Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.)


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.)
Lala
 Nenade, hajde malo crnog humora: sećaš se da su 1991. godine slovenački lovci zarobljavali one naše momke što su ih poslali odavde na granične prelaze? Znaš ti kakva je to sila lovačka u SLO Smile.
Lovac Stari, verujem da su organizovaniji od nas, svakako, ali nije tako teško biti organizovan, kad imaš platežno sposobne lovce. Pa čoveče, ovde gledam u radnji kako lovci kupuju patrone 6 i 8, na komad!?! Kaže neki dan jedan prosečan čovek prodavcu 'dajte mi 5 komada patrona 32 gr, osmice'... Čovek ima za toliko, i eto... I puca samo zicere, kad mu fazan sleti na cev! E hajde sad ti njega organizuj, majke ti!
Za lovokradju sam siguran da se neće smanjiti, naprotiv, mislim da će se povećati, kad masa lovaca ne bude mogla da plati članarinu. Takvi će, pre ili kasnije, doći u iskušenje da krišom nešto 'zveknu', veruj mi, naročito ako im je lovište pod nosom!

Hajde da ne lutam po sajtovima, neka mi neko ukratko napiše kako su organizovani lovci u SLO, koje su članarine, koliko izlazaka imaju godišnje itd.
Samo da imamo u vidu da je prosečna plata u SLO nešto blizu 1000 evra, a u Srbiji oko 250 evra.
Zaista bih voleo da znam situaciju u SLO, hajde, bacite neku info!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
yoki hant
 Pa jedan prijatelj sa drugog foruma inace Slovenac rece da je clanarina 100 evra u Sloveniji i da u okviru clanarine njihova takozvana udruga kao nasa sekcija ima lep fond divljaci za odstrel plus 40 sati rada u lovistu, a kod nas ce procvetati lovokradja u to sam siguran a i kod nas lako 1000 evra se smanje na 20 pa me nista nece iznenaditi ako nam posalju saopstenje da svako ko poseduje lovacko oruzje mora da ga preda na unistenje jer je to suprotno bezbednosti , jer kod nas u zemnji je sve najbolje kako se nasi politicari umeju hvaliti i mi idemo korak ispred celog sveta ,samo su izgleda pomesali brzine pa ubacili u rikverc pozdrav svim pravim lovcima DOBAR POGLED
 
nenadx
 lalo, humor jeste crni,a i poucan,kako se to radi.Sto se tice organizovanosti i to je deo istine.Neko je dobro ukleo ovu prelepu zemlju(to mi je najlakse da kazem)Nas narod zna da postuje i zakon i ...kada mu okruzenje pruza osnovu.Ovo navodi svakako da ako zakon bude u velikom raskoraku sa potrebama lovaca....Svakako treba ocekivati lovokradju jos vecu.Ishod ne znam.Znam da se sve moze uskladiti,ako se hoce.Dobro bi bilo kada bi yoki hant preneo i za koliko odstreljuju lovci Slovenije muflone,divokoze,jelene,srndace....Pa se i tu vidi u poredjenju sa standardom pristupacnost lova.Sta sprecava nase da nadju balans,nista osim licne pohlepe.Pa normalno je da takvi kakvi smo,uzmemo sami ono sto je po logici nase.Ko je pravio fazanerije,radio cuvao,pa sada opet otimacina i sputavanja
Dobar pogodak
 
yoki hant
 Odgovor za 100 e clanarine u Sloveniji i 40 sati rada u lovistu , jedan srndac stariji od 2 godine i jedan Gams (divokoza) , a kod nas i sad clanarina nije toliko mala ali nije pojenta u clanarini nego resile gazde da kad imaju sve imaju i svoja lovista j....a stvar prestiza samo 126 za i gotovo
 
Lala
 Pa onda u SLO nije velika razlika u visini članarine, i u obavezama lovaca, u odnosu na nas! Kod mene u LD članarina je 80 evra, plus 3 obavezne akcije po 8 sati = 24 sata, plus brojanje divljači... Vrlo slično kao u SLO. Samo što su njihove plate oko 5 puta veće od naših, i što oni imaju godišnje po srndaća i divokozu, plus sitnu divljač. A ja mogu da odstrelim srndaća samo ako platim.
Znači, problem je u gazdovanju fondom divljači, i u obavezama prema LU i LSS. A na čega se potroše silne paruštine prikupljene od valjda 100 hiljada lovaca, to samo Bog zna, i ovi iz predsedništva LSS.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 E moj Rodjo,nasa LD samo gledaju koja ce cena clanarine da bude a ne gledaju
kako je sa lovokradjom i kakav je fond divljaci.
Ja od 2006 godine nisam clan drustva,vise ne uplacujem lopovima,kad sam dole i kad resim da idem u lov
ja lepo odem u komercijalu i lovim sta mi se lovi.
 
Lala
 Rodjo, evo kod mene u LD, dvojica mojih odličnih kolega, sa kojima sam lovio od početka, ove godine neće da uplate članarinu, nego će lepo samo u komercijalu... Sve više je sličnih najava, pa će se valjda opametiti lovci, ili će LD spasti na niske grane! Što manje lovaca u LD, to članarina po jednom lovcu mora biti veća da bi LD moglo da funkcioniše.
A veliko je pitanje i inače šta će se dešavati, u vezi ovog novog seta zakona koji se tiču lovstva.Vrlo tuan
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 Lalo oni ce uciniti sta hoce,a hoce ono za sta su placeni.Pretpostavljam da je cilj osiromasiti lovista i LD,po poznatom modelu kako su unistena privreda i td,a zatim kupiti sta im odgovara za sitnu lovu,recimo 1 eu.Ali zanemarimo to,uradice sta su naumili.Inace nemora da bude veca clanarina,ako je malo lovaca,yoki hant moze preciznije reci da u SLO clanarina je 100eu a lovaca stotinak.Znaci da je matematika ili ekonomija,nauka moguceg ili kako bese,ja sam slab sa tim.U Kanadi ,americi....odstrel jelena,medveda,,kosta 100tinak dolara i niko te nepita za trofej.Sto je usput da kazem i nebitno,lovac ulovi divljac a ne trofej.To je lov a placanje trofeja je trgovina,ali i to je posebna tema.Nego valjda ce se BG otcepiti od ostatka pa ce biti boljeg kontakta sa narodom od koga se zivi(jesam li rekao neku jeres,ili nesto sto nema veze sa lovstvom.Ako jesam izvinjavam se)
Dobar pogodak
 
canis aureus
 Prava tema! NEMA STA!
Vise puta sam procitao sve napisano pogotovo od "guzonje odozgo"! Sta reci a da ne bude "previse"?!?
Gdegod sam pitao na tu temu odgovor je bio -nista se nezna sigurno al nece biti dobro!-Tako da mnostvo ljudi nije dovoljno upoznato s problemom koji nas ceka.

Sve oteti i sve rasprodati!!
Dok ljudi gladuju, dok seku sebi prste, dok se porodice raspadaju u siromastvu i nemastini ovi drugi se bogate, uzivaju, druze u lovu (tj haraju nasim lovistima)...

Mnogi od nas su bas u lovu mogli bar iole da pobegnu od surove svakodnevnice i bar na trenutak zaborave na sve te probleme "privatizacije" i uzivaju u prirodi, druzenju, lovu, i svemu onome sto nam lov znaci!!! ali eto i to ce nam oduzeti!!!
Krivolov se nece spreciti vec samo pospesiti!!! "Ako ne lovimo mi nece loviti ni ONI!!!" a sve na ustrb divljaci koja ce biti nemilosrdno unistena! A ko ce je uspesno sacuvati??
Da li ce bolje brinuti o divljaci oni kojima je za to placeno ili mi koji je volimo??
.....

Ovo je strasno!! Da li ce nam i dusu oteti?!

Danas je DAN DRZAVNOSTI!
(pa ni turci nas nisu dovoljno ugnjetavali a kamoli austrougari! sami sebi smo najgori!)

-IZVINJAVAM se Forumu ako sam prenaglio i ako sam rekao nesto sto nije za forum i ako smatrate da je tako vi ovo brisite ali to je moje misljenje podstaknuto "zakonom protiv svog naroda koji je stvoren na mitu i korupciji"
...a sta reci a da ne bude previse!?!
 
Lala
 Momci, što se mene tiče, sve što ste napisali je OK.
Zadnjih nedelja sam igrom slučaja bio u nekoliko mesta, i razgovarao i sa lovcima. Svugde ista priča: niko ništa još ne zna, niko ništa ne preduzima, jer ne zna šta bi trebao, jedino je zajednička strepnja kako će se dalje razvijati situacija u vezi ovog problema, za koje je nadležno ministarstvo poljoprivrede.
U medjuvremenu 10.02., u okolini Pančeva je u krivolovu uhvaćen izmedju ostalih i savetnik pokrajinskog ministra poljoprivrede i savetnik republičkog ministra trgovine, hvala lepo!!! E možda je baš taj savetnik uticao na pisanje ovakvih nakaradnih zakona!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Pa da ti glavasi i oni koi imaju bar malo moc i na dobrom polozaju oni su najveci stetnici po divljac,svugde imaju protekcije.
Samo ostroAngry
 
Kile_
 momci,sta se desava po ovom pitanju?
uplacujete li clanarinu za lovnu 2010/2011??
koliki je iznos kod vas?
mi placamo 10500 RSD
Samo 300 i 4x4
 
canis aureus
 "Riba od glave smrdi"!
Takvi nam kroje!

a clanarina se placa kao da je sve po starom.
 
Lala
 Plaća se članarina po starom, još ovu godinu. Za sledeću 2011. sam Bog zna kako i šta će biti.
Prvo moraju LU i LD da se preregistruju ( u d.o.o. ili AD) po novom zakonu o udruženjima gradjana. Onda tako preregistrovana LU ili LD konkurišu na javnom konkursu za dodelu lovišta na upravljanje - ponude cenu zakupa, pa ko da više, da li dosadašnje LD ili neka privatna firma, ili pojedinac... LU ili LD koja budu dobila lovište u zakup, formira cenu članarine koja pokriva trošak zakupa i troškove poslovanja LD d.o.o., onda odustanu članovi koji ne mogu da plate povećanu članarinu, pa onda ostali moraju da plate još više. Onda LD moraju da polože garanciju (bankarsku ili hipoteku na nekretnine članova UO i predsednika) za fond divljači. Onda Komisija ministarstva koju formira ministar prisustvuje prebrojavanju divljači. Onda ministar svojim aktom odredi koliko lovnih karata može da bude izdato za odredjeno LD. Posle toga se lovci na skupštini LD posvadjaju oko lovnih karata, ako ih ne bude dovoljno za sve članove. Onda dodju krivolovci i maznu iz lovišta odredjeni broj krupne divljači. Tu se pojavi manjak divljači u odnosu na realizovani prijavljeni odstrel, i onda država iz položene garancije naplati manjak. Onda se lovci na sednici UO ili na Skupštini LD, posvadjaju oko toga ko nije dobro čuvao divljač. Tu nadrlja i lovočuvar i njegovi pomoćnici. Lovnik isto nagrabusi, i podnese ostavku. Predsednik i članovi UO se pobune zašto njihova imovina da bude garancija, i oni podnesu ostavke, da ne bi ostali bez kuća ili stanova. I onda se lepo raspadne LD, i od lova nema ništa! A lovište se ponovo ponudi na javnom konkursu.
Da li vam ovaj scenario deluje realno? Realan je, još kako!!!
Srećna Nova 2011.!!!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Mi smo tu nemocni kako oni odluce tako ce nam i biti,pa kome se svidja svidja a kome ne to mu je.Eeee Rodjo sta se docekaHisterianSmean
 
Kile_
 i to sto kaze boban ,kako god da bude,sta god budu odlucili,mi tu ne mozemo nista da menjamo,a ni da se protivimo.neka nam je bog u pomoci Smile

Samo 300 i 4x4
 
Boban
 Pa sta nam drugo preostaje ,ko hoce da uplati hoce ko nece nece i sta sad.Ali sam ubedjen da ce lovokradje biti jos vise.
Ja lov ne uplacujem vec 4 godine,kad dodjem u Srbiju ja odem u komercijalu i lovim sta mi se cefne a sa lopovima nemam posla.Besan
 
Lala
 Čitao sam pažljivo danas novi 'Lovac' br.3, gde su udarne teme bile promene Statuta LSS, i primene novih zakona vezanih za lov.
Od svega što sam pročitao, jedino sam ukapirao četiri stvari:
1. Ubuduće, svaki lovac će moći da bude član u LU gde to želi, svi pod istim uslovima
2. Lovački ispit će moći da se polaže i pre navršenih 18 godina, a punopravno članstvo počinje punoletstvom, ako je kandidat pre toga odradio pripravnički staž
3. Članarina LU za LSS ostaje 1000 din. po lovcu (75000 lovaca x 1000 dinara = 75 miliona dinara= 750.000 evra za naše rukovodioce... Nije loše! A ukupan godišnji prihod od lovnog turizma iznosi u Srbiji oko milion evra...)
4. Lovne karte ubuduće ne štampa i ne izdaje LSS, nego samo distribuira LU (znači, trošak manje za LSS)

U vezi gazdovanja lovištem nisam ukapirao ništa! Da li sva lovišta idu na licitaciju? Šta se dešava sa imovinom dosadašnjih LD? Da li svaki član LU dobija lovnu kartu? Koliko treba da iznosi garancija za fond divljači? Koliko obavezno zaposlenih treba da ima jedno LU (koliko lovočuvara na svakih 1000 ha npr.)? Kako funkcioniše novouspostavljeni 'Regionalni savez'? Ko donosi i odobrava plan odstrela? ...
Ima još otvorenih pitanja, ovo sam samo na brzinu postavio.
Šta ostale kolege misle, koje su još nejasnoće?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 I Rodjo malo li je 750 000e,za rukovodioce.
Pa oni nisu naucnici na svemiruSad
 
rokvic
 Drage kolege..ti 750 000e nije njima dosta...Frown da samo mozete da vidite hjihove honorare,nekakve isplate povodom ovoga-onoga.....to su pozamasne cifre kao da su ambasadori....na veliku zalost, nista mi tu ne mozemo promeniti.....skoro smo se ja i brat vratili iz Hrvacke,tam je lov izuzetno skup...na nase iznanadjenje..clanatina je 500e + radne akcije, dok mi placamo kod nas 10 000znaci nekih 100e, VIDECEMO sta ce biti.. ako nista nadam se da cemo moci sebi priustiti 4-5 komercialnih lovova...
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
NESTAJE LI LSS? LOVAČKA UDRUŽENJA 1234 09.08.2023. 14:49
Ptičji svet koji nestaje DIVLJAČ 8 07.11.2014. 15:00
Članarina 2013 LOVAČKA UDRUŽENJA 89 25.02.2014. 10:15
Skupština LSS 16.03.2013. LOVAČKA UDRUŽENJA 64 06.03.2013. 21:07
CENOVNIK LSS za lovnu 2012/2013 PROPISI O LOVU 7 17.12.2011. 18:24
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,293,579 posete www.srbijalov.com