Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na DIVLJE PATKE


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na DIVLJE PATKE
Lala
 Cvele, nalaženje je bilo 50% uspešno Sad
Ova, koju nisam našao, je pala 'kao torba', tačno sam video gde, i dok sam otišao preko neke plitke bare do tog mesta, kao u zemlju da je propala! Da li je dobila pogodak u krilo, pa pobegla peške, djavo bi je znao! Uglavnom, jedno 10-15 minuta sam pretraživao, džaba.
Najgore je kad je, kao juče, zemlja delimično prekrivena sa 'flekama' od snega, pa kad je već sumrak i loša vidljivost, nema šanse da se nadje. Sad
Dok sam tražio tu jednu, proletelo je još jedno 3-4, ali šta da radim, lovački kodeks kaže da se odstreljena divljač mora naći. Ja sam učinio koliko god sam mogao, ali eto, dešava se i da se ne nadje odstreljeno.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 I jedna je dovoljna za radost!
Uz kiseo kupus bice dobar podvarak ;).
Dobar pogled.
 
Lala
 Druže moj Časna Starino, meni je lepo i kad ih samo vidim, odstrel tu dodje kao trešnja na šlag.
Jedini problem je što ja retko divljač nosim kući, i to isključivo ponekog fazana; ostalo podelim ili kolegama lovcima, ili rodbini ili komšijama. Moji ukućani ne vole divljač, i šta ću, kad sam u manjini, moram da se pokorim mišljenju većine. Smile
Jedini zec koji je u moju kuću ušao je mali kunić-kućni ljubimac mog najmladjeg klinca Grin , kad me klinac ne sluša, ja samo zapretim da ću da pustim kunića da bih trenirao kerušu! Grin Grin Grin
Odoh i danas na patke, pa ćemo videti kako će biti, sneg krenuo da veje kao blesav, trebalo bi da bude bolje nego juče. Čitaćete!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Najlepse je kada sneg polako veje i skriva tragove,setnja svakom prija a kamoli lovcima koji se setaju kraj reka i jezera.
I meni je srce puno kada vidim sotke nemoram da ih pucam.
 
blackhunter
 imam jedno pitanje za vas...mogu li negde da nabavim divlje patke da ih cuvam...uzeo bi jaja pa da se izvedu kod mene.???ima li to negde i koika je cena???

Zakonom je zabranjeno drzanje Divljih Zivotinja!
U vezi ovog i slicnog, kontaktirajte na PP.
Srbijalov Tim.

dobar pogled...lovac
 
Branko Su
 Moj omiljeni lov.Lovim u okolini jezera Zobnatica,dobar teren sa puno bara i trske(a i pataka).Jutarnji i večernji prelet naravno,sačma na početku sezone 10,kad zahladi 8 i 6.Od municije favoriti RC jk6 i B&P trikolor 36 g.Blackhunter pitaću komšiju za patke i jaja,koliko znam kod njega kući se legu.
 
Cvele
 Eeeeeeeeeh jedva cekam jesen, ove godine bi' trebao i ja da se oprobam na ove a i mnoge druge zivotinje Grin jaoooooooo kad ce jeseeen Smeko
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
HANTER
 Kod nas u Knicu u nedelju ujutru se otvara sezona na divlje patke i lovimo na Gružanskom jezeru. Lovimo u ranim jutarnjim casovima, na prelet i od sledece subote u popodnevnim do mraka. Ja lovim sačmom 10 SUPER DUCK i 8 pa me interesuje da li je to dovoljno krupno u ovom periodu, ja sam ovih godina bio zadovoljan, mada pucanje preko 50-60 metara nije imalo efekta ispod te daljine velika uspešnost.
MIHAJLO
 
darkon
 Za ovaj period to je idealna krupnoca sacme i patka bez problema moze da se obori.Sto se tice pogodaka preko 60 metara,dosta su retki i to je pre slucajnost nego preciznost.
Kod nas u Jagodini otvaranje je isto u nedelju i nadam se dobrom lovu,posto ih na barama i Moravi ima dosta.
Ja koristim desetku,a municija je RC4 i RC40 i ona mi se najbolje pokazala za barsku divljac.B)
 
Lala
 Bogami, za vikend ćemo, pored prepelica, probati malo i divlju patku da lovimo, kod Rančera na njegovim ribnjacima - 4 jezera, obrasla uz obalu trskom i travom, idealno za patke!
Admin i Negovan su videli jezera, oni su svedoci kakav je teren!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Ja znam pricali su mi da je ekstra,svaka cast domacinu.B)
 
Lala
 Jbg, Rodjo, imam za vikend vrlo za@ebanu situaciju: popodne moram da lovim prepelice, uveče patke na preletu, pa u nedelju ujutro opet prepelice... Težak je Lalin život, sve sama golgota! Smeko
Mada, ja kakav sam baksuz, da ne prodjem kao danas, da mi kiša pomrsi planove!
Čim napišem ovde na forumu da idem u lov, onaj odozgo odmah kišu pošalje!!!
A i ti, Rodjo, zapeo za tu Švicu, pa zbriši malo ovamo, da pomogneš Lali da preživi ove teške lovačke dane Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lala
 Da li je neko išao na otvaranje lova na patke? Ima li ih? Kako ste prošli?
Niko ni da zucne o ovoj temi...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
petar
 Bio je Lalo moj otac juce popodne sa drustvom pored reke, kaze da su ih videli, ali su bile predaleko za pucanje...a ja cu verovatno za vikend ici...B)
Just like old times!
 
Boban
 Kod mene na jezeru ih ima kao pleve ali nazalost mozemo samo da ih gledamoPfftiC i slikamo jer su zabranjene.Sad
 
milosko83
 Pozdrav postovane kolege lovci,evo jedna slicica iz jutarnjeg lova na patke,inace danas je kod nas poceo lov na patke
 
petar
 Odlicno Smile
Just like old times!
 
darkon
 Bio je znaci lep lov.Cestitke ne odstrelu.B)
 
ivan boskovic
 svaka cast na lepom ulovu ! taj tvoj pomocnik sto je pored tebe sta gleda ?
 
Cvele
 milosko, ovo samo tvoj ucinak ? Mi smo trebali sutra da izadjemo, ali nisu stigle nove dozvole iz saveza, tek u ponedeljak stizu Histerian Cry
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov na divlje svinje LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 3879 17.10.2023. 22:10
Male tajne u lovu na divlje svinje METODE LOVA 140 13.09.2017. 13:56
Trag divlje svinje DIVLJAČ 47 05.02.2017. 20:40
Pripremanje divlje guske LOVAČKI RECEPT 11 10.12.2012. 09:32
Divlje guske u našim lovištima STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 06.10.2011. 20:17
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,800 posete www.srbijalov.com