Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: CENOVNIK LSS za lovnu 2012/2013


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
CENOVNIK LSS za lovnu 2012/2013
Sremac75
 Objavljen je novi Cenovnik LSS!

http://www.lovack...2_2013.pdf
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 

Gedza66 kaže:
http://www.lovacki-savez-srbije.com/c...2_2013.pdf

Ne znam da li sam na pravoj temi ali čitajući ovaj novi Cenovnik LSS za lovnu 2012/13 godinu koji je objavljen na sajtu LSS, priznajem da mi ništa nije jasno, pa ako možete , pomozite u davanju odgovora na pitanja koje ja zaista ne umem da odgovorim.

U opštim odredbama navedenog Cenovnika u tački 1. LSS izmedju ostalog PREPORUČUJE cene odstrela divljači, mesa odstreljene divljači, usluga u lovu i žive divljači u lovištima kojima gazduje preko lovačkih udruženja, po vrstama divljači i usluga, za lovnu 2012/13 godinu.

Čini mi se da je ovo prvi put da LSS prilikom donošenja Cenovnika, koristi termin preporučuje . Zašto je to tako?

U Tački 14. izmedju ostalog se kaže: Da cene odstrela divljači, mesa odstreljene divljači, usluga u lovu i žive divljači u lovištu kojim gazduje udruženje ne mogu biti niže od cena iz ovog cenovnika osim u slučajevima kada se odobravaju popusti i za probirni odstrel krupne divljači (?), odstrel grabljivica, odstrel ostalih vrsta sitne divljači (tačka 7.2) i usluga u lovu, može se odobriti popust i do 100% (oslobadjanje plaćanja)

Priznajem da prvi put čujem za termin probirni odstrel krupne divljači i priznajem da mi nije jasno koje su to ostale vrste sitne divljači za čiji se odstrel može odobriti popust i do 100%, odnosno oslobadjanje od plaćanja i zašto?

Takodje dilemu imam i oko člana 109. Zakona o divljači i lovstvu u kome se kaže: Dosadašnji korisnik lovišta koji ne ispunjava uslove iz ovog zakona dužan je da uskladi svoje poslovanje sa odredbama ovog zakona u roku od 18. meseci od dana stupanja na snagu ovog zakona.

Kada je objavljen ovaj Zakon, kada je stupio na snagu, odnosno, kada ističe taj rok od 18 meseci nakon koga je LSS dužan da svoje poslovanje uskladi sa odredbama ovog zakona?

U odredbama ovog Zakona su tačno navedeni povereni poslovi LSS i čini mi se da nema ni reči o donošenju nekih cenovnika za odstrel divljači i..

Ajde da podjemo od pretpostavke da sistem lovstva zamišljen novim propisima još uvek nije zaokružen i da nije profunkcionisao na zamišljen način i da se ne sprovodi se u celosti, ajde da uvažimo i postojanje nekih adiminstrativnih problema ministarstva sa sporošću ali zašto bre sve to mora biti tako komplikovano.

Kako da postupaju lovačka udruženja čiji je Ugovor sa LSS o medjusobnim pravima i obavezama u pogledu gazdovanja lovištem istekao negde u septembru 2011. godine a na drugoj strani imaju Lovnu osnovu sa važenjem do 2013 godine (?)?

Da li LSS još uvek gazduje tim lovištem, obzirom da je isteklo važenje Rešenja ministra poljoprivede o dodeli tog lovišta na gazdovanje LSS ("SL. glasnik RS" br. 54/21) koji će istim gazdovati preko tog lovačkog udruženja.

Šta im je činiti, dok se ne završi postupak ustanovljavanja i dodele tog lovišta na gazdovanje po novom Zakonu?

Kažu moje stare Gedže: došli smo u situaciju da hebe lud zbunjenog. Pitam ih, ko je bre zbunjen, ja ili LSS a oni onako mudro: sačekaj pa ćeš videti.Stari

PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Sremac75
 Interesantno!

Tačno je da LSS preporučuje cene ali isto tako kaže u čl.14 "Lovačko udruženje, preko kog LSS gazduje lovištem, obavezno je da odlukom upravnog odbora, odredi cene odstrela divljači, mesa odstreljene divljači, usluga u lovu i žive divljači u lovištu kojim gazduje, koje ne mogu biti niže od cena iz ovog cenovnika osim u slučajevima......"

LSS izgleda očekuje da će biti probijen zakonski rok za ustanovljavanje lovišta i za davanje lovišta na gazdovanje i da će i sledeće godine LSS biti formalni korisnik svih lovišta otvorenog tipa u Srbiji.
Jedino tada ovaj Cenovnik, sa svojim obavezujućim odredbama, ima nekog smisla!
Možda oni znaju nešto više od nas???
Ili je u pitanju još jedan taktički potez LSS-a???
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 U tom članu 14., meni se čini da je LSS najzad shvatio da onu čuvenu stavku 'ulazak u lovište' (10 evra leti i 15 evra zimski lov) treba izbaciti, jer baš bode oči, prilikom organizacije lova. (Razmislite samo: letnji lov na prepelice, izadjem i odstrelim 10 komada, ako je dobar lov, to me košta 25 evra, ali me ulaz u lovište košta 10 evra, i obavezni pratilac još 15 evra, ukupno 25 evra!?!? Znači, 10 prepelica me košta, ako računam i municiju, blizu 60 evra? Skuplja pita, nego tepsija!Van pameti!).
Obzirom da LSS ovaj cenovnik u članu 1., navodi kao preporučeni, ne mislim da kalkulišu sa time da će ostati korisnik lovišta koji gazduje preko LU. Uostalom, to i nije bitno. LU će formirati svoje cenovnike, a dalje isto tako piše da ako uprave LU tako odluče, mogu da daju popust 100% (znači, gratis) odstrel i/ili meso divljači. TO se uklapa u zakonski okvir, gde će LU biti direktni korisnik. Dalje, to ostavlja mogućnost, da se odstrel predatora (šakal, lisica...) ne naplaćuje, što je dobro.

Ostaje pitanje, koje može uneti razdor medju članovima LU: kome će se odobriti besplatan lov, ko je taj član koji je svojim redovnim izvršenjem obaveza i doprinosom gajenju divljači zaslužio to? Ala će tu biti svadje, majko mila! Pa kad krene svadja 'zašto Pera lovi džaba, a Mika plaća?' i slična pitanja...Frown

Meni, dakle, ovaj cenovnik pre liči na prihvatanje realnosti, da LSS više ne može da obavezuje LU po kojoj ceni i na koji način će gazdovati lovištem i divljači.
Stvar svakog LU, bez obzira na članstvo u LSS, je da li će se držati okvira koji je postavio ovaj cenovnik, koji se, da podsetim, primenjuje od 01.04.2012.
Dotle će valjda i lovišta biti na konkursu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
papiga
 Ma kere laju karavani prolaze ipak ovde ima prostora da LU i jeste formalno pravno direktan korisnik samim tim i veca zakonska ovlascenja ,a ja se nadam a to i prizeljkujem skoro totalno iskljucilo LSS,od kojeg i onako nit je je bilo a tesko da ce i biti neke vajde
 
Planinko011
 Bilo bi lepo da se clanovi uprave LSS sete da su oni nekad bili lovci, da su lepo lovili i da posle nas treba jos puno generacija lovaca da lovi. I da ne idu samo niz dlaku odgovornim iz Ministarstva za poljoprivredu u kome stalno neko smislja neke kvake da bi udruzenja i LSS odumrli i a privatnici preuzeli lovista. U gazdovanju lovistima, slicno stocarstvu, nema bas profita i veliki su osnovni troskovi da bi se ugledali na evropske zemlje u kojima je standard i drzave i lovaca neuporediv a kao i evolucija u zakonodavstvu. Kod nas svaki ministar sa svojim pomocnicima pravi revoluciju u propisima i dovodi u blokadu funkcionisanje drzave, privrede a takodje i LU i LSSa. Pa i odseci za lovstvo Vojvodinasuma i Srbijasuma su negde blizi minusu nego plusu i tu su samo da zaokruze ponudu sumarskih sekcija (iako gazduju sa dosta jelenske divljaci koja je valutno profitabilnija). I svaki lovac, posto je to stvar hobija ili stila zivota, treba da razmisli pre nego sto svojim cinjenjem ucini nesto nazao kolegama, sadasnjim lovcima, onima koji su bili i koji ce to, i da svoj glas na raznim sastancima u kojima se odlucuje o sudbini lovaca i imovini lovackih udruzenja.
 
DESPERADOS
 Kada bi nasi iz caveza , LU i naravno lovocuvari bar 50 % radili kao sto rade Nemci nebi ni oni zalili a ni mi , ovako nerad i aljkavost odnose i ono malo divljaci sto ima.
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Konkurs za raspodelu sredstava Budžetskog fonda za razvoj lovstva RS u lovnoj 2011/2012 PROPISI O LOVU 55 27.07.2019. 16:12
Po čemu ću pamtiti proteklu lovnu godinu SVAŠTARA 37 12.03.2014. 18:27
NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.) LOVAČKA UDRUŽENJA 5815 03.03.2014. 20:01
Članarina 2013 LOVAČKA UDRUŽENJA 89 25.02.2014. 10:15
FINANSIJSKI IZVEŠTAJ DOO "VOJVOĐANSKI LOVAC" NOVI SAD ZA 2012. GODINU LOVAČKA UDRUŽENJA 6 08.05.2013. 21:05
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,115 posete www.srbijalov.com