Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovačka komora


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovačka komora
DakiNS
 

Zlocko kaže:
Pozzz kolege iveli
Zanima me kako ja da postanem clan Lovacke komore?
I ako moze neko nesto vise da mi objasni o licencama,polaganju i tako to?


To je barem jednostavno. Evo nabrojaću šta ti je potrebno:

1. Diploma srednje šumarske škole u S.Mitrovici ili Kraljevu.
( ovo je vrlo važno u nedostatku iste , može i falsifikat diplome bilo koje izmišljene srednje škole ali sa dobrim ocenamaHaHaHa=

2. Trebaju ti novci za (pot)plaćanje potrebnih troškova

3. Može i elementarno neznanje iz oblasti lovstva.

( u slučaju da poseduješ potrebno znanje , može ti se to uzeti kao negativni poeni).

4 . I obavezno moraš poznavati i biti u dobrim odnosima sa LoSoVima ( LoSoSe znaju obarati na ispitu)


GrinChut
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Evodija
 Desetak dana sam se nećkao dali da napišem, znao sam kako će te reagovati na ovu budalaštinu. Jaooo
Ali i pored toga, on sigurnom rukom vodi LU Krčedin.
Nastala je već i anegdota, da kada on dođe u Krčedin odmah pada kiša, pa ne može u lovište. Mora da sedi u lovačkom domu. HaHaHa
 
Zlocko
 

DakiNS kaže:

Zlocko kaže:
Pozzz kolege iveli
Zanima me kako ja da postanem clan Lovacke komore?
I ako moze neko nesto vise da mi objasni o licencama,polaganju i tako to?


To je barem jednostavno. Evo nabrojaću šta ti je potrebno:

1. Diploma srednje šumarske škole u S.Mitrovici ili Kraljevu.
( ovo je vrlo važno u nedostatku iste , može i falsifikat diplome bilo koje izmišljene srednje škole ali sa dobrim ocenamaHaHaHa=

2. Trebaju ti novci za (pot)plaćanje potrebnih troškova

3. Može i elementarno neznanje iz oblasti lovstva.

( u slučaju da poseduješ potrebno znanje , može ti se to uzeti kao negativni poeni).

4 . I obavezno moraš poznavati i biti u dobrim odnosima sa LoSoVima ( LoSoSe znaju obarati na ispitu)


GrinChut

Hheheh Smeko
E kolega tu je jedan veliki problem,ja sam zavrsio skolu u Novom Sadu,smer Sumarki Tehnicar Grin
traktor
 
Vuki
 MakaPozdrav
 
Lala
 Tema o Lovačkoj komori je prilično zamrla, što nije ni čudo, sa obzirom na to koliko Komora realno utiče na aktuelna zbivanja u lovstvu i oko lovstva. Sve se svelo uglavnom na onu obaveznu edukaciju lovnih radnika i na brigu o naplati naknada i članarina za Komoru.
Da se ova tema malo razmrda, potrudio se Bane Živković, član UO LSS i predsednik LU iz Žagubice. Naime, posle stupanja na snagu Zakona o oružju (donet pre godinu dana, primenjuje se od početka marta) i posle objavljivanja onih pravilnika vezanih za taj zakon (pravilnik o zdravstvenj sposobnosti, pravilnik o obuci, pravilnik o novim oružnim listovima...), Bane je, sa još par ljudi, pokrenuo u LSS inicijativu da se revidira Zakon i naročito pravilnici, što u principu nije loše. U tom smislu je Bane (i još par njih) uputio i dopis Lovačkoj komori. Zašto baš njima, nemam pojma, jer nisam siguran koliki je uticaj Lovačke komore na pitanja oko oružja -Komora je strukovna organizacija lica zaposlenih u lovstvu (planeri, upravnici lovišta, lovočuvari), i osim lovočuvara koji moraju biti naoružani službenim lovačkim oružjem, ne vidim neku povezanost Lovačke komore sa problematikom oko oružja i zakona o oružju, niti mogućnost da komora ima uticaj na promenu zakona i pravilnika.
Sa obzirom da je danas sednica Skupštine Lovačke komore, Bane je, kako sam saznao nezvanično, pozvan da govori pred Skupštinom.

Mislim da ovo obraćanje i inicijativa neće bog-zna-šta pomoći, a neće i odmoći da se neke stvari oko regulitave vezane za oružje poprave. Prvo, kasno se reaguje (nakon godine dana), drugo, tajming za reakciju je očajno pogrešan (izbori u državi raspisani, Skupština Srbije raspuštena, Vlada Srbije radi kao tehnička), i treće, pokušati sa izmenama Zakona o oružju je po mom mišljenju uzaludan posao - trebalo je reagovati mnogo ranije, još u javnoj raspravi, a mogli su naši čelnici iz LSS (Šormaz i Kovačević) kao narodni poslanici da prilikom usvajanja podnesu amandmane. Nisu uradili NIŠTA, iako je LSS po svom Statutu taj koji zastupa interese lovaca pred državvnim organima. Koliko znam, na organima saveza je zamereno (tek sada?) čelnicima saveza zbog neaktivvnosti po ovom pitanju.

Zašto je agilni Bane Živković (kojeg zaista cenim kao pravog i uspešnog lovnog radnika i dugogodišnjeg lovca) izabrao da se obrati Komori,zašto SADA, i šta se očekuje od Komore, to on valjda najbolje zna - ja nisam siguran da je to bila samo njegova ideja, možda je u pitanju i neki loš savetnik? Tim pre mi nije jasno otkud sad Komora u priči kada imam u vidu da je UO LSS pre nedelju dana odluči da oformi radnu grupu koja bi izradila predloge netom donetih pravilnika, a i samog Zakona o oružju, i gde je baš Živović predsednik te Komisije.

Čekam da čujem šta se dešavalo na Komori, ne samo po ovom pitanju, nego i po nekim drugim stvarima - bilo je nekih šuškanja da će malo da se zatalasa po raznim pitanjima.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
lovacMarko
 Gledam malo postove i komentare ovde... Drugari lovci lovacka Komora sluzi samo da odrzavaju seminare i da vas upozorava ako ih nemate gubite clanstvo... Zbog zastite kao lovnog radnika (lovocuvara) sretno sam dao licencu na mirovanje... Toliko o njihovoj zastiti lovnih radnika... Isao tamo, slao mailove... Nikad ali nikad nisu ispitali slucaj... Tako da sad sretno neradim u lovstvu... Uzdravlje drugari i clanovi Lovacke komore Republike Srbije
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Marlin lovački karabini KARABINI 66 26.01.2023. 22:20
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,273,982 posete www.srbijalov.com