednostavno ne mogu.

Sto se tice ranjene divljaci(medved) i nepaznje "lovaca", navescu svoj primer.
Ove godine u avgustu sam lovio srndaca. Pirsovanjem, divno jutro. Ugleda sam srndaca na stotinak metara do mene. Procenjen za odstrel. Nanisanim, opalim, on pada u vatri. Uzbudjenje kao i uvek, nenormalno! Prilazim mestu odstrela, kad cujem kako glasno dise u visokoj travi. Pridjem jos blize i on lezi na stomaku 2m od mene, povijene glave i udise, jako glasno, ranjen je. Osetio me je da sam prisao, nije potrajalo pet sekundi, pogledao me je svojim uplakanim ocima, toliko duboko da se nesto prelomilo u meni, kao da sam osetio njegov bol. Gledali smo se nekoliko sekundi, oci u oci. Ni ocemu u tom trenutku nisam razmisljao, jednostavno sav svet je na trenutak zastao oko mene, kao da je vreme potpuno stalo. Posle par trenutaka gledanja oci u oci, meni se cinilo da je trajalo satima, u stvari su bile sekunde u pitanju, srndac, skupi poslednji atom snage, ustane, skoci i poce da bezi jedva sepajuci prema kanalu jednom, kanal je bio blizu tako da je odmah uskocio. Ja sta cu, pridjem blize kanalu, trazeci ga da uputim samilosni hitac. Pridjem, on lezi, u kanalu, posmatra me odozdo istim onim uplakanim i bolnim pogledom. Resih se, podignem karabin u opalim. Jadna zivotinja, se samo trze od pogotka, poce da se grca kao da hoce da ustane, i u tom trenutku ispusti jezivi krik, koji je licio cvilenju psa kojeg tuku. I prestade sve, tisina, odstreljen je, mrtav.
Pridjem mu i izvucem ga iz kanala, skinem kacket, prekrstim se za njegov put, pomislim u sebi "pocivaj u miru prijatelju" i poljubim ga u rog. Stavim mu poslednji zalogaj i sednem kraj njega na zemlju, posmatram ga, gledam ga u oci, ne mogu da se suzdrzim, pocnem da placem, gledajuci ga. Do pre par trenutaka je bio tako ziv, tako lep, a sada ga vise nema. Jako me je pogodila scena njegovog poslednjeg trzaja i cvilenja, jako me je zapanjila njegova zelja i odlucnost da prezivi, zelja za zivotom i borba. Poslao sam tati sms, koji je bio sa mnom u lovu da sam odstrelio, rekao je da ce doci sto pre do mene. Ja sam plakao sedeci pored srndaca citavih pola sata dok cale nije dosao po mene, zatekao me je u suzama, znao je o cemu se radi, nije hteo da me tesi, rekao je da je za pravog lovca to normalan osecaj, sasvim prirodan.
Evo i sada, dok pisem ovo, meni krecu suze na oci, kad se setim te scene uvek, kada ga pogledam kako trofej stoji na zidu u predsoblju isto zaplacem pomalo. Sanjao sam ga par puta, sanjao sam ga kako mi govori nesto, ali ja nisam mogao da ga razumem. I od tada, se kajem sto sam ga odstrelio, najiskrenije bih voleo da zivi, da ga nisam pogdio, da zivi i da trci poljima kao nekada. E sad, to je samo taj jedan srndac tako jak utisak ostavio na mene, verovatno zbog scene koju sam video i koja ce mi ostati urezana u secanje do kraja zivota...uvek se rastuzim kad pomislim na ovaj dogadjaj...Vrlo tuan Cry


Petre, ne osuđujem te, adrenalin je čudo. Samo sam jednom vidio srnu i mislim da ne bih imao srca pucati na srndaća, a kamoli na nju. Teško je nekom ko nije lovac objasniti stanje u kome se nađe lovac kad vidi divljač. Tad kao da ne može kontrolisati svoje ponašanje. Još kao srednjoškolac, išao sam u lov sa starijim lovcima i često dobijao pušku da nosim. Kad je ispred nas iskočio prvi i jedini moj odstrijeljeni zec, kao da mi je neka magla pala na oči. Da mi lovci nisu dovikivali "Pucaj, pucaj!", vjerujem da se ne bih ni sjetio podići pušku. Nakon odstrijela mi je bila takva zbrka osjećanja. Ne znam da li sam bio srećan, zbunjen, tužan ... To se ne može opisati.

Sasvim prirodno
 
nenadx
 Ove price su primer pravih zaljubljenika u prirodu.Nebih mnogo komentarisao i analizirao,ali lovac koji oseca i ceni zivot sa svim svojim ushicenjima,padovima...pa ako hocete i kontradiktornostima je pravi.....
Dobar pogodak
 
dr NM
 Apsolutno se slažem sa kolegama koji misle da nam je lov "zapisan" u genima.
Čak i oni koji ko zna koliko generacija unazad nemaju pretka koji se bavio lovom, vuku ovaj gen iz davnih davnina. Ova pojava se naziva atavizam.
Čovek je od svog nastanka bio karika u lancu ishrane, predator i lovac.
Ja lično lov osećam i doživljavam kao nagon, jači možda i od drugih nagona kojih ima u ljudskom biću. Oni koji genetski ovaj nagon nemaju nikada nas neće razumeti, ali to je njihov problem. Zadovoljstvo koje mi lov pričinjava je neopisivo rečima, pa se i ne trudim previše da nelovcima objašnjavam šta je lov i koliko mi znači.
Lov nikako ne mogu da nazovem hobijem ili sportom, jednostavno znam da ću dok dišem dotle i loviti.
Lovci su ljudi koji vole i poštuju prirodu, što se vidi iz predhodnih upisa, i zato me najviše pogodi kada se poistovećuju lovci i krivolovci , odnosno "mesaroši".

Zato svim LOVCIMA Dobar pogled!
 
duskov
 Sjećam se. U stvari se više i ne sjećam kad sam se inficirao lovom. Sad bih se zakleo da sam oduvijek i bio inficiran. Iako sam počesto i kao dijete osjećao prekorne poglede mojih starijih ukućana zbog moje neugasle strasti.
Sjećam se tetke Darinke i tetke Kone. Nikada nigdje nijesam pojeo ljepšu priganici ili parče vrelog hljeba nego kod njih. A i jednoj i drugoj sinovi lovci i po desetak godina stariji od mene. Nisu oni mene učili samo da volim lov nego i mnoge druge stvari.
Ali što se lova tiče naučili su me da na snijegu, blatu ili prašini čitam tragove i ljudi i životinja.
Sa njima sam naučio da bježim od milicije i lovočuvara. Naučili su me i kako da u šumi budem neuhvatljiv.
Sa njima sam ulovio mnogo mnogo divljači ali mnogo manje nego oni kada su samnom išli u lov. Ulovili smo i jednu pitomu žutu kozu i bilo je svega.
Naučio sam da čujem i da slušam svaki šumski zvuk, da čujem i razaznam svaku "domaću" pticu... Naučio sam i da spasim neku divlju životinju i da volim prirodu. Da volim sunčana, maglovita, ljetnja ili jesenja i zimska jutra i da ljubim planinu.
Da uzdrhtim kad čujem goniča kako "prži" za kakvom životinjkom.
Da volim suton i da znam da nikada nema apsolutne tišine u lovišto. Da volim da čujem cvrčka, orla i lisisu koja goni svoj plijen.
Zavolio sam i svaki lovački ranac u koji su mogle da stanu dvije Tetkine jabuke, veliko parče pite, flaša sa vodom i malo prepečernice, za ne daj Bože!
Još kad zamirišu priganice, suva slanina ili parče šunke...
Obožavam dobar, ali ne veliki lovački nož, koji će osim slanine precizno rezati parčad hljeba, crni i bijeli luk, kakvu papriku u pavlaci...
Ali najviše od svega sam se zaželio dugih zimskih noći, u planini, kada gori oganj i kada poteče priča do beskraja. Kada se svaka pa i najdalja priča pretoči u javu i snoviđenje i kada svako onaj ko je priča postane podvižnik svoje riječi.
Znam da više nemam baš previše vremena a ono što mi je ostalo hoću da provedem na nekom komu sa kojeg se vidi čitav jedan svijet, da udišem ozon i miris ljekovitih planinskih čajeva...
Oni koji znaju šta ja ovo mlatim, razumjeće me...
 
zoranp
 ..kolege..pa još kad se setim.. mjesčinom obasjani proplanci, pa injem okovana šuma, pa prtina koja se za zečinom praši, a kad ga Liso podigne sa loge, pa miris borove i jelove šume u jutarnjoj svežini...sve ovo i još puno lepote stvaralaštva Svevišnjeg sam doživio u lovovima!!! Hvala Bogu i svim kolegama koji su razastrti na sve strane na tim prelepim trenutcima mog života!!...a posebno hvala divljači svetoj i lovačkim psima, jer bez njih to nikada nebi imalo smisla !!!!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
duskov
 Zoran me razumije. A zašto? I Kelt . I mnogi. Vidim. Organizovaćemo sjedeljku uz oganj. I da se popije ko može a da pričamo, sve možemo i da zamezimo pa i da zapjevamo...
Nenad i dr. Sremac 75 svi ćemo se jednog dana okupiti i otvoriti priču...
 
zoranp
 

duskov kaže:
Zoran me razumije. A zašto? I Kelt . I mnogi. Vidim. Organizovaćemo sjedeljku uz oganj. I da se popije ko može a da pričamo, sve možemo i da zamezimo pa i da zapjevamo...
Nenad i dr. Sremac 75 svi ćemo se jednog dana okupiti i otvoriti priču...


B)Bravo 2iveli
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Sremac75
 

duskov kaže:
Zoran me razumije. A zašto? I Kelt . I mnogi. Vidim. Organizovaćemo sjedeljku uz oganj. I da se popije ko može a da pričamo, sve možemo i da zamezimo pa i da zapjevamo...
Nenad i dr. Sremac 75 svi ćemo se jednog dana okupiti i otvoriti priču...


I geni i nasleđe i tradicija i strast i ljubav....
A pomodarstvo se lako prepozna...kako došlo, tako ošlo!

Ja sam ubeđen da se niko ne može naterati da zavoli lov, to se jednostavno voli ili ne voli!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
DakiNS
 Sremac jel to ono kao sa trudnoćom ili si trudan ili nisi, ne možeš biti malo trudanROFL
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
"Vojvođanski lovac" doo LOVAČKA UDRUŽENJA 475 17.05.2019. 23:58
Loviti u drugom lovistu ili Lovac gost! LOVAČKA UDRUŽENJA 71 21.10.2017. 10:46
SAINT HUBERT - Lovac i pas KINOLOGIJA 534 01.12.2015. 00:16
Kako sam postao lovac LOVCI POČETNICI 29 10.02.2014. 18:08
FINANSIJSKI IZVEŠTAJ DOO "VOJVOĐANSKI LOVAC" NOVI SAD ZA 2011. GODINU LOVAČKA UDRUŽENJA 5 08.05.2013. 23:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,698 posete www.srbijalov.com