Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.)


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.)
Lovac Stari
 Ma treba ukinuti i raspustiti sve te Paravan institucije.
I do sada niko od nas nije imao korist od njih.
Mnogima ne vrse vise nikakav posao!
Dobar pogled.
 
Lala
 Po nekim mojim još dubljim razmišljanjima, možda je moguće napraviti gimnastiku sa brojem glasova, za tačke dnevnog reda koje su odradjene!!!! Mislim prvenstveno na izveštaj o radu, fin. izveštaj, i plan rada!!!! Da se ispostavi da nije bilo kvoruma ni za usvajanje tih tačaka!!!!!????
Nemojte da se iznenadite, ako bude nastavka sednice, posipanja pepelom, priča u stilu 'nisam ja tako mislio', i svega sličnog. A možda neki ljudi budu na tom nastavku pevali sasvim drugu pesmu od one koju su pevali na prekinutoj sednici!!!
Možda pokušaju da ubede lovce, da ono što su nazivali crnim, uopšte nije tako, nego da je to crno baš upravio čisto belo!!!
Salto mortale!!!
Evo, nudim opkladu: ako ovo bude tako kako sam sad napisao, ko hoće da se kladi, da mi uplati jednog fazana u komercijali.
A ako ne bude tako, ja plaćam njemu!!! Ko sme da se kladi?

Ovde će tek da bude veselo, a čini mi se da će neko da plati ceh ove zayebancije.
Šansa (mala, malecka, ali ipak šansa) postoji, i možda dodje do preokreta!
Sve je sada na delegatima, i na onim koji su bili prisutni juče, a još više na onima koji nisu bili prisutni, koji su kalkulisali da vide šta će se desiti, ili oni koji jednostavno nisu hteli da učestvuju u cirkusu koji je bio u najavi - znalo se da će nešto poći po lošem, neka se niko sad ne pravi grbav!!!
Sada će da padne lobiranje, ubedjivanje, pritisci, možda i pretnje i zastrašivanja, možda i trgovina glasovima delegata.... Pijaca je otvorena, narednih par nedelja će biti ključno!

A u medjuvremenu je skupština LSV; šta će vojvodjani reći? Kako će se postaviti? Da li će uopšte u tačku dnevnog reda uključiti raspravu o ovome? Ili će sačekati, i pustiti svoje delegate u LSS da opet glasaju podeljeno?
Bliži se, po mom mišljenju, trenutak kada će morati da se kaže 'DŽA' ili 'BU' - nema više vremena za izmicanje, niti za neopredeljivanje.
Sve je na LU i njihovim delegatima. Hitni sastanci UO ili skupština LU, i obavezivanje delegata na to kakav stav da prenesu u skupštinu LSS, i kako da glasaju. Karte će uskoro morati biti otvorene.
Članstvo treba da odluči šta će i kako sa članarinom. Platiti sada, ili ne? Platiti deo, ili sve? Koja je uopšte visina članarine? Šta se dobija u članarini?
Luda kuća nastala, ništa se ne zna!!! Eto to je jedan pogled na nešto što se zove 'visoka politika', od koje običnim lovcima pripadne muka, kad vide samo deo dešavanja!
Ovde će u svemu ovome najviše profitirati Telekom i Telenor, kada sad počnu telefoni da rade!!!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
mirko knezevic
 Kada sve ovo procita normalan lovac posten,koji na prvom mestu voli covek lov druzenje prirodu,debelo ce se zapitati zasto da placa lov i uopste ide u lov. Ovo je blago receno totalno rasulo i kolaps LSS zarad nekih svojih licnih interesa. Katastrofa totalna katastrofa kolaps,pa ovo ni Hickok ne moze da rezira kolika je zavrzlama. Sad neka nam je bog u pomoci.....
Srbija do Tokija!


Kolce Tri prsta 2
 
Gedza66
 

Lala kaže:
Po nekim mojim još dubljim razmišljanjima, možda je moguće napraviti gimnastiku sa brojem glasova, za tačke dnevnog reda koje su odradjene!!!! Mislim prvenstveno na izveštaj o radu, fin. izveštaj, i plan rada!!!! Da se ispostavi da nije bilo kvoruma ni za usvajanje tih tačaka!!!!!????
Nemojte da se iznenadite, ako bude nastavka sednice, posipanja pepelom, priča u stilu 'nisam ja tako mislio', i svega sličnog. A možda neki ljudi budu na tom nastavku pevali sasvim drugu pesmu od one koju su pevali na prekinutoj sednici!!!
Možda pokušaju da ubede lovce, da ono što su nazivali crnim, uopšte nije tako, nego da je to crno baš upravio čisto belo!!!
Salto mortale!!!
Evo, nudim opkladu: ako ovo bude tako kako sam sad napisao, ko hoće da se kladi, da mi uplati jednog fazana u komercijali.
A ako ne bude tako, ja plaćam njemu!!! Ko sme da se kladi?

Ovde će tek da bude veselo, a čini mi se da će neko da plati ceh ove zayebancije.
Šansa (mala, malecka, ali ipak šansa) postoji, i možda dodje do preokreta!
Sve je sada na delegatima, i na onim koji su bili prisutni juče, a još više na onima koji nisu bili prisutni, koji su kalkulisali da vide šta će se desiti, ili oni koji jednostavno nisu hteli da učestvuju u cirkusu koji je bio u najavi - znalo se da će nešto poći po lošem, neka se niko sad ne pravi grbav!!!
Sada će da padne lobiranje, ubedjivanje, pritisci, možda i pretnje i zastrašivanja, možda i trgovina glasovima delegata.... Pijaca je otvorena, narednih par nedelja će biti ključno!

A u medjuvremenu je skupština LSV; šta će vojvodjani reći? Kako će se postaviti? Da li će uopšte u tačku dnevnog reda uključiti raspravu o ovome? Ili će sačekati, i pustiti svoje delegate u LSS da opet glasaju podeljeno?
Bliži se, po mom mišljenju, trenutak kada će morati da se kaže 'DŽA' ili 'BU' - nema više vremena za izmicanje, niti za neopredeljivanje.
Sve je na LU i njihovim delegatima. Hitni sastanci UO ili skupština LU, i obavezivanje delegata na to kakav stav da prenesu u skupštinu LSS, i kako da glasaju. Karte će uskoro morati biti otvorene.
Članstvo treba da odluči šta će i kako sa članarinom. Platiti sada, ili ne? Platiti deo, ili sve? Koja je uopšte visina članarine? Šta se dobija u članarini?
Luda kuća nastala, ništa se ne zna!!! Eto to je jedan pogled na nešto što se zove 'visoka politika', od koje običnim lovcima pripadne muka, kad vide samo deo dešavanja!
Ovde će u svemu ovome najviše profitirati Telekom i Telenor, kada sad počnu telefoni da rade!!!


Ne jednog, plaćam dva komada i daće bog da platim a oslobadjam te obaveze ukoliko ne budeš bio u pravu. Lovište "Kaćke šume". Reci samo datum. B)
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
matrix23
 Gedzo zamolio bih te samo da preneses tvom predsedniku i delegatu Zvonetu da sto se tice ponasanja oko Lss najbolje za sve ce biti da rade samo suprotno od onoga sto im kaze Janjic . Tako ce Srpsko lovstvo biti na dobitku gledano sa moralnog, ljudskog, pa i pravnog aspekta. A kad postanemo pravna drzava ,svako ce dobiti zasluzeno. To je vreme blizu.
 
chaki
 Ne treba mi vise nijedan savez. DOLE SVI SAVEZI jer sa ovakvim ljudima ni savez ne moze bolji da bude.

CAO ZDRAVO 
O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru.
 
slavaplana
 Nisu problem SAVEZI vec ljudi koji vode SAVEZE!!!!!
Tu treba traziti krivce!!!!

BANDA koja je tu po 20god. sa pipcima do KINE!!!!!!!!!!!!!

Pustili zile ko da im je to tata ostavio!!!
 
Lala
 Biće svašta ovih dana, vidim ja...
Čini mi se da se situacija menja maltene iz sata u sat, neke pozicije su izgleda dobrano uzdrmane, drugo iznenada ojačane!

Mislim da je količina ružnih stvari dostigla neku kritičnu tačku, kada je i onima koji su navikli na sve i svašta, valjda prekipelo. Sad samo treba sačekati i videti. Svašta se dešavalo juče, i u sali, a naročito izvan sale Vet. fakulteta.
Neke stvari na skupštini nisu smele da se dese, a još manje neke stvari izvan sale! Mislim da je tek danas dobar deo ljudi shvatio veličinu krize, pa se sad gleda da se ispegla situacija, a neki su izgubili živce.
Čekamo rasplet...
Kako god, jučerašnja dešavanja neće, čini mi se, proći tek tako.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Indjijanac
 LSS treba da postoji ali ljudi koji sede u njemu treba da znaju da su tu da bi zastupai interese lovaca jer to i jeste cilj postojanja LSS
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
DakiNS
 Jeste Indjijanac LSS treba da postoji ali nikako sa ovaom garniturom pa ona je zaslužna za sve ovo do sada. I najgore od svega je njihova bahatost , jer ako budemo dobri pustiće nas da gledamo i dalje kako kradu ,rasipaju i bahate se!Angry
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Miroslaw
 ako realno sagledamo situaciju stav nas normalnih ljudi i lovaca je da se manje rasipa, vise ulaze u lov,da strucna sluzba radi svoj posao i td... i time bi dobili veliko unapredjenje lovstva u zemlji sto je pozitivno, sa njihove tacke gledista ovako je dobro i nema potrebe za izmenama. Da li mi sto imamo cilj da nesto bude bolje,kvalitetnije,uspesnije,dugovecnije a da za to ljudi samo treba posteno da rade svoj posao, da li mi trazimo nesto nenormalno ili je ovo celo drustvo otislo dodjavola posto je ocito po njima dobro sve suprotno od ovoga sto sam nabrojao. Svojim ponasanjem uspeli su da demoralisu lovce, ucinili su da postoji veliko osipanje clanstva a o tome kako je to uticalo na kompletno lovstvo nema reci da to definisem bruka..pa mi ovde pametujemo i kukamo na 68 strana i ko zna koliko jos na drugim forumima a sve se menja jako sporo i komplikovano umesto da bude jako prosto i efikasno jednostavnom kontrolom ima rezultata izvolite nastavite sa radom, nema rezultata- zao nam je dovidjenja. A u nama ima toliko pozitivne inicijative da neko tamo uvidi da nesto nije kako treba pa cita li neko iz vlasti ove nase upise ili ih samo citaju oni sto im se drma fotelja.
 
slavaplana
 Lepoje kad mozes sluzbenim autom od 30.000eura da se vozikas,kad mozes da za mobilni 10 radnika da potrosi 24.000eura gde su i fiksni telefoni,lepo je kad Predsednik Nadzornog odborasmatra da je uredu, na ime knjigovodstvenih usluga LSS na privatnu firmu uplate 6.500eura!!Lepo je kad za reprezentaciju potrose 8.000eura sve je to lepo ali DOKLE????

Pokloni,letovanja ,plate kao u NASI..........DOKLE?

Sve dokle MI to budemo trpeli!!!!

Ko ce posle svega sto se desilo bilo sta da pregovara a Popovicem??

Kako sesti za sto sa nekim koji Vas po ko zna koji put obmane,slaze?
Dogovori se jedno sa Drzavom a prica drugo ,dogovori se jedno sa LSCS a radi drugo!!!

Takav covek moze samo da podnese NEOPOZIVU ostavku i on i Predsednik Skupstine TICA jer su UPROPASTILI LSS!!!!!!NAPOLJE SVI IZ LSS!!!Kako se resiti ove gospode????
METLOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Lala
 Kolega Sir Miroslaw, čitaju SVI ovo što pišemo! Skoro bukvalno SVI.
Napisao bih ja sam još 1068 strana ako treba, samo da se ovo mrcvarenje i čerupanje srpskog lovstva prekine. Pa čitaju ovo i ljudi iz susednih država, i naši ljudi širom sveta, koji su lovci.

Mislim da treba biti strpljiv još nekoliko dana, vidiš da i ja zadnja dva dana pišem 'pod ručnom', nije to bez razloga. Treba dati šansu da se unutar lovačke organizacije stvari reše, i mislim da je ovo poslednja šansa. A znam da ima ljudi, koji sad hoće da to urade, i koji mogu to da urade.
Što se mene tiče, neću da komentarišem suviše u ovom trenutku, znam šta se dešava, i verujem da će dobar deo problema biti rešen, naravno, uz neke bitne, čak vrlo bitne promene, u svakom smislu!
Kako sada stvari stoje, mislim da nismo baš džaba krečili!
A pozdravljam kolegu Chakija, neka poseti jednu zgradu u Makedonskoj ulici, u oglasno odelenje, u vezi one naše opklade! Grin

Samo čekam, kad prodje rasčišćavanje situacije, a počeće da se rasčišćava vrlo brzo, da se počnu javljati zaslužni, zabrinuti, oni koji su 'lepo govorili' (ali po kuloarima), dok javno nisu smeli da zucnu.... E njih čekam, sa merakom. Mislim na sve one koji su na sednicama ćutali i aminovali, na sve one koji su učestvovali u ujdurmama, na sve oni koji su duvali u istu tikvu sa onima, na kojima će se kola sada slomiti.

Ako sam mogao da pišem redom o onima za koje sam smatrao da ne rade dobro, sa još većim guštom ću da pišem o onima koji su to odobravali. I neka niko ne pokušava da dobije 'boračku penziju', ako je otišao u partizane '45. godine u martu!

Prosto mi je neshvatljivo, da na drugim lovačkim portalima nema ama baš ni jedne reči o ovim turbulentnim dogadjajima! NI SLOVCE! Neki koji za sebe misle da su 'perjanice informisanja u lovstvu', sad čuče kao pokisli, i ne oglašavaju se? Opalo perje, sa perjanice? Drugi se prave englezi... Drage moje kolege, šta se to dešava sa vama? Pa kako vi to informišete lovce?
Ko bude smatrao da se odnosi na njega, sam se prepoznao!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
elko
 Sve što se događalo na sednici Skupštine LSS 25.02.2012 godine samo je pokazalo još jednu nemoć rukovodstva LSS i želju da stanje u lovstvu Srbije ostane nepromenjeno u korist dela stručne službe, pojedinih članova UO koji su prespavali sve što se dešavalo poslednje 3-4 godine i posebno predsednika LSS koji nije dorastao da bude na čelu organizacije koja je nekada bila respektabilan faktor.
Ono što se dešavalo u pozadini još je bilo gore i više je ličilo na vašarske prepirke i nadmudrivanja dobro zagrejanih varašlija.
Zvižduci, dobacivanja pokušaji da se bilo ko ko drugačije misli omalovaži, isprovocira, na samoj skupštini, zamenili su korektna pitanja, komentar ili predlog kako dalje.Pojedini prisutni, koji su već duže vreme na razini koja ne priliči članovima skupštine, svojim ponašanjem brukaju one koje predstavljaju i u skupštini samo dokazuju kako rade i u svojim sredinama.Na skupštini se nije moglo čuti ni jedna reč o podizanju fondova divljači
( svako bi trebao da pogleda strategiju razvoja lovstva Srbije za 10 godine i rezultate koji su ostvareni u odnosu na planirane), o stvaranju drugačije klime u lovstvu, boljoj organizaciji u LU, podizanju kadrovskih potencijala u LU njihove opremljenosti, i još mnogo toga.
Postaje svima trn u oku kako to LSCS sa članarinom od 300,00 dinara izdražava 2 radnika, štampa 4 broja Lovačkog Glasnika u tiražu od 20.000 komada ( prvi broj je bio na 48 strana )i osigurava svoje članove ( svakog lovca pojedinačno po spiskovima koja su dostavila LU ) .Trn u oku je i to što je skoro svako LU član LSCS uspelo da konkuriše za dobijanje sredstava po oglasu MPTŠiVP za povraćaj iz fonda za razvoj divljači ( svi projekti su odobreni u toku je formiranje dokumentacije za uplatu avansa) najviše zahvaljujući radu službe LSCS koja je pravovremeno obavestila svoje ( i ne samo svoje ) članove i pomogla u izradi projekata po oglasu.Trn je što to LSS nije u istom odnosu uradio za svoje članove.Trn je i što je ministarstvo pokazalo kako se gazduje sa lovačkim parama i da članarina ne služi samo za lične dohodke stručne službe LSS, nerazumno bezobraznu reprezentaciju, troškove knjig.usluga, naučne radove od kojih niko u Srbiji ili skoro niko nema koristi. troškove mob.telefona i dnevnica od kojih bi svako morao da se postidi.Bezličnost onoga koji vodi LSS koja je dokazana i u postupku donošenja Zakona o divljači i lovstvu urušava sve što postoji 125 godina ( 10 godina više nego što postoji LSS ),njegova nedoslednost, nedostatak harizme koju Vođa mora da poseduje sve više utvrđuje put raspada LSS ovakvog kakav je.Ko nije bio u strukturama LU od predsednika Sekcije pa nadalje nikada ne treba da bude na čelu nekada moćne organizacije pogotovu kada nema altruistički cilj već gradi sebi imidž na lovačkim parama.
Skupština je prekinuta zbog nedostatka kvoruma, napuštanja sednice od strane onih koji žele drugačije i koji 3-4 godine ukazuju na pogrešnu politiku i koji su na nesreću preglasavani od glasačke mašine čiju okosnicu čine oni koji žive na leđima lovaca Srbije, napuštanja onih koji su dovoljno čekali da se establišment lovstva smiluje i krene u reorganizaciju LSS u povratak volonterizmu i zadiranju u suštinu problema, onih koji rade i grade sa članarinom od samo 300,00 dinara a što smeta onima koje svi znate i poznajete a koji žive na našim grbavim lovačkim leđima.Mogli su kako hoće ali nemogu dokle hoće.
Videćemo kako ćemo dalje.U svakom slučaju nije dobro ali biće bolje ako svi budemo bolji.
 
bturjane
 Citam ove pisanije kolega i mogu vam reci lakse bi razumeo zavrzlame u juznoamerickim serijama nego zaplet ko s kim,gde i kako u LSS,ali ajd i ja da ponovim ma ljudi sve ove terevenke oni prave s NASIM parama,necemo vise da placamo savezu ni dinar i pustimo ih da se sami podave medjusobno kad nema suske pocece sami da bezi i da se ujedaju samo treba da ih pustimo da ih nosi matica bez pardona ili kao kad medju stence bacimo kost buhahahahaha 
ma nasrcu bre rodjo mora se branim,a ti zapadnjaci kvarni su ko muckovi al sam naso pravu pusku AA-12
 
Lala
 Pogrešno je razmišljanje, po meni, ići na logiku ko je sa kim, ko je protiv koga, ko kome pominje familiju, i slično.
Ove se ne radi o utakmici, ko će da pobedi, nego se radi o budućnosti lovstva i LSS, u Srbiji.
Oni koji bi da konzerviraju stanje, misleći da je to najbolje rešenje, mislim da debelo greše. Prošle su '80.-te i '90.-te godine, pa i prvih par godina ovog vek. Okolnosti i sutacija je potpuno drugačija nego što je bila - mora da se menja. Oni koji to ne razumeju, sami sebe diskvalifikuju (ovde mislim na deo rukovodstava i stručnih službi).
Struka profesionalcima - funkcije u savezu volonterima! I ćao! Profesionalne usluge koštaju, ali kad platiš, onda možeš onog kojeg si platio i da 'hvataš za gušu' ako njegov rad nije odgovarajući. A savezima odrediti članarinu onoliko koliko je potrebno samo za trokove poslovanja, i ništa više. Profesionalcima platiš onoliko koliko ugovoriš odredjeni posao, kao što ugovaraš posao sa automehaničarem, molerom, ili bilo kojim drugim profesionalcem, koji taj posao radi.
Profesionalni lovočuvari, profesionalni upravnici lovišta, profesionalni planeri.
Nema više rokanja po lovištu, zato što je neki predsednik LU to odobrio ovom ili onom. Nema više kulena i kobasica po pušnicama, po sistemu 'dobio sam' ili 'otpucao sam, dao mi predsednik'. Ali isto tako, ugovorom o radu profesionalaca, preciziraš i odgovornost onog kojeg plaćaš! Pa ako upravnik lovišta ili lovočuvar tolerišu rokanje po svemu što mrda u lovištu, onda će da snose i odgovornost za tako nešto!
Ista stvar je i sa planerima: ako naručujem posao izrade LO ili GPGL, onda ću da tražim ponude od nekoliko firmi ili pojedinaca, koje to mogu da rade. Ako mi planer ne odradi planska dokumenta iz prve, ili ako budu odbijena iz nekog razloga (uz pismeno objašnjenje zašto se odbija), onda će planer morati da radi ponovo, o svom trošku, i da nadoknadi eventualne štetne posledice loše uradjenog planskog dokumenta. A posao će dobiti onaj koji ponudi najbolje uslove! Ili, ako mi ne odgovaraju cene na tržištu, onda ću formirati svoju stručnu službu, zaposliti ljude, i raditi planska dokumenta i za svoje potrebe, a ponuditi tu vrrstu usluge i drugima na tržištu!
Prosto i jednostavno!
Savez(i) će raditi polaganje lovačkih ispita, ocenu trofeja i zastupanje svojih članova u medjunarodnm organizacijama. Gde će i u koliko orgganizacija neki savez biti član, to je stvar njihove odluke. CIC i FACE jesu snažne organizacije, ali treba odvagati da li se isplati nekom, da plaća nemalu članarinu, ili da bude član tih organiizacija preko saveza. To je već jedna druga priča, trenutno u drugom planu.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
kelt
 jel konacno PUKLA TIKVA i ako je !!!!!!!!!!!!Angry
a nekima izgleda da je i crkla krava koju su dobro muzliOgovaranje
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
Gedza66
 

Lala kaže:
Pogrešno je razmišljanje, po meni, ići na logiku ko je sa kim, ko je protiv koga, ko kome pominje familiju, i slično.
Ove se ne radi o utakmici, ko će da pobedi, nego se radi o budućnosti lovstva i LSS, u Srbiji.
Oni koji bi da konzerviraju stanje, misleći da je to najbolje rešenje, mislim da debelo greše. Prošle su '80.-te i '90.-te godine, pa i prvih par godina ovog vek. Okolnosti i sutacija je potpuno drugačija nego što je bila - mora da se menja. Oni koji to ne razumeju, sami sebe diskvalifikuju (ovde mislim na deo rukovodstava i stručnih službi).
Struka profesionalcima - funkcije u savezu volonterima! I ćao! Profesionalne usluge koštaju, ali kad platiš, onda možeš onog kojeg si platio i da 'hvataš za gušu' ako njegov rad nije odgovarajući. A savezima odrediti članarinu onoliko koliko je potrebno samo za trokove poslovanja, i ništa više. Profesionalcima platiš onoliko koliko ugovoriš odredjeni posao, kao što ugovaraš posao sa automehaničarem, molerom, ili bilo kojim drugim profesionalcem, koji taj posao radi.
Profesionalni lovočuvari, profesionalni upravnici lovišta, profesionalni planeri.
Nema više rokanja po lovištu, zato što je neki predsednik LU to odobrio ovom ili onom. Nema više kulena i kobasica po pušnicama, po sistemu 'dobio sam' ili 'otpucao sam, dao mi predsednik'. Ali isto tako, ugovorom o radu profesionalaca, preciziraš i odgovornost onog kojeg plaćaš! Pa ako upravnik lovišta ili lovočuvar tolerišu rokanje po svemu što mrda u lovištu, onda će da snose i odgovornost za tako nešto!
Ista stvar je i sa planerima: ako naručujem posao izrade LO ili GPGL, onda ću da tražim ponude od nekoliko firmi ili pojedinaca, koje to mogu da rade. Ako mi planer ne odradi planska dokumenta iz prve, ili ako budu odbijena iz nekog razloga (uz pismeno objašnjenje zašto se odbija), onda će planer morati da radi ponovo, o svom trošku, i da nadoknadi eventualne štetne posledice loše uradjenog planskog dokumenta. A posao će dobiti onaj koji ponudi najbolje uslove! Ili, ako mi ne odgovaraju cene na tržištu, onda ću formirati svoju stručnu službu, zaposliti ljude, i raditi planska dokumenta i za svoje potrebe, a ponuditi tu vrrstu usluge i drugima na tržištu!
Prosto i jednostavno!
Savez(i) će raditi polaganje lovačkih ispita, ocenu trofeja i zastupanje svojih članova u medjunarodnm organizacijama. Gde će i u koliko orgganizacija neki savez biti član, to je stvar njihove odluke. CIC i FACE jesu snažne organizacije, ali treba odvagati da li se isplati nekom, da plaća nemalu članarinu, ili da bude član tih organiizacija preko saveza. To je već jedna druga priča, trenutno u drugom planu.


Da li tu nešto treba ili se može dodati. "Pošto smo mi sa ovog portala neka nedefinisana grupa nezadovoljnika, koji bez osnova s..u po internetu", naročito na ovoj i sličnim temama, SIGURAN SAM, da ljudi koji uredjuju ovaj portal, neće obrisati neki upis koji može argumentovano odgovoriti ovakvim razmišljanjima. Ne samo razmišljanjima već i predlozima koji već sutra mogu biti predlog rešenja svim nadležnim za konačno definisanje i uredjenje ove oblasti.

Ukoliko postoji sumnja da će ljudi koji vode i uredjuju ovaj portal, obrisati svako drugojačije mišljenje, to se može uraditi preko drugih sličnih foruma.

Iskreno, voleo bih da čujem i neko drugo argumentovano mišljenje od ovog koje sam napred citirao a pogotovu mišljenje našeg, još uvek predsednika LSS Zorana Popovića, našeg još uvek, predsednika Skupštine Marka Ticu, odnosno, voleo bih da ovde javno iznesu svoje mišljenje svi još uvek, članovi upravnih odbora LSS i LSV. Da javno iznesu kontrargumente o ovome što je napred izneo Lala.

Siguran sam da se ovaj forum čita i od njihove strane i da to ne bi trebao biti problem. Samo treba dobra volja a naročito ARGUMENTIi.

Ono što mene zabrinjava u citiranom Lalinom upisu je pojava nekih "tehničkih grešaka" u njegovom pisanju. Da li je naše a naročito njegovo pisanje (i gubljenje slobodnog vremena) dalo neke rezultate, to najbolje "oni" znaju ali sam siguran da je Lalinina tastatura ostala bez boje i da je to jedini uzrok pojave "tehničkih grešaka"u njegovom pisanju. Pa i ta tastatura je za neku normalnu upotrebu.

Mislio sam da ovom prilikom izjavim i neke rači zahvalnosti Lali, zato što je prednjačio u "serendanju na internetu", koje je očigledno ili će očigledno dati REZULTATE. Ali neću, jer znam da će me oterati u k...c, a još uvek se nismo ni videli ni lično upoznali.

Ukoliko želimo da se Lali u narednom periodu ne dešavaju "tehničke greške u pisanju", možda bi Sremac 75 mogao da pokrene akciju da čoveku za njegovih 7057 upisa, od dobrovoljnog doprinosa članova ovog foruma, nabavimo prenosni računar ili tastaturu sa vidljivom bojom. Zaslužio je bre braćo (siguran sam da se pojedinci iz LSS i iz LSV neće složiti sa ovom mojom konstatacijom).

Lalo, hvala tebi i svim ostalim članovima ovog foruma, koji su pomogli da nam se podignu trepavice, kako bi progledali svojim očima. Sreću i zdravlje, tebi i svim kolegama sa ovog foruma, (bez obzira na njihovo razmišljanje).Bravo 2B)
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
slavaplana
 MENE AKO SE SETE, SETE SE........................ROFL
 
DakiNS
 Kolega Gedžo pa odavno pozivamo sve koji su prozvani da napišu nešto i demantuju nas. Smatram da niko neće obrisati argumentovan upis bilo koga . Brisani su upisi koji su uvredljivi , omalovažavajući , koji optužuju bez argumenata ili su laž .Samo tu postoji jedan veeeeliki problem , a to je NEMA KONTRAARGUMENATA jer su naši upisi istina. A prozivani , (svi osim temudjina koji se lažno predstavio) nisu imali petlju da bilo šta napišu u svoju obranuLovac 3
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
NESTAJE LI LSS? LOVAČKA UDRUŽENJA 1239 02.06.2024. 12:41
Ptičji svet koji nestaje DIVLJAČ 8 07.11.2014. 15:00
Članarina 2013 LOVAČKA UDRUŽENJA 89 25.02.2014. 10:15
Skupština LSS 16.03.2013. LOVAČKA UDRUŽENJA 64 06.03.2013. 21:07
CENOVNIK LSS za lovnu 2012/2013 PROPISI O LOVU 7 17.12.2011. 18:24
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 19
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,444
Najnoviji član: Hunternight1

Poslednje vesti
Naknada štete od divljači
Orlovo oko
Pirot
14. Међународни сајам лова, риболова и ловног т...
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,525,764 posete www.srbijalov.com