Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Školovanje u oblasti lovstva


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Školovanje u oblasti lovstva
kempi
 Samo da kazem da sam se i ja po stare dane latio skole! Nemogu vise da slusam ono "Mozda to i jeste tako ali ti nisi strucan" i ja resih da budem i strucan!
Jos dva ispita i specijalizacija je gotova!
Da napomenem bez da ih reklamiram Sumarska skola iz Mitrovice to radi sa najvecim stepenom ozbiljnosti i strucnosti da sve samo mogu da pohvalim, da je tesko i obimno jeste ali i da tako treba da bude i to je na mestu, cini mi se da je i drzava ukrutila situaciju sto se tice lovstava ako i oni budu kasnije ozbiljni koliko i ovi uskoli izgleda da ce mo lovstvo staviti na zdrave noge!
Pozz do nekogsledeceg upisa!
 
huntinggirl1
 nikad nije kasno za učenje, ko hoće da uči, to radi ceo život,
a što se tiče škole u Mitrovici, ne mogu ništa da kažem za njih, ali što se tiče škole u Kraljevu, pa sve pohvale,
Bravo 2
Pas Kuca Pas 2 živim za njih, moji psi su moj život, lov bez njih nije lov!
 
Lovac Stari
 Prodje 10 godina od toga prebrzo!
Dobar pogled.
 
nidzamotocross
 Ja sam treca godina gimnazije... I stvarno ne znam sta cu upisati.. Ovaj smer na PMF-u je jedinu sto me zanima, a mnogo me zanima.. Ali ako moze neko da mi kaze tacnije sta cu ja po zavrsetku studija raditi i koliko se isplati zavrsiti ovaj fax..? Confused
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Luka 94
 Ja sam takoder treca godina gimnazije...i isto imam dileme sto dalje...
Trenutno sto mi se svida je: veterina, biologija i sumarstvo..
 
DakiNS
 Moj sinovac je pretprošle godine završio srednju veterinarsku školu u Futogu, od osnovne škole mu je želja da bude veterinar ali iako dobar učenik nije uspeo upisati veterinu pa je upisao stočarstvo, U jednom razgovoru za vreme Lorista saznao sam da je stočarstvo po struci najbliže lovstvu što me je iznenadilo mislio sam da je bliže šumarstvo i veterina ili lovni turizam.Momci lepo je kada završite ono što ste želeli ,ali dobro razmislite, izaberite nekoliko varijanti pa koja upali
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
apinest
 

DakiNS kaže:
Moj sinovac je pretprošle godine završio srednju veterinarsku školu u Futogu, od osnovne škole mu je želja da bude veterinar ali iako dobar učenik nije uspeo upisati veterinu pa je upisao stočarstvo, U jednom razgovoru za vreme Lorista saznao sam da je stočarstvo po struci najbliže lovstvu što me je iznenadilo mislio sam da je bliže šumarstvo i veterina ili lovni turizam.Momci lepo je kada završite ono što ste želeli ,ali dobro razmislite, izaberite nekoliko varijanti pa koja upali
Prijatelju, zbog te bliskosti lovstva i stočarstva, davnih devedesetih sam i ja upisao Poljoprivredni fakultet u NS-u, stočarski smer. Na trećoj godini ja lovstvo kao jednosemestralni predmet, gde je tadašnji predsednik LSV Vukoman Šelmić bio profesor, a sadašnji potpredsednik LSV Miloš Beuković asistent. Na moju veliku žalost, zbog raznoraznih okolnosti, nisam stigao do lovstva na trećoj godini. Cry To smatram jednim od svojih najvećih grešaka i promašaja. Ali, ko zna, možda nekad pokušam da nastavim tamo gde sam stao...Confused
 
Luka 94
 I moj prvi izbor je bio veterina.Ali kroz razgovor sa par veterinara,
savjetovali su me da rađe studiram neki unosniji fakultet, a da se sa zivotinjama
mogu baviti i 'kroz' hobi..Place veterinara sa zavrsenim fakultetom su jako male (barem tu kod nas),a da se otvara privatna veterinarska ambulanta je riskantan potez,a treba imati i kapitala..Grin
Moji kod kuce me savjetuju da odem na sumarstvo,posla ima (''Suma je Bozja njiva i ona ce uvijek rast'' tako mi govore hh..),a place sa zavrsenim fakultetom su jako dobre.
Tako da mi je sad trenutni plan sumarstvo..
 
lovacMarko
 ja sam peosle godine upidao V stepen kao odnovu imao sam poljoprivrednu... trenutno mi skolovanje traje do jula... da li ja mogu da stupim u radni odnos kao lovocuvar sad 01.04. dobio sam resenje od skole da idem... neko prica moze neko ne.... gde je istina kome se obratiti... po nekoj logici mora da moze jer nemozemo za ovako kratak rok svi po licencu... mora da ima i malo prostora...

Obaveštavaju se svi članovi portala SRBIJALOV da je uvedeno obavezno predstavljanje u PROFILU.
Svi koji nemaju podatak imaće upozorenje.
Oni koji su već uradili predstavljanje u forum temi PREDSTAVITE SE mogu isti tekst da prekopiraju u PROFIL ili da ukucaju novi.
Podaci koji ne liče na predstavljanje biće brisani bez upozorenja, a članovi koji ne poštuju ovu obavezu biće banovani.


Srbijalov Admin Tim!
 
Indjijanac
 lovočuvar može biti lice sa završenom sss i uslov je da je u toku školovanja položio jedan od predmeta iz oblasti lovstva a u poljoprivrednoj ste verovatno imali zologiju ili zoohigijenu,dok nezavršite V stepen i licencu za upravnika lovišta možete se zaposliti kao lovočuvar,a potom i kao upravnik lovišta,naravno ima još uslova za zaposlenje(vozački ispit,dozvola za držanje i nošenje oružja,položen ispit za rukovanje oružjem)B)
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Milorad
 Za par meseci zavrsavam visoku skolu i dobijam VI stepen obrazovanja... ali bih teo da nastavim skolovanje u oblasti lovstva... sta mi mozete preporuciti, ja sma iz Cacka, cuo sma da u Kraljevu postoje neke skole za tako nesto ?
 
Lala
 Ima u Kraljevu Šumarska škola, gde može da se polaže za zvanje specijaliste lovstva. Kontaktiraj tu školu, pa se raspitaj. Takodje, u Novom Sadu postoji na PMF smer lovni turizam, pa ti je i to možda opcija.
Profesor Drenić vodi to u Kraljevu, a u Novom Sadu na PMF su profesori Ristić i Prentović.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
stevin
 

Indjijanac kaže:
lovočuvar može biti lice sa završenom sss i uslov je da je u toku školovanja položio jedan od predmeta iz oblasti lovstva a u poljoprivrednoj ste verovatno imali zologiju ili zoohigijenu,dok nezavršite V stepen i licencu za upravnika lovišta možete se zaposliti kao lovočuvar,a potom i kao upravnik lovišta,naravno ima još uslova za zaposlenje(vozački ispit,dozvola za držanje i nošenje oružja,položen ispit za rukovanje oružjem)B)
dali to znaci da sa srednjom veterinarskom mogu da budem lovocuvar?(imao sam zoohigijenu )
Lisica
 
Milorad
 Hvala !!!!
 
Indjijanac
 stevin naravno samo je potrebno da se učlaniš u lovačku komoru i položiš ispit za dobijanje licence
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
stevin
 

Indjijanac kaže:
stevin naravno samo je potrebno da se učlaniš u lovačku komoru i položiš ispit za dobijanje licence
ok.hvala na odgovoru kolega!
Lisica
 
Zlocko
 Ima pitanje,ako nije problem...
Posto od 1.septembra krecem u 4 godinu,smer Sumarski tehnicar,pa me zanima dali posle zavrsene srednje skole mogu da radim i kao lovocuvar,ali moram jos nesto vise da zavrsim,dabi mogao to da radim?
Inace su nam u skolu ubacili novi smer,tehnicar za lovstvo i ribocuvarstvo,ili tako nekao,ne secam se tacno ime smera,samo steta sto to nije bilo kad sam ja upisivao srednju skolu Sad
 
nina
 

Zlocko kaže:
Ima pitanje,ako nije problem...
Posto od 1.septembra krecem u 4 godinu,smer Sumarski tehnicar,pa me zanima dali posle zavrsene srednje skole mogu da radim i kao lovocuvar,ali moram jos nesto vise da zavrsim,dabi mogao to da radim?
Inace su nam u skolu ubacili novi smer,tehnicar za lovstvo i ribocuvarstvo,ili tako nekao,ne secam se tacno ime smera,samo steta sto to nije bilo kad sam ja upisivao srednju skolu Sad


Pozdrav kolega . Kad zavrsis sumarsku skolu nisi obavezan polaganja lovackog ispita mozes da radis kao lovocuvar samo treba da se uclanis u LOVACKU KOMORU SRBIJE i polozis licencu za obavljanje poslova u lovocuvarskoj sluzbi zatim odes i polozis za rukovanje oruzjem (lovacka puska, karabin ) i onda zajedno molimo BOGA da nas neko primi na posao .Glavu o zid
 
DakiNS
 Kolega nina jesi li konkurisao u Inđiji bio je konkurs pre par dana
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Breton Beska
 Šumarska škola u Sr.Mitrovici pruža specijalizaciju u oblasti lovstva(V stepen Specijalista za lovstvo) gde se trenutno i ja školujem i mogu svima preporučiti istu! Trenutno je popunjena 5 grupa od 15 učenika i iskoro bi trebalo da počne sa predavanjima! Školarina je 70.050 din u koju je uključeno i prijava i polaganje 9 ispita i specijalistički ispit uz koje idu i odlasci u lovišta širom Vojvodine:Karakuša,Ravne rezervat ,Vorovo...kojih ima 13 ukupno za koje je zadužen prof. Djordjević...pored tih 70.050 din svakako treba izdvojiti još najmanje isto toliko ako ne i više za put do škole ili smeštaj pošto su predavanja subotom i nedeljom,a naravno nešto se pojede,popije tako da račun na kraju preko 1500 eura minimum.
UN MAXIMUM DE QUALITES DANS UN VOLUME MINIMUN Yes
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
TRAŽIM-NUDIM POSAO U OBLASTI LOVSTVA, ŠUMARSTVA, VETERINE SVAŠTARA 45 01.03.2023. 14:51
Konkurs za raspodelu sredstava Budžetskog fonda za razvoj lovstva RS u lovnoj 2011/2012 PROPISI O LOVU 55 27.07.2019. 16:12
Kako lovci vide budućnost lovstva u Srbiji LOVAČKA UDRUŽENJA 203 10.04.2013. 18:16
Privatizacija lovstva u Srbiji da ili ne? LOVAČKA UDRUŽENJA 234 03.03.2013. 11:13
Istorijat lovstva u Srbiji LOVAČKE NOVINE 12 01.11.2012. 21:24
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 20
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,894 posete www.srbijalov.com