|
NESTAJE LI LSS? (Arhiva do 31.12.2013.)
|
| Indjijanac |
Objavljen 02.01.2013. 09:32
|

Lovčina

Upisa: 2727
Pristupio: 09.03.2011. 18:00
|
u zadnjem pasusu prethodnog upisa govoriš o pljuvanju vlasti,kad se već hvataš za svaki zarez,onda bi trebao da nam objasniš razliku izmedju vlasti i rukovodstva saveza?
|
| |
|
|
| DakiNS |
Objavljen 02.01.2013. 09:37
|

Admin

Upisa: 10248
Pristupio: 31.08.2010. 09:25
|
temudjine malo ću da te citiram:
Ispljuni to što imaš da kažeš
Što se tiče pomoći onom posrnulom reci da li da mu pomognemo tako što ćemo ga odneti kući ili time da mu objasnimo da prestane preterivati ili da mu pomognemo da što češće bude u ovom za njega željenom stanju?
D* izvineš malo je već dosadno tražiti šta si napisao između redova.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
|
| |
|
|
| temudjin |
Objavljen 02.01.2013. 09:42
|

Stari član

Upisa: 414
Pristupio: 21.01.2011. 19:22
|
Indjijanac kaže:
u zadnjem pasusu prethodnog upisa govoriš o pljuvanju vlasti,kad se već hvataš za svaki zarez,onda bi trebao da nam objasniš razliku izmedju vlasti i rukovodstva saveza?
Nema razlike, vlast je vlast, prema tome i rukovodstvo saveza je vlast! |
| |
|
|
| Indjijanac |
Objavljen 02.01.2013. 09:50
|

Lovčina

Upisa: 2727
Pristupio: 09.03.2011. 18:00
|
temudjin kaže:
Indjijanac kaže:
u zadnjem pasusu prethodnog upisa govoriš o pljuvanju vlasti,kad se već hvataš za svaki zarez,onda bi trebao da nam objasniš razliku izmedju vlasti i rukovodstva saveza?
Nema razlike, vlast je vlast prema tome i lovacka vlast je vlast!
čime oni to vladaju osim lovačkih novaca i koje su im ingerencije?
koliko trenutno ima onih koji ih podržavaju?
vlast ima konkretne nadležnosti,a rukovodstva saveza?
šta su to konkretno učinili kao lovačka vlast za poboljšanje situacije?
ukoliko su stvarno vlast što se ne pojave u Indjiji?
druže WD sekretaru dali ste čestitali novu godinu i izljubili se sa predsednikom vlasti?
|
| |
|
|
| DakiNS |
Objavljen 02.01.2013. 10:31
|

Admin

Upisa: 10248
Pristupio: 31.08.2010. 09:25
|
Malo listam i brojim koliko puta me je temudjin ignorisao, da li su pitanja preteška ili previše škakljiva? Evo nekih:
Jeste kolega temudjine , samo ima jedan problemčić a to je pitanje "koji" upravni odbor , da li ona grupa od koje ne videsmo neke vajde ili neki novi?
Zadnji puta temudjin reče: Jutro je pametnije od večeri i odlete za kandahar, a mi nikako da dočekamo "to" jutro.
Razmišljam da li da temudjinov prvi upis shvatim kao sarkazam ili žal za prošlim vremenima. Da li da njegove postupke shvatim kao postupak pacova kad brod tone ili konačno raščišćavanje sa katastrofalnim radom. Ne mogu , to jest teško mi da se opredelim. Sam temudjin se izjašnjava u sivoj boji , ni crno ni belo , sve mi se nešto čini da na kraju ma kakav on bio uvek će moći da kaže : Rekao sam vam.
temudjine malo ću da te citiram:
Ispljuni to što imaš da kažeš
Što se tiče pomoći onom posrnulom reci da li da mu pomognemo tako što ćemo ga odneti kući ili time da mu objasnimo da prestane preterivati ili da mu pomognemo da što češće bude u ovom za njega željenom stanju?
D* izvineš malo je već dosadno tražiti šta si napisao između redova.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
|
| |
|
|
| Evodija |
Objavljen 02.01.2013. 11:26
|

Stari član

Upisa: 499
Pristupio: 27.06.2012. 21:59
|
Čekaj Temuđine, nemoj beGati u Kandahar.
Samo malo razmisli ( ) ako povedeš i ONU TROJICU iz Visokih Tatri, onda možete OKTAVIJOM.
Kaži im da ih tamo čekaju "KLIMAKTERIČNE KAFANSKE PEVALJKE U SOMOTSKIM MINIĆIMA" i je odmah tvoj.
Zadržte se sva četvorica malo duže dok "mali vuk" završi sa "tajFunima"
Dok se ne vratiš ubediću ADMINE da otvore novu temu "TEMUINOVE KOLUMNE". To će za tebe biti prava tema, a i čitaće se.
Izgleda (po ostacima odeće ) da je DEDA MRAZ, po zanimanju  |
| |
|
|
| Sniper Hunter |
Objavljen 02.01.2013. 12:19
|

Moderator

Upisa: 4753
Pristupio: 13.12.2009. 10:00
|
U vezi pljuvanja: I najbolje vino se ispljune prilikom degustacije i ocenjivanja ....a kamoli neko "sirće"
|
| |
|
|
| Lala |
Objavljen 02.01.2013. 17:07
|

Moderator

Upisa: 11472
Pristupio: 27.10.2009. 17:19
|
temudjin kaže:
Kod nas je pljuvanje, u bukvalnom i prenesenom značenju, odavno postalo deo tradicije. Postoji više vrsta pljuvačkih praksi od kojih je pljuvanje na javnim mestima (ulično pljuvanje),odnosno pljuvanje po nečijem liku i delu (istorijsko pljuvanje) ubedljivo najzastupljeniji oblik. Od ostalih oblika treba spomenuti pljuvanje u šake pre kakvog manuelnog posla te pljuvanje na staklenu površinu u cilju postizanja visokog stepena sjaja. Nekada, pre pojave Fejsbuka, klinci su ubijali vreme pljuvanjem udalj, dok je omiljena lihvarska maksima onda kao i sada glasila: Pljuni pare (ili život).
Da Srbi o pljuvanju nemaju loše mišljenje govori situacija u kojoj ponosni roditelj izjavljuje: Moje dete je pljunuti ja. Slično je i kada treba dokazati istinitost vlastitog iskaza: Pljuni me ako lažem,odnosno kada nekoga treba podstaći na priču: Ispljuni to što imaš da kažeš. Čuveni Norbert Elijas se u Procesu civilizacije podrobno bavio fenomenom pljuvanja kao uostalom i evolucijom brisanja nosa. Tako nas Elijas podseća da je pljuvanje u srednjem veku predstavljalo opštenarodnu potrebu i da je jedino pravilo glasilo da se ne pljuje preko stola već ispod njega.
S druge strane, ukoliko se pljuvanje postavi u širi društveni kontekst samo će ga korak deliti od poistovećivanja sa oblikom kritičke svesti. Nije li još Habermas pisao da je kritička javnost postepeno nastajala u zapadnoevropskim kafanama počev od sredine 17. veka kada je kočijaš jednog levantskog trgovca otvorio prvu krčmu u Londonu. Jer uz zamagljenu kriglu svetlog piva glas naroda daleko se (bolje) čuje. I kod nas su disidentske ideje bujale upravo u zadimljenim kafanama (bifeima), na astalima prekrivenim kockastim mušemama uz rakiju, meze i poj klimakteričnih pevaljki u somotskim minićima. Šta ti preostaje nego da uveče izađeš,zalepiš se za šank i piješ pivčugu kazuju Pankrti u pesmi Anarhist. Možda su upravo zbog optužbe da su legla kritičke (pljuvačke) javnosti kafane sistematski uništavane kod nas. Masovno su ih zamenjivali kafići koji su postajali rasadnici pljuvačkog mejnstrima.
Bilo kako bilo, neukusno je izjednačavati glas naroda sa kritičkim pljuvanjem po vlasti, mada je pljuvanje u ovom smislu odvajkada predstavljalo sigurnosni ventil kroz koji je narod ispuštao nagomilano socijalno nezadovoljstvo ciljajući ka maglovitim vrhovima društvene hijerarhije. Jer skučena je definicija po kojoj se pljuvanje (u žargonu) tretira kao kritika koju podvlašćeni (masa, narod, raja) upućuju vlasti (eliti, političkoj klasi, vlasti). Naime, treba praviti razliku između bezvrednog kritizerstva (pljuvanja bez pokrića) i kritičkog mišljenja (argumentovanog pljuvanja). Sasvim je drugo pitanje da li kritička pljuvačina odozdo prema gore (dakle, od naroda prema vlasti) ima bilo kakvog efekta.
Jaoooo Temudjine, jao, jao... Ili se iza nicka 'temudjin' krije jedan Boris? O čemu se radi, čitaj dalje u ovom upisu:
Kako se lepo namestilo! Dok ja naporno lovim fazana, ovde se dešava štošta zanimljivo...
Nisam znao, Temudjine, da si pripadnik 'resavske škole', dakle, prepisivačke škole pisanja!!! Taj stil i ta škola se danas moderno naziva 'copy/paste' pisanje, i dosta je popularna kod srednjoškolaca prilikom pisanja maturskih radova, a šuška se da se i na fakultetima diplomski radovi, pa čak i disertacije, ponegde pišu uz pomoć ove sve omiljenije komande 'copy/paste'. Sada imamo i predstavnika visoko kotiranih lovnih radnika, koji se upustio u eksperiment sa tom komandom, i to ni manje ni više, nego na Srbijalov!!! 
Ovaj tvoj citirani upis, Temudjine, je u najvećem delu prepisan/preuzet iz dnevnih novina 'Danas', od autora Borisa Jašovića, a objavljen je pre skoro tri godine!!! I ti to 'ladno prepišeš, i ovde pokušavaš da prodaš kao svoju pamet?!? Pa zar meni, crni Temudjine to da pokušaš, znaš da imam 'osećaj filinga' kada su marifetluci u pitanju, kako nisi do sada to shvatio?
Sada si upecan, defintivno - ugruvao si se! Kako sad da ti čovek veruje, posle ovoga?
Mislim da je pomenuti stvarni autor teksta dobar čovek, i da ti neće zameriti što si njegov tekst objavio pod svojim nickom! Uostalom, i ja sam dobar čovek valjda, pa ni ja nisam nekima zamerio, i neću, kada moje ideje ili tekstove preuzimaju bez navodjenja izvora!
Dakle, poštovane kolege forumaši koji ste se upecali na Temudjinovu provokaciju, evo link za orginalni tekst:
http://www.danas.rs/danasrs/kolumnist..._id=191124
UPOREDITE!
Mislim da će ovaj moj upis biti baš dobar šlagvort forumašima, da se upuste u komentarisanje! Ostani, Temudjine, u Kandaharu jedno vreme, jerbo sve nešto mislim da će te forumaši malo 'iskriviti' od zavitlavanja posle ovoga, a naročito oni koje si uspešno 'navukao' da se bave analizom tvog upisa, sve tražeći neki dublji smisao! A ti si pokušao, i donekle i uspeo, da ih vučeš za nos!!! Iskoristio si momenat dok sam odsutan, i eto... A i Slava verovatno spava, čim se probudi, eto njega, verujem da neće moći da skupi osmeh, kad ovo pročita!
To nije lepo od tebe, što si uradio!
Jesi li još štogod od tvojih ranijih pisanija sočinio uz gorepomenutu komandu?
Kad smo kod pljuvanja, autoru ovog mini eseja o pljuvanju zameram što nije dobro postavio stvari: nije vlast 'gore', a narod 'dole'; trebalo bi da je upravo obrnuto u jednoj demokratskoj zemlji!!!
Pošto 'vlast' (ovaj put govorim o lovačkoj) po difoltu odgovara narodu (ovde se misli na lovačku populaciju), onda ne može biti govora ni o kakvom pljuvanju, a najmanje o 'pljuvanju odozdo na gore' tj. na 'vlast'; ja bih pre rekao da lovačka 'vlast' umišlja da je 'gore', i da ponekad dobije želju da pljucne 'dole' po lovcima, ne shvatajući da pljucka u vis; sila zemljine teže obavezno učini da se sadržaj pljucnutog vrati u lice onom koji pokuša da pljucka po narodu!
Ja toliko!
Bogu 'fala, što sam Lala 
|
| |
|
|
| bturjane |
Objavljen 02.01.2013. 17:12
|

Stari član

Upisa: 440
Pristupio: 29.09.2010. 21:26
|
"ala ga je opravio svaka mu cast" 
ma nasrcu bre rodjo mora se branim,a ti zapadnjaci kvarni su ko muckovi al sam naso pravu pusku AA-12
|
| |
|
|
| meshtan |
Objavljen 02.01.2013. 18:03
|

Član

Upisa: 168
Pristupio: 19.11.2010. 18:29
|
Ja sam naseo!Sve citam i mislim:"e jes pametan ovaj temudjin svaka mu cast,samo steta sto je tolko dugo bio u hohstaplerskom taboru...steta za coveka!"...kad ono diletant ccccccc sramota
Don't Be Afraid Of The Dark !
|
| |
|
|
| kelt |
Objavljen 02.01.2013. 18:18
|

Lovčina

Upisa: 1618
Pristupio: 12.01.2011. 09:05
|
Samo dali je i sebe pronasao i tom clanku. godinama u istu tikvu pisa (PLJUJE)pa sad se setio da je busna. A za prepis no koment
|
| |
|
|
| slavaplana |
Objavljen 02.01.2013. 18:31
|

Lovčina

Upisa: 3536
Pristupio: 07.07.2010. 10:48
|
Jako dirljivo |
| |
|
|
| Gedza66 |
Objavljen 02.01.2013. 18:37
|

Veteran

Upisa: 740
Pristupio: 15.02.2011. 19:45
|
Lala kaže:
Jaoooo Temudjine, jao, jao......................................
Nisam znao, Temudjine, da si pripadnik 'resavske škole', dakle, prepisivačke škole pisanja!!!.................
Ovaj tvoj citirani upis, Temudjine, je u najvećem delu prepisan/preuzet iz dnevnih novina 'Danas', od autora Borisa Jašovića, a objavljen je pre skoro tri godine!!! I ti to 'ladno prepišeš, i ovde pokušavaš da prodaš kao svoju pamet?!? ...........................................
Sada si upecan, defintivno - ugruvao si se! Kako sad da ti čovek veruje, posle ovoga?.....................
Mislim da je pomenuti stvarni autor teksta dobar čovek, i da ti neće zameriti što si njegov tekst objavio pod svojim nickom! Uostalom, i ja sam dobar čovek valjda, pa ni ja nisam nekima zamerio, i neću, kada moje ideje ili tekstove preuzimaju bez navodjenja izvora!
Dakle, poštovane kolege forumaši koji ste se upecali na Temudjinovu provokaciju, evo link za orginalni tekst:
http://www.danas.rs/danasrs/kolumnist..._id=191124
UPOREDITE!..............................
To nije lepo od tebe, što si uradio!  ..........................
Jesi li još štogod od tvojih ranijih pisanija sočinio uz gorepomenutu komandu???????????????????????????.......
temudjine, temudjine,    
Bio sam razočaran LSS a sada sam još više. Čitajuće temudjinove upise, stalno sam sebi govorio: Eto šta LSS uradi od lovnih radnika. Umesto da se u radnom vremenu bave rešavanjem konkretnih problema po lovištima nad kojima gazduju, oni svo to vreme koriste (internet) da se filozofski i sociološki usavršavaju., tako da smo umesto stručne službe za lovstvo dobili filozof-sociološku stručnu službu. Pa zato i ne čudi što je Boris (Bajić) pao iz ispita za licencu.
Ajde to usavršavanje nekako i mogu da progutam (mada mi nije prijatno što sam i ja to finansirao), ali toliko lovačkih para za copi/paste, to je poražavajuće i ako sam ponekad i imao dilemu da predložim ponovno učlanjenje mog LU u LSS, sada dileme više nema.
A lepo mi je govorio moj Gedža- Mile Papućka (stručni pratilac DakijaNS u lovu na DS), dok smo zajedno čitali ovaj temudjinov upis o pljuvanju. Reče Mile: ma ovaj hoće da nam proda moda za bubrezi. I dok sam se ja prenemagao oko Miletove konstatacije, KOSS (kontraobaveštajna služba Srbijalova) je rutinski prepoznao plagijatorstvo. Bravo za KOSS!!
Pitam se, da li je temudjin nešto prepisivao i od Grdinića (cirkularni dopisi i predlozi izmena i dopuna). Nadam se da ćemo i sa time uskoro biti upoznati.
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
|
| |
|
|
| Indjijanac |
Objavljen 02.01.2013. 18:53
|

Lovčina

Upisa: 2727
Pristupio: 09.03.2011. 18:00
|
Indjijanac kaže:
temudjin kaže:
Indjijanac kaže:
u zadnjem pasusu prethodnog upisa govoriš o pljuvanju vlasti,kad se već hvataš za svaki zarez,onda bi trebao da nam objasniš razliku izmedju vlasti i rukovodstva saveza?
Nema razlike, vlast je vlast prema tome i lovacka vlast je vlast!
čime oni to vladaju osim lovačkih novaca i koje su im ingerencije?
koliko trenutno ima onih koji ih podržavaju?
vlast ima konkretne nadležnosti,a rukovodstva saveza?
šta su to konkretno učinili kao lovačka vlast za poboljšanje situacije?
ukoliko su stvarno vlast što se ne pojave u Indjiji?
druže WD sekretaru dali ste čestitali novu godinu i izljubili se sa predsednikom vlasti?
  PA KO ĆE MENI SAD ODGOVORITI NA PITANJA?
MORA DA 4WD SEKRETAR TRAŽI ODGOVORE PO STARIM NOVINAMA?
MA IMAO IH JE NEGDE NEGO IH STAVILI PRE PAR DANA ISPOD PILIĆA!!!
|
| |
|
|
| Indjijanac |
Objavljen 02.01.2013. 19:24
|

Lovčina

Upisa: 2727
Pristupio: 09.03.2011. 18:00
|
[movie=youtube]IbJMA5uRwPc[/movie]
|
| |
|
|
| Sniper Hunter |
Objavljen 02.01.2013. 19:26
|

Moderator

Upisa: 4753
Pristupio: 13.12.2009. 10:00
|
Rekao sam ja davno još "Iskopaće njega moj Laki"Lalo majstore za ovo dođem karton Lava sa limunom ili po slobodnom izboru
|
| |
|
|
| zoranp |
Objavljen 02.01.2013. 20:21
|

Lovčina

Upisa: 2484
Pristupio: 13.11.2010. 09:37
|
meshtan kaže:
Ja sam naseo!Sve citam i mislim:"e jes pametan ovaj temudjin svaka mu cast,samo steta sto je tolko dugo bio u hohstaplerskom taboru...steta za coveka!"...kad ono diletant ccccccc sramota
..VALA I JA MOJ BEJBE SE UBI RAZMIŠLJAJUĆI, KAKO JE ČOVEK PAMETAN I IMA SMISLA DA ZAVRTI SA PAMETI I DOSKOČICAMA, KAD ONO "BRLJARA"...pa temudjine zar neznaš da je i u školi bilo zabranjeno prepisivati , ali da ja umalo zaboravi da si ti dobar sa piškećem , a i on je volio da prepisuje neke papiriće u dozvole ...iako je imao i tu grešaka..nisu se poklapali brojevi !!!
....A DA GA TI NISI SLUČAJNO TOME UČIO!!!???
NEMA ŠTA BAŠ SI INTELEKTUALAC ....AJ TI LEPO U TAJ KANDAHAR I POVEDI SVE OVE IZ SAVEZA LELEMUDE SA SOBOM ILI JOŠ BOLJE DA VAS, ŠTO KAŽE EVODIJA, MALI VUK SVE SA IVICOM I MARICOM ZAJEDNO ODVEDE U !!!
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.

|
| |
|
|
| Indjijanac |
Objavljen 02.01.2013. 20:37
|

Lovčina

Upisa: 2727
Pristupio: 09.03.2011. 18:00
|
http://en.wikiped...i/Kandahar
|
| |
|
|
| Sniper Hunter |
Objavljen 02.01.2013. 20:37
|

Moderator

Upisa: 4753
Pristupio: 13.12.2009. 10:00
|
temuđine promeni nick u "resavac"
|
| |
|
|
| temudjin |
Objavljen 02.01.2013. 20:42
|

Stari član

Upisa: 414
Pristupio: 21.01.2011. 19:22
|
Bravo Lalo, bravo naravno da je preneto jer proveri isti upis je bez potpisa. No opet tvoj upis govori o tebi.. hvala na upisu samo ne znam kako sam to prepisivao jer se iza svojih originalnih tekstova potpisujem. Ha ha ha resavac
p.s.
tekst sam preneo zbog pojedinih upisa koji cak mogu biti shvaceni kao preteci i fotografije Deda Mraza sa nepristojnim tekstom. |
| |
|