Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kako lovci vide budućnost lovstva u Srbiji


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kako lovci vide budućnost lovstva u Srbiji
Indjijanac
 Smeana na koliko hiljada hektara ide jedan pečurkočuvar?
 
LU Aleksandrovo
 Čim se poklope zvezde, astrolozi će tačno moći da predvide na koliko hektara ide jedan pečurkočuvar, a što se tiče lovočuvara, tu treba mnogo više od poklapanja zvezda, zanimljivo je da ga neko predvidi zakonom kao obavezu, a da ni posle godinu dana još uvek nije donet pravilnik o lovočuvarskoj službi, neverovatno kommplikovan i obiman posao za uraditi, nema šta.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
Indjijanac
 možda spremaju još noviji zakon od ovog novog pa će onda to brže uraditiiveli 2
 
LU Aleksandrovo
 Lovci Srbije vide budućnost lovstva kako ga gledaju već 50 godina, ubeđeni da nikakvih promena neće i ne može biti, čast pojedinim udruženjima koja se zaista pripremaju za nastupajuće promene, pa će bar neko imati neophodno iskustvo, koje će nesebično dati cvrčcima koji sad tamburaju.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
Sremac75
 Buđenje će biti jako bolno!Besan
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
LU Aleksandrovo
 Izuzetno, prednost u dobijanju prava na gazdovanje lovištem ima pravno lice koje ispunjava uslove iz ovog zakona, a koje je pravni sledbenik dosadašnjeg korisnika lovišta koji je lovištem gazdovao do dana stupanja na snagu ovog zakona i koji je ispunio sve obaveze propisane planskim dokumentom na osnovu koga je gazdovao tim lovištem, ukoliko se lovište ustanovljava na površini postojećeg lovišta.

Da svi nadu polažemo u ovaj 5 stav ćlana 40. zakona o divljači i lovstvu. Možda bi trebalo razmisliti o onome što sam boldovo, koliko je u stvarnosti udruženja ispunilo svoje obaveze, obično su u većini udruženja pisani megalomanski GPGL i LPO, kako bi se moglo izloviti više, a u pojedinim kako bi se uopšte moglo loviti.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
Sremac75
 Ja sam o tome davno pisao!

Ajde sad Cule, ti meni reci kako tumačiš to boldovano primenjeno na LD "Jelen" BP kada znaš samo razloge zbog kojih je lovbio zatvoren?
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
LU Aleksandrovo
 Pod predpostavkom da je sve onako kao se pisalo na ovom forumu a čak i dosta manje od onoga iznešenog, po meni bi značilo da se ne ispunjavaju uslovi za primenu ove odredbe zakona, i da nadležni organ može slobodno da prosuđuje kome će lovište dodeliti na gazdovanje.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
Sremac75
 

LU Aleksandrovo kaže:
Pod predpostavkom da je sve onako kao se pisalo na ovom forumu a čak i dosta manje od onoga iznešenog, po meni bi značilo da se ne ispunjavaju uslovi za primenu ove odredbe zakona, i da nadležni organ može slobodno da prosuđuje kome će lovište dodeliti na gazdovanje.


B)
U zapisniku inspektora piše da je problem sa nevraćenim dozvolama to što je nepotpun Godišnji plan gazdovanja u delu rezultata gazdovanja lovištem u prethodnoj godini koji se odnosi na izvršeni odstrel divljači u LD "Jelen" BP!

Odredba koju si naveo govori baš o tome- GPG je planski dokument na osnovu kojeg se gazdovalo lovištem!

O ovome ja trubim već pola godine....a rezultat, zna se...9 "ZA"!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
LU Aleksandrovo
 Jeste ali to je vaša stvar, šta će se desiti pri konkursu ako se pojavi i neka druga strana i to iznese dokumentovano, ponudi bolje uslove i garancije, organ za dodelu lovišta će onda sve morati proceniti i doneti odluku, koja se neće bazirati na pravnom nasleđu.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
zoranp
 

LU Aleksandrovo kaže:
Jeste ali to je vaša stvar, šta će se desiti pri konkursu ako se pojavi i neka druga strana i to iznese dokumentovano, ponudi bolje uslove i garancije, organ za dodelu lovišta će onda sve morati proceniti i doneti odluku, koja se neće bazirati na pravnom nasleđu.


A možda to i jeste nečiji plan!!!Hmmm
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
LU Aleksandrovo
 Nemojmo se iznenaditi, ko će sve za pojedina lovišta učestvovati, na konkursu kada budu raspisani, pomalo me zabrinjava ova tišina i kao potpuna nezainteresovanost za dodelu lovišta, sem postojećih udruženja, dok sa druge strane vidimo da se vodi prava otimačina za mnogo manje interese, samo da se ne izdešava ko u hrvatskoj il u makedoniji.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
Lala
 Meni se nešto mota po glavi, da li je moguće, da se na konkursu za lovišta pojavi LSS (sa LSV i LSKiM), i da se pozove na odredbu zakona, koja kaže da će prednost pri dodeli lovišta imati DOSADAŠNJI KORISNIK!!!
Imajte na umu, da je dosadašnji korisnik lovišta upravo LSS, a da LU samo gazduju lovištem, koje im je poverio LSS. Tako da se može desiti, da je sve ovo što rade LU, račun bez krčmara, ne daj Bože. Ne bih da širim neku zabrinutost, ali mi ovo deluje logički moguće. U sklopu toga, razmišljam kakva je uloga firmi Jelen LSS i Vojvodjanski lovac? Vidim da su te firme pokušale da se ubace u distribuciju lovnih karata (odbijeni, pošto nisu korisnici lovišta), pa je napisano ovde na forumu da su u LSV pominjali (Cadara pisao), da se razmišlja da se osiguranje fonda divljači i davanje polise osiguranja kao garanciju radi preko V.Lovca za sva LU u Vojvodini, pa evo sad vidim da se GPGL za LU u Vojvodini rade preko V.Lovca.... U svetlu svega ovoga, ne bi me puno iznenadilo da i na konkursu za dodelu lovišta vidim te firme.
O učešću na konkursu nekih drugih firmi, nisam čuo ništa, sem par glasina, o nekom snimanju lovišta i divljači iz vazduha i sl.
Mada, na kraju će opet ministarstvo, odnosno pokrajinski sekretarijati, imati poslednju reč. Kakva će ta reč biti, videćemo.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
mihailo
 Nije isključena ni takva mogućnost,mada delatnost saveza je definisana,njihove firme su druga priča,pitanje je odakle sredstva tim firmama za zakup,od članarine savezu mislim da neće moći jer bi to bila krajnja drskost da neupotrbljavam teže reči.
Ako savezi budu i dalje gazdovali to će biti gore od cunamija!
 
vuk71
 mihailo nevredi profesionalizacija kadra u smislu licece za lovocuvarsku sluzbu, rendzeri itd. sve je to mrtvo slovo na papiru ako to nema ko da sprovede u delo...zalosno al istinito...
 
LU Aleksandrovo
 Kako će se stvari odviti ostaje da se vidi, bude li se država dosledno poštovala zakona, onda je već sada sigurno da više od polovine udruženja u Vojvodini neće moći dati garanciju za procenjeni broj divljači u lovištu, te time neće moći ni konkurisati, da se razumemo radi se o veoma ozbiljnim ciframa, naročito u lovištima bogatijim divljači. Jeste tu i nešto bogatiji lov ali ne toliko koliko će biti veličina potrebne garancije. Tema za duboko razmišljanje i ozbiljno kalkulisanje od čega svi okreću glavu, jer izgleda svaka priča o tome može da bude previše vrela.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
zoranp
 ...a tek ako država bude dosledana sa tim da brojno stanje divljači mora biti u skladu sa bonitetnim razredom lovišta, odnosno u skladu sa LPO, pa ako se zapne na tome da su pojedine vrste ispod optimalnog broja u odnosu na bonitet staništa ili još gore ispod biloškog minimuma, a sa druge strane neki već trljaju ruke da sa tom vrstom namire plan odstrela i 10% akontacije!!!...kako će se tek te priče završiti...nemojmo se zavaravati sa kojekakvim prebrojavanjima,jer nije teško državi (ako hoće) da izvede vanredne komisije u lovišta i utvrde stvarna stanja!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
LU Aleksandrovo
 Tačno tako, pa valjda ne mislimo da ćemo im mi servirati priču, čemu služe lovni inspektori ako ne upravo zbog toga, a ima ih možda i korumpirani, verovatno ima, ali ima i onih koji bi njegovo mesto pa bi mogli da podnesu i prijavu, lep će uskoro biti posao lovnog inspektora, mali bogovi će da budu.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
zoranp
 ..ako će biti ko što su do sada bili (čast izuzetcima)..predajem se FrowntU.a
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
LU Aleksandrovo
 Pa Vojvodina je po pitanju lovnih inspektora za lovce bila obećana zemlja, u centralnoj Srbiji bogami nije tako, kako će sad biti u Vojvodini, kad bude trebao zakon da zaživi u praksi vrlo brzo će se videti, zainteresovanih za to radno mesto je izuzetno povećano.
Cucić će biti sasvim dovoljno.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Školovanje u oblasti lovstva PROPISI O LOVU 65 22.06.2020. 08:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,449
Najnoviji član: MilanO

Poslednje vesti
Otkazana manifestacija Lovac i pas
УОЧИ ПОЧЕТКА ЈЕСЕЊЕГ ЛОВА - ЈОШ ЈЕДНО ДРУЖЕЊЕ ...
PRVENSTVO VOJVODINE ST. HUBERT 16.11.2024. RISTOVAČA
Lovačka slava - Sveti Jevstatije
55. međunarodni sajam LOVA I RIBOLOVA

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


avatarMilanO
Offline
· 15.10.2024. 05:38

Pozdrav ljudi, hvala za prijem, imao bih par pitanja sa obzirom da sam tek dobio sve potrebne dozvole za lov, a ranije nisam lovio, zanima me šta mislite ovoj kombinaciji. Benelli Lupo i Swarovski Z6


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔

63,869,902 posete www.srbijalov.com