Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Kako lovci vide budućnost lovstva u Srbiji


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Kako lovci vide budućnost lovstva u Srbiji
charuga
 zorane krecem vec par puta da ti odgovorim i uhvatim sebe da mi je tekst kao maturski rad..hocu i ja da lovim u uredjenom lovistu,ld-u za 8000 ali nemoze..krade se pa treba lovocuvar,lada,dvogled..
onda lovni radnici[lokalni],posebna prica..lapaju kao da im je deda ostavio loviste u amanet..pa onda glavesine,jos veca muljanja,jos vece privilegije,plate...ko ima stomak za to svaka cast.
ja sve manje..pitaj punishera zasto ne lovi..i ja znam mnogo bivsih lovaca koji su odlicni ljudi,smucilo im se vise i obesili puske o klin.
znas ko ne odustaje?lopovi,lokalni mocnici,mafijasi i jedan deo lovaca..napisao sam vec negde da u starcevu na 10 000 stanovnika ima 65 lovaca i preko 1000 dugih cevi..digli ljudi ruke,nece da se nerviraju..
znas da u banatskoj dubici na 600 stanovnika ima 30 lovaca..
razlika u gazdovanju..pri tom je "moj" predsednik ok..
ne mogu vise da pisem,smorio sam se..i gubim polako energiju za ovaj "posao"..
..............
 
Nenad000
 ma Lovni Ispektori kako kazu "samo rade svoj poso"na drugoj strani LU je sad da se povinuje postojecem stanju.Privatizacija hm jedan novi zakon o lovstvu povece parce zemlje u privatnoj svojini i to je to .U ovoj igri nema pravila dzentlmenstva opstaju samo najaciUps
 
misa 71
 Ako bude privatizacije kao sto je bilo do sada e onda smo ga svi ugasili . Proćićemo kao i radnici u privatizovanim preduzećima.Frown
A to sta se sve mulja i muljalo u LU pa to je jasno cim upitas nekog lovca od koje godine ti je predsednik LU , sve će ti biti jasno. Moj bivsi je bio samo 22 godine.Ma koje lud da ostavi fotelju ? Al nije to sve unayad par godina moj bivsi predsednik svake godine menjao upravnika lovista .BRUKA Frown Nemoguće da ni jedan nije znao svoj posao vec samo predsednik ili ?(nisu hteli da rade po direktivi)
Inspektri su radili kako su radili , negde su bili u LU kao kod svoje kuće a negde cepali maksimalno.
I najsporiji sa ciljem su brži od najbržih bez cilja. Stari
 
Jank
 Auuuu umorih se od čitanja svih ovih postova, bilo kako bilo ako mi finansijske mogućnosti budu dozvoljavale loviću i dalje, a ako to na budem mogao da izdržim onda ću ozbiljno porazmisliti za Lalinu ideju o čuvanju lovačkih pasa i njihovom treningu....e za to će valjda biti mogućnosti a kako kaže naša narodna..."Lovio ili ranac nosio s lovcima si bio"....Bye
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
Bata79
 Moze privatno loviste, samo gde naci 2000he neprekidne povrsine?! A gde? Pa naravno neku sumu u sastavu srbija sume, koja je predhodno oduzeta od necije teritorije, jer naravno tesko je naci tu povrsinu u privatnom vlasnistvu, pa jos i da je neko proda(ako uopste i ima)!!!
 
slavko75
 u srbiji je sve moguce,pola srbije ce biti privatno ako ih to bude zanimalo nego na namaje da se borimo i to nedozvolimo i de se ne predajemo i nipokoju cenu pusku o klin
UZIVAM U LOVU Tri prsta 2
 
LU Aleksandrovo
 Pa ovo sad je poeetak privatizacije, treba da konkuri?e? da bi ti lovi?te dr?ava dala na kori?aenje, tebi, meni, udru?enju, organizaciji, firmi i tako dalje, svi imaju pravo da konkuri?u, eak ni oni koji imaju svoju zemlju moraju da sklope ugovor sa dr?avom uz beneficiju da ako ispunjavaju uslove imaju zagarantovano pravo na kori?aenje lovi?ta, ?to opet ne znaei da dr?ava ne mo?e raskinuti taj ugovor i lovi?te dati drugome na kori?aenje.

A Vikipedija ovako ka?e ?ta je udru?enje gra?ana:

Nevladine organizacije su specifiena forma organizovanja gra?ana. Termin se masovno koristi u zadnje dve decenije i usko je povezan sa pojmom civilnog dru?tva. Bez shvatanja pojma civilnog dru?tva nije moguae u potpunosti shvatiti ovaj pojam. Pored termina "nevladina organizacija" koristi se i termin "udru?enje gra?ana". Jedna korisna definicija civilnog dru?tva je da je ono ?Sfera institucija, organizacija i pojedinaca locirana izme?u porodice, dr?ave i tr?i?ta u kojoj ljudi ueestvuju volonterski da unaprede zajednieke interese.? Oblast preklapanja predstavlja mesto gde se snage dr?ave (zakonodavna, sudska i izvr?na vlast), biznisa i gra?ana objedinjuje da bi se kreirao normativni prostor za demokratiju, dru?tvenu odgovornost i za?titu javnih interesa.

pri eemu bi ja ipak pre rekao da smo mi lovci uglavnom ORTAEKO DRU?TVO ZA ODSTREL DIVLJAEI
 
Nenad000
 U malo li ima poljuprivrednih gazdinstava koji poseduju ogromne kpolicine zemlje.Ali nije to sustina ,sustina je da drzava se pita sad verovali mi ili ne ,ima noz i kolac u ruci pitanje sta ce oni sad da urade .Najmanji njima je problem da sa 2000ha ,spadne na 1000ha ili manje .Da nesto rade to je sigurno ali de ce to da se zavrsi neznam ,dok je zemlja na kojoj lovimo usitnjena tu oni nemaju sta da rade,ali da se nesto radi Izvolte
barem ja to tako vidim daj boze da nije tako
 
Lala
 

LU Aleksandrovo kaže:
pri čemu bi ja ipak pre rekao da smo mi lovci uglavnom ORTAČKO DRUŠTVO ZA ODSTREL DIVLJAČI

A ja bih dodao: i za lovački doručak (ražnjići) Gladan
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
LU Aleksandrovo
 Treba ipak razumeti da je lov veoma niska produktivna grana privrede i da se neae ba? pojedinci lako odlueivati na konkurs za dodelu lovi?ta, oni koji imaju pare jo? uvek ae biti lak?e da plate nego da uzimaju brigu na le?a, po mom mi?ljenju ta east ae jo? uvek ostati na le?ima lovaca, mada se ne bi ba? smeo zakleti ?ta nam spremaju gazde ovih vajnih lovnih agencija, i to me podosta brine, a posebno treba da brine ona udru?enja u kojima se komercijalni lovovi isplate ili narodski reeeno lovi?ta bogata divljaei, i nemoj da vas zaeudi da nam se no? u le?a ubode upravo sa te strane.

Imagi ih raznih priea i ?u?kanja za koje se smem zakleti da su taena, al saeekaau jo? malo.
 
zoranp
 

charuga kaže:
zorane krecem vec par puta da ti odgovorim i uhvatim sebe da mi je tekst kao maturski rad..hocu i ja da lovim u uredjenom lovistu,ld-u za 8000 ali nemoze..krade se pa treba lovocuvar,lada,dvogled..
onda lovni radnici[lokalni],posebna prica..lapaju kao da im je deda ostavio loviste u amanet..pa onda glavesine,jos veca muljanja,jos vece privilegije,plate...ko ima stomak za to svaka cast.
ja sve manje..pitaj punishera zasto ne lovi..i ja znam mnogo bivsih lovaca koji su odlicni ljudi,smucilo im se vise i obesili puske o klin.
znas ko ne odustaje?lopovi,lokalni mocnici,mafijasi i jedan deo lovaca..napisao sam vec negde da u starcevu na 10 000 stanovnika ima 65 lovaca i preko 1000 dugih cevi..digli ljudi ruke,nece da se nerviraju..
znas da u banatskoj dubici na 600 stanovnika ima 30 lovaca..
razlika u gazdovanju..pri tom je "moj" predsednik ok..
ne mogu vise da pisem,smorio sam se..i gubim polako energiju za ovaj "posao"..


Kolega ma slažemo se mi u principu B)..nema tu potrebe za prevelikim uzbuđivanjem, ali se na svakom mestu i u svako doba treba ukazati svakome na ono što loše uradi u lovu ..počevši od kolege koji do tebe u pogonu gura odstreljenog zeca u brazdu i viče "ode", a onda posle sve nešto oteže da ostane zadnji, pa da ga kupi po ataru kad svi odemo, pa do skupštine gde se treba reći i ukazati na sve ono što jasno vidiš..dokle god je ovo naše zajedničko imamo pravi i obavezu da lovište učinimo boljim..i nesmemo se umarati i predavati da bandu prozovemo i ocrnimoBesan

Aleksandrovo ja mislim da lovište sa pravim gazdovanjem i uređenim sistemom uzgoja i zaštite, a samim tim i sa dobrom kvotom odstrela nije nikako slaba privrena grana!!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
LU Aleksandrovo
 To sam gore i napisao samo u drugom obliku
 
charuga
 

zoranp kaže:

charuga kaže:
zorane krecem vec par puta da ti odgovorim i uhvatim sebe da mi je tekst kao maturski rad..hocu i ja da lovim u uredjenom lovistu,ld-u za 8000 ali nemoze..krade se pa treba lovocuvar,lada,dvogled..
onda lovni radnici[lokalni],posebna prica..lapaju kao da im je deda ostavio loviste u amanet..pa onda glavesine,jos veca muljanja,jos vece privilegije,plate...ko ima stomak za to svaka cast.
ja sve manje..pitaj punishera zasto ne lovi..i ja znam mnogo bivsih lovaca koji su odlicni ljudi,smucilo im se vise i obesili puske o klin.
znas ko ne odustaje?lopovi,lokalni mocnici,mafijasi i jedan deo lovaca..napisao sam vec negde da u starcevu na 10 000 stanovnika ima 65 lovaca i preko 1000 dugih cevi..digli ljudi ruke,nece da se nerviraju..
znas da u banatskoj dubici na 600 stanovnika ima 30 lovaca..
razlika u gazdovanju..pri tom je "moj" predsednik ok..
ne mogu vise da pisem,smorio sam se..i gubim polako energiju za ovaj "posao"..


Kolega ma slažemo se mi u principu B)..nema tu potrebe za prevelikim uzbuđivanjem, ali se na svakom mestu i u svako doba treba ukazati svakome na ono što loše uradi u lovu ..počevši od kolege koji do tebe u pogonu gura odstreljenog zeca u brazdu i viče "ode", a onda posle sve nešto oteže da ostane zadnji, pa da ga kupi po ataru kad svi odemo, pa do skupštine gde se treba reći i ukazati na sve ono što jasno vidiš..dokle god je ovo naše zajedničko imamo pravi i obavezu da lovište učinimo boljim..i nesmemo se umarati i predavati da bandu prozovemo i ocrnimoBesan

Aleksandrovo ja mislim da lovište sa pravim gazdovanjem i uređenim sistemom uzgoja i zaštite, a samim tim i sa dobrom kvotom odstrela nije nikako slaba privrena grana!!!

naravno da se slazemo..ali pogledaj matematiku malo..platis 12-15000 i gledas u tog kolegu sto gura zeca u brazdu,ides na akcije,nerviras se zbog ovog ili onog...
sa druge strane platis 25-30000 nema akcija,boli te uvo sta radi kolega,predsednik,ceranic..ides kad hoces a ne kad moras..ne nerviras se.
zasto,zbog 10-15000 da gubim zivce?
pazi,pushim marlboro slim,crni..2 kutije dnevno.to je 350 din.mesecno 10 000,godisnje 120 000.i sad treba da biram izmedju zivciranja i opustenog lova zbog 10-15000.
dovoljno se nerviram sa poslom,inspektorima,dobavljacima,musterijama
tako da mi je lov uzivanje a ne jos jedna briga..
..............
 
slavko75
 B)Bravo 2AplauzOdobravamZivioRodjo
UZIVAM U LOVU Tri prsta 2
 
zoranp
 ...ima tu nešto što mi neda mira...nevolem lopove i barabe u bilo kom obliku, pa eto neću da se okanem, pa da sam največi miloner ima da se koskam sa bandom, jer ipak za mene je divljač uvek na prvom mestu i nju treba zaštiti, a možemo je zaštiti samo ako smo ljudi iz naroda koji poznaju svoje atare, ritove, šume, brda i dolove ..i zato sam protiv te teze koju kolega ti navodiš kao rešenje
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
canis aureus
 .ebo tu matematiku!!
a i cigarete sam batalio ima 5 meseci!
i ne mogu da me boli uvo za sve a na uštrb istrebljenja divljači!!
JBG opet bih se nervirao kad bih video tako nešto kao i sad pri samoj pomisli ...

"...ima tu nešto što mi neda mira...nevolem lopove i barabe u bilo kom obliku, pa eto neću da se okanem, pa da sam največi miloner ima da se koskam sa bandom, jer ipak za mene je divljač uvek na prvom mestu i nju treba zaštiti, a možemo je zaštiti samo ako smo ljudi iz naroda koji poznaju svoje atare, ritove, šume, brda i dolove ..i zato sam protiv te teze koju kolega ti navodiš kao rešenje"
zorane svaka častBravo 2
kao i sam da sam to napisao
 
zoranp
 [xhide]TUE NEĆEMO, NAŠE NEDAMO!!!!! TITO PARTIJA, OMLADINA AKCIJA Grin[/xhide]
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
paninm
 Da mi odredjujemo cene divljaci,sigurno ne bi zec bio 1000 dinara za clanove udruzenja. Ja ne razumem ljude u LSS, kako su oni izracunali da sa tom cenom ce biti vise novca za unapredjivanje lovstva? Za turisticki lov,to je u redu,i treba cene da budu visoke,ali za lovce clanove udruzenja ? Sa visokom cenom,smanjuje se odstrel divljaci i smanjuje se priliv novca za sve- e to se sprema u buducnosti.
 
vuk71
 Buducnost lovstva u Srbiji u mojim ocima je veoma mutna, po dioptriji oko -7 a to vodi u totalno slepilo. Gospodo lovci pogledajte kolike clanke su pojedinci ovde napisali o losem radu u svojim ld ili lu pa samo se sekiramo a drzava i lsv sa losim zakonima kao i onima koji treba da kontrolisu primenu istog samo poticu kriminalne radnje pa to dodje da su sanse da odgovarate za neko nedelo oko 1 posto a 99 da se izvlacite i bez advokata. Sta mislite koliko toga ima sto nije nigde spomenuto niti ce i biti...Lovit ce onaj ko ima para bez obzira sta kaze zakon i statut, ovo je balkan i to onaj gori deo...
 
Limun
 Kako lovci vide budućnost lovstva u Srbiji
KOJU BUDUCNOST???Siroma
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Kako spremiti LOVAČKI RECEPT 32 26.05.2022. 07:52
Krivolov - kako se boriti protiv? METODE LOVA 624 19.09.2021. 07:54
Psi i mačke lutalice-šta i kako sa njima? LOV PREDATORA 853 14.01.2021. 22:03
Školovanje u oblasti lovstva PROPISI O LOVU 65 22.06.2020. 08:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,273 posete www.srbijalov.com