Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Članarina 2013


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Članarina 2013
Sniper Hunter
 Po kiletovoj ideji Grin
 
Kile_
 ako se ne varam niko nije zapoceo temu clanarina za 2013 god a doslo je vec vreme i za to.
tokom ove nedelje stiglo mi je pismo o d mog dragog LU koje kaze da prvu ratu clanarine za 2013 god u iznosu od 4000 trebam da uplatim do 31.12..(sto sam juce i uradio).,drugu ratu 3000 do kraja januara i trecu 3000 do kraja feb....i na tu se zavrsava prica...
e sad nikad mi nije bilo jasno sto toliko u napred uplacujemo,sto uvek decembra meseca...a nigde u dopisu ne stoji kolika ce biti ukupna krajnja cifra za clanarinu za 2013.. da napomenem lovne 2012 god clan. je iznosila 16000...
e kako moje kolege pircaju bice i vece sto se dalo pretpostaviti i nesto se prica da ce biti 18,20 cak mozda i 22000rsd...

e ljudi moji kako je kod vas situacija? i pitanje na koje ni moja uprave ne zna da odgovori koji je razlog povecanja clnarine.kada smo dom zavrsili vise novac nije potreban za to,hladnjaca zavrsena,divljac pustena,lada kupljena...cemu povecenja???...
budi bog s nama....
Samo 300 i 4x4
 
DakiNS
 Da se nisu ugledali na LoSoSeFrown
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Kile_
 pa ja stvarno ne znam,ni ne smem da pittam kad ih pitas nesto u vezi novca i clanarine hoce oci da vade Smile
Samo 300 i 4x4
 
alex
 Juce sam se nasao s upravnikom mog Lu de sam clan clanarina je 11000din moze da se placa po ratama ali ja sam dao 6000din posle cu jos pet lakse mi je tako nego da se jurim i da cuvam uplatnice. Nije mnogo kad stvarno ulazu i cuvaju loviste pre svega vole to sto rade.
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
Lala
 U mom LU članarina povećana za oko 20%, tako da je za sledeću godnu 13000, a ostatak do ekonomske cene dotira LU od prihoda za izdavanje lovačkog doma, i nešto malo od komercijale.
Prema nekim računicama, ekonomska održivost poslovanja LU je sa članarinom od preko 16000 dinara.
Obzirom na vrlo lošu lovnu godinu i slab fond divljači, a i zbog krize, nisam siguran koliko ljudi će želeti da obnovi članstvo, a koliko će ih odustati.
Generalno, mislim da će nastati borba za održanje postojećeg članstva i pridobijanje novog. A lov će biti sve skuplji.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Kile_
 e i kod nas je to problem,mnogi clanovi nazalost ce odustati pa cak i zbog toga ce clanarina biti veca.jer garantujemo za fond divljaci tu smo vezani za evro i to sve mora da se pokrije... veceras u 18h imam sastanak upravnog odbora pa cem orazmatrati na tu temu kao i za dozvole za sledecu godinu.
Samo 300 i 4x4
 
Podunavac
 Kod mene članarina 700 kn (oko 94 evra) i to na dva puta. Prvi deo 450 kn a drugi 250 kn. Oni koji su članovi saveza (HLS-a) plaćaju još oko 250 kn godišnje. Bez obzira na dosta loše stanje fonda divljači, članova sve više. Imamo oko 30 članova, ali nas je aktivnih jedva 10-ak. Ostali plaćaju članarinu radi oružja i uglavnom dolaze samo kad je organizovano neko krkanje (jelo i piće). Nama aktivnima ovo dobro dođe, jer da neaktivni odustanu mi bi plaćali veće članarine.
Tri prsta 2Kolce
 
zoranp
 

Kile_ kaže:
pa ja stvarno ne znam,ni ne smem da pittam kad ih pitas nesto u vezi novca i clanarine hoce oci da vade Smile


Napad je najbolja odbrana...ko da ih je sve pišpkać učio kako da zejeb,,,u ljude!!Sad
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
zoranp
 

alex kaže:
Juce sam se nasao s upravnikom mog Lu de sam clan clanarina je 11000din moze da se placa po ratama ali ja sam dao 6000din posle cu jos pet lakse mi je tako nego da se jurim i da cuvam uplatnice. Nije mnogo kad stvarno ulazu i cuvaju loviste pre svega vole to sto rade.


Lepo za pročitati i čuti...čestitike s moje strane!!!Bravo 2
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
Indjijanac
 dolazi nova godina i treba se spremiti za iduću sezonu i dobro isplanirati finansijsku situaciju,ima mnogo stvari koje su ukolotečene i postavlja se pitanje šta je sve neophodno za funkcionisanje,dali je korisnije novac uložiti u divljač i lovište ili u neke druge svrhe?

svaka članarina koja je preterana dovodi do smanjenja članstva!!

već sam pisao na nekoj od tema gde sam opisao da sam učestvovao u jednom lovu gde je jedan od učesnika išao bez puške ali je ljubav prema lovu iznad svega,jako mi je bilo teško kad sam čuo da zbog ekonomske situacije takav čovek nije mogao da ispoštuje članarinu u LU,koja je negde oko 7000 i mogla se uplatiti na 8 rata.teški ekonomski uslovi u ruralnim krajevima su jako bitan faktor koji svi treba da uzmemo u obzir jer u tim krajevima gde je veliki broj ljudi koji se bave poljoprivredom ako dolaze u sličnu situaciju,postaje veliki problem što ljudi iz članstva nestaju,a nalaze se u lovištima gde ima divljači i sve više će se omasoviti lovokradja što će dovesti do neverovatnih problema .

zato rukovodstva LU dobro zašiljite olovke i povedite računa da očuvate fondove divljači i članstvo,jer bez članstva nema ni opstanka LU!!
Srbijalov
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Gedza66
 

Indjijanac kaže:
dolazi nova godina i treba se spremiti za iduću sezonu i dobro isplanirati finansijsku situaciju,ima mnogo stvari koje su ukolotečene i postavlja se pitanje šta je sve neophodno za funkcionisanje,dali je korisnije novac uložiti u divljač i lovište ili u neke druge svrhe?

svaka članarina koja je preterana dovodi do smanjenja članstva!!

već sam pisao na nekoj od tema gde sam opisao da sam učestvovao u jednom lovu gde je jedan od učesnika išao bez puške ali je ljubav prema lovu iznad svega,jako mi je bilo teško kad sam čuo da zbog ekonomske situacije takav čovek nije mogao da ispoštuje članarinu u LU,koja je negde oko 7000 i mogla se uplatiti na 8 rata.teški ekonomski uslovi u ruralnim krajevima su jako bitan faktor koji svi treba da uzmemo u obzir jer u tim krajevima gde je veliki broj ljudi koji se bave poljoprivredom ako dolaze u sličnu situaciju,postaje veliki problem što ljudi iz članstva nestaju,a nalaze se u lovištima gde ima divljači i sve više će se omasoviti lovokradja što će dovesti do neverovatnih problema .

zato rukovodstva LU dobro zašiljite olovke i povedite računa da očuvate fondove divljači i članstvo,jer bez članstva nema ni opstanka LU!!
Srbijalov


Dok još uvek imamo ovu opciju ("gradjanska"), moraju se uzeti u obzir sve siromašnija lovišta i potreba za novčanim sredstvima za veća ulaganja na jednoj strani i sve niži standard građana-lovaca, na drugoj strani.

Šta činiti? Povećati godišnju članarinu i smanjiti broj članova ili odmeriti iznos članarine, kako ne bi došlo do smanjenja broja članstva?

Vidim da će se članarina u narednoj godini kretati i preko 20.000 dinara. Da li je i taj iznos dovoljan za rad tih udruženja. Ako isto ima 50 članova, sigurno nije.

Možda treba prikazati i struktruru planirane članarine za narednu godinu i na osnovu iste vršiti procenu realnosti iste.

Ja ću prikazati približno planiranu strukturu članarine za LU iz Vlasotinca, za narednu lovnu godinu.

1. članski doprinos za rad udruženja.........2.250.000 din
2. nabavka divljaci, hrana za divljac..........1.250.000 din
3. naknada za odstrel (državi)................... 200.000 din
4. lovne karte ............................................ 500.000 din

To je neki minimum od 4.200.000 dinara. Da li je ovo dovoljno i ako jeste, postoje li neki razlozi da članarina za 450 članova, bude veća od 9.000 dinara. Ovo udruženje ima Upravnika lovišta i dva lovočuvara u stalnom radnom odnosu.
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
Indjijanac
 niko se nehvali visinama članarina,neznam zašto niko nepiše a već se otprilike planira visina za 2013/14Confused
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
mrwa22250
 L.U.Zapadna Backa Sombor,clanarina ostala ista kao i prosle god.i iznosi 12000-cetiri rate po 3000.Odobreno
 
Joe the hunter
 Moze li jedna licitacija ,zanima me koje LU u Srbiji ima najnizu clanarinu zelim da postanem clan istog.Samo proverene informacije molim.Pozeljno priloziti kontakt tel.
 
bturjane
 Gedza pise:
1. članski doprinos za rad udruženja.........2.250.000 din
2. nabavka divljaci, hrana za divljac..........1.250.000 din
3. naknada za odstrel (državi)................... 200.000 din
4. lovne karte ............................................ 500.000 din

Mene zanima kolega Gedzo jel sami stampate lovne karte pa su 500 din ili sam ja nesto propustio HaHaHa
Inace kolega Joe ovde na jugu su od 6000-8000 i uporedjujuci protekle godine mislim da je najniza u Srbiji ali pa ni divljaci nema pa ti isto ROFL
ma nasrcu bre rodjo mora se branim,a ti zapadnjaci kvarni su ko muckovi al sam naso pravu pusku AA-12
 
Indjijanac
 bturjane greškom nisi obratio pažnju iznos je upisan za celo udruženje za 500 lovaca ,a upisano je 500.000 dinara
i ja sam odmah pomislio istoStidljiv
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Lala
 Koliko sam ja uspeo da izbunarim, u nekoliko LU u Vojvodini, članarina se povećava za oko 10-15%, što je otprilike u nivou rasta cena u 2012. godini.
Takodje mislim da su uprave LU ove godine daleko opreznije u odredjivanju članarine, i da jako paze kako će da odmere iznos. Izgleda da su ljudi postali svesni da je svaki član LU i svaki dinar važan, i da čas posla mogu da naprave džumbus sa odlivom članstva ako zacepe članarinu, dok drugih prihoda LU ima malo: lovni turizam nije doneo očekivanu visinu prihoda, obaveze LU rastu, fond divljači je smanjen (osim možda DS). Od dodatnih prihoda LU uglavnom imaju prihode od zakupa svojih restorana i lovačkih domova.
Kada govorim o Vojvodini, ostaje da se vidi sa kojom članarinom će izaći LSV, i koliko LU će prihvatiti da plaća članarinu savezu. Juče slušam člana UO jednog LU, koji 'ladno reče da su oni prošle godine savezu uplatili oko 3000 evra na ime članarine, a da divljači u lovištu nemaju, pa da lovci otvoreno gundjaju i pitaju se zašto se to plaća, umesto da se ulaže u unos divljači. Takodje pominju planska dokumenta koja su obećana i plaćena u 2012., ali ih nema uradjenih. Ponegde čak pominju i neplaćene račune za lovni turizam od nekih firmi!
Što se apsolutnih iznosa tiče, u Vojvodini, po mojim saznanjima, članarine variraju od 12000 do 18000 (sa uračunatom akontacijom odstrela), kako gde - informacije nisu zvanične. Naravno, skoro svi omogućuju plaćanje na rate.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
slavaplana
 Ja ocekujem znatno manji broj lovaca u Srbiji za skoro 10% jer narod nema para sto je realnost!!
Ja prvi vise nigde necu biti clan!!Za 13.000din lovicu gde i kad hocu i ako treba platicu jer sam i do sada pored clanarine izdvajao ogromna srestva za gostovanja i komercijalku!!!!
Za svoje pare ocekujem da u lovistu imam divljac i da se radi u istom lovistu a i da udruzenje ulaze novac u divljac i objekte a ne da nas novac ide na stete i na saveze !!!Lovista prazna a savezi nikako ne mogu biti bitniji od divljaci i samog lovista!!
 
Lala
 Definitivno je jasno da će biti dodatnog odliva članstva po LU, što automatski znači i manji prihod za LU, ali i za saveze!

Izgleda da su toga svesni i u LSV, čujem da se agituje na sve strane, da se zadrže LU članice, ali džaba. Kriza radi svoje! Ali neće samo kriza biti uzrok.
Bahato ponašanje po nekim LU i savezima, neinformisanje članstva, odnos ćerke firme LSV prema korisnicima lovišta, neispunjenje obećanja i nerazumno visoka lanjska članarina za savez (vojvodjanski), nateraće neka ne samo manja, nego i veća LU, da debelo razmisle da li da dižu članarinu i plaćaju savezima sve što ovi traže, ili da članarinu ne diraju ili minimalno koriguju, a da članstvo u savezu redukuju.
Možda se desi u VOjvodini sličan bećarski šablon iz centralne Srbije, pa da LU plate članarinu samo za jedan deo lovaca a ne za sve, ko zna?
Mislim da savez (nijedan) trenutno nije u situaciji da može da kontroliše broj članova nekog LU, jer se lovne karte mogu nabaviti direktno od države ili od JP i slično.
Ove godine definitivno ni ja neću platiti članarinu u nekom LU, jer kad sve saberem, imajući u vidu broj mojih izlazaka u lov (koji će svakako ove godine biti manji nego prethodne), predjenu kilometražu, i ostale troškove (radne akcije, poeni...), daleko mi je jeftinije da platim komercijalu i odem da lovim na sigurno, nego da se zamlaćujem po praznom lovištu. Kupim lovnu kartu kao lovac 'slobodnjak', i lepo idem kad mogu i kad hoću, i lovim gde ja hoću, i sa kim ja hoću.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.) LOVAČKA UDRUŽENJA 5815 03.03.2014. 20:01
Skupština LSS 16.03.2013. LOVAČKA UDRUŽENJA 64 06.03.2013. 21:07
CENOVNIK LSS za lovnu 2012/2013 PROPISI O LOVU 7 17.12.2011. 18:24
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,085 posete www.srbijalov.com