Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na zeca


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na zeca
INTERMAKER
 Kako lovite i u koliko izlazaka lovite?
 
Lovac Stari
 Kakvo je stanje s Zecijom populacijom u vasim lovistima? Koliko izlaska lovite i na koji nacin?
img7.imageshack.us/img7/5486/ulov.jpg
Preobilne padavine sigurno ce ostaviti posledice na ovogodisnji podmladak.
Dobar pogled.
 
Igor
 Lov na zeca u lovackom udruzenju ''Mika Brada'' iz Svilajnca pocinje 1. Novembra tj. nedelju dana kasnije od pocetka lova na fazana, nadam se da je to lep spoj lova na fazana i zeca sto je mnoge lovce iz Svilajnca i okoline obradovalo.
Pripremite odgovarajucu municiji i ranceve ujedno ne zaboravite da pre lova prosetate svoje kerove kako bi se i oni malo probudili.

Dobar pogled.
 
Cvele
 Kod mene počinje sezona 18. Oktobra, samo na zeca pošto smo s fazanom slabi, pa smo pustali prosle godine tako da se ne lovi za sada....
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Lovac Stari
 Fazan pocinje 18.10 pa sve do 01.01.2010g.
Zec se lovi od 01.11 u cetri izlaska .
A sto se tice setnje i izvodjenja kerova, to sve zavisi ko koliko ima vremena i da li je kod kuce?
img63.imageshack.us/img63/9825/thumbzecribnik1.jpg
Dobar pogled.
 
Boban
 Pozdrav drustvo,kod nas u Krusevcu lov pocinje 26-tog i lovi se fazan i zec i trajace 6 nedelje.
Nadam se da ce biti dobar lov i jos bolje druzenje.
 
Kile_
 LD "fazan" Veliko srediste,nadomak vrsca.MI imamo 1 izlaz na zeca zakazanog za 29.11.09
ove godine smo utvrdili veliki broj zeceva medjutim pre pocetak sezone lovokradice love zeceve na far i jbg.sad ih malo ima,zato imamo 1 izlaz.
lovimo potkovicno.
Samo 300 i 4x4
 
Cvele
 Samo jos 2 dana i pocinje sezona, barem kod mene... nadam se da ce biti uspesan lov... Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
darkos
 Kod mene je sutra prvi izlazak na zeca u ovoj godini
 
Lala
 Kod nas posle samo dva izlaska, zatvorena ovogodišnja sezona lova na zeca Sad
Iako čujem da ga u drugim lovištima ima 'kao drva', i da je ovo, barem u Vovodini, sigurno 'zečja' godina, u našem LD mršavo... Ko je odstrelio, odstrelio je, ko nije, i neće Frown
Znači, na LD sa 150 članova, dozvoljen odstrel 140 zečeva. Pa gde su zečevi, lebac im njihov??
Angry
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Stevan
 U Apatinu je takođe loša situacija sa zecom,već tri godine ga ne lovimo a pomenuti lovostaj će važiti i naredne dve godine...Katastrofa...Prošle godine je LD kupilo 40-50 zečeva i naselilo kritične predele.Mada slaba vajda i od toga,krivolov cveta!AngrytU.a
 
Lala
 Po pričama koje čujem, izgleda da je Banat rekorder po broju zeca! Ili dobro gazduju, ili nemaju predatora (šakal i lisica), ili su lovočuvari revnosni... Najverovatnije da su svi faktori u igri.
Takodje, i u pojedinim lovištima u Bačkoj ga ima dosta, dok u susednim lovištima nema; e tu bi već moglo da se priča o faktoru lovokradje i lošeg gazdovanja.
Ma, bre, znam da u nekim LD idu u akciju na štetočine, a pola rančeva bude sa zecom. Pa ko je tu onda štetočina? I svi to znaju, ali iz lažne solidarnosti ćute. Grupovodje neće da se zameraju lovcima (komšijama ili rodjacima), i tako to ide dok se lovišta ne isprazne, a onda na skupštini LD kukaju i lupetaju i izmišljaju 1001 razlog zašto nema divljači. E, bar da hoće ovi lovni inspektori da prave nenajavljene akcije po LU, svašta bi se našlo. Ali, mobilni telefoni časkom rašire vest o kontroli, i odjednom svi budu čisti kao suza!
Posebna priča su kerovi koji se izvode u lov: pola kerova nikad nije vakcinisano, nemaju ocenu u radu, nisu čipovani, rodovnici su falsifikovani i pitaj boga još šta sve ne. Ja još nisam imao prilike da vidim da je bilo ko nekad kontrolisao kerove koji su u lovu.
Ma, dokle god ne bude drastično pooštrena kontrola i kaznena politika, neće se (krivo)lovačke barabe doterati u red.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
adam
 Lalo, moram da Ti kazem da je mojoj grupi Lovni inspektor prosle sezone pisao opomenu zato sto niko iz grupe nije poneo rodovnik, a ni radnu knjizicu. Evo sada svi smo se uveli u red Grin A i potpuno se slazem da krivolov moze za jako kratko vreme da unakazi loviste. Primer: Kod mene u lovistu pre 7-8 godina nisi mogao da vidis srnu, trebalo je da pretabanas ceo dan ne bi li uspeo da vidis koju... Onda smo mi "lovci" uveli kontrole, obilazili loviste intezivno i za kratko vreme imamo fenomenalne rezultate (jedan jutarnji obilazak za sat i po vremena 47 komada srnece divljaci smo prebrojali iz kola) tako da ni lovocuvari, upravnici, a ni lovni inspektori ne mogu da sacuvaju loviste, jedino lovci su ti koji to mogu da urade, eto, to je moje misljenje! Pozdrav i Dobar poogled!!!
 
Lala
 Adame, svaku reč koju si napisao potpisujem! B)
Valjda se kod vas u LD okupila prava ekipa, pa ste i uradili posao. Najgori je kod nas lovaca problem da i neki lovci-članovi LD, kolo vode u lovokradji. Ali onda imaš problem da dokazuješ nešto opštepoznato, a bez dokaza nikog ne možeš osuditi. Znači, jedino da neko bude uhvaćen na delu. A to opet nije moguće bez saradnje svih članova jednog LD... I tu se vrtimo u krug...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
adam
 Lalo, apsolutno si u pravu. Sta da Ti kazem osim da je situacija nezgodna, morate onda da se borite i da menjate upravu, rukovodstvo itd. Najpre svest lovaca da se promeni, ali veruj mi ako neko pocne da se zalaze i radi nesto na ocuvanju onda pocinju i drugi da se ukljucuju i polako stvari dolaze na svoje mesto, veruj mi... B)

Rodjen da lovi - osudjen da radi ;)

 
gega
 Ovo je ulov!!! sta je ovo jeli mora slika da se zipuje?

Pravilo je da se prvo predstavite.
SRBIJALOV Tim.
 
Lovac Stari
 img27.imageshack.us/img27/7245/10brc.jpg
Svodjenje racunice, pedantno Svapski!
Dobar pogled.
 
chaki
 Samo jedan savet za sve lovce. Izbegavajte slike na kojima se vidi gomila odstreljene divljaci zbog eventualnih prijava koje neke (zelene osobe) podnose protiv lovaca. Posao im je jos vise olaksan sa predstavljanjem jer tako dolaze i do podataka za prijavu. Da ne bude da niko nije upozorio jer je situacija sa prijavama krajnje ozbiljna. Povedtite racuna ko boga Vas molim.
O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru.
 
Lala
 Lovac Stari, na ovoj slici svi lovci kao braća blizanci: iste šešire, slično obučeni... Jedino ovaj sa sedom kosom štrči Grin, taj vam kvari prosek Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 B)
Ma da svi nesto protiv nase populacije. U svakom slucaju, ucimo se na primeru drugih.
Bye

Taj je Lalo da izvines onaj koji se slusa (lovnik).
Ima neku psinu-Veliki Misterlender moze da aportira i omanjeg coveka Grin.
Dobar pogled.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Obuka goniča za lov na zeca KINOLOGIJA 464 31.05.2018. 09:45
Paraziti zeca i prepelice u Bačkoj STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 07.11.2014. 15:02
Sindrom evropskog zeca u Vojvodini STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 23.10.2014. 23:13
VEŠTAČKA PROIZVODNJA ZECA STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 5 10.03.2014. 19:41
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,297,342 posete www.srbijalov.com