Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Gazdovanje lovištem


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Gazdovanje lovištem
Sremac75
 Evo kako mi je Lala i savetovao, otvaram ovu temu i predlažem svim lovcima da u okviru iste razmenimo, i dobra i loša, iskustva vezano za gazdovanje lovištem u kojem lovimo.
Možda će nam ono što ćemo u ovoj budućoj prepisci saznati i naučiti, pomoći da unapredimo gazdovanje našim lovištima.
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Bravo, Sremac! Pravi si haker Smile
Počeli smo na drugoj temi priču o planu odstrela zečeva u vašem lovištu, i do čega je dovelo loše gazdovanje u prethodnoj godini i prekomeran odstrel.
Danas sam čuo podatak da je još jedno LU u Banatu, poznato kao odlično lovište za zeca, odlučilo da obustavi lov, da bi sačuvalo zeca za sledeću godinu. Pravi potez!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 I odmah da se prvi i upišem.
Kod nas ništa ne valja.
Prošle godine smo odstrelili oko 750 zečeva, prethodnih i više, a zato ove godine negde oko 150. (kada ne računamo da se ne retko dešava : nosim 2,3,4 pišem 1, ili pišem 1 nosiš 2,3,4 platiš 2,3,4)
Niko se ne seća kada je odstreljen srndać "u zlatu" iako se priča da imamo preko 600 komada srneće divljači.
Godišnje se pušta oko 500 fazana, (imamo oko 230 lovaca) u lovište od preko 10.000ha, pa je odstrel fazana postao retkost
Prepelice se ne love uz pomoć vabilice, nego je obavezno da se ista isključi kada lov počne.
Što se tiče DS, kod nas se desio nezabeležen primer da je krmača u februaru napustila svoje 5-6 dana stare prasiće i "otišla u nečiji obor". Kada smo te siročiće pronašli i kada smo ukazali da je krmača 99% odstreljena vladari su nas ubeđivali da to moramo da dokažemo, i ništa povodom toga nisu preduzeli.
Isto tako već dugo nije odstreljeno ništa osim nazimeta, ili to samo tako piše u dozvolama za lov, valda zato što je nazime lakše..... za napisati!
Itd., itd, itd.,......
Frown$aAaBesan

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 I mi smo sada obustavili lov, ali je "bivši" predsednik LD, a sada "samo" član UO LU insistirao da mu UO LU dozvoli da organizuje nekoliko lovova na zeca za prijatelje LD (čitaj njegove), i pored prirasta od oko 20%, i mislim, nisam siguran zato što niko osim članova UO LU ne može da prisustvuje sednicama UO LU, da mu je to i odobreno.
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Pa ako je obustavljen lov, onda je obustavljen za sve lovce. Kakave veze ima ko su čiji prijatelji? Vi to gazdujete selektivno: za jedne ljude obustavljate lov, a za druge odobravate? Pa kako to? To je van pameti...
Kakvo gazdovanje - pa vi se zezate tamo! Ne mogu da verujem.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nedzad
 E ovako drugari / tj. drugar Lalo da dam i ja svoj zacin ovoj prici malo, ja misim da je problem kod nas u Srbiji (pored kradje itd.) sasvim drugi faktori uticu koji a nisu uzeti na promatranje, sto se tice populacije niske divljaci ( u ovom slucaju zec) jeste u tome sto se kod nas jos uvek koriste
1. insekticidi i pesticidi (bojni otrovi) koji neminovno unistavaju nasu divljac
2. sve manje ima remiza za divljac koja joj je potrebna i zimi (malo je toga sto ima kod nas u vojvodini oko kanala) jel se koncetracija zeceva povecava pa se tako lakse i razbole i virusi bolje rasire.
3. treba sa seljacima (paurima) razgovarati da ne i put izoru i tako sve manje ostaje za divljac
4.da se sade remize sto vise ne samo je posaditi pa bili sto nego ima remize posebne za svaku vrstu divljaci tako i za Zec-a (tako zvana zecija apoteka) to su posebne travke koje njemu trebaju.
5. problematika je josu tome sto se sa sve novijim masinama brazde budu sve uze tako da se niska divljac lose useca u njima i izbegava ih itd. itd.
6.I sto je jos najvaznije da se svake godine jedna trecina ostavi ne lovljena , i svake godine se menja ta trecina ne lovljena.
Ima jos puno toga drugari sto bi o ovome mogao pisati a i o drugim temama.
Drugarski Pozdrav
 
Sremac75
 Nemoj me držati za reč, ali ovako sam čuo :
U redovnim/nedeljnim lovovima se zec više neće loviti, osim poslednje nedelje lova kada će se loviti zec na terenu koji je već godinama zabran.
Biće organizovani gostinjski/"diplomatski" lovovi ( jedan ili više, a to su oni u kojima se lovi za potrebe LD i kada se na ulovljenu divljač ne plaća ni PDV, a ni ne neplaćuje se po cenovniku, sve je GRATIS) na zeca za prijatelje LD.

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
nedzad
 ovo mu dodje ko za vreme KPJ
Drugarski Pozdrav
 
zoranp
 VERUJ LALO VERUJ, tuga je to i žalost ,ali niko ne čuje ili neće da čuje Cry Cry, da je sreće palanačko lovište je moglo da kupi sebe i još dva lovišta, a da se gazdovalo domaćinski... ovako nećemo moći ni ovo, jer će nama običnim smrtnicima biti preskupo , no naš navodno bivši predsednik je ne tako davno izjavio da njemu netrebaju golje u lovačkom društvu Sad
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Sremac75
 Ne, ne. Rekao je da mu treba 50 lovaca koji mogu da plate 500 EUR godišnje za lov

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
boro
 Ima jedna priča koju treba proveriti, naime cele protekle lovne sezone na zečeve dolazili su takozvani gosti iz uže Srbije, koji su plaćali lov po 2000 dinara, nekom. Bili su rasporedjivani po lovnim grupama i grupovodje su zaduživale pojedine lovce da im kao budu domaćini u slučaju da dodje kontrola iz udruženja. Verovatno su ih onda upisivali u dozvole. Kada su dozvole predate u udruženje nikakvih gostiju nije bilo na dozvolama, ali čuo sam, postoje živi ljudi koji su bili u tim lovovima i koji su spremni da posvedoče da je gostiju bilo i to u velikom broju. Ako je to tačno onda je broj odstreljenih zečeva u protekloj sezoni znatno veći od prikazanog, a to ujedno objašnjava gde je nestao bar neki deo od onih uništenih preko 700 dozvola. Ako neko zna nešto o ovome neka se javi.
 
charuga
 odlicna tema,gazdovanje lovistem!
ali tu nema sta puno da se pise..gazde su upravnici,predsednici,lovnici...lovocuvari
odustao sam od komentarisanja,nemam vise zivaca.i taman sam presao na lepse teme tipa,oprema,oglasi,oruzje i u nedelju demonstracija sile u nasem LU.
naime,sestric naseg predsednika[inace jedan od retkih OK predsednika] dolazi u lov oko 12h da nas obidje,sa klincem u trenerci,autom.lovnik dolazi do kola kolege i uzima fazana kojeg nismo nasli pri pucanju ali pri povratku je pronadjen.4 psa su,na kraj lova, pretrazivala dobrih 10min teren da bi ga nasli.izgovor lovnika je bio da budu svi namireni!!!slihta se predsedniku.
samo nedelju dana ranije,drugi kolega je dao svog zeca u kozi,bez utrobe na neko obavezno ispitivanje i otisao kuci bez icega,a taj isti sestric je odneo i zeca i fazana!
zakljucak, j...s i zeca i fazana gde je tu etika,vaspitanje...dokle vise?!?
do sad je bila zajebancija da kad idemo u lov na stetocine prvi na spisku su predsednik,lovnik..a sad, kako im se blizi kraj, bice i u toj sali pola istine...
trudicu se da vise ne posecujem ovakve teme..
..............
 
Limun
 Vrlo rado bih pisao o ovoj temi ali zbog nekih mojih prošlih komentara sam imao probleme tako da ću samo da vam se divim na hrabrosti!Cry
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
slavaplana
 Ja kao gost u Backoj Palanci sam uvek placao 1900din kao gost!zeca je uvek bilo i uvek sam nosio zeca za Srbiju i dobijao propratnicu od Vase grupovodje !I da sam trbao da platim i 33eura za njega platio bi jer druzenje i proveden dan sa pozitivnim ljudima niko ne moze da mi plati!!!!!!!!!!!
 
boro
 Dragi Slavoljube,drago mi je da ti je bilo lepo kod nas, ali zapravo ti ni ne znas da nisi bio, nema te u dozvoli, ni tebe ni tvog odstrela ni...
 
slavaplana
 Uvek sa popunjvao list za gosta sa svojim podacima !!!PLATIO i uvek mi je bilo lepo kod vas!!

A mozda ja i nisam lovio kod vas?????????

Mozda sam ja to sanjao!!!!??????????

Pusti snovi!!!!!!!!!!!
 
slavaplana
 Moja tasta jedva ceka da vidi njenu cerku a ja da lovim u nedelju kod vas pa makar i petla nema veze !!!1
 
Sremac75
 E tog lista za gosta nema, kao ni propratnice(koji bi trebao da izdaje korisnik lovišta a ne Vasa, grupovođa jedne lovne grupe u okviru LD koje je u okviru LU koje je korisnik lovišta), kao ni odstrelnih lista u koje je upisivan stvarni odstrel divljači. Tvog zeca nema u onig 645 komada koji su prijavljeni.
Ssslavaplana, jesi li nekada dobio priznanicu za 1.900,oo dinara???
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Ssslavaplana, po ovome što govore, izgleda da su vodili duple evidencije.
Duple dozvole za lov - na jednoj si upisan, na drugoj nisi. A ako nisi dobio priznanicu, pare su završile... negde... ali na računu LU nisu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 Pretpostavljam da mnogi pojedinci poseduju rezervne dozvole i propratnice?
A Milicija ko Milicija na putu, u slucaju kontrole vazan je mur(pecat) na papiru!
Dobar pogled.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Unošenje živih zečeva u lovište DIVLJAČ 124 02.01.2021. 18:25
Požar u lovištu PRIRODA I EKOLOGIJA 123 22.12.2019. 16:21
Zagađenje okoline i lovišta PRIRODA I EKOLOGIJA 46 06.07.2018. 09:54
Fotoaparatom i Kamerom kroz prirodu i lovište PRIRODA I EKOLOGIJA 1260 04.07.2017. 20:26
Prevoz psa do lovišta... KINOLOGIJA 95 05.09.2016. 21:43
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,314,063 posete www.srbijalov.com