Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Strelišta u Srbiji


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Strelišta u Srbiji
AJDUK
 

Lala kaže:
Pa imate u Nišu strelište, kad se krene prema Dimitrovgradu, sa leve strane, u nekom brdu. Bio sam tamo pre 3 godine, bilo takmičenje u IPSC (praktično sportsko streljaštvo). Nije daleko od puta, ali je poprilično uzbrdo. Strelište nije baš bogzna kako opremljeno.


Lalo za to streliste zvano Malca treba da ih molis ili da imas dobru vezu da dodju da otvore mrzi ih, ako je nesto organizovano da uzmu odjednom vece pare moze, solo nista.
 
ssekir75
 ko kaže da ne može? od kapije produžiš pravo putem pored one ograde od guma, zatim saviješ levo ka mestu gde se kopa šljunak ili šta već beše i lepo, kulturno, PUTEM sidješ na strelište. ne postoji ograda sa severne strane ;)

meni se ne svidja to što je tlo priliično kamenito. našao sam dosta zrna na površini i velika je mogućnost rikošeta. doduše, zaklonjeno je dobro i postoje nekakvi grudobrani, ali opet...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Indjijanac
 Ajduk bi da koristi strelište,a ne da ode počne da puca i onda se nadje neko da mu pravi problem,a nedaj bože da se još napravi problem sa oružjem.
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
ssekir75
 indjijanac, tamo nema nikoga. put nije prometan i retko ko zalazi (par vikendica i to je to). i sa puta ideš levo kojih 2-300m. dosta je u brdo. ljudi dolaze da pucaju i zvanično i nezvanično, čak sam i od policajaca čuo da te tu niko neće dirati. nalazio sam "ostatke" od pištolja, karabina, razne kugle... lično sam preciznu lokaciju dobio od jednog člana safari kluba, koji mi je rekao da ne postoji mogućnost da se potpuno obezbedi, tj zabrani pristup, a u krajnjem slučaju bolje je pucati na (relativno) bezbednom mestu nego gde ti se prohte. i kako rekoh nema ograde od strane "meta", a ima puta, što znači da ako dodješ peške preko brda iz pravca sela malča ne možeš da znaš da je tu strelište.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
kimi
 Svako pucanje mora da se prijavi u SUP i da se obezbedi strelište, redar, odgovorno lice itd...
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Indjijanac
 kolega ssekir75 najbolje bi bilo da prvo malo ispročitaš zakon o oružju i municiji,tamo možeš da nadješ gde,kada,kako i pod kojim uslovima se može nositi i koristiti oružje.Kimi je u pravu što se tiče izvodjenja gadjanja.Do odobrenja za nabavku oružja se teško dolazi,ali se zato oružje jako lako može izgubiti zbog nesmotrenog držanja i upotrebe.
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
ssekir75
 streliste je tu pa je tu, i tako se vodi. imam plac u blizini i tvrdim da se ni pucnjava ne cuje daleko. tacnije, ako ne obracas paznju neces ni da znas odakle pucanj dolazi. od policije nema ni p ni u blizini, a niko ti nista nece reci ako pucas na strelistu. uostalom, ja rekoh da su me i policajci i ljudi iz safarija poslali tamo. mada sam iso samo da vidim gde je, pucam ovde u pescari. da dole hocu da pucam, svakako znam mnogo bolje mesto, gde niko ne moze da mi pridje blize od 2km a da ne bude primecen. dok dodje ja sam otiso u sumu a on nek me juri ako je lOOd...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
DakiNS
 Kolega nije poenta u mogućnosti bežanja nego u zakonitosti postupka.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
ssekir75
 ako je neko mesto odredjeno za streliste (vojno, policijsko, civilno, aktivno, napusteno, skroz nebitno) znaci da je relativno bezbedno. to je najvaznije. covek puca na strelistu, uredjenom i obelezenom. sta je tu nezakonito? pretpostavljam da puca legalnim oruzjem, donetim na propisan nacin. u okolini bilo kog strelista svi znaju za njega, i kad neko puca niko ne ide tamo. cuje se bre brate. ako nekog ima u blizini normalno da neces pucati.

uostalom, rekoh da su me na to streliste uputili i policajci i neki clanovi safari kluba, recima "preskoci preko guma i pucaj, niko nece da te dira. tu svi pucaju". ja sam to preskakanje kao nelegalnu radnju izbacio (lazem, debeo sam pa me mrzi Smile ) i dosao gospoCki, PUTEM (nekih 300m vise pesacenja). doduse nisam pucao, samo "snimio" streliste i odvezao se dalje. sad, nije moje da odlucujem u tudje ime da li ce ici ili nece. Confused
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Indjijanac
 ti kolega stvarno misliš da je dovoljno da se u narodu zove strelište i da tamo može da se bezbedno pucaKrsti ,pa zašto oda služi obezbedjenje oko strelišta za vreme pucanja?Šta ako se još jedan takav kao ti počne šunjati okolo i peskakti gume?Djavo nikad nespava,misliš li da bi u slučaju takvog nesretnog slučaja mogao da kažeš da si u pravu?
stvarno me nekad iznenadjuju poneki ljudi koji nose oružje.svako strelište mora da ima upotrebnu dozvolu i uz to mora da ima i pravilnik o izvodjenju gadjanja u kome treba da budu precizirane stvari kao što je obezbedjenje,rukovaoc ili starešina strelišta ,način izvodjenja gadjanja,linija punjenja i pražnjenja oružja....
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
ssekir75
 mozes da se krstis, ali veruj mi da kad se pripuca listom svi koji nemaju posla tu se sklanjaju od strelista. znam, porastao sam blizu jednog vojnog poligona (vrlo je blizu mog sela). ako neko i ima posla tamo, zna kako, tj odakle da pridje. zna se gde je linija vatre, a gde je reon meta. i tu nema zezanja. da li ti mislis da je moguce obezbediti povrsinu nekih 7-8 puta 12km? nije, bar ne potpuno. znam iz rodjenog iskustva, upravo sa tog poligona. "stra lojze cuva, a ne vrzan ker" kazu kod mene.

malcansko streliste je odlicno napravljeno. izolovano je, zaklonjeno, sa usecima i grudobranima. nije obicna ledina koja se zove streliste. meni se ne svidja samo tlo, ima dosta krupnog kamenja i smatram da postoji mogucnost rikoseta. no od toga jedina opasnost moze donekle da preti strelcu, jer je sve ostalo useceno u brdo i skoro je nemoguce da zrno napusti prostor strelista (sem ako neko senluci).

i da, od tih guma se vidi ceo prostor jer su pored kapije. reon meta je na suprotnoj strani. put koji sam pomenuo dolazi okolo pravo u reon meta. usput vidis i ima li neko na strelistu i da li se kopa pesak.

strelista, pogotovo karabinska, nisu pravljena po principu "tu cemo". mesta se pazljivo biraju. zato je puno bezbednije pucati na tim strelistima, nego gde stignes, kako se to ima obicaj. da li msilis da ce ti neko reci nesto ako te nadje da reecimo upucavas karabin na vojnom strelistu? nece, jer to radis na bezbednom mestu, predvidjenom za takve stvari. nije ni policija luda da pravi problem gde problema nema.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Indjijanac
 kolega ili nećeš ili nemožeš da shvatiš da u bilo kom primeru nesretnog slučaja si 100% kriv jer nisi preduzeo nijednu meru obezbedjenja,nemam ništa protiv idi pucaj koliko hoćeš,ali nedaj bože bilo kakvog nesretnog slučaja krivica je ogromna i ostaješ bez oružja 100%Indjijanac
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
ssekir75
 kriv si u svakom slucaju, postavio obezbedjenje ili ne. i ostaces bez oruzja, i to stoji. medjutim, koja je verovatnoca da se tako nesto desi? svakako daleeeeko manja nego da pucas na nekoj livadi, njivi, ili u sumi, po principu "evo tu cemo", pa naredjas limenke. pre neku godinu sam bio na "strelistu" babatovo kod elemira. drugari tamo prave moto skup (odlican skup, ako nekog zanima). pa ljudi, ako je ono bezbedno streliste ja sam sveti ilija gromovnik. obicna ledina sa dve kucice. tu bi svakako trebalo tesko obezbedjenje, bez obzira sto se puca samo trap. vojna strelista "peskovi" i "sugubine" su daleko nebezbednija od malcanskog. reon meta je prilicno otvoren, a obezbedjivana su samo iz pravca vatrene linije. sa strane se moglo prici kako oces. kao i na "orescu", "petlovom bojistu", "medji"... ali, svi lokalci znaju da cim se pojavi vojska, ili se cuje prvi pucanj (upucavaju se karabini masovno) vise tamo nema sta da se trazi i sklanjaju se odatle. s razlogom.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Indjijanac
 a šta ako neko neće da se skloni?
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
ssekir75
 kad pripuca sve "petu u du*e" Grin sklonice se svako kad te vidi sa puskom i lepo ga zamolis da se makne iza tebe tih pola sata dok ispucas. jos i lepo popricas sa covekom, steknes novo poznanstvo... ako je bas tvrdoglav dodji drugi put. nece svet propasti ako tog dana nisi gadjao.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Indjijanac
 kolega a jel ideš tamo peške ili na motoru?
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
ssekir75
 u malci nisam pucao. imam plac nekih 4-500m dalje od skretanja za streliste, ostavim motor pa obidjem peske. a i mnogo je uzbrdo pa ne bi da maltretiram motor bezveze. ovde gde pucam povremeno idem kolima, a gde sam nekad pucao (to je ono gde bi isao da sam u nisu) moguce je doci jedino peske ili helikopterom. cak ni traktor ni lada niva ne mogu da pridju.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Indjijanac
 jesi primetio da bolje pucaš sit nego gladan?lovac
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
ssekir75
 nikad mi nije palo na pamet da obracam paznju na tako nesto
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Indjijanac
 pa probaj i to utiče
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Prvi Damski lovački klub u Srbiji LOVAČKA UDRUŽENJA 69 26.08.2016. 22:37
Sadašnje stanje divljači u Srbiji DIVLJAČ 6 27.04.2015. 23:45
Povratak velikog tetreba u Srbiji STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 5 16.10.2013. 19:44
Kako lovci vide budućnost lovstva u Srbiji LOVAČKA UDRUŽENJA 203 10.04.2013. 18:16
Privatizacija lovstva u Srbiji da ili ne? LOVAČKA UDRUŽENJA 234 03.03.2013. 11:13
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,526,326 posete www.srbijalov.com