Lovački portal SRBIJALOV - Novosti


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme
Zaštitari i Milan Ružić bez argumenata, ali ne odustaju

Zaštitari ne odustaju - medijski (i ne samo medijski) pritisak se nastavlja!

Očigledno očigledno pogodjeni razumnom odlukom nadležnih da se zabrana lova grlice odloži za dva meseca, kako ne bi propali već ugovoreni aranžmani u lovnom turizmu i kako bi se izbegla blamaža Srbije kao lovno turističke destinacije, aktivisti 'zaštitara' ne odustaju od daljeg medijskog i ne samo medijskog pritiska na lovce, lovačke organizacije i druge organe, papagajski ponavljajući neke podatke koje samo oni imaju, a koji su pouzdani samo u onoj meri u kojoj su poznati izvori tih podataka - a izvor tih podataka su zaštitari sami!

Srbijalov lovački portal je u seriji tekstova i komentara osudio agresivno i sporno ponašanje 'zaštitara' po lovištima Vojvodine (zanimljivo je da takvih aktivnosti 'zaštitara nema u centralnoj Srbiji?), a takodje smo i nizom argumenata pobijali paušalne i neodgovorne tvrdnje bez dokaza koje su plasirane kroz medije i koje su lovce prikazivale u ružnom svetlu. Izgleda da je naše pisanje imalo efekta, pa je tako, odmah nakon početka ovogodišnje lovne sezone na prepelicu i grlicu (01.08.), već 05.08. predstavnik Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije Milan Ružić (poznat po onom spornom špartanju po lovištima i učestalom pronalaženju vabilica za koje se ne zna ko ih postavlja, i neodmerenim  tvrdnjama bez dokaza) dobio na RT Vojvodina u jutarnjem programu termin od skoro 10 minuta kako bi ponovio optužbe na sve i svakoga, kako bi se žalio na nedostatak zvaničnih podataka ili se frljao potpuno nepouzdanim i proizvoljnim podacima o ogromnom broju odstrela ptica u Srbiji i švercu tih ptica, a samoreklamerski se gadjao neproverljivim ciframa o podršci koju navodno uživa. Podataka ima, samo što on ne zna čovek gde da ih traži! Nije Ružić propustio priliku kako bi okrivio i lovce, a bogme i nadležne institucije gde reče da je izbio 'skandal u Skupštini' posle koje je zabrana lova grlice prolongirana za dva meseca, verovatno misleći na skupštinski istup poslanika Nenada Čanka i dijalog sa premijerom Vučićem.

Izgovorio je je Milan Ružić u svom nastupu na TV Vojvodina još mnogo toga, najbolje bi bilo da se sami uverite i pogledate snimak, pa sud o njegovim argumentima (ako ih ima) donesite sami! Žao nam je samo što smo u jednom od tekstova koje smo objavili ovde na Srbijalov portalu objavili statistiku sudske prakse za krivično delo krivolova u Srbiji, jer je to na kraju ispao jedini zvanični podatak koji je Ružić pomenuo - do sada ga nikad pominjao nije, jer ga nije ni imao! Naravno, mali broj optužnica i presuda za krivolov on je spinovao u priču da u stvari krivolova ima mnogo više, ali eto, lovci štite jedni druge, lovočuvari ne rade svoj posao, uprave lovačkih organizacija on paušalno naziva maltene glavnim organizatorima i učesnicima krivolova... Šta će čovek, u nedostatku pravih podataka i argumenata, mora da prepisuje sa Srbijalov portala i pogrešno interpretira, onako kako njemu i sličnima odgovara! Objavili smo mi i pregled evrospkih država u kojima se grlica uredno lovi, i u kojem obimu, ali to Ružić nije obznanio, jer bi verovatno nekom bilo smešno da odstrelna kvota grlice u Srbiji od 7.000 jedinki izgleda smešno naspram recimo odstrela od 1.200.000 jedinki u Španiji, do 600.000 u Grčkoj, 190.000 u Francuskoj, oko 200.000 u Italiji, itd... (izvor podataka je jedna studija iz programa EU)!

Pošto mu u Srbiji izgleda baš i ne ide kako bi on voleo da bude, u jednom delu Ružić pominje čak i pritisak preko nekih inostranih organizacija?!?

Ceo snimak istupa Milana RUžića iz DZPPS možete pogledati ako kliknete na sledeći link:

https://www.youtube.com/


Molimo kolege da u komentarima na ovu vest budu kulturni, i da koriste argumente, a ne prazne floskule ili ružne reči.

Lovačko društvo "Miloš Petrović Lošo" Kljajićevo

Na adresu SRBIJALOV-a stiglo je saopštenje Lovačkog društva "Miloš Petrović Lošo" iz mesta Kljajićevo kod Sombora. Nije primećen neki komentar ili aktivnost Društva za zaštitu i posmatranje ptica Srbije i njihovog člana Milana Ružića, povodom ovog dogadjaja (možda smatraju da fazani nisu ptice dostojne zaštite?), kao ni komentar i aktivnosti silnih zaštitnika pasa i mačaka lutalica.

Vest koja nam je stigla prenosimo u celosti:

Kljajićevo: Krvavi pir pasa lutalica

  Pas lutalicaU toku noći, petak ( 07.08. ) na subotu ( 08.08. ), psi lutalice ili napušteni psi provalili su  u volijeru prihvatilišta za fazansku divljač i u krvavom pohodu ubili gotovo 300 jedinki fazanske divljači.
Ostalo je samo četiri fazana koji su se podigli kada su lovci počeli da skupljaju pobijene fazane. Umesto u lovište, lovci su fazane odneli u lokalnu kafileriju. Obaveštene su nadležne institucije, koje su izašle na teren i napravile svoje zapisnike.
Pričinjena šteta nekoliko stotina hiljada dinara. Da ironija bude veća, fazani uzrasta od 12 nedelja su trebali biti ovih dana iznešeni u lovište, ali visoke temperature i nedostatak vode su sprečavale da se ovaj posao uradi.
Prihvatilište za fazane je novoizgrađeno, ove godine i nalazi se u okviru lovačkog doma oko kojeg je podignuta ograda. Ali, badava, psi lutalice su i pored toga izvršile svoj krvavi pir.
 
Dobar pogled, valjda!
Tomislav Lemić
Fotografije ovog nemilog događaja možete pogledati ako kliknete na SAZNAJTE VIŠE
Šta u stvari štite zaštitari?

Šta to štite 'zaštitari'?

Pre nekoliko dana na sajtu RT Vojvodine je objavljena vest o akciji 'zaštitara' i otkrivenom navodnom krivolovu u Sr. Mitrovici, u poznatom stilu jednostranog izveštavanja, bez iznošenja dokaza, stavova i izjava obeju strana-i zaštitarske priče, a i lovačke verzije dogadjaja. Šta je istina u ovoj vesti, po našim saznanjima skoro sigurno će utvrdjivati sudski organi, naravno uz utvrdjivanje nanete štete mitrovačkim lovcima i pojedincima, i eventualnom kršenju Zakona o informisanju, kao i u vrlo izvesnim procesima po privatnim tužbama protiv pojedinaca koji su u vesti javno iznosili tvrdnje i davali izjave bez dokaza.

Ono što je Admin timu Srbijalov portala privuklo posebnu pažnju u objavljenoj vesti je nekoliko stvari: prvo, u komentarima čitalaca na iznetu vest neko mnogo bistar je zloupotrebio nickove administratora Srbijalov portala (DakiNS i Lala) da bi iznosio lažne stavove - to nek ide na čast onima koji pokušavaju da na ovako ružan način umanje ugled i težinu koju Srbijalov ima u lovstvu, ali to nije ono najgore što se tamo napisalo i uradilo u raspravi u komentarima izmedju lovaca i 'zaštitara'.

Ono što je novo, i što je za nas predstavljalo šok jesu nove tvrdnje 'zaštitara' u jednom komentaru koji ćemo preneti ovde u celosti. Komentar izvesne osobe koja je tzv. 'zaštitar' (koji komentar je u jednom delu za nas užasavajuć) glasi:

'pygmeus  05. 08. 2015. 14:27

Jednom za svagda bi valjalo razbiti famu o stranom plaćeništvu, koja se tako uporno uvlači u argumente lovaca, da im se čini da ako izgovore te dve reči, onda niko ne to ne može da odgovori. Ali, zar nisu ovo elementi stranog plaćeništva u lovačkim organizacijama: 1. uzimanje para od stranih turista, 2. korupmirani organizatori lova koji dobijaju nešto više evara da bi dozvolili da strani lovci pucaju duže i više, 3. izdavanje ogromnih lovišta u zakup za stranu klijentelu, 4. pružanje istoj dodatnih plaćenih užitaka, 5. lov na parcelama koje su ogledna dobra stranih proizvođača semena i stranih proizvođača pesticida, itd itd. Nažalost, lovačke organizacije, iako su organizacije civilnog društva (ili nevladine, što je gotovo isto), ne razumeju postulate rada i funkciju civilnog društva. To je zato što im je dat na korišćenje tako prostrorno obiman i teško procenjiv državni resurs (resurs sviju nas), a to su lovišta i divljač u njima. Zato ostaju odbačene u većem delu javnosti.'


Dakle, saznali smo novosti: da se ogromna lovišta izdaju u zakup strancima (?!?) iako je to nemoguće i zabranjeno zakonom (zamislite šta bi rekli domaći lovci da im neko kaže da ne mogu da love jer je lovište izdato u zakup strancima?), a druga novost, ako je tačna i ako ima osnova, za nas je još strašnija i opasnija - radi se o navodu da lovci love na parcelama koje su ogledna dobra stranih proizvodjača pesticida!!! Dakle, samozvani zaštitari izgleda imaju, prema navodu iz komentara, saznanja da u Srbiji postoje PARCELE I OGLEDNA DOBRA stranih proizvodjača pesticida, gde oni valjda, ako sam dobro razumeo, eksperimentišu IN VIVO hemijskim sredstvima koja možda nisu odobrena za upotrebu u Srbiji?!? Zar nam nije dosta više raznih GMO biljaka i semena koja ko zna kako stižu do njiva Srbije, nego sad treba još i da neko eksperimentiše hemijom ovde? Ako su navodi iz komentara tačni, postavlja se pitanje zašto strani proizvodjači pesticida ne eksperimentišu u svojim državama, i ko im je omogućio da te eksperimente rade ovde u Srbiji - opet, ova retorička pitanja stoje samo ukoliko su tvrdnje o oglednim parcelama i dobrima tačne? I posebno, ako je ovo sa eksperimentima tačno, kakve to posledice ima na divljač o kojoj lovci brinu i koju uzgajaju, štite i koriste?
Upućujemo javni poziv i zahtev svim ovlašćenim organima i organizacijama (MUP, Ministarstvo poljoprivrede, Sekretarijat za poljoprivredu Vojvodine, Sekretarijat za ekologiju i zaštitu životne sredine Vojvodine, Zavodi za zaštitu prirode, instituti i naučne ustanove, Poljoprivredni fakulteti, inspekcijske službe...) da ovu javno iznetu vrlo opasnu (dez)informaciju provere i obaveste javnost šta je istina, jer ako je ovo što je u komentaru na sajtu RT Vojvodine izneto tačno, onda neko u Srbiji možda vrši svojevrsni EKOCID putem ogleda koji se vrše 'na oglednim parcelama i dobrima stranih proizvodjača pesticida'? Na stranu to što po zakonima naše Srbije stranci NE MOGU biti vlasnici obradive zemlje, pa tim pre ovakve tvrdnje samozvanih zaštitara ili predstavljaju čistu glupost, ili je nekom izletelo da iznese neku tajnu koju znaju samo posvećeni? Dakle, ponavljamo: ŽELIMO SAMO ISTINU O OVIM TVRDNJAMA!
Lako je kod administratora sajta RT Vojvodine na zahtev ovlašćenih organa utvrditi identitet onog koji je ovakve tvrdnje izneo u javnost i time kod dobrog dela lovaca i gradjana izazvao uznemirenje - kod nas na Srbijalov portalu sigurno jeste!
Ako su ogledi IN VIVO za koje se tvrdi da postoje na flori i fauni Srbije ono što brane i štite samozvani zaštitari, onda smo možda mi kao država od nekog dobili tretman otvorene laboratorije, a naši gradjani i naša flora i fauna tretman laboratorijskih belih miševa!?
Dakle, hajde da se već jednom raskrinka cela ova priča, i da se javno, jasno, i precizno saopšti o čemu se u stvari radi u svim ovim silnim zahtevima tzv. 'zaštitara', koji već nekoliko godina vrše pritisak pre svega na lovce kao dežurne krivce ili kao nezgodne svedoke, a zatim i na državne organe da se stalno nešto zabranjuje, ograničava, dozvoljava i propisuje nešto u praksi nesprovodivo, ali kažnjivo, a da se pravi motivi, inicijatori i finansijeri svega ovoga možda kriju iza nekih naših gradjana koji, verovatno finansirani tudjim parama, iznose u javnost sve i svašta, od neproverenih tvrdnji, raznih podataka bez dokaza i osnova, jednostranih stavova, pa čak i uvreda i optužbi koji bi mogli biti tretirani u okviru krivičnog prava.
Da li je nekom u interesu da ionako slab lovni turizam i ekonomski slabe korisnike lovišta ovakvim aktivnostima dodatno upropašćuje, kako bi eventualno privredna grana lovstvo u nekoj bliskoj budućnosti bila prepuštena tajkunizaciji ili strancima, ne možemo da tvrdimo, ali ni da isključimo. U svakom slučaju, ove i ovakve 'zaštitarske medijske i terenske aktivnosti' domaćim lovcima i lovačkim organizacijama ne idu nikako u korist. Ko ih sve podržava u tome?
Na potezu su sada oni kojima je posao da vode računa šta se u ovoj oblasti radi. Ubedjeni smo da lovci jedva čekaju zvaničnu istinu oko svega ovoga.
LD Sirig zahteva demanti pisanja lista 'Blic' o krivolovu!

LD 'Sirig' zahteva objavljivanje odgovora na pisanje dnevnog lista 'Blic' o krivolovu i 'pokolju' ptica!

Upravni odbor LD 'Sirig' je na svojoj sednici oštro reagovao na pisanje dnevnog lista 'Blic' o navodnom krivolovu u tom lovačkom društvu. Od redakcije lista 'Blic' se zahteva da u skladu sa zakonom objavi demanti spornog članka. Srbijalov portal je pre pet dana objavio vest o navodnom krivolovu i o, po našem mišljenju, neprimerenom izveštavanju lista Blic, koji nije poštovao osnovno pravilo novinarske etike da se u jednoj priči čuju obe strane, nego je jednostrano prenosio mišljenje zaštitara i citirao izjave Milana Ružića, predstavnika Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije. Sporni članak možete pogledati klikom na link:

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/579889/SRAMOTA--Lovocuvar-dozvolio-pomor-zasticenih-ptica

Prenosimo saopštenje Upravnog odbora LD 'Sirig' u celosti:

'
LOVAČKO DRUŠTVO U SIRIGU
21214 SIRIG Ul.Novosadska br.38
Email : lovackodrustvousirigu@gmail.com
Tel /faks : 021/ 849743

PIB 101455386
Mat.br. 08096643
TR 340-25871-14

Broj : 15
Datum: 04.08.2015. godine

Dnevne novine "BLIC"
11 000 Beograd
Ul. Žorža Klemensoa 19
n/r Direktora
Redakcija

Predmet : ODGOVOR NA INFORMACIJU –
ISPRAVKA INFORMACIJE

Povodom objavljenog članka u Vašoj novini od 02.08.2015. godine na strani 4. pod naslovom „LOVOČUVAR DOZVOLIO POKOLJ ZAŠTIĆENIH PTICA „ , Upravni odbor „Lovačkog društva u Sirigu „ je održao sastanak dana 04.08.2015. godine i doneo odluku da se u cilju objektivnog i istinitog informisanja javnosti , a radi zaštite ugleda lovačkog društva i njegovog lovočuvara zahteva objavljivanje sledećeg odgovora na informaciju na osnovu odredbi člana 83. Zakona o javnom informisanju i medijima (Sl glasnik RS br.83/2014 i 58/2015 ) :

Lovačko drušrvo u Sirigu godinama uspešno organizuje lov na prepelice u svom lovištu o čemu govore mnogobrojne pohvale domaćih i stranih gostiju. Sam lov na prepelice se organizuje i odvija na zakonom uređen način i do sada nije zabeležen nijedan incident ili nezgoda. Poštujući odredbe Zakona o divljači i lovstvu kao i ostale propise iz te oblasti strogo smo zabranili upotrebu elektronskih vabilica u lovu na prepelice i naložili lovočuvaru koji je naš stalno uposlen radnik da uklanja iz lovišta te naprave i da o tome obaveštava Upravni odbor društva.
Dana 01.08.2015 godine kada je počela lovna sezona organizovali smo lov na prepelice i tom prilikom je od strane ovlašćenog lovnog inspektora izvršen inspekciski nadzor po kome je tog dana odstreljeno svega 10 komada prepelica. Prema tome nisu tačni navodi u Vašem članku da se radi o nezakonitom lovu i da je izvršen pokolj nedužnih ptica.
Što se tiče nezakonite upotrebe vabilica potrebno je da nam pružite validne materijalne dokaze o tome da ih članovi našeg društva postavljaju ili da javno objavite da to nije istina.
Ovakvim načinom izveštavanja narušili ste ugled „Lovačkog društva u Sirigu“ i njegovog lovočuvara i ovom priliko Vas obaveštavamo da ćemo shodno članu 112. Zakona o javnom informisanju i medijima preduzeti sve mere kako bi zaštitili svoje interese.

PRILOG :Zapisnik o inspekcijskom nadzoru

U Sirigu, 07.08.2015. godine
Upravni odbor „Lovačkog društva u Sirigu“
Sekretar Danilo Bijelić'

Ostaje da se sačeka i da se vidi da li će uredništvo 'Blica' objaviti zahtevani odgovor/demanti u skaldu sa zakonom, ili će se sporni članak i navodi u njemu razmatrati pred nadležnim sudskim organima u sporu oko dokazivanja navoda u članku i oko visine naknade štete, kako protiv 'Blica, tako i protiv pojedinaca u privatnoj tužbi.

Saopštenje LSS u vezi medijskih napada na lovce

LSS najzad reagovao na medijske napise i vesti u kojima se neosnovano napadaju lovci!

Na sajtu Lovačkog saveza Srbije objavljen je tekst u kojem se osudjuju neosnovani i bez dokaza medijski napadi na lovce i lovačke organizacije, vezano za navodni krivolov, nekakve izmišljene 'masakre' i 'pomore' koje po nekim napisima i vestima čine lovci ovih dana, od početka sezone lova na prepelice.

Pozdravljamo reakciju LSS, koja je usledila posle više tekstova i niza komentara na Srbijalov portalu, upravo na 'istom tragu' i pravcu kojim su administratori i članovi Srbijalov portala-lovci u prethodnih nedelju dana išli u svojim komentarima. Ujedno se pitamo zbog čega i ostali lovački savezi (LSV, LSCS i LS KiM) nisu istovremeno reagovali kad i LSS i time pokazali jedinstvo svih lovaca Srbije u stavu da se konačno već jednom prestane sa višegodišnjim blaćenjem lovaca i konstantnim održavanjem ružne slike u nekim medijima o lovcima i lovačkim organizacijama?

Prenosimo saopštenje LSS u celosti:

'IZMEĐU ISTINSKE BRIGE
ZA DIVLJAČ I PRIRODU
I PROPAGANDE

DOK NA GRANICI SA MAĐARSKOM NIČE ŽIČANI ZID, ONI OPTUŽUJU LOVCE

Kako mnoga udruženja za zaštitu životinja pričaju "lovačke priče"

Poslednjih dana u pisanim medijima se pojavljuju napisi u kojima se navode netačni podaci o enormnom broju odstreljenih zaštićenih vrsta ptica. 

Nećemo pominjati te senzacionalističke  podatke, ali je navođenje brojki od kojih bi se moglo zavrteti u glavi čitaocima, zapravo paušalno osuđivanje čitavog niza pojedinaca i institucija, od lovaca, lovačkih organizacija, inspekcijskih službi različitih provenijencija, pa sve do policijskih i  carinskih organa i službi. Zagovornici  teorije po kojoj se zaštićene vrste ptica neometano odstreljuju i transportuju  preko granice radi nelegalne trgovine, se oslanjaju na neproverene podatke i šire paniku bez obzira na posledice, braneći navedene neistinitosti svojim nastojanjima da se zaštite životinje, te da se pojedine vrste ptica stave pod lovostaj tokom cele godine. 

Istini treba pogledati u oči i ponoviti naučno potvrđenu sentencu, da lov nije uzrok ugroženosti i smanjenja brojnosti nijedne lovne vrste, koliko god da je to teško da razumeju radikalni pobornici zaštite životinja.

Protivnike očuvanja životinjskih vrsta bi svi mi trebali potražiti na drugoj strani. Proizvoljna i prekomerna upotreba pesticida i herbicida u poljoprivredi je uzrokovala više štete brojnim vrstama ptica i drugih životinja, kao i ljudima, ali je ovo izgleda tema o kojoj se malo priča. 

Kad god neko ne želi naučno da potkrepi i analizira svoje navode ili ukaže na stručnu argumentaciju sa tačnim navođenjem i podataka i izvora podataka, ili kada neko poželi da sakrije prave krivce za stradanje prirode, osuđuje  lovce, koji služe povremeno kao dežurni krivci.

Kada bi toliko energije uložili u afirmaciju korišćenja plašilica na poljoprivrednim mašinama, sačuvali bi podmladak, jaja i gnezda mnogih ptica. Kada bi pokrenuli akcije pošumljavanja, podizanja remiza za zaštitu i ishranu životinja, obogatili bi prirodu i pomogli divljim životinjama da prežive u uslovima kultivisane prirode, koju je uzurpirao savremeni čovek željan profita. Kada bi organizovali prihranu životinja u zimskom periodu, dok su oskudni izvori hrane u slobodnoj prirodi, učinili bi mnogo više za divlje životinje.  

Kada bi samo jednom rečju upozorili javnost na činjenicu da će žičani zid koji niče na granici Mađarske i Srbije ugroziti životinjske vrste, smanjiti veličinu njihovih staništa, promeniti način ishrane i kretanja, čime će možda i životno ugroziti opstanak nekih vrsta, jer životinje ne znaju za granice, učinili bi mnogo za očuvanje životinjskih  vrsta. 

Jedina granica koju priznajemo jeste granica između lovaca, koji se pridržavaju pravila i etike lova sa jedne strane, i lovokradica i krivolovaca sa druge strane, koji su predmet osude u svakoj lovačkoj organizaciji, jer se bave nezakonitim lovom, za koji su zakonom predviđene odgovarajuće kazne, koje bi mogle biti još oštrije. 

Molimo vas da i vi nešto uradite kako bi divljač u  slobodnoj prirodi imala bolje uslove za opstanak. 

Pisanje senzacionalističkih tekstova koji obiluju neistinama neće popraviti stanište, niti će nahraniti divljač. '

Izvor: http://www.lovacki-savez-srbije.com/izmedju_istinske_brige_za_zastitu_divljaci_i_prirode_i_propagande.htm


Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,481
Najnoviji član: Vojo

Poslednje vesti
ОТВОРЕН 16. МЕЂУНАРОДНИ САЈАМ ЛОВА, РИБОЛОВА И ...
ШАКАЛ ВАСА ЈЕ ИМПРЕСИВАН ПЛИВАЧ И МАРАТОНАЦ
JAVNA RASPRAVA O NACRTU ZAKONA O ORUŽJU I MUNICIJI: Rasprava će trajati do 20. ap...
46. Međunarodni sajam nautike, lova i ribolova
Lovna sezona jelena svih polova traje do 15. februara

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


Vojo
Offline
· 30.05.2026. 09:29

Pozdrav kolege lovci, da li neko zna dobrog oružara Beograd ili okolina, treba mi zbog moje toz 34, ne radi mi levi indikator zapetosti udarnih igala,hvala, pozdrav?


avatarINTERMAKER
OfflineAdmin
· 19.11.2025. 12:42

Podunavac Bye


avatarPodunavac
Offline
· 17.11.2025. 20:08

Поздрав другари. Дуго ме није било.


avatarkrilas
Offline
· 25.07.2025. 13:27

Bog da mu dusu oprosti. Pozdrav Daki, vidimo se u vecnim lovistima !


avatararnotije
Offline
· 24.07.2025. 21:28

Бог да му душу прости, породици живот и здравље.



avatardavorcalic
Offline
· 24.07.2025. 19:00

Moje saučešće Darkovoj porodici i prijateljima, veoma sam ga poštovao... Nek mu je slava... Pozdravi Lalu i Mrvicu...


avataralex
Offline
· 24.07.2025. 18:30

Sada primio poruku da je DakiNS.preminuo. Predivan čovek,prijatelj,lj
udima,nemam reci kojim bih ga opisao! Darko lovi večnim lovištima sa svojim bretonima. 😞😞😞


avatarAcaNik
Offline
· 24.07.2025. 15:13

Наш колега и душа овог форума, DakiNS је умро данас. Нека му је лака земља и да има одличну екипу у вечним ловишти






Lela
Offline
· 17.05.2025. 12:37

Krivolov se odvija u Zapadnoj Srbiji, Opština Požega, okolna sela ! Ubijaju se srne !!!


tomo vrbas
Offline
· 20.04.2025. 08:48

Христос Васкресе.

66,770,375 posete www.srbijalov.com